Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

odesílání SMS

JiriVareka (1)|27.4.2009 22:40
Dobrý den. Mám takovej problém s odesíláním SMS zpráv . Vždy když odešlu SMS tak se mi odešlou dvě . Nevíte prosím čím by to mohlo být ? :((
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2009 23:36
Možností je mnoho: slabý signál GSM, chyba u operátora, chyba SIM karty, problém v ROM nebo rádiu, po flashnutí ROM neproběhla čistá instalace, aleobnova ze zálohy, psaní SMS s diakritikou, aplikace třetí strany nainstalovaná v PDA.....

EDIT
Pro začátek ověř u příjemce, zda SMS byla skutečně doručena 2x, pak na vyúčtování, zda je to i 2x započítáno. Potom můžeš zkusit udělat třeba zálohum, HR a vyzkoušet na prázdném PDA, tzn. bez nainstalovaných dalších aplikací.
Vita_Megane (69)|28.4.2009 07:20
mě to dělalo Mio, pokud jsem odeslal SMS a hned jsem zprávy zavřel tak chodily dva výpisy, když jsem po deslání počkal na hlášku: "Zpráva byla odeslána" tak to fungovalo jak má...
svenhassel (75)|5.5.2009 11:39
Tak to já mám krapet jinej problém. Řeším proč my na mém zařízení nechodí korektně doručenky na odeslané smsky.
Vita_Megane (69)|5.5.2009 12:34
nechodí korektně... tím je myšleno co? pokud se zobrazuje jen číslo bez jména tak na to je fix:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23054&s=&sbd=&
svenhassel (75)|5.5.2009 12:45
Tím je myšleno řekněme že po tak cca 30 sms mi přestanou chodit doručenky od správce systému a mno pomůže až soft reset zařízení. Jinak samo používám SPB PLUS v 4.0.2 samosebou mám do vyjímek nastaven poutlook.exe i tmail.exe, nechápu proč todle se děje. To co popisuješ to vím že je běžná funkce a vím o fixu na tento zádrhel, ale to mi nějak nevadí.

Jinak zařízení má tuto sestavu.: OS 1.01.04 - FW0.89 a jedná se o iPAQ 614C a ještě drobnost je teda že jako operátora mám VODAFONE a mno řekněme že simka mám v držení od 04/2008. Takže asi tak nějak cca rok 2008 by měla bejt vyrobená (důvod poškození té staré simky).