Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Treo 500 - máte ho taky někdo?

Ervin_ce4you (6)|29.4.2009 21:54
Ahoj, mám teď čerstvě Palm Treo 500. Teprve se s ním sžívám, protože je to můj první smartphone. Příjemně mě překvapilo, že má ve file manageru možnost copy, cut, paste. Sice se nedá asi vybrat víc souborů, ale proti tomu co jsem o WM Standard četl na Internetu, je to dobré. Taky defaultní Task manager je pohotově přístupný z Home screenu. Na displeji je ochranná blána tak hezky nalepená, že ani nebudu shánět ochrannou folii (zatím). Trochu namodralá a matná, ale dobře průhledná. Okraje lícují a neodchlipují se. Jen jsem v ní udělal výřez na telefonní repráček, jinak by nebylo nic slyšet.
Napište i vy ostatní, kdo máte stejný typ, třeba si tu můžeme vyměňovat zkušenosti. Určitě nejsem sám, kdo se nechal zlákat těmi rekordně nízkými cenami Treí. Fakt nepamatuju nižší cenu za smart (2500 Kč). Recenze moc skvělé neměl, ale za tyhle peníze mi to už nedalo a zkusil jsem ho. Manuál v PDF má tři sta stran, to se nedá přečíst všechno hned. Třeba se o jeho funkcích dozvíme i formou diskuse.
Byl bych rád i za tipy na software, který používáte na Treu 500. Já zatím na e-knihy Alreader - zvládá moc dobře PDB, škoda že tam nejde uBook (je jen pro dotekové displeje). Na filmy TCPMP, díky bohu za verzi pro smartphone. Chystám se na Operu mini kvůli rychlosti a množství dat (Java). Aktivoval jsem si Internet v mobilu. Mám ho od včera, tak postupuju pomalu.
Jo a zvuk hlasitého repráčku taky není tak tragický, jak někde psali. Hlavně je dost silný.

Doufám, že se někdo další přidá, tak do toho :-)
ing.dr (116)|1.5.2009 09:40
Ahoj, stejně jako ty, jsem si koupil TREO 500 za cca 2500 kč. Docela mě překvapila ta cena a také rychlost, s jakou zmizelo TREO z Cybex.cz. Jsem dlouho uživatel TREA 750, takže jsem věděl, do čeho jdu. Kvalita a zpracovaní je na špičkové úrovni. No a co mi trochu vadí? :

Rychlost: treo 500 není rychlé, jako treo 750. Je to znát hlavně při vstupu do kontaktu, do zpráv a do menu. není to ale nic, co by nějak kazilo náladu. Jen nesmí člověk být zbrklý a uspěchaný

dislay: rozvržení není zrovna praktické a tak není moc her a programů, které jsou kompatibilní. Je to také tím, že jsme zatím nehledal, ale těch pár programů, co jsem instaloval má v některých případech problémy.

karta: docela nepraktická je karta pod baterií.

No a v čem se pletli články na netu?:

podsvícení klávesnice: já ho mám tak akorát. Vůbec večer nezáří.

reproduktor: neslyším, že by byl hlasitý... je tak akorát.

Treo 500 doporučuju všem. Už prakticky nepoužívám treo 750...snad je na navigaci.
Ervin_ce4you (6)|3.5.2009 22:40
Zatím jsem s mašinkou spokojený, surfuju v Opeře Mini, mám jak oficiální, tak i modifikovanou s taby. Co mě hněte, jsou systémové lišty v emulátoru nahoře i dole, byť mám zatržený fullscreen.

Výdrž baterky nenadchne, ale ani neurazí. Den a půl, když si hodně hraju, a pořád tam zbyde 20 %. Až nebude na hraní čas, tak to budou dva dny s přehledem.

Díval jsem se po příslušenství a nebylo by špatné mít tady kde koupit dobíjecí kolébku s rezervní baterií. Třeba takovou


Zdá se mi, že co do příslušenství je naše Treo 500 docela sirotek. Na Centro je všeho relativně dost, ale na Treo 500 ani pořádné pouzdro na míru. Používám universální, jenže nerad pořád vytahuju a zase zandavám. Takový Krussel Classic by byl fajn.

Příručka v češtině a přímo pro Treo 500, ne pro 500v (která je na oficiálních stránkách). Bohužel už nedohledám, kde jsem ji stáhnul, tak aspoň filehosting (2,8 MB)
nebo tady.
ing.dr (116)|9.5.2009 11:03
Díky za příručku. Je pravda, že WM použivám už dlouho, tak ji zas tolik nepotřebuju... ale nějaké veci jsou v WMS docela schovane.

Kolebka je taky dobrý napad. Az bude cas, tak se kouknu na e-bay po nejake vyhodne a asi si ji poridim. telefon tak muze stat vedle noutu a na obrazovce pobezi fotky. Lze to nastavit v menu ,,myslim".

Ted by me jen zajimalo, jake programy a hry jsou plne kompatibilni. Zatim jsem toho zkousel jen malo a rozchodil jsem tri hry. Docela me to stve. JE pravda, ze ho nemam na hrani, ale nekdy prijedu na jednani driv a rad si zahraju.

Co jsem vyzkousel a funguje:

Ferrari GT Evolution [youtube]http://www.youtube.com/v/LdxHyZ5Gpwg[/youtube]

Hra je dobra, zabavna a neni tezka. Lze se po par minutach hrani dostat na prvni pricky. Problemy jsou s nacitanim budov v dalce a take s nekvalitni grafikou. Je to dost kosstickovane a rozmazane, ale je to hra na mobil, takze od ni nelze ocekavat zazraky.

Sid Meier´s Civ IV [youtube]http://www.youtube.com/v/J88kVxdytlg[/youtube]

paradni a zabavna hra. Jednou jsem ji dohral a hraju ji znovu. Základem je vyrábet vojaky a strategisky bombardovat nepritele. Vojám musí dojit a znicit hrad na druhe strane. Hra je jednoducha a napinava. Rikam ji WC hra. posledni dobou na WC travim hodne casu :-D

posledni hra, kterou moc nehraju je GreedyPenguins neni obracena na sirku a to me dost stve. Nebudu ji proto ani hledat.

To je asi tam vsechno, co jsem rozchodil. Zkuste neco najit a treba sem dat odkaz na video.

cus bus
Zdenek Malinsky (9781)|10.5.2009 13:03
OT dotaz - kde jste ho za 2,5 kKč kupovali? Všude vidím ceny kolem 5 k. :(
ing.dr (116)|10.5.2009 13:45
Pozdě... měl ho cybex.cz a kasa.cz asi tyden a pak dalších par dnu nějakej jinej obchod. Jinak ho má palm.cz ve sleve za 3500kč.
Ervin_ce4you (6)|13.5.2009 00:21
Bohužel je to tak, koncem dubna rychle mizely z nabídek. Dokonce e-shop, odkud ho mám, hlásil vyprodáno dřív než mi Treo přišel poštou. Už jsem takhle promarnil tolik zařízení... Asus M530w, Motorolu Q9, HTC Rose... Všechny byly svého času zhruba týden v masivní slevě a pak buď zmizely nebo se vrátily zpět na vyšší (plnou) cenu.
Moje požadavky - z některých jsem slevil kvůli unikátní ceně (např. focení) - Treo splňuje a mým skromným potřebám stačí. Mimo jiné pěkně přehrává videa. Testoval jsem QVGA do bitrate 600 kbps a TCPMP hlásil 0 ztracených snímků, běžně konvertuju spíš do 350 kbps. Se surfováním a čtením knížek je to veškerá zábava, kterou očekávám.

Bluetooth přenos souborů z PC do Trea mě potěšil. Je rychlejší asi o 20 % ve srovnání s přenosem do SE k550i nebo do iPAqů.

Pro ing.dr ke hraní her, pokud to bylo mířeno na mě: Pardon, měl jsem se vyjádřit srozumitelněji - hraním si jsem myslel hraní si s telefonem obecně, hry nějak ani nehraju (-:
ing.dr (116)|13.5.2009 06:22
Hraní jsme myslel obecně.
ing.dr (116)|13.5.2009 06:29
Jinak pro ty, kteří nestihli. Obcas se na jednou znamem aukcnim serveru ZDE da najit novy palm za slusne ceny. Vetsinou se ale jedna o dovoz a tak Cj je jiz doistalovany. Pokud resetujete zarizeni, prijdete o vsechno i o cestinu. Ja si tam tak kupoval Palm Treo 750, ktery mi jiz pres rok dobre slouzi.

No a jinak se mi posledni dobou libi nektera zarizeni Blackberry a ty se tam daji sehnat take za zajimavou cenu. Myslim, ze ta nova uz jsou docela slusne nastavit i tak, aby nebylo nutne platit dalsi sluzby Blackberry serveru.
Žulda_ce4you (244)|13.5.2009 10:46
Taky jsem před měsícem koupil na Aukru Treo 750 (za 2600, jako nové + 2 GB miniSD) a ženě Treo 680 za 2400 funglovka. Chtěl jsem už upgradovat svého obsoletního Looxe 410. Tak jsem ho prodal, prodal jsem i Nokii 6120c, koupil jsem si Treo a ještě zbylo 400 na pivo :D
A tou dobou tam měli Treo 500 za podobné ceny, taky jsem o něm chvíli uvažoval.
ing.dr (116)|13.5.2009 13:29
Myslím, ze Treo je nejlepsi volba. Treo 750 je peknej macek, ale je hodne odolný. Já už jsem s nim zažil tolik karambolů a nikdy mi z nej nic neupadlo nebo se neulomilo. Je pravda, ze s Treem 500 bych si nikdy nic podobneho nedovolil, ale 750 dokaze v pripade nouze ,,zatlouct i hrebik" :-D Mozna je u petistovky trochu skoda, zeji neudelali jako dotykac. Na smartphone se dost spatne schani aplikace, a kdyz uz nejakou sezenu, tak je problem s rozlisenim. Treo 750 melo podobny problem, ale obraz se dal rolovat. Navic je 750 rychlejsi a to znatelne. Mam oba, treo 750 do terenu ( vyborna navigace a odolnost) no a Treo 500 jen tak jako obyc telefon s vice funkcemi.

Tesim se na sve prvni poradne TREO PRE ... to musim urcite mit.
Zdenek Malinsky (9781)|13.5.2009 18:48
[quote=ing.dr]Na smartphone se dost spatne schani aplikace, a kdyz uz nejakou sezenu, tak je problem s rozlisenim.[/quote]Tak to bych se hádal. 500 má klasické rozlišení QVGA, takže nevím, kde máš problém. Je pravdou, že na smartphone je určitě obecně méně aplikací než na zařízení s dotykovým displejem, ale když vezmu v úvahu to, že na smartphone jde nainstalovat většina aplikací pro PDA (zatím jsem narazil jen na jednu, která mi na smarty nešla), není co řešit. A to HP má menší rozlišení dipleje.

Co konkrétně ti nejde nebo co nemůžeš sehnat?

Ervin_ce4you (6)|14.5.2009 04:03
Kdyby na Treu fungovaly programy pro PPC, tím líp, to by byla dobrá zpráva. Ale nechci vám trhat nit ohledně kompatibility, jen jsem teď při hledání příslušenství zjistil dostupnost další vlny levných Treí. Tak kdyby to někoho zajímalo, zde na Zboží.cz
Opět asi za dva a půl. Zajímavá situace.
ing.dr (116)|14.5.2009 06:43
Ahoj, nerikam, ze nefunguji nebo tak, ale displej mi je bud zobrazi nasirku a to nechci nebo navysku a pak je aplikace mala a nejde s ni pracoval. Nejhorsi pripad pak je, ze se tobrazi a nevidim spodni cast. V posledni dobe jsem zkousel nejaky aplikace, ktere mam doma a pak par her. Ale jedna je u me orisek a to je QIP. Vsechno funguje, akorat nemam moznost se prihlasit. Nektera tlacitka jsou schovana pod urovni displeje. NEvim, mozna nekde v telefonu staci neco nastavit a bude se obraz automaticky pretacet nebo upravovat.
Ervin_ce4you (6)|31.5.2010 23:37
Ahoj, tak zase po delší době něco zajímavého. Narazil jsem na xda na thread s novou ROM pro Treo 500. Jak název "my_rose WM6.1[en]" napovídá, jako základ je použitá ROM z HTC Rose. Údajně je velmi rychlá, většinou jsou z ní lidi nadšení, ale někteří píší o problému s bluetooth. Nezkoušel jste ji někdo flashovat? Z tamního 17-stránkového threadu není jasné, zda ten problém opravdu existuje, nebo jen někdo dělá něco špatně. Stopa vede dál na 4pda, ale tam už jsem neměl energii pátrat. Z ruštiny jsem měl jedničku, ale před dvaceti lety...
Po roce používání nemůžu o Treu (nebrandovaném) říct jediné křivé slovo, až tedy na tu rychlost, no. Takže zrychlení by bodlo, ale ne na úkor dokonalé funkčnosti všeho. Hlavně jsem nikdy nic neflashoval, a tak mě zajímá názor vás ostatních.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544721