Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS software, mapy, aneb cyklisti sami sobě;)

lnadeb (65)|27.4.2009 22:20
[color=green]Úvod:[/color]

[color=blue]Tak už se nám tu řešilo, jak upevnit a tím pádem i využít HD na cyklistiku. Zařízení disponuje výborným displejem, který je pro navigaci více než dostačující. Jedinou nevýhodou je lesk povrchové plochy displeje a tím pádem i fakt, že se občas odrazí slunce a pokud vás to oslní, je to nepříjemné. Nicméně i přes toto lze poměrně dobře čitelně zařízení používat i za slunečného počasí pro jízdu na kole, což jsem si vyzkoušel. [/color]

[color=green]Cyklisti sami sobě:[/color]

[color=blue]HD máme na kole připevněné, takže teď už jen stačí si vybrat ten správný navigační software pro toulky krajem. A dostáváme se k jádru věci a to, jaký kdo používá software a mapy s ohledem na typ jízdy a to buď po silnici (v tomto případě postačí klasická navigace typu IGO, TOMTOM a další a výběr je jednoduchý) anebo v terénu a zde už tak jasná a jednoduchá volba není... Osobně jsem použil OziExplorer a topomapu 1:10.000. Jistě je možností více, takže se podělte o Vaše zkušenosti s různými programy a mapovými podklady, které se Vám jeví jako nejvhodnější pro cyklistiku ;) [/color]

[color=green]Fota upevnění HD na kolo:[/color]





Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2009 23:04
Fotky budeš muset vložit ještě jednou nebo jinak. Bez hesla to nejspíš nikdo neuvidí. :oops:
mpis (120)|28.4.2009 00:37
Moje řešení uchycení HDčka na řídítka je prakticky stejné a popsal jsem ho v jiném vlákně v tomto příspěvku.
K navigaci a záznamu tras používám Oziexplorer s turistickými mapami vlastní výroby, které jsem zmiňoval v tomto příspěvku.
Minulý týden jsem tady našel odkaz na skvělý GpsCycleComputer_3.103.
Oba programy jedou současně a přes namapované boční tlačítko mezi nimi snadno přepínám.
dvzd (139)|28.4.2009 05:10
Já používám Garmin s mapou TOPO CZECH 2PRO, jak pro autonavigaci, tak i pro cyklo a pěší turistiku.

mpis: Ten GpsCycleComputer se už zobrazuje na WVGA displeji OK? Já měl dříve asi jednu z předchozích verzí, určenou jen pro VGA displej a zobrazovalo se mi to jen na části displeje, tak jsem to přestal používat.
mpis (120)|28.4.2009 11:52
GpsCycleComputer_3.103 - v této verzi se zobrazuje správně přes celý display.