Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet přes AS

zdenpok (207)|21.4.2009 21:27
Jak mám donutit HáDéčko, aby se při připojení přes AS připojovalo na internet právě přes AS. Pořád mi tam nabíhá EDGE a nevím jak jej zakázat. Díky za odpověď.
Zdenek Malinsky (9781)|21.4.2009 22:01
Třeba vypnout GSM část nebo použít MoDaCo NoData!.
radospol (175)|21.4.2009 23:45
Ja som nikde nic nenastavoval a pri pripojeni na active s. sa mi automaticky napoji na pc internet.
zdenpok (207)|22.4.2009 07:51
Právě, že jsem to tak měl u dřívějších PDA taky, teď tam ale pořád lezou datové přenosy. Vypnout telefonní část je poněkud nepraktické řešení.
Zdenek Malinsky (9781)|22.4.2009 21:27
Tak zkus ten cabík, když nechceš vypínat GSM modul.
lelouch (331)|23.4.2009 08:46
Pánové, tohle nemá co dělat se zařízením - jde o funkci sprostředkovanou ActiveSyncem.

Takže na desktopu otevřít AS (WMDC), Nastavení připojení (Connection Settings), odškrtnout pryč položku Povolit datová připojení na zařízení když je připojené k počítači (Allow wireless connection on device when connectetd to the desktop), zapnout AS na telefonu, dát Connect a je to - data se vypnou sama a ip requesty na internet se začnou routovat přes počítač. Nemusím snad připomínat, že tam musí být povoleno i spojení danou metodou (USB, resp. BT)...

Ergo - stěhuji vlákno tam, kam patří. Takhle se totiž chovají všechna zařízení od WM 5.0 výš.
zdenpok (207)|23.4.2009 16:18
Já v AS v nastavení připojení položku zakázat datová připojení nemám. Mám tam jen povolení bezdrátových sítí. S předchozími zařízeními jsem s tím problém neměl, proto jsem to dal do vlákna Touch HD.
lelouch (331)|23.4.2009 20:30
To je ta správná položka. Mám anglický systém, proto tam vždycky pro jistotu dávám i anglický originál... Teď jsem se koukal v českých Vistách a tam se ve WMDC opravdu mluví o datových připojeních, nicméně v té angličtině je v ActiveSyncu "wireless". Proto se držím angličtiny - ty české verze jsou příšerně nekonzistentní a pro mě proto nepoužitelné.

Opakuji, se zařízením to nemá co dělat. Má to co dělat jen a pouze s tím zaškrávátkem v AS. Mít to zaškrtlé, stejně bude reagovat cokoli s WM 5.0+.