Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Komunikace PDA - PC | PC - PDA přes ActiveSync

SiViN (19)|27.4.2009 13:23
Zdravím, dobří lidé :)

Dal jsem si za úkol vytvořit velice jednoduchou aplikaci. Na straně PDA bude aplikace zpracovávající XML soubor. Na straně druhé bude aplikace do které bude zadávat uživatel informace.

Pokud uživatel bude spojený přes ActiveSync (což mám zajištěno přes RAPI) tak se odešle vyhotovený soubor do PDA, spusí aplikace..a ta ten soubor aktualizuje. Z toho tedy nikdo žádný problém jistě nečuchá ;)

Ovšem, pokud z tohoto koloběhu odstraním posílání XML souborů nastává problém. Po připojení k ActiveSync(AS) nastané síťové spojení mezi PDA a PC (což je super) ovšem o tomto spojení se mi nepodařilo nikde vytáhnout žádnou informaci. Proto tedy dotaz 1: jak zjistím IP adresu počítače na kterém běží AS? + jakou adresu má PDA po připojení k AS?

Dotaz 2: napadá někoho jak jinak by šla řešit tato synchronizace?

Dotaz 3: Spustit program v PDA z PC by asi mělo jít přes RAPI (ještě jsem netestoval, ale v dokumentaci píšou, že ano). Jde potom tento program nějak vzdáleně ovládat z PC? (Měl by, pokud budu mit to TCP/IP spojení...nebo se mýlím?)

Předem děkuji za veškeré názory..
SiViN (19)|27.4.2009 13:47
Tak IP adresu už vím...lze ji zjistit takto:

System.Net.Dns.GetHostByName("PPP_PEER");

Teď už zbývá vyřešit jen komunikaci přes TCP/IP..nebo pokud by měl někdo jiný nápád, budu jedině rád ;)
RStein (2012)|29.4.2009 17:56
Zdravim,
z vašeho příspěvku není zřejmé, jestli jste variantu s XML souborem z důvodu její jednoduchosti či nevhodnoati zcela zavrhl a hleddáte jiné řešení, nebo máte na mysli nějaký kombinovaný scénář s xml souborem a nutností synchronizace, který jste nám moc nepopsal. ;)
Ad 1) Zde jsem napsal příklad, jak se připojit přes AS k počítači.
http://forum.builder.cz/read.php?145,2804753,2912384#msg-2912384


Ad 2) Nevím, o jaké synchronizaci mluvíte. Můžete samozřejme přes AS přesunou soubor do PDA, PDA soubor zaktualizuje a pošle zpět na PC. PDA i PC mohou použít notifikace souborového systému, aby se dozvěděli, že byl soubor změněn. (.Net Framework má FileSystemWatcher, v Smart Device frameworku pro CNF naleznete také FileSystemWatcher).

Ad 3) Přes RAPI se dá na PDA na PC dělat takřka vše. Buďte si ale vědom toho, že RAPI přístup nemusí mít uživatel povolen.

K ovládání PPC programu můžete použít tcp připojení, k výměně dat mezi PC a PPC můžete také použít "stream" RAPI apod.
K synchronizaci můžete použít webovou službu, která poběží na PC apod.

Možností je mnoho, tohle je jen malý výčet, záleží na zadání. :)