Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Mobile Shell 3

Watchick (24)|26.4.2009 18:24
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak schovat "start" lišta ve 3jkách?
mám v nabídce:
spb menu -> nastavení -> spb mobile shell ->systém
nabídku vyřadit "start"
a když dám ano, nabádne mi reset, ale poté se nic nestane... :/ celkem mi tam ta lišta vadí, jinak se mi moc líbí, jak to potlačuje deufalutní today screen, ani po start ->today, ani po červeném tlačítku se nedostane na today, ale na today spbmobile shell, což mi v předchozí verzi dost vadilo

Předem díky za rady
Vojtěch Bašta
bobo.4150.sk (176)|27.4.2009 08:49
Horná systémová lišta v rámci Spb Mobile Shell 3 nezmizne, tým nastavením, ktoré popisuješ, sa zbavíš defaultnej windows ponuky po stlačení "start" a namiesto nej sa dostaneš do "launcheru" (po česky "spouštěču") SpB Mobile Shell, teda tam, kde máš Oblíbené, Nedávné a pod. Inak je to v manuáli na 11. strane :)
Watchick (24)|27.4.2009 09:54
Aháááá ;) no tak to je hezké, a jde vypnout jiným způsobem?
bobo.4150.sk (176)|27.4.2009 15:52
Nemám vedomosť o tom, že by horná lišta z WM Mobile šla nejakým spôsobom vypnúť. A ani v príručke takúto možnosť nespomínajú.
Watchick (24)|27.4.2009 17:22
A nejde nějak v parametrech SPB mobile shell nastavit fullscreen? některé aplikace jako třeba přehrávače používají fullscreen ne?
Unite (159)|30.4.2009 11:30

podivej se sem , da se tam toho nastavit spoustu
Erikt68i (266)|2.5.2009 22:20
Pár nových tweaků - někomu se snad budou hodit:
1. Změna počtu oken v life stylu
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Spb Software House 2\Spb Mobile Shell\Widgets\HomeScreen PageCount = počet stran live style
2. Změna počtu oken v karuselu
HKLM\Software\Spb Software House 2\Spb Mobile Shell\NowScreen\Panelsřada je od 0 do 11. Takže pro změnu pořadí přečíslujeme podle potřeby ale čísla musí následovat v řadě a bez mezer
Chceme odebrat panel 7 - takze panel c.6 prejmenujeme na Smaz6, panel 7 na 6, 8 na 7 atd. Jinak se ostatni panely po 5 nebudou zobrazovat - vznikne dira. Chci přehodit 2 za 5, prejmenuji 2 na 25, 5 na 2, a nakonec 25 na 5.
3. V menu je možné přidávat další složky
HKLM\Software\Spb Software House 2\Spb Mobile Shell\Menu\Root\ - vyberu si složku "My Shortcuts" ve které chci vytvořit podsložku a vytvořím nový klíč
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Spb Software House 2\Spb Mobile Shell\Menu\Root\My Shortcuts\Folder]
"MRUImage"=dword:000000BF
"Text"="Folder"
"Index"=dword:00000001
"Image"=dword:00000004
"DrawType"="Grid"
"Add"=dword:00000001

P.S. Po všech změnách v registrech se výsledek projeví až po resetu!!!
4. Chcete mít současně TouchFlo a SPB Mobile Shell? Pokud se jedná o původní verzi tak použijte TFDetacher (bohužel jen pro pár typů HTCček)
5. Pro úpravy (potlačení či přidání různých detailů v nabídce) můžete použít buď cab Shell_Customize_Menu.cab nebo přímospustitelný exe soubor PowerToy
6. Na http://forum.xda-developers.com/showpost.p...p;postcount=639 je ke stažení cab, který do caruselu přidá správce úloh - MS3_TaskManager_Panel.cab

Takže hezkou zábavu s přizpůsobováním této velmi dobré aplikace Vaším potřebám:yes:

Watchick (24)|3.5.2009 20:16
Hele možná je to jen můj blbej pocit, ale zdá se mi, že mi dost ubívá baterka, když mám vypnutej display... skoro jako by normálně byl spuštěný... vám se to nestává?
kecinzer_ce4you (332)|4.5.2009 11:37
Ad baterka: Nestává, ve čtvrtek (ano na čarodejnice) jsem telefon vyndal z nabíječky - od té doby jsem nenabíjel (pár hovorů, dost SMS, nějaké datové spojení) a dnes telefon asi na nabíječku nepůjde, možná večer.

Jen bych se rád zeptal, jestli je nějak možné dostat na tu PROFI obrazovku bezdrátový manažer. Takhle se na něj musím pracně dostávat. Líbí se mi, že v def. profi mám vše na home - počasí, čas, profily, čítače SMS/hovorů, schůzky. Jen mi zde chybí ten bezdrátový manažer. Dá se tam nějak dostat?

A nevíte jak je to s těmi widgety pro facebook?
Erikt68i (266)|4.5.2009 21:10
Je toho všade plno, jeden příklad za mnohé. Dostatečně názorný příklad.
TheMelin (1642)|5.5.2009 13:49
Pokud chcete používáte SPB Mobile Shell a chcete do něj integrovat SBSH Calendar Touch, určitě mrkněte SEM
honza-l (74)|7.5.2009 10:20
Jak zvětši digitální hodiny
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3681308&postcount=112
Samotnej cabik VGA http://www.edisk.cz/stahni/19636/Big_Clock_MS3_Widget_VGA.cab_59.39KB.html
Samotnej cabik WVGA http://www.edisk.cz/stahni/58705/Big_Digital_Clock_WVGA.cab_64.93KB.html
Po nainstalování se zobrazí nová položka v nastavení/čas Digitální hodiny. Po instalaci jsem musel provést SR
papik.i (171)|9.5.2009 00:22
Někdo tady chtěl fullscreen při používání SPB SHELLU 3...tak tady je odkaz, který mám sám odzkoušený a funguje...nezapoměňte na soft reset;)
maxtreme (248)|11.5.2009 11:04
Zdravim, chci se zeptat proc se mi vlastni pozadi blbe zobrazuje (obrazek se strasne roztahne a je videt jen 1/4 obrazku) kdyz mam rozliseni stejne jako maji ty puvodni pozadi od SPB? Diky
honza-l (74)|13.5.2009 07:02
Dá se na obrazovku "LifeStyle" umístit nějaký klasický "Today plug-in" ??? Chtěl bych si tam hodit např. WeatherPanel
Milis (129)|20.5.2009 10:17
Mám potíž se dvěma nepřekousnutelnýma věcma.

Zdá se to jenom mi, nebo v této aplikaci v Záznamníku hovorů neexistuje jednoduchá možnost, jak uložit kontakt? Když mi zavolá neznámé číslo, žádnou kontextovou nabídku jsem nenašel a po kliknutí se číslo hned vytáčí. Jediná možnost pověsit hovor a uložit v normální HTC aplikaci. Jak na to??

Druhá věc agenda. Když kliknu na agendu, vytvořím schůzku a potom ji chci editovat, je to nemožné. Kliknu na schůzku, poté menu>edit a zdánlivě se nic nestane. Po několikerém kliknutí jsem si všimnul, že ona se schůzka změní v editovatelnou, ale ihned přeblikne a překryje se zpátky agendou z MobileShell. Nějaké řešení? Díky
fps (113)|20.5.2009 10:22
po několika dnech mi zmizeli přiřazeni lide v kontaktech u SPB Mobile Shell 3 v ASUS P565, předtim jsem mněl SPB Mobile Shell 2 v E-Tenu V900 tam se mi to taky stávalo tak jsem se domníval že to je tim PDA který jsem pro plno jiných závad vireklamaoval a koupil ASUS P565 a tady se to taky maže je to normální? prosim o radu předem díky
levap1_ce4you (58)|20.5.2009 13:13
"odpověď pro Millisx)
Zkus nainstalovat nový shell je to beta3 (http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?t=25171&sid=40882ae915a1dcd2823d69cb2eddc242) - kontakty jsou tam určitě již vyřešeny a jdou ukládat ze zmeškaných a přijatých hovorů atd. Ta druhá věc nevím, protože mám integrovaný touch calendar a ten funguje super...
Milis (129)|20.5.2009 20:14
levap1:

Díky, ukládání kontaktů je v té bětě skutečně vyřešeno a ta věc s agendou, dělalo to FingerMenu.
fps (113)|21.5.2009 12:44
[quote=fps]po několika dnech mi zmizeli přiřazeni lide v kontaktech u SPB Mobile Shell 3 v ASUS P565, předtim jsem mněl SPB Mobile Shell 2 v E-Tenu V900 tam se mi to taky stávalo tak jsem se domníval že to je tim PDA který jsem pro plno jiných závad vireklamaoval a koupil ASUS P565 a tady se to taky maže je to normální? prosim o radu předem díky[/quote]
vám nemízí uložení lidé z oklíbených kontaktů?
Madfather_ce4you (42)|22.5.2009 14:51
Jde docílit toho, aby Spb MS3 spolupracoval s Pocket Informantem ? Chci, aby pro zadání nové schůzky Spb MS3 volal PI a zadání proběhlo v něm. V modulu Integrace mám pouze Spb Traveler a nic už přidat nejde.
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2009 22:52
22. 5. vyšla nová verze - 3.0.1
AlešD (114)|27.5.2009 10:48
HTC Touch HD odzkoušena v. 3.0.1 a šla hned pryč, neboť při pokusu o zobrazení "karuselu" hd zamrzlo a to tak, že byl nutný SR. Odzkoušeno při instalaci z CAB i EXE.

SdKfz.171 (99)|27.5.2009 12:36
Nevíte někdo, jestli v poslední verzi upravili tu zprasenou češtinu?
Pamatuji si například názvy obrazovek v karuselu (Profesionál Doma - otrocký překlad Professional Home), či zbývající čas do nadcházejícího budíku, který byl asi v tomto tvaru - "5:30(v 6 hodiny 45minuty)", tj. špatné tvary slov "hodina" a "minuta", chybějící mezery. Nainstaloval jsem si demoverzi, a kvůli té ne-češtině vydržela na mém PDA necelých čtyřiadvacet hodin - nedalo se na to koukat.
papik.i (171)|28.5.2009 00:54
Nevíte někdo proč mi nejde změnit barevné schéma Shellu? Po jakékoliv změně tam mám furt to modré:? Díky.
Geoffrey_ce4you (189)|28.5.2009 09:40
Na Touch HD mi jede beta i poslední Release naprosto v pohodě, ale brutálně se mi to sekalo s verzí ROM WM 6.5 . Musel jsem vrátit WM 6.1 . Pozadí mi také nešlo změnit, opravila to další verze.
Milis (129)|29.5.2009 16:24
Stává se to taky někomu, že po čase používání přestane MS3 zobrazovat na today, když příjde SMSka, tak její ikonku? Nemyslím tu v horní liště, ale přímo tu na today v MS. Přeinstalace nepomáhá a stalo se mi to už po několikáté.
SdKfz.171 (99)|29.5.2009 18:48
Ono to s tou spolehlivostí SPB Mobile Shellu nebude zrovna bůhvíjaké - například na ASUS P552w vůbec nefunguje ovládání podsvícení. Kdyby to byl alespoň skutečný shell - tedy plnohodnotná náhrada rozhraní WM - pak by cena byla skutečně přiměřená hodnotě programu. Ale chtít $30 za nadstavbu, která stejně ve velké většině případů slouží jenom jako zkratka k nativním funkcím systému, je poněkud nadsazené.
Jistě, karusel je strašně cool a ten iPhone like vzhled asi ohromí nejednu roštěnku, jenomže klasická Today obrazovka s vhodně zvolenými pluginy má užitnou hodnotu nepoměrně vyšší...
Tomkk (39)|30.5.2009 22:51
Omlouvám se, jestli je to blbý dotaz, ale teprve se seznamuji. Nejspíš je to nějaká triviálnost, ale nemůžu na to přijít:
Nainstaloval jsem na Treo 750 SPB Mobile Shell 3. Když vypínám display červeným telefonkem, tak prvním stiskem odejde z SPB Mobile Shell 3 do Today a
až druhým stiskem zhasne displej. Po zapnutí samozřejmě je na displeji Today. Jak to udělat, aby se stiskem červeného telefonku jen zhasl displej a zamčela klávesnice a po zapnutí byl tedy SPB Mobile Shell 3 na displeji?
Jinak kdyby někdo věděl, jak opravit ty děsné české texty...třeba pod "Správce úkolů" jsem čekal něco úplně jiného.
Zdenek Malinsky (9781)|30.5.2009 23:51
První nadšeni z testování opadlo a nakonec v PDA nezůstal. Sice je verze od verze svižnější, ale ... právě pro výše uvedené důvody a některé nedotaženosti jsem dosud nezakoupil, i když by se to na ten pididisplej hodilo víc, než kdekoli jinde. Verze 2 eliminovala defaltní zámek displeje a kláves a u verze 3 jsem, kromě jiného zase pro změnu narazil na výše uvedený problémek (verze 1 ani 2 mi to nedělaly) a to jsem to červeným tlačítkem nevypínal (Proč? vypne se samo - stačí si nastavit ;) ) Češtinu jsem tam nijak nestudoval - co tam bylo za skvosty?

Podle mě je lepší a rychlejší a možná i méně náročné paměťově i systémově, dát si víc záložek do Spb (Diary, Pocket +) nebo SBSH Pocket Breeze. Vím, že toto není odpověď na tvou otázku, ale v tomto případě jsem se držel hesla moudřejší ustoupí. :D
SdKfz.171 (99)|31.5.2009 00:06
Zprasená čeština v SPB Mobile Shell 3 (cituji svůj mail na SPB, který jsem napsal cca. 2 hodiny po instalaci trial-verze, a 12 hodin před její odinstalací):

[code]
So, here we go:

Your Czech translation My suggestion
===========================================
Profesionál Doma Profesionál
Reason: "Profesionál Doma" means "Professional at Home" in Czech language

Lifestyle Doma Lifestyle
Reason: "Lifestyle Doma" means "Lifestyle at Home" in Czech language

Zápis hovoru Deník hovorů
Reason: "Zápis hovoru" means "Call Transcription" in Czech, while "Přehled hovorů" means "Call Log" in Czech

Kontakty Karusel Kontakty (karusel)
Reason: It is very unusual in Czech (against English) to use a capital first letter in both words. It is better to write seccond word "karusel", which is like an adjective to word "Kontakty" (meaning of the compound is "Contacts in form of carousel"), enclosed in parenthesis and not starting with capital letter. As you can see, writing both words with first capital is common error in your Czech translation of SPB Mobile Shell.


Your translation also doesn't reflect specifics of Czech langueage - ie. forms of word "hodina" depends on preceding number. It's an error to write "7:00(v 6 hodiny 45minuty)" - and not to mention, that before the opening round bracket must be a space; space also has to be after number 45.
In Czech, when you want to say, that something has to come in 6 hours and 45 minutes, you have to say "za 6 hodin a 45 minut" - so, first error of all is using preposition "v" instead of "za". Forms of word hodina are:
za 1 hodinu
za 2 hodiny
za 3 hodiny
za 4 hodiny
za 5 hodin
za 6 hodin
.
.
.
za 20 hodin
za 21 hodinu
za 22 hodiny
za 23 hodiny
Then comes word "minuta":
1 minutu
2 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
.
.
.
20 minut
21, 31, 41, 51 minutu
22, 32, 42, 52 minuty
23, 33, 43, 53 minuty
24, 34, 44, 54 minuty
25, 35, 45, 55 minut
.
.
.
29, 39, 49, 59 minut
Sort of similar rules we use for word "den":
1 den
2 dny
3 dny
4 dny
5 dnů
.
.
.
20 dnů

[/code]

PS: Doufám, že citace z mailu není porušením pravidel tohoto boardu ;)
Tomkk (39)|31.5.2009 01:21
Hodně z vás píše vyzkoušel - odinstaloval. Mám ho tam sice jen pár hodin, ale mazat ho budu nerad. Ono není tolik aplikací, které by umožňovaly vcelku pohodlné jednoruční ovládání palcem na displeji 4x4cm.. :( .
SdKfz.171 (99)|31.5.2009 08:10
Gegen apetit keine disputat... mně zase ovládání palcem vcelku nic neříká, protože nerad neustále utírám upatlaný display. Na cestách používám PDA jako čtečku knih nebo na něm sleduji dokumentární filmy, a tomu otisky prstů nesvědčí.
Každopádně, kdyby byl SPB Mobile Shell ke koupení do $10, a byl skutečně česky, tak bych ho asi neodinstaloval. Za $30 ho ale nechci.
Tomkk (39)|1.6.2009 18:41
Tak asi taky poletí, na Treu 750 WM5:
- pro kontakty rychlé volby mi nefunguje zvonění, midi nehraje vůbec, mp3 jen při nastavování.
- zmizely mi přijaté maily, přesněji řečeno jsou tam, ale není vidět text.
- blbnou fotky v oblíbených.
Škoda, líbil se mi..
shark_ce4you (23)|8.6.2009 11:24
mam takovej drobnej problem. pouzivam mobile shell 3.
kdyz se prepnu do kontaktu ( zalozka vyheldavani cisla - ta uplne vpravo), tak kdyz to cislo nenajde v seznamu, tak tim to zkonci.
nefunguje to tak, ze bych to cialo zaustalo napsane a dalo se treba rovnou vytocit. podobne to jde i u resco contact manager.

nevite nekdo jestli tento problem lze nejak vyresit ? rad bych zustal u pouzivani kontaktu z ms3, a pouzival to i na vytaceni cisel ktere nemam v seznamu.

dik za info
shark_ce4you (23)|23.6.2009 16:21
nevadi, zkusim jeste jeden dotaz:

...a nevite nahodou nekdo, jestli je mozne , v MS3 v kontaktech, jak jsou ty tri ikony, ktere prepinaji mezi ruznymi druhy kontaktu (historie, oblibene, seznam) , tak jak docilit toho, aby treba ta posledni ikona (seznam) prepinala na jiny program nez je defaul;tni v ms3 ?
konkretne aby mi treba spustila resco contact managera ?
dik za info
Jirka_j (186)|3.7.2009 14:24
Dá se přidat do počasí libovolné město?
Phil_ce4you (165)|4.8.2009 18:11

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=14898&s=&sbd=&
Phil_ce4you (165)|4.8.2009 18:18
[quote=Unite]
podivej se sem , da se tam toho nastavit spoustu[/quote]

Teda jsem asi slepý, ale kde je tam ta počáteční instalace...? Vše tam je jen update na předchozí verzi...
EDIT: Jo, jsem opravdu slepej, už to mám...
Phil_ce4you (165)|5.8.2009 07:57
Netuší někdo, proč se mi nechtějí zobrazit digitální hodiny, obsažené ve skinech? Mám HTC Touch HD...
TheMelin (1642)|29.9.2009 18:31
Dnes vyšla nová verze SPB Mobile Shell 3.5. Opravuje mnoho chyb a zároveň přidává spousty nových widgetů, jako např: Facebook, Twitter, úkoly a jiné.

Kompletní přehled:
Version 3.5 (Sep 30, 2009):

* New widgets:
o Tasks
o Picture frame (widget and fullscreen slideshow)
o Facebook status
o Twitter status
o Birthdays reminders
o Four instant wireless switches (WiFi, Bluetooth, Flight Mode, and Phone Switch)
o Internet search
o Operator's name
o Date
o Alarm
* Updated widgets:
o Contact: ability to choose the default action
o Wireless manager: icon shows current states, and popup shows current states
o Weather: support for more advanced skins with detailed forecast and current weather conditions
* 3D email and SMS viewer
* Access to online catalog in the "Change Background" dialog box
* Streamlined background change (with cropping and easy to view local gallery)
* Current weather conditions (in addition to forecast)
* Gravity sensor support in the 3D carousel
* Improved 3D carousel design (e. g. added reflections)
* New "Add Widget" dialog
* Widget skin selection with preview
* New skins for most widgets
* Widget-based Professional home
* Option to have only one home screen (lifestyle or professional)
* Option to change the number of screens in lifestyle or professional layouts
* Weather in Agenda
* Tactile feedback on tap-and-hold
* Option to choose the default tab for Contacts and Launcher
* Improved design of most dialogs (popup menus, settings, etc.)
* Category filter in the contact list
* Improved widget edit mode (widget can be dragged to other pages, recycle bin for easy delete etc.)
* Color themes support on Windows Mobile 6.5
* Integration with SPB Weather and SPB Traveler via widgets
* Improved "Choose Shortcut" dialog box with similar look to SPB Menu

Stáhnutí zkušební verze a i její koupení je možné ZDE
AlešD (114)|29.9.2009 18:47
Na první pohled je to dost bomba, testuju, co to umí. Zatím vyhledávání a twitter vypadají jako dost použitelné. Rozšíření počtu obrazovek ze 3 na 5 resp z 1 na 3 u profesional je z mého pohledu spíše diskutabilní, to v tom budu mít zase bordel... . :D
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 17:21
Jen se tato verze nějak nekamarádí se skiny, snad na tu verzi brzy zareagují...
...rád bych si to přecejen ještě poupravil jejich zobrazení a nastavení (třeba tlačítka spodní lišty a jejich popis, který by tam nemusel být...).
TheMelin (1642)|30.9.2009 17:36
Jasný musíš počkat, na tuto verzi nefunguje skoro nic ohledně skinů co šlo na předchozí.
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 17:37
Jinak bych se chtěl zeptat uživatelů SPB Mobile Shell 3, má někdo problém se signalizací doručení sms? Mně to dělá tu věc, že mi PDA (HTC Touch HD) signalizuje doručenou sms až ve chvíli, kdy ho aktivuju (rozsvítím display) a přitom ta sms byla doručena třeba před půl hodinou...
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 17:38
[quote=TheMelin]Jasný musíš počkat, na tuto verzi nefunguje skoro nic ohledně skinů co šlo na předchozí.[/quote]

Jasnačka, snad se brzy dočkám :-)
TheMelin (1642)|30.9.2009 17:48
Sledoval bych tento thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=566045 za chvíli se tam začnou objevovat určitě nějaké fígle a skiny.
Phil_ce4you (165)|30.9.2009 19:42
Bezvadný, díky moc...
blackman_82_ce4you (255)|30.9.2009 21:57
nevite nekdo proc kdyz zkusim spustit Carousel ci 3D sms a pod. se mi sekne cely foun? mam WM 6.5.1 23420. diky

EDIT: jak spb mobile shell 3.5 tak i WM 6.5.1 mam v cestine
Dráček. (84)|1.10.2009 10:25
Prosím, než vyprší trial, může mi někdo zkušenější vysvětlit jaj zavolat na neznámé číslo přímo z MS3, nikde jsem nenašel klávesnici.