Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC s740 a nodata.cab

gloom (15)|21.4.2009 21:35
Zdravím,
koupil jsem si tento smartphone a rád bych zablokoval gprs, ale bohužel se mi nedaří zprovoznit prográmek nodata.
Instalace proběhne bez problémů, ale spuštění už nikoliv.
Vyhodí mi to jakou si chybu

Nodata.exe
NotSupportedException

v
Microsoft.AGL.Common.MISC.H
andleAr(PAL_ERROR ar)
v
a tak dále

Nevíte, kde dělám chybu? Někde jsem si přečetl, že je třeba nainstalovat framework, ale ani toto nepomohlo.

Systém je win Mobile 6.1 Standard

Děkuji za každou radu.
gloom (15)|21.4.2009 22:44
NoData.exe
NotSupportedException
at Microsoft.AGL.Common.MISC.HandleAr()
at System.Windows.Forms.Control._InitInstance()
at System.Windows.Forms.Control.ListControl..ctor()
at System.Windows.Forms.Control.ListBox..ctor()
at Nodata..()
korenisko (35)|22.4.2009 06:23
Mne program nodata na S740 chodi dobre.
gloom (15)|22.4.2009 21:43
Mně ale bohužel ne. :-(
lelouch (331)|23.4.2009 01:55
To je opravdu prvně co o něčem podobném slyším/čtu... Každopádně, NoData nebolokuje GPRS jako takové, pouze datové profily. Mám podezření, že když tam žádný není... ono tam totiž vše začíná seznamem datových profilů, které se dají vypínat. Pokud tam žádný není, nakonec ani není třeba ten prográmek...

Pokud tam nějaké jsou a dělá to stejně, to jej jiná - nejspíše půjde o nějaký konflikt s jinou aplikací.
janox (216)|1.5.2009 06:31
Nazdar chlapi - aj sa to dakomu podarilo rozchodiť? Mne NoData tiež nefunguje, a neviem to inak kontrolovať - už som operátorovi nechtiac raz zaplatil a nerád by som znovu. Skúste sem niekto pls hodiť ten súbor čo Vám funguje - možno máte inú verziu ako mi čo nám to nefunguje.
Dikes
lelouch (331)|1.5.2009 11:07
Existuje pouze jediná verze, která má oficiální zdroj zde. Na všech Rose co jsem viděl funguje bez problémů. Jak už jsem psal, jediný důvod v chybě vidím v tom, že v telefonu nejsou žádná datová připojení nastavená. Program totiž začíná tím, že zobrazí jejich seznam. Ta chybová hlášení jsou o ListBox a ListControl - takže nejspíše je to tím, že žádná nastavení datových služeb, které by šlo vypnout, nenašel. Nevypíná totiž GPRS modul jako takový, ale datové profily.
korenisko (35)|1.5.2009 18:15
tak tak, aj ja som sťahoval z oficialnej web stranky.
Skuste si pomocou sprievodcu nastaveni nastaviť datove profily, reštartovať fon a potom nainštalovať NoDATA.
janox (216)|3.5.2009 06:24
Ale veď nastavenia MMS a dátové profily si automaticky stiahol zo siete pri vložení SIM karty - ja tam už nemám čo nastavovať, lebo je všetko nastavené. Dával som odinštaliť a znovu inštalovať Nodata pred vložením karty iného operátora - vždy si totiž sťahuje nové nastavenia siete. Už neviem čo by som ešte s tým mohol urobiť.
Napadá ešte niekoho niečo alebo už podobný problém niekto riešil a vyriešil?
Dikes
lelouch (331)|3.5.2009 11:49
PRED? A to jako má být logické?
janox (216)|3.5.2009 17:15
Aj pred aj po a stále to nefunguje. Pri inštalácii však vypisuje, že program nemusí fungovať správne, pretože je určený pre staršiu verziu softvéru.
Viete sem nikto dať na stiahnutie ten NoData čo vám na S740 funguje??? (má iba 25kB)
Dikes

Takže si odpoviem sám a aj pre všetkých, ktorý riešia a budú riešiť tento problém - stiahol som nový NoData, ktorý konečne funguje - naozaj som mal staršiu verziu. Dávam nový
lelouch (331)|4.5.2009 01:47
Komu není rady, tomu není pomoci...

V tomto případě je zde odpověď již tři dny! Odkázal jsem tě na originální zdroj softu, kde je nemlich ta samá verze. Proto je nejlepší stahovat ze zdroje a ne různé pofidérní kopie. Navíc, ne u všech programů je podobné přeposílání do fór v souladu s autorským právem. U NoData žádná omezení nejsou, ale to je spíše výjimka.

Takže příště si laskavě stáhněte soft ze zdroje kam vás odkazujeme. Nebudete si sice připadat tak příšerně chytří, ale složíte alespoň základní IQ test: Než se začnete vyptávat na různé podivnosti v chování softu, budeme moct předpokládat, že se (SAMOZŘEJMĚ) bavíme o nejaktuálnější a ne tři roky staré verzi. Ušetříte všem hodně času. Sobě nakonec také.
janox (216)|4.5.2009 06:26
Predpokladal som, že toto fórum je o tom, ako kolegom pomôcť čo najjednoduchším spôsobom a čo najrýchlejšie k tomu, ako vyriešiť ich problém. Aj v práci keď niekto pýta radu a viem riešenie, tak ho neodkazujem na archív, centrálny disk a internet kde by to mohol nájsť. Robí sa to preto, aby sme ušetrili čas ktorého máme tak málo však? (Ja osobne som na to zabil cca 5hodín času keď som pátral po príčinách a tento som mohol venovať rodine-bicyklu,atď)
Preto som sem dal ten 26kB súbor, aby som ušetril niekomu v budúcnosti ten čas, ktorý som ja na to minul a nemusel, keby dakto, kto to má už vyriešené vložil sem ten nový NoData však. Aspoň takto to funguje na fóre o HTC Diamond a PRO, kde som našiel čo bolo treba hneď, všetci boli ochotní pomôcť a neodkazovali ma pri free softe na kadejaké stránky a fóra.
Prajem pekný deň
lelouch (331)|4.5.2009 09:13
[quote=lelouch 1.5.2009 11:03]Existuje pouze jediná verze, která má oficiální zdroj zde. [/quote]

IQ test tedy nesložen. To není "nějaká stránka" ani "nějaké fórum". To je místo, odkud ten program pochází. Logicky - zde je vždycky nejaktuálnější verze. Jak už jsem zmiňoval, takovéto přeposílání cizích programů není zcela v pořádku. Vyjde-li nová verze, v budoucnu si ji odsud opět stáhne nějaký nešťastník, který pak bude vyplakávat, že mu nejde třebas pod WM 6.5... Anebo test složí a stáhne si to radši od autora.

Abych to zrekapituloval: ze tří odpovědí snažících se pomoct již ve druhé byla správná odpověď. Za těch pět hodin si můžeš sám. Za to my opravdu nemůžeme. A tímto způsobem nikomu nepomáháš, spíše zakládáš na ten samý problém v budoucnu.

PS: Žádost o pomoc ještě nezakládá právo tázajícího se chovat se jako ignorant.