Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus 636N - nefunkcni gps?

schmar (1)|12.5.2009 12:15
Ahoj,
koupil jsem toto starsi pda pro vyuziti primarne jako navigaci. Bohuzel, software iGO 8 po spusteni sice vidi 6 - 9 satelitu, nicmene polohu nezobrazi.
To same se deje v programu VisualGPSce - tzn. satelity vidi, ale nezafixuje a tudiz nezobrazi polohu.
Dle infomaci, co jsem zde nacerpal, mam v iGO nastaven port COM5, rychlost 4800, v menu PDA system->nastaveni->GPS potom v zalozce Programy COM9, v zalozce Hardware COM5 a rychlost 4800.
Prosim poradi nekdo co s tim? Jsem z toho dost nestasny...
Podotykam, ze hard reset jsem zatim nezkousel, protoze jsem zacatecnik a nevim, co na me pak ceka za nastavovani.
Predem diky za kazdou radu
kevink (7)|12.5.2009 21:14
Ahoj,
používam rovnaké zariadenie už dlhšie obdobie a bez väčších problémov s GPS hlavne v programoch iGO 8.3.x a OziExplorer 2.31 s nasledujúcimi nastaveniami GPS:

[color=blue]Windows Mobile v. 5.0 OS 5.1.195[/color]
Programy --> Port pro programy GPS: Žádné
Hardware --> Hardwarový port GPS: Žádné
Přenos. rychl.: 4800
Přístup -->Spravovať zařízení automaticky (áno)

[color=blue]GO 8.3.2.83157[/color]
Port: 5
Rýchlosť v baudoch: 4800

[color=blue]OziExplorer 2.31[/color]
Komunikační port: COM5: Serial3
b/s: 4800
veta: GPRMC

Poznámka: bez problémov mi bežali aj verzie iGO 2006 s iGO8.0,...Pritom v začiatkoch som experimentoval s rôznymi hodnotami v nastaveniach pre zrýchlenie nájdenia satelitov a polohy. Nakoniec som skončil pri horeuvedených. Mám pocit, že som mal nastavené aj hodnoty Tebou uvedené a tiež to bolo bez problémov.;)