Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace s AS přes bluetooth (Bluesoleil | XP)

zdenpok (207)|18.4.2009 14:38
Ahoj! Synchronizujete někdo HDéčko s AS přes bluetooth s programem Bluesoleil na XPéčkách? Už s tím bojuju od dob compactu přes Heralda a ani s HDéčkem to nějak nefakčí. Spárování jde v pohodě, ale AS ne. Kdyby měl někdo funkční návos, sem s ním. Díky moc.
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2009 16:22
Hází to nějakou chybu?
Já teď syncuju jen s exchange serverem a buď přes Wi-Fi nebo GPRS/EDGE/UMTS, ale BT synchronizaci jsem více-méně provozoval na 4 různých noteboocích různých značek a všude to chodilo.
korenisko (35)|18.4.2009 16:35
Chodilo to aj na Toshiba bluetooth?
mam toshibu notebook a neviem to rozchodiť. Teda, skúšal som podľa jedného návodu, ale nie a nie to isť...
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2009 17:05
Mám dojem, že v Dellu byl BT od Toshiby. Teď to nezjistím, protože je v "komatu". :((

Zkuste si pročíst link 1, link 2 a z něj tuto část.
zdenpok (207)|19.4.2009 10:34
Vypadá to, že už jsem blízko u cíle, ale ten poslední krok mě nenapadá. Už se mi konečně podařilo při spárování vytvořit profil AS. Když ale spustím z HDéčka připojení AS přes Bluetooth, napíše mi to, že není vytvořeno partnerství, které podporuje bluetooth s AS. Tak se ho pokusím vytvořit, znovu telefon spáruju. Na počítači mi vyskočí, že se zařízení připojuje k serial portu 3, v tom momentě se začne AS připojovat, jenže jakmile je spárování hotovo, na počítači se serial port 3 odpojí a v té chvílí končí připojování AS. Nevím, jak udržet ten připojený serial port. Máte někdo radu?
Martincca (41)|19.4.2009 19:06
Mě to také nefungovalo, pak jsem našel tento návod a už to jede bez problémů...
Odkaz : http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=508
zdenpok (207)|19.4.2009 21:38
Návod bohužel neřeší můj problém s odpojujícím se portem
zdenpok (207)|22.4.2009 09:29
Opravdu nikdo nemá řešení? Rád bych se asi po čtyřech letech používání wm zařízení připojil na AS přes bluetooth:D Fakt budu vděčný za každou radu.
osch (1330)|22.4.2009 10:16
Ahj. Mě se podařilo trvalé spárování a sync přes BT jen na portu 6. Na každém jiném volném se to vždy po jednom použití už nerozeběhlo. Syncuju HD s EEE 1000H (Widcomm BT).
zdenpok (207)|22.4.2009 11:03
Dík za odpověď, doma to vyzkouším, ale mám dojem, že mi to nabízelo jen porty 3 a 4.
osch (1330)|22.4.2009 11:11
To přiřazení k portu musíš nejdříve provést v tom BT softwaru a pak by ti ho měl nabídnout i v AS (vše v PC). Jen bych rád upozornil, že synchronizace přes BT nepředstavitelně žere baterku. Pokud HD nechám spojené a synchronizující se s PC a nepřipojím ho k nabíječce, je schopno se do dvou hodin úplně vyždímat.
korenisko (35)|22.4.2009 14:21
Ak maš xp, tak v ovladacich paneloch najdi BT local com a tam pozri port aby tam písalo niečo okolo Toshiba local server. Odpis cislo portu a v AS daj možnosti pripojenia , začiarkni poličko nad vyberom com portov a vyber ten, ktory si opisal. OK. potom z telefonu spusť sync over bt. malo by to isť.
nickname_ce4you (11)|22.4.2009 16:58
Měl jsem stejnej problém. Bylo to kvuli virtuálnímu modemu "Sériové spojení mezi dvěma počítači", kterej visel na stejnym portu. Ten modem sem tam měl kvuli Symbian telefonu aby se mohl pripojit na internet pres PC (GNUbox). Pokud to neni přesně tvuj pripad, tak zkus pohledat kterej program by moh potřebovat připojení na COM port...
zdenpok (207)|23.4.2009 17:06
Ani na com 6 to nevalí. V XP jsem žádný nastavení bluetooth nenašel. Pokusil jsem se i zakázat všechny porty kromě com 6, ale taky nic, za vteřinu se sériový port odpojí a AS rovněž. V odkazu je se znam com portů ze Správce zařízení.
nickname_ce4you (11)|23.4.2009 18:12
Mám taky BlueSoleil a podĺe toho screenshotu je správnej port pro AS COM3. To že se to na chvíli připojí to podle mě dokazuje. Ale je tam něco co se k tomu COM3 připojuje taky. Podívej se na vlastnosti toho Modemu co tam máš ve správci zařízení jestli neni nastavenej na stejnej port. Pak zkoukni Síťová připojení a projdi všechny připojení co používají modem jestli nejsou nastavený na COM 3. Jestli tam někjaký bude tak si opiš všechny nastavení a smázni ho. Pro jistotu restartni PC a zkus AS. Jinak by mě dost znervózňovalo to "Další zařízení - Řadič jednoduché komunikace ... PCI" Je to nejspíš nějakej modem a nemá ovladače. Buď bych ho vyndal z PC nebo zprovoznil.
Jo a ještě jeden hint: Při párování použij 8mi místnej kód, mě to při kratšim nechodilo. Sice se to tvářilo že je spárováno, ale když sem dal v PDA v AS "Conect via Bluetooth" tak mi to napsalo že neexistuje partnerství !
zdenpok (207)|23.4.2009 19:45
No tak to je pecka! Vážně pomohl ten osmimístný kód při spárování! Nic jinýho jsem neudělal a funguje to. Přitom zařízení spárovaná byla, soubory šlo normálně posílat. Každopádně moc dík!
nickname_ce4you (11)|23.4.2009 19:57
:D :yes: