Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD ze SRN - začátečník

a.sta_ce4you (1)|17.4.2009 02:31
Přátelé, předem se omlouvám, ale jakožto naprostý nováček a začátečník (do teď jsem byl cca 6 let na symbianu) mám jeden asi hloupý dotaz.
Uvažuji o pořízení HTC Touch HD a naskytla se mi snad výhodná možnost koupit tento přístroj v Německu. Mám tedy dotaz jak moc je náročné „počeštění“ přístroje?
Děkuji a prosím o trpělivost.
Zdenek Malinsky (9781)|17.4.2009 09:05
Počeštění myslíš lokalizace celého systému nebo jen českou klávesnici pro psaní ěščřžýýáíé? Pokud celý systém, tak bude trošku problém, protože na německou ROM lokalizace nejde, takže bys musel flashnout nějakou anglickou a přijdeš tím o záruku a pak lokalizaci koupit u Sunnysoftu nebo si flashnout nějakou českou ROM (existuje-li), která však také nebude oficiální a také přicházíš o záruku. Další problém je, že lokalizace od Sunnysoft je dělaná jen a pouze na určitou ROM (oficiální), takže na jiné ROM (neof.ukuchtěné na xda-developers) nemusí korektně fungovat a může způsobovat různé problémy, zatuhnutí atp.

Nevím, jak je to nakoupení moc výhodné, ale pokud trváš na plné češtině doporučím raději oficiální nákup s češtinou u nás. Ovládáš-li trošku angličtinu a stačila-li by ti česká klávesnice, vol raději s anglickou ROM a doinstaluješ si nějakou českou klávesnice (jsou i free). V Něměcku budu zařízení nejspíše s německou ROM, takže s tím bude problém, když jsi, jak píšeš, nováček, takže nevím, jak jsi na tom s flashováním a zda ta námaha a případné problémy stojí za to.
dvzd (139)|17.4.2009 09:43
V ČR se prodává jak čistě anglická ROM, tak počeštěná ROM, takže předpokládám, že v Německu budou krom přístrojů s německou ROM prodávat také i přístroje s anglickou ROM a takový přístroj bych pak zvolil. Ten by pak měl jít jednoduše počeštit.