Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Jak dlouho se vám nabíjí HáDéčko?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Jak dlouho se vám nabíjí baterie u HDčka? Mě se baterie nabije z úplně vybitého stavu do úplně nabitého stavu přes zásuvku za 3 hodiny a přes USB slot PC za 6 hodin. Zdá se mi to moc dlouhé. Při nabíjení mám HDčko normálně zapnuté a vypnutý displej. Nabíjí se vám to také tak dlouho?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Můžu říci,že mě se nabíjí z nuly na 100 % za cca 2 hodiny.Přez USB jsem to neměřil,ale je to pomalejší.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Ze sítě tak dvě až tři hodiny. Z USB mnohem, mnohem déle. Jen bych podotknul, že na délku nabíjení má vliv jestli máš zaplé BT a WiFi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

BT a WiFi mám trvale vypnuté, vůbec to nepoužívám.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Buď rád, že se ti PDA přes USB "z mrtva" do plna vůbec nabije. U některých USB to ani nejde.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Tak nenabíjím úplně z mrtva, buď po první výstraze, což je stav baterie 10 % nebo po druhé výstraze, což je stav baterie 5 %. Při nabíjení ze sítě to trvá do nabití baterie na 100 % 3 hodiny a to se mi zdá moc dlouhé, proto se ptám, jestli to je tak normální, nebo jestli to mám považovat za vadu. Za normální čas nabíjení bych považoval 2 hodiny, čekat na nabití 3 hodiny se mi zdá už moc dlouhé. To HDćko při nabíjení nic nedělá, je pouze zapnuto, displej je vypnut, nic jiného není spuštěno, takže by mělo mít v tu dobu samo o sobě minimální spotřebu energie. Používám na nabíjení ten orig. kabel a orig. adaptér dodané s přístrojem, baterie je také ta orig. dodaná s přístrojem. ROM jsem nikdy neměnil, je tam stále ta původní.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2008

Tak ty 3 hodiny je asi tak normální průměr. Zatím mě to vychází, že nabíjím přes noc. Zajímavé by bylo zjistit, jestli by se nezkrátila doba nabíjení ve stolní nabíječce. Nemáte ji někdo ? Nebo je doba nabíjení stejná ? Mám v plánu zakoupit tuto. . Pokut někdo máte podělte se o zkušenosti. Někde jsem četl, že nabíjení je rychlejší, ale bohužel už nevím kde ops: Díky.

Registrace
    Mar 2004

No, jak přes nabíječku, tak přes USB se to bude nabíjet asi (?) stejnou dobu. To se vyplatí koupit, pokud máš ještě druhou baterii (můžeš nabíjet zároveň baterku v PDA i tu druhou.) nebo chceš mít PDA esteticky na stole (jako hodiny, rámeček na fotky...).

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

Zdenku, myslim ze nemas celkom pravdu - totiz USB vystup z PC ma 500mA a nabijacka viac(ja mam origos ku Polarisovi a ta ma 1000mA) takze tym by sa dal vysvetlit 2nasobny cas. (alebo pouzit 2USB->miniUSB kabel).

Registrace
    Mar 2004

Nene, myslel jsem, že nákupem toho zařízení dobu nabíjení nezkrátí. Když to připojí přes nabíječku, která je součástí dodávky, bude doba stejná jako u původní nabíječky. A stejné to bude v případě připojení přes USB přímo do PDA nebo přes kolébku. Rozdíly být mohou, ale nebude to nijak dramatické. Takže jak píšeš a jak bylo uvedeno už výše - doba nabíjení nabíječkou je cca polovina doby nabíjení přes USB.

Ovšem proč si to neověřit u prodejce? Třeba nabíječka ke kolébce je silnější a nabíjí rychleji.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2006

koliska s nabkou je rychlejsia (mam na Orbita a Universala), dokonca k Orbit2 som dostal autonabku ktora ma vystup 2000mA (tam asi vyrobca ratal s tym ze mas zapnute GPS(a to rado papka stavu)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

V tom případě mě napadlo, že vlastně můžu asi nabíjet HDčko i jinou nabíječkou s miniUSB konektorem. Mám ještě nabíječku od mobilu Motorola L9, kde je ten miniUSB konektor. Také jsem si koupil nějakou neznačkovou autonabíječku pro mobily Motorola za asi 150 Kč, která má miniUSB konektor a zkoušel jsem s ní v autě nabíjet HDčko a funguje to OK, tak by měla asi fungovat i ta síťová nabíječka od Motoroly.

Teď se koukám na ty nabíječky a na té orig. HTC je napsáno: model TC P300, input: 100-240V - 0,2A 50-60Hz, output: 5V - 1A.
    Na té síťové nabíječce Motorola je napsáno: model FMP5189B, input: 100-240V - 0,15A 50-60Hz, output: 5V - 550mA.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Good point, ake mate kto skusenosti s nabijanim v aute?

Ja to obcas "z nudze" pichnem na nabijacku, co mi zostala z klasickeho TomTom-a a celkom to funguje, aj ked to nabijanie fakt dost dlho trva (verzus BlackBerry, kde to mam za pol hodinku plne nabite). Trosku si robim starosti, lebo je HDcko dost zahriate po tom nabijani, no mam pocit, ze to je skorej sposobene tym, ze ho mam v tom momente zapnute ako Navigaciu. Ked totiz navi zapnute nie je, tak mi az tak teply subjektivne nepripada. Je to mozne?

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

zahrievanie som spozoroval ked nabijam HD a je zapnutá wifi alebo GPS . v aute mám aj menič 12/220 čiže klasická zásuvka to pri gps , a doma ked sa dobija a pozerám net tak je to tiež riadne horúce , dobíjam original nabijačka

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2008

HD v autě: mám aktivní držák Brodit:

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-968870/brodit-drzak-12-24-v-cl-htc-touch-hd.html

a nabíjení mě přijde o něco rychlejší (a nebo úplně stejné, nevím neměřil jsem) než originál nabíječka 1.0A.

Občas se nechcou strefit mini USB do sebe a občas mi to svlíkne ochranou fólii displeje. Jinak maximální spokojenost.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jízdní kolo - držák na HáDéčko
    Od dvzd v sekci Touch HD
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 23-04-2009, 07:40
  2. Nejde active sync, pouze nabíjí
    Od jokerik v sekci + Komunikace & Synchronizace
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 15-01-2008, 18:07
  3. Reakcí: 4