Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FM rádio v HTC S740

korenisko (35)|5.5.2009 10:57
Chcem sa spýtať Vás majiteľov Rose...
Po pripojeni slúchadiel, zapnutí fm rádia, zapnutí reproduktora mi hraje rádio dosť hlasno.
A to aj napriek tomu, že hlasitosť mám nastavenú na prvom stupni. tzv. SYSTÉM
Da sa ešte nejako inak regulovať hlasitosť rádia a neviem o tom, alebo je to všetko, s bočnými tlačitkami?

Riešim to tak, že mobil večer priložim na papier a hraje trošku tichšie, ale to je take polovične riešenie...
Niekde som videl aplikaciu na rádio, ale je to vývojová verzia zameraná na sprovoznenie RDS-TMC
Zdenek Malinsky (9781)|5.5.2009 18:14
Nejsem sice majitel Růženy, ale....

1. Hlasitost by měla jít regulovat jednak defaltním nastavením hlasitosti (zvonění a sluchátko) a jednak přímo v aplikaci, přes kterou rádio pouštíš (třeba Windows Media Player a pod.)
2. Záleží také na impedanci sluchátek nebo reproduktorů.
korenisko (35)|5.5.2009 21:47
Však možno sa to týka aj ostatných htc, ktoré majú fm rádio.

Púšťam ho cez htc fm radio. V aplikácii sa hlasitosť regulovať neda, len bočnými tlačítkami, ktoré regulujú hlasitosť systému.
Sluchátka si asi kúpim s reguláciou hlasitosti, pre mňa je to takto dosť nahlas...

lelouch (331)|5.5.2009 21:51
Zdeňku, všecho je trochu jinak. V Růženě je extra aplikace FM Radio, která umožňuje hlasitý poslech přes zabudovaný reprák.

A zde končí sranda: zvuk je řízený hlasitostí systémového zvuku pouze v pěti krocích. A jak jsem pochopil, stupeň 1 je ještě stále moc hlasitý.

Obávám se, že zde cesta povede pouze oklikou. Já mám třebas tuto redukci. Fajn, pokud chci třebas použít Rose v autě jako MP3 přehrávač a současně ji nabíjet.
Teoreticky je ideální i pro pro použití doma s nějakými levnými repráčky, které prostě mají vlastní knoflík Volume. Člověk pak zapne rádio, nechá to zaplé jakože do sluchátek, repráčky strčí do jacku, ztlumí si to jak chce, nastaví si spánkový režim a může dělat hají...

S rádiem a touto redukcí je to ovšem horší. Ono totiž jedna ta USB zdířka je klasické miniUSB a druhá htc-like USBext. A nějaký čínský soudruh nepochopil rozdíl a anténní pin napojil na obyčejné USB a ne na to, které je určené pro originální sluchátka. A teď překlad, co to znamená: Repráčky tedy strčíme do jacku uprostřed. Fajn, rádio začne šumět přes ně. Šumí, protože nemá anténu. Za tu mu normálně slouží originální sluchátka. Fajn tak je strčíme do USBext. Jenomže ouha, rádio šumí dál, protože anténní pin je v tom obyčejném USB (probůh, kdyby to ten soudruh spojil alespoň ten jack!). A do toho širší samec od sluchátek nevleze.

Takže jsou dvě možnosti: chytím nějaký kabel s klasickým miniUSB a udělám mu pitvu. Odstraním stínění a jeden z drátků nechám volně viset - a mám anténu. Druhá, o něco chytřejší možnost je, že do obyčejného miniUSB strčím nabíječku. Pak ale pozor, jako anténa slouží drát nabíječky. Nevím jak je stíněný drát u originálu (nemám jej doma). Přinejmenším u nabíječky od navigace MIO kterou zde používám se dá najít poloha, kde opravdu i něco chytím. Žel, naopak (udělat si anténku v USB a nabíjet přes USBext) to nejde, to sluchátkové USBext pro změnu nenabíjí. Když rána imperialistům, pak pořádná...

Takže jediný návod který mě napadá je opravdu koupit si tuto redukci a repráčky s vlastním ovládáním hlasitosti, strčit Růžu do nabíječky, napolohovat její kabel tak, aby byl příjem co nejlepší a do sluchátkového jacku strčit ty bedničky. Ráno je člověk vyhajaný, může se nechat vzbudit SILNÝM alarmem (systémové zvuky klidně mohou zůstat na pětce) a když z té redukce Rose vyrve, ta je plně nabitá.

Teoreticky je možné že nějaká jiná redukce má tu anténu vyvedenou na inteligentnější díru, ale na to bych nespoléhal.
Zdenek Malinsky (9781)|5.5.2009 21:54
:oops: Myslel jsem samozřejmě poslech internetových rádií. Že to má vestavěné FM rádio jsem si neuvědomil.
korenisko (35)|6.5.2009 09:53
No, to je fakt dobrý nápad. Nejako ma to nenapadlo.

Mám kúpené slúchadla s redukciou od htc U110 alebo tak nejako sa volaju. Takže by to šlo.

Dakujem za rady, problém je poriešeny... :)