Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak poznám jestli mám CZ verzi?

pokorny_ce4you (31)|1.5.2009 07:10
Promiňte mi triviální, začátečnický dotaz, ale koupil jsem si HTC Touch HD na alza.cz. Telefon komunikuje anglicky, ale třeba Google Mpas jsou česky. Tak nevím, zda mám CZ nebo EN verzi. V principu mi EN verze neva, ale chtěl bych českou klávesnici a T9. Díky za váš čas, je to asi triviální dotaz začátečníka, ale každý z vás asi nějak začínal, ne? Dík.
TheMelin (1642)|1.5.2009 08:00
máš anglickou verzi. Google maps je jen přidanej program, který je v češtině. Česká klavesnice je třeba Resco keyboard, Finger keyboard nebo Sunnysoft interwrite.
Martincca (41)|1.5.2009 10:14
Já jsem teď díval na alza.cz a aktuálně tam prodávají pouze CZ verzi... (nevím, kdy jsi tam telefon kupoval)
hafush (136)|2.5.2009 01:28
Jelikož už se EN verze už pár měsíců neprodávají,tak určitě máš CZ verzi.
Jednoduše to zjistíš,tak když se podíváš do HD. Start-Settings-System-Informace o zařízení . Tam máš verzi ROM. Česká ROM je 1.14.479.3 .
Tvůj problém nejspíš bude v tom,že po instalaci systému jsi nenainstaloval lokalizační software Interwrite,který je v této CZ ROM již obsažen,ale musí se nainstalovat.
Tedy pokud chceš českou lokalizaci systému,tak musíš provést Hard Reset (viz návod), čímž přijdeš o všechny data (takže zazálohuj).
Po HR se ti rozjede nová instalace operačního systému (cca 2 minuty), pak myslím,že se sám provede restart a poté tě vyzve k instalaci lokalizace budto EN,nebo CZ,nebo SK,nebo HU. V tomto bodě jsi asi předtím odklepl první nabídku EN a nebo po chvíli nečinosti se sama zvolila EN.
Pokud tu lokalizaci máš nainstalovanou,tak ji potom dle libosti v nastavení systemu můžeš klidně i vypnout a používat EN.
dvzd (139)|2.5.2009 07:32
Já myslím, že CZ lokalizaci může doinstalovat i bez HR. Ve složce Windows by měli být mimo jiné dva CABy s lokalizací, stačí je spustit, ale nevím v jakém pořadí.
HTC_HD_5in1_1_14_479_EEU_V01.cab
sunnysoft_ulc_htc.cab

Nebo se pletu?
hafush (136)|3.5.2009 11:38
Ano i tak by to mělo jít.
Instaluje se v pořadí: Nejdřív ten malý sunnysoft_ulc_htc.cab a pak ten velký HTC_HD_5in1_1_14_479_EEU_V01.cab
htcjirka (1875)|3.5.2009 12:15
Poradi muze byt i obracene nez jsi napsal,nekolikrat odzkouseno
dvzd (139)|3.5.2009 13:33
A restartuje se mezi instalací těch dvou souborů nebo až nakonec?
hafush (136)|3.5.2009 13:41
Podle toho,jak to probíhá při kompletní instalaci po HR,tak usuzuju,že se mezi nimi nemusí restartovat.
pokorny_ce4you (31)|4.5.2009 14:28
Díky, ale asi mám EN verzi. Píše mi to: ROM version: 1.19.831.0 (25581) WWE. Kupoval jsem to na Alze asi tak před 14 dny.

Ve složce Windows ty dva cab-y s lokalizací nemám :mad:
dvzd (139)|4.5.2009 17:53
[quote=pokorny]Ve složce Windows ty dva cab-y s lokalizací nemám :mad: [/quote]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=xxxxxx

EDIT: Jsem nucen odkaz znehodnotit. Jak již zde bylo několikrát napsáno (a Pavlem Kozou přímo u Sunnysoftu ověřeno) není možno legálně tuto lokalizaci tímto způsobem získat a do zařízení nainstalovat. Jedná se tedy o odkaz na warez a ten tady dle pravidel netolerujeme.
hafush (136)|4.5.2009 19:49
[quote=pokorny]Díky, ale asi mám EN verzi. Píše mi to: ROM version: 1.19.831.0 (25581) WWE. Kupoval jsem to na Alze asi tak před 14 dny.

Ve složce Windows ty dva cab-y s lokalizací nemám :mad: [/quote]

Tak to tě asi nepotěším. Pokud jsi to s touto ROMkou už zakoupil,tak se seber a běž jim to do ALZY omlátit o hlavu.
Máš tam totiž Anglickou WWE ROM určenou pro Honk-Kong,která v zařízeních prodávaných v ČR NIKDY NEBYLA.
Alza prodává už asi minimálně 2 měsíce pouze přístroje s Českou lokalizovanou ROMkou 1.14.479.3 .
Jinými slovy jsi si tuto lokalizaci už zaplatil.
Jinak i zařízení s EN ROM určené pro český trh měli ROM 1.14.401.2 .
Podívej se ještě na krabici, kde ČESKÁ VERZE má na štítku S/N:HT850KD29054 .
Pokud tam toto číslo máš, tak si dostal zařízení s kterým už si někdo hrál a používal a PŘEFLASHOVAL ROM na ROM pro Honk-kong.


pokorny_ce4you (31)|11.5.2009 09:08
Krabici jsem bohužel vyhodil, ale pod baterkou mám S/N:HT93LKD44712. Jinak na faktuře je uvedena CZ verze, v balení je cédéčko s CZ manuálem. Jak jsi přišel na to, že tohle je verze pro Hong-Kong. Je někde databáze seriových čísel a jejich určení pro jednotlivé trhy? Díky, Alze jdu vynadat....

EDIT: Smazána zbytečná citace.
htcjirka (1875)|11.5.2009 09:13
[code]Jak jsi přišel na to, že tohle je verze pro Hong-Kong[/code]

Verze rom 1.19.831 WWE je verze rom urcena jen pro Hong-Kong,pokud jsi to nebyl ty sam,nekdo uz musel telefon flashovat a dat tam tuto verzi.
Telefon muze byt pro CZ trh,ale je v nem rom pro Hong Kong.Muzes jit do bootloaderu a podivat se jestli je odemceny ci ne.
hafush (136)|11.5.2009 21:56
Zde máš seznam ROMek , kde si přešteš i to jaká ROM je pro jaký region.
Dej nám sem vědět jak jsi uspěl,protože je to od Alzy velká drzost dát někomu zařízení,které již někdo měl v ruce a nejspíš ho v rámci 14 denní možnosti vrácení zboží , vrátil prodejci.

Zde výtah nejčastějších regionů:
v1.14.479.3 ČR
v1.xx.401.x Europe
v1.xx.405.x UK (WWE)
v1.xx.831.x Hong Kong (WWE)
v1.xx.832.x Hong Kong (CHT)

dvzd (139)|12.5.2009 21:08
Jakápak drzost? To má obchodník ty přístroje, co jsou vráceny do 14 dnů, automaticky vyhazovat? To je snad každému jasné, že je znovu prodá.
htcjirka (1875)|12.5.2009 21:11
Ma je zkontrolovat a ne ze si tam nekdo naistaluje svou rom a pak to vrati.
hafush (136)|12.5.2009 22:42
To dvzd:
Pokud vím,tak Alza (a nejenom ona) má kategorii tzv. BAZAR , kde prodává např. :
-nové,kompletní zboží,které je třeba jen rozbalené,
-testované
-a nebo ve 14 dnech vrácené - chvilku používané.
U takovéhoto zboží by to slušný prodejce měl přesně uvést o jaký kousek jde a HLAVNĚ PRODÁVAT ZA SNÍŽENOU CENU, aby si každý mohl zvolit,zda HD zakoupí nové za plnou cenu,nebo použité za zvýhodněnou cenu.
Aby chudáci z Alzy nebyli škodní,tak by cenu použitého zboží mohli stanovit na úroveň ceny nákupní.

Jak by se Vám všem,kteří jste stejného názoru jako "dvzd " líbilo,kdyby jste takový kousek dostali.
Jak všichni víme,tak s největší pravděpodobností se bude jednat o HD s vadnými pixely,které majitel nemohl překousnout.
pokorny_ce4you (31)|4.7.2009 07:00
Pro ty, které zajímá, jak to dopadlo: ALZA vzala zboží zpět a vrátila peníze. Skutečně se jednalo o velmi podivně až amatérsky lokalizovaný výrobek (cab-y s češtinou neměl, ani českou klávesnici, za to v balení bylo CD s českým manuálem). Minulý týden jsem si koupil stejné zařízení od jiného prodejce a vše je v pořádku.
hafush (136)|4.7.2009 09:24
Tak to gratuluji. Ono to zajiste bylo HD pro ČR , protoze Alza by se ani k jinemu HD nedostala. Problem byl v tom,ze prodali jako NOVY vyrobek o kterem vedeli, ze byl pouzivany a vraceny. Nekdo v nem preflashoval jinou ROM, cimz teoreticky prichazite o zaruku.
Jsem rad,ze se to uspesne vyresilo a ze jsme mohli pomoci radou proti drzemu chovani prodejce.
Hodne zdaru s konecne NOVYM HD.