Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Folie-nějaká kvalitní?

maran (45)|6.5.2009 22:50
Doporučte prosím kvalitní ochranou folii,ta dodávaná s HDčkem se mi v místě kde píšu malá písmena pomocí InterWrite Recognize,poškodila.Oloupala se z ní nejsvrchnější vrstva-proškrabala se.Díky za typy.
htcjirka (1875)|6.5.2009 22:57
Brando,bezne k sehnani napr. u Sunnysoft.Na svem HD ji mam 5 mesicu a nejevi znamky pouzivani.
Celsius_ce4you (26)|6.5.2009 23:06
aka je Brando v porovnani s povodnou , je omnoho lepsia ???
radospol (175)|6.5.2009 23:27
Kamos tiez chvali Brando.... ja mam od zaciatku (5mesiacov) povodnu origo foliu a je furt jak nova.
Celsius_ce4you (26)|6.5.2009 23:31
ja mam tiez origo foliu a uz po 3 mesiacoch je plna skrabancov prevazne od stylusu, ani by mi to moc nevadilo ale niektore z nich deformuju obraz co ma dost stve
dvzd (139)|7.5.2009 05:38
nwagner (88)|7.5.2009 09:24
ja hlasujem za expertshield .. sam mam uz na 4 mobile s dotykovou vrstvou a iba dobre skusenosti ..
www.expertshield.com
YAMATO (33)|8.5.2009 00:06
Doporučuji BoxWave. Brando má poslední dobou hroznou nekvalitu co se týče přesnosti tvaru. Na HD jsem objednal pro jistotu dvě a byly to vyhozené peníze, jedna je u tlačítek o dobré 3 mm kratší, druhá zas nepasuje u sluchátka, pro změnu je moc dlouhá :sarcastic:
htcjirka (1875)|8.5.2009 10:07
Tak to se me zatim jeste nestalo,mam vzdy nekolik nahradnich folii a konkretne co se tyce HD pasuji uplne presne.
YAMATO (33)|8.5.2009 13:17
Tak to mám buď hroznou smůlu nebo ty štěstí.
htcjirka (1875)|8.5.2009 13:24
Spis to prvni,pouzivam folie Brando nekolik let a nikdy s nimi nebyl problem,ze by nesedeli nebo nebyly spravne oriznute.
Pokud tomu tak u tebe je pak ji reklamuj,standartni veci to neni.
YAMATO (33)|8.5.2009 15:58
Ale že hned dvě špatné a každá jinak...ostatně už i na Diamonda to bylo nic moc.
Hans 20 (91)|26.5.2009 21:11
Objednával jsem u Proporta pouzdro, tak jsem přihodil i folii. Až to dorazí, dám vědět. Už je to na cestě.
Fiktik_ce4you (18)|6.6.2009 07:56
Já tedy používám taky Brando, antirexlexní fólii a nemůžu si jí vynachválit. Už 3 kolegové si jí taky objednali. Cena 9 dolarů + 3 poštovné, dorazí tak za 10 dní.
Poté, co jsem jí vyměnil za originál a nějakou kupovanou tady u Sunnysoftu (obě lesklé), zjistil jsem, že je telefon vidět i na sluníčku. ;)
dvzd (139)|6.6.2009 11:09
To bude asi stejně ta samá, co prodává Sunnysoft.
brando-antireflexni-htc-touch-hd
Stegho (58)|8.6.2009 08:05
Priznam sa, ze foliu som doteraz neriesil, s +/- rozumnym vysledkom som okamzite aplikoval foliu dodanu s pristrojom a doteraz som cital len zo zaujmu, co sa tu pise. Vdaka tomu aj bod, ze by sa malo jednat o moznost opakovane foliu aplikovat.

Tak nejak sa mi ale stalo, ze som si ju na jednom casto pouzivanom mieste dost poskrabal a pero mi tam teraz zadrhava. Skoda minimalna - jedna sa samozrejme len o foliu. Skorej si robim starosti, ci som ja taky silak :) alebo ci sa nejak "zabrusilo" pero medzicasom, alebo preco to tam vobec zacalo drhnut.

Nejake podobne skusenosti?
dvzd (139)|8.6.2009 11:29
Já už mám tu orig. fólii celou poškrábanou, mám už tam asi 10 rýh. Stalo se mi to jednou na zahrádce v hospodě, když se zvednul vítr, tak mi trochu zaprášil displej HáDéčka, jak jsem pak udělal několik pohybů stylusem po displeji, tak se dostal mezi stylus a fólii asi nějaký prach nebo písek a udělalo mi to těch několik rýh ve fólii. Stejně stojí ta orig. fólie za ..., moc se leskne na slunci. Koupím tu antireflexní Brando, až pojedu do Práglu.
maran (45)|8.6.2009 21:14
Tak to byl ten důvod proč jsem tu před časem vznesl dotaz zda někdo ví o nějaké kvalitní...Ono záleží jak do HDéčka píšeš,pokud používáš "klávesnici" tak ti musí vydržet dlouho,jen stlačuješ(ideálně) body stilusem na folii.Já ale používám rozpoznávání psaného písma,a to šoupu stilusem v prostoru zhruba 1 cm2 a to se folie odírá.Po 4 měsících v prastoru pro psaní malých písmen byla folie jak jemný šmirgl papír,v prstoru pro čísla a velká písmena lehce poškrabané.Stilus tam pak opravdu zadrhával.(neviděl bych ale problém v něm-nezabrošoval bych ho)
Měl jsem 6 let iPeq a problém byl stejný.Uvidím,minulý týden jsem koupil ten antireflex,ale je přez ní vidět opoznání hůře,nežli přez tu origoš.Ale snad víc vydrží.
hosic (156)|9.6.2009 08:32
Poridil jsem vcera novy HD a tam byla nejaka folie, ale vubec se mi nepodarilo ji rozumne nalepit.

Porad jsou u krajich videt mista, kde neni prilepena. Stejne jako u reproduktoru, jsou tam mista, kde nesedit.

Co s tim? Mam strach, aby se tam casem nedostal bordel a folie se vic neodlepovala.
Swifty_ce4you (0)|9.6.2009 09:07
Ja jsem taky nedokazal tu original nalepit presne, je moc presne vyriznuta a jakakoli chybicka pri lepeni se okamzite projevi tim ze to jde mimo plochu displeje na hrany telefonu. Ale mel jsem jen dva pokusy, pak jsem to nechal, protoze pristi den jsem mel k dispozici Brando. Ta je v obou rozmerech o trosicku mensi, sice to bylo az na druhej pokus ale nalepila se krasne. Kazdopadne zakladem je bezprasne prostredi koupelny, nachystanej prouzek lepici pasky, a pak muze clovek nalepovat a odlepovat folii do aleluja.
dvzd (139)|9.6.2009 10:47
Já jsem tu orig. fólii nalepil úplně přesně, ale asi až na padesátý pokus, samozřejmě mokrým způsobem a v koupelně. Displej se od prachu a vody těsně před lepením dobře utíral tím orig. pouzdrem, ale to jsem ztratil, při příštím lepení fólie si na to budu muset pořídit jelenici.
hosic (156)|9.6.2009 10:49
Jaky je mokry zpusob? To je opravdu ta folie lepena tak ze je mokra? Co to udela s tim pristrojem? HTC nepouziva senzory na vlhkost?
malcor_ce4you (47)|9.6.2009 21:40
Po koupi jsem na HDcko nalepil dodavanou folii. Po cca 3 mesicich uz je misty poskrabana. Dneska sem konecne koupil v Sunnysoftu antireflexni Brando a nalepil. Uvidim zitra na slunku jak to bude na tom velkym displeji. Predtim sem mel tu samou 2 roky na X500 a bylo to naprosto perfektni. Zadny velky skrabance, jenom od toho jak manzelka hrala hafo solitaire byly vyjezdeny tahy od toho rozdavaciho balicku do prislusnych sloupecku :)
dvzd (139)|10.6.2009 05:52
[quote=hosic]Jaky je mokry zpusob? To je opravdu ta folie lepena tak ze je mokra? Co to udela s tim pristrojem? HTC nepouziva senzory na vlhkost?[/quote]

Jo, mokrá fólie se nalepí na displej, pak se vytlačí voda a bubliny od středu do stran, zbytek vody pod folií vyschne časem sám, hlavně tam nesmí zůstat žádná vzduchová bublina. Lepil jsem to na vypnutém přístroji bez baterie a zapnul jsem ho asi až po třech hodinách od nalepení až trochu vyschnul. Nejpozději do tří dnů voda pod fólií sama úplně vyschne. Použil jsem na to destilovanou vodu, protože vodní kámen je prevít
Swifty_ce4you (0)|10.6.2009 15:19
No prave na ten mokrej zpusob bych si netroufl, ta voda musi na okrajich zakonite zatect dovnitr. Radsi si fakt zajistit perfektni bezprasny prostredi (ja jsem si jeste na skrinkach v koupelne povesil kolem HD par pruhu silne lepici pasky :) ) a zkouset to s folii Brando, ktera je o malicko mensi. Jinak jelenice neni potreba, staci mikrovlaknova uterka co se prodava v optikach.
malcor_ce4you (47)|10.6.2009 22:42
Tak po dnu pouzivani Brando antireflex jsem plne spokojen, je trosku drsnejsi a matnejsi nez byla ta dodavana, ale je vynikajici. navic jak bylo zmineno, neni hnana tak limitne do kraju jako ta dodavana takze se dobre lepi. Lepil jsem to na 3x a konecne se mi poprve povedlo folii na neco nalepit dokonale.
Zdenek Malinsky (9781)|11.6.2009 10:56
Tady máš návod od windmastera. Mnohokrát ověřeno, stovky děkovných dopisů. :yes:
dvzd (139)|11.6.2009 15:35
Návod dobrej, ale ten jar bych asi neriskoval, je to jako kyselina.
Hans 20 (91)|11.6.2009 18:27
Tak jsem konečně nalepil folii od Proporta. Naprosto v poho, žádný mokrý lepení, bezprašný prostředí a já nevim co. Na první pokus, žádná bublina, žádný prach. Bohužel maj jen matný, čehož jsem si při objednávání nevšiml. Takže zase jako vždy Boxwave a nikdy jinak.
Hans 20 (91)|11.6.2009 18:32
[quote=dvzd]Já už mám tu orig. fólii celou poškrábanou, mám už tam asi 10 rýh. Stalo se mi to jednou na zahrádce v hospodě, když se zvednul vítr, tak mi trochu zaprášil displej HáDéčka, jak jsem pak udělal několik pohybů stylusem po displeji, tak se dostal mezi stylus a fólii asi nějaký prach nebo písek a udělalo mi to těch několik rýh ve fólii. Stejně stojí ta orig. fólie za ..., moc se leskne na slunci. Koupím tu antireflexní Brando, až pojedu do Práglu.[/quote]

A neni rychlejší si jí objednat po internetu ? S dopravou až domů ? A hlavně opravdu kvalitní ? Sorry, ale Brando je takovej ... no známej výrobce díky Sunnysoftu, ale kvalita, ta skutečně vypadá jinak než Hong-Kong Brando. To je obchod plnej cetek.

https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=256
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 10:24
to dvzd
Kyselina? Ty jsi chemik? No nic, v návodu se píše kapička, ne celá lahev. Nikdo tě k tomu nenutí, ale pokud jsi četl celé vlákno (nebo se podíval i jinam), je to dlouhodobě odzkoušené a funguje to.
dvzd (139)|12.6.2009 14:06
Jasně že je to dlouhodobě odzkoušené a funguje to, vždyť stejným způsobem se lepí fólie na autoskla, používá se tam také jarová voda. Odtud byl ten návod také určitě převzat. Jar je jistě prostředek na sklo, ale ne na LCD displej.
Zdenek Malinsky (9781)|12.6.2009 15:55
Samozřejmě, že jsem psal o použití při lepení fólie na displej PDA, ne žádná autoskla. Ale když myslíš...
dvzd (139)|8.11.2009 14:42
Máte někdo na HáDečku invisibleSHIELD ? Měla by to být fólie jak na displej, tak i na zadní část. Měla by i nějak zvýšit celkově pevnost přístroje. Jde mi o to, zda je přes ní displej dobře čitelný, zda je čitelnost na slunci alespoň tak dobrá, jako u fólie Brando.

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-hd-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php



maran (45)|8.11.2009 17:55
Včera jsem jí „nainstaloval„po té co jsem za 10měsíců 2x vyměnil BRADO folili a 2x levnou folii(vydržela 1 týden)Tato nezničjtelná folie se pěkně nainstalovala na mé HDčko,vypadá pěkně,na přístroji není vidět,jen stilus po ní neklouže.Pocit,jako bych přez něj natáhl prezervativ který dokonale přilnul,ale stilus jde ztěžka.Zatím jsem spokojen,a věřím že je opravdu nezničitelná.Protože má opravdu výše popsané vlastnosti,a že bych prodřel prezervativ,to by mě děsilo opravdu víc.Mám ji jen na displeji,zatím mohu doporučit.
dvzd (139)|8.11.2009 21:01
Takže žádný nepříjemný odlesk na slunci? Za kolik jsi ji koupil a kde?
maran (45)|8.11.2009 21:30
No nejhorší folii jsem měl Brandlo tu matnou,ta jediná snižovala viditelnost hlavně při GPSce.Jinak toto je prostě jako každá jiná folie naprosto čirá.
Helle_ce4you (34)|9.11.2009 15:01
Jednoznačně SHIELD pro HTC Touch HD. Vím o čem mluvím,sám ji mám. Dodavatele si najdi někde na netu, já jsem za ní dával 390,- Kč včetně poštovného a nikdy jsem na žádném PPC lepší folii neměl. A to PPC používám už hodně roků ( začínal jsem na Palmu TT).
nozik_ce4you (0)|17.11.2009 09:13
Lidi, precetl jsem si celou diskuzi a obcas se divim co nekdo tvrdi.. Tod jsou me zkusenosti:
Jsou tu lidi, kteri tvrdi, ze folie Brando antireflexni je na slunci mnohem lepsi, nez klasicka cira, ale kdo to nevyzkousi a hlavne NEPOROVNA!! Muze se mu to tak jevit.. (uz jen to ze za ni dali tolik penez, musi jednoznacne splnovat to co vyrobce tvrdi). Mame s mou pritelkyni stejne pristroje Touch HD a nejprve jsme koupili dve folie Brando antireflexni.. Nalepil jsem pouze jednu a zacal srovnavat.. Antireflexni je matna, obraz se najednou stal mirne zastreny a neostry a jednoznacne vyhrala originalni folie.. Druhy den jsem oba pristroje podrobil zkousce na slunci. Cekal jsem ze antireflexni konecne ukaze svou silu, ale bylo tomu uplne naopak.. Matna (antireflexni) odrazela slunce ne sice tak ostre, ale ono slunce se roztahlo ve vetsi siri po dislpeji a tudiz ve srovnani s originalni to bylo znatelne horsi.. I mista kde slunce nebylo se cetla mnohem hur..Tak jsem si pekne zanadaval a koupil druhou folii opet za tu samou cenu ale Brando cirou: Ted jsem vazne spokojeny.. jevi se uplne jako puvodni folie i pohyby po ni jsou srovnatelne.. Jedine co se nedalo Brando antireflexni vycist byla tvrdost, protoze jsem za dobu pouzivani cca 4 mesice nezaznamenal ani jeden skrabanec.. Doufejme ze dopadne cira stejne.. Doporucuji NEkupovat ANTIREFLEXNI.. ale pokud na tom trvate mam jednu nerozbalenou doma.. na cene se klidne muzeme domluvit.. Mejte se! Dan
maran (45)|17.11.2009 10:24
Má slova,tuto zkušenost popisuji jen o pár přízpěvků výše(matná=antireflexní)jen z délkou jakou ji lze používat se rozcházíme.Já orig.folii používal 4 měsíce,pak tato„kvalitní„ mi vydržele 1.měsíc,a ty nekvalitní-levný- týden.Je rozdíl jestli na HD zadáváš text jen vyťapáváním písmen na klávesnici,nebo jako já-rozpoznáváním písma.Cena antireflexní od Br.byla stejná jako ta „reflexní„tedy nějakých 220,-kč
nozik_ce4you (0)|17.11.2009 14:38
Jeste nasazovani folie.. Vyzkousel jsem spoustu metod a nejlepsi se mi jevi vzit rozprasovac a mirne z dalky fiknout.. po-te mate moznost v pripade ze folie nesedi opet ji strhnout a opakovat pokus.. A take doporucuji mit poradne umyte ruce, pac mastnota je svina a kraje se budou odlepovat.. a samozrejme bezprasne prostredi.. Destilku jsem neresil.. s normalni vodou z kohoutku zadny vodni kamen nejde videt.. ale tak jiny kraj, jiny mrav.. mozna do vodovodniho radu ve vasem kraji sypou ináč ;-) D.
Phil_ce4you (165)|28.11.2009 21:14
[quote=dvzd]Takže žádný nepříjemný odlesk na slunci? Za kolik jsi ji koupil a kde?[/quote]

Třeba ZDE
A nebo TADY k tomu nějaká videa...