Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

.NET Compact Framework chyba při instalaci

Duelb0t (6)|28.4.2009 13:41
HTC Touch pro
win 6.1
original rom


.NET Compact Framework 2.0 je v zakladní romce, nainstaloval jsem cabovou verzi .net Compact Frameworku 3.5 (NETCFv35.cab).
Všechny aplikace fungovaly. Po čase jsem narazil na SMS unaccent 2, který mi prý diky špatnému frameworku nefungoval. Tak jsem v PPC nejdříve odinstaloval framework 3.5 a pak i 2.0. Teď když se snažím zpátky nainstalovat framework 2.0 tak mi to hlásí že na ROM už je (v nainstalovanych programech ho však nevidim). A když se snažím nainstalovat framework 3.5 tak mi to hlásí error 2 (nemůžu najít co tenhle error znamená) a instalace failne. Obě nové instalace jsem stahoval z webu microsoftu.

Takže momentálně jsem na tom tak že mi žádná aplikace co potřebuje framework nefunguje a framework mi nejde nainstalovat. řešení popsané v topiku Windows Mobile - problém - .NET Framework 3.5 nejde nainstalovat nepomáhá.

Tušíte někdo co s tím?

lelouch (331)|28.4.2009 22:31
V tomto případě bych podezíral registry. Po instalaci 3.5 zavedou několik přesměrování z ROM na nové soubory v hlavní paměti. Obávám se, že pokud není k dispozici záloha registrů, pomůže jen hard reset, při kterém si zařízení obnoví správnou podobu registrů pro (ve WM 6.1. opravdu zabudovanou) CF 2.0.

Pokud se povede najít někoho ochotného, kdo má co nejčistší instalaci stejného zařízení, při troše stěstí by se mohlo povést vrátit klíče registrů týkající se CF do původní podoby s 2.0 tak, aby instalátor neřval. Ale to je vždycky tak trochu sázka do loterie.

Je zde ještě jedna cesta, ale ta už je brutálně zdlouhavá - otevření CABu na PC a přímo v instalátoru 3.5ky krok za krokem zkontrolovat všechny testy, které při instalaci provádí a zamést mu cestičku...

Ale to už mě fakt záloha dat a HR připadá pohodlnější.

A pro budoucnost - 3.5 by měla být plně zpětně kompatibilní. Než se člověk pustí do takovýchto zásahů je lepší nejdříve prohledat fóra k dané aplikaci zda se s tím už někdo setkal a co s tím. Odstřelení CF může znehybnit kupu dalších aplikací, kterým naopak už 2.0 nestačí.
Duelb0t (6)|29.4.2009 22:23
Moc se mi do HR nechce, ale asi mi nic jineho nezbude. Priste mi to treba docvakne a udelam si zalohu :)

diky za radu
lelouch (331)|30.4.2009 00:10
Nejlépe se mě pro tyto případy osvěčil CeRegEditor (Google pomůže), který dokáže práci s registry v zařízení přímo z PC a má všechny užitečnosti windowsáckého RegEditu a něco navíc. Umí zálohu, vyhledávání, ukládání větví. Možná kdyby se našel vlastník Pro s regeditem a patřičnou zálohou, šlo by to přes něj vrátit...
Duelb0t (6)|5.5.2009 09:50
zkousel jsem si hrat s tim editorem registru :D naslo to par zaznamu o frameworku, jejich vymazani nijak nepomohlo. Pravdepodobne tam bylo jeste nekde neco zasiteho ale bylo nad moje sily to najit.

:bulb: po HR jiz vse funguje jak ma
lelouch (331)|5.5.2009 16:24
A teď připomínám tu zálohu registrů před dalšími experimenty... HR totiž vytvořil jejich novou "čistou" kopii z ROM. V mnoha případech se pak s její pomocí dá vyhnout hard resetu.