Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dlouho se vám nabíjí HáDéčko?

dvzd (139)|16.4.2009 15:10
Jak dlouho se vám nabíjí baterie u HDčka? Mě se baterie nabije z úplně vybitého stavu do úplně nabitého stavu přes zásuvku za 3 hodiny a přes USB slot PC za 6 hodin. Zdá se mi to moc dlouhé. Při nabíjení mám HDčko normálně zapnuté a vypnutý displej. Nabíjí se vám to také tak dlouho?
maran (45)|16.4.2009 15:37
Můžu říci,že mě se nabíjí z nuly na 100 % za cca 2 hodiny.Přez USB jsem to neměřil,ale je to pomalejší.
osch (1330)|16.4.2009 16:53
Ze sítě tak dvě až tři hodiny. Z USB mnohem, mnohem déle. Jen bych podotknul, že na délku nabíjení má vliv jestli máš zaplé BT a WiFi.
dvzd (139)|16.4.2009 23:09
BT a WiFi mám trvale vypnuté, vůbec to nepoužívám.
Zdenek Malinsky (9781)|16.4.2009 23:51
Buď rád, že se ti PDA přes USB "z mrtva" do plna vůbec nabije. U některých USB to ani nejde.
dvzd (139)|17.4.2009 10:10
Tak nenabíjím úplně z mrtva, buď po první výstraze, což je stav baterie 10 % nebo po druhé výstraze, což je stav baterie 5 %. Při nabíjení ze sítě to trvá do nabití baterie na 100 % 3 hodiny a to se mi zdá moc dlouhé, proto se ptám, jestli to je tak normální, nebo jestli to mám považovat za vadu. Za normální čas nabíjení bych považoval 2 hodiny, čekat na nabití 3 hodiny se mi zdá už moc dlouhé. To HDćko při nabíjení nic nedělá, je pouze zapnuto, displej je vypnut, nic jiného není spuštěno, takže by mělo mít v tu dobu samo o sobě minimální spotřebu energie. Používám na nabíjení ten orig. kabel a orig. adaptér dodané s přístrojem, baterie je také ta orig. dodaná s přístrojem. ROM jsem nikdy neměnil, je tam stále ta původní.
Mezek_ce4you (74)|17.4.2009 10:38
Tak ty 3 hodiny je asi tak normální průměr. Zatím mě to vychází, že nabíjím přes noc. Zajímavé by bylo zjistit, jestli by se nezkrátila doba nabíjení ve stolní nabíječce. Nemáte ji někdo ? Nebo je doba nabíjení stejná ? Mám v plánu zakoupit tuto. . Pokut někdo máte podělte se o zkušenosti. Někde jsem četl, že nabíjení je rychlejší, ale bohužel už nevím kde :oops: Díky.
Zdenek Malinsky (9781)|17.4.2009 11:52
No, jak přes nabíječku, tak přes USB se to bude nabíjet asi (?) stejnou dobu. To se vyplatí koupit, pokud máš ještě druhou baterii (můžeš nabíjet zároveň baterku v PDA i tu druhou.) nebo chceš mít PDA esteticky na stole (jako hodiny, rámeček na fotky...).
PhSnake (872)|17.4.2009 12:07
Zdenku, myslim ze nemas celkom pravdu - totiz USB vystup z PC ma 500mA a nabijacka viac(ja mam origos ku Polarisovi a ta ma 1000mA) takze tym by sa dal vysvetlit 2nasobny cas. (alebo pouzit 2USB->miniUSB kabel).
Zdenek Malinsky (9781)|17.4.2009 12:31
Nene, myslel jsem, že nákupem toho zařízení dobu nabíjení nezkrátí. Když to připojí přes nabíječku, která je součástí dodávky, bude doba stejná jako u původní nabíječky. A stejné to bude v případě připojení přes USB přímo do PDA nebo přes kolébku. Rozdíly být mohou, ale nebude to nijak dramatické. Takže jak píšeš a jak bylo uvedeno už výše - doba nabíjení nabíječkou je cca polovina doby nabíjení přes USB.

Ovšem proč si to neověřit u prodejce? Třeba nabíječka ke kolébce je silnější a nabíjí rychleji. ;)
PhSnake (872)|17.4.2009 13:30
koliska s nabkou je rychlejsia (mam na Orbita a Universala), dokonca k Orbit2 som dostal autonabku ktora ma vystup 2000mA (tam asi vyrobca ratal s tym ze mas zapnute GPS(a to rado papka stavu)
dvzd (139)|17.4.2009 14:41
V tom případě mě napadlo, že vlastně můžu asi nabíjet HDčko i jinou nabíječkou s miniUSB konektorem. Mám ještě nabíječku od mobilu Motorola L9, kde je ten miniUSB konektor. Také jsem si koupil nějakou neznačkovou autonabíječku pro mobily Motorola za asi 150 Kč, která má miniUSB konektor a zkoušel jsem s ní v autě nabíjet HDčko a funguje to OK, tak by měla asi fungovat i ta síťová nabíječka od Motoroly.

Teď se koukám na ty nabíječky a na té orig. HTC je napsáno: model TC P300, input: 100-240V - 0,2A 50-60Hz, output: 5V - 1A.
Na té síťové nabíječce Motorola je napsáno: model FMP5189B, input: 100-240V - 0,15A 50-60Hz, output: 5V - 550mA.
Stegho (58)|17.4.2009 17:09
Good point, ake mate kto skusenosti s nabijanim v aute?

Ja to obcas "z nudze" pichnem na nabijacku, co mi zostala z klasickeho TomTom-a a celkom to funguje, aj ked to nabijanie fakt dost dlho trva (verzus BlackBerry, kde to mam za pol hodinku plne nabite). Trosku si robim starosti, lebo je HDcko dost zahriate po tom nabijani, no mam pocit, ze to je skorej sposobene tym, ze ho mam v tom momente zapnute ako Navigaciu. Ked totiz navi zapnute nie je, tak mi az tak teply subjektivne nepripada. Je to mozne?
degino (12)|17.4.2009 17:21
zahrievanie som spozoroval ked nabijam HD a je zapnutá wifi alebo GPS . v aute mám aj menič 12/220 čiže klasická zásuvka to pri gps , a doma ked sa dobija a pozerám net tak je to tiež riadne horúce , dobíjam original nabijačka
AlešD (114)|17.4.2009 18:44
HD v autě: mám aktivní držák Brodit:

http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/120PBR-968870/brodit-drzak-12-24-v-cl-htc-touch-hd.html

a nabíjení mě přijde o něco rychlejší (a nebo úplně stejné, nevím neměřil jsem) než originál nabíječka 1.0A.

Občas se nechcou strefit mini USB do sebe a občas mi to svlíkne ochranou fólii displeje. Jinak maximální spokojenost.
Stegho (58)|17.4.2009 19:05
Super, dik za radu, tiez som sa prave zaoberal tym, aky drziak do auta si nahodit.

Registrujes vyhrievanie pristroja pri spustenej navigacii?
AlešD (114)|18.4.2009 10:20
Ještě k držáku Brodit, doporučuji to rovnou koupit s montážní sadou Brodit pro konkrétní auto, ve kterém to bude namontované. Ve svém Fordu jsem na palubovce nenašel vhodné místo pro montáž (samé obliny) a teprve s montážní sadou to byla brnkačka. I když to vypadá na první pohled divně, drží to perfektně.

Zahřívání při zapnutém GSM - ano, v dolní části (tam kde je USB), ale dtto při nabíjení z externí nabíječky a hřeje to poměrně dost, odhadem 42-45°C
Stegho (58)|18.4.2009 11:41
Super, diky za radu, urcite sa toho ujmem, lebo je to presne co potrebujem. Pri mojom style jazdy mi to HDcko dost lietalo v cup-holderi a potom sa tazko odcitava smer pre navigaciu :))))
krystl (15)|18.4.2009 16:54
Mam univerzalni pasivni drzak, k tomu redukci ze zapalovac na USB. Je na nem napsany vystup 850mA. Kdyz mam zaplou navigaci a bluetooth, tak to temer nestiha nabijet a jen udrzuje stav (a to kdovi jestli vubec). Mate taky takovou zkusenost?
krystl (15)|18.4.2009 17:05
Tak jsem na sunnysoftu videl redukci s 2000mA. Jen nevim jestli je to dobry napad, i tak se HDcko uz pekne zahriva...
AlešD (114)|18.4.2009 17:16
Na originál nabíječce je 5V/1A, nicméně ta 1A neznamená proud kterým se nabíjí, ale proud, který je nabíječka schopná trvale dávat. Neboli, 2A bych se nebál, regulaci nabíjecího proudu vč. hlídání max oteplení baterky i nabíjecího obvodu by měl mít na starosti chip v telefonu a ochrana v LiON baterce.
bjirka (380)|18.4.2009 21:16
Přesně jak píšeš, veškeré řízení nabíjecího proudu má na starosti zařízení, které ho řídí i např. na základě teploty a především v závislosti na použité baterii (nabíječka s nabíjecím proudem 2A je naprosto zbytečná). Pěkně je nabíjecí proud možné sledovat třeba v aplikaci Home screen (bývalý Battery status). Při použití v autě (GPS, data a další) se zařízení zahřeje i bez nabíjení. Takže pokud není nabíječka vložena do plně nabitého zařízení (při dlouhých cestách), tak při takovém využití se ani nabíjet nestíhá. Při použití baterie s dvojnásobnou kapacitou toto neplatí - zařízení se tolik nehřeje a stíhá se nabíjet.
krystl (15)|19.4.2009 09:30
Dik za info, jestli to teda dobre chapu, tak cim vic zahrata baterie, tim mensim proudem se nabiji, takze i kdybych pouzil 2A nabijecku, tak mam stejne smulu.
AlešD (114)|19.4.2009 10:27
krystl:
není to úplně tak i když teplota na nbíjení baterky určitý vliv má.

Pokud je napsáno, že zdroj je 5V/2A znamená to jen a pouze to, že takovýto zdroj je schopný dodat ustálený proud (bez významného napěťového poklesu) 2A. Nabíjecí proud naopak určuje elektronika telefonu tak, aby byl optimální a bezpečný pro použitou baterii a to znamená, že ani zdaleka nemusí dosáhnout maximálního proudu nabíječky. Navíc řídící elektronika reguluje velikost proudu v době procesu nabíjení.

Z pozorování jsem odvodil následující (pro Touch HD):
- nabíjení z USB portu PC (5V/0,5A) - nabíjení z prakticky 0% na 100% cca 6-7 hodin (obvykle se mi za zapnutého stavu nepodařilo nabít na 100%, spíš 98-99%)
- nabíjení z dodané nabíječky HTC (5V/1A) - nabití z 0% na 100% cca 2,5 - 3 hodiny na 100%
- nabíjení z autonabíječky v držáku Brodit 12V - nikde jsem nenašel parametry, ale i při zapnuté navigaci SmartMaps bezpečně nabije PDA cca za 2,5 hodiny.
Stegho (58)|20.4.2009 15:19
Waw, dakujem krasne za takto podrobne rozobratu problematiku. Sice som sa na Fyzike velmi neflakal, ale kedze to bolo niekedy pred takmer 20 rokmi, tak par veci som uz pozabudal :) Fakt si cenim takto pekne vysvetlenu tematiku.
dvzd (139)|27.4.2009 19:26
Dnes jsem strčil nabíječku do HáDéčka ve 14:54 hod. při stavu nabití baterie 4 %, baterie byla plně dobita na 100 % až teď v 19:19 hod. To je skoro 4 a půl hodiny. To je hodně dlouhé. Nabíjeno ze sítě orig. nabíječkou a orig. kabelem, mobil je pouze zapnut, na mobilu není zapnuto nic navíc a displej byl během nabíjení vypnut. Se mi zdá, že se ta doba nabíjení časem nějak prodlužuje. Dříve se mi při nabíjení hřála spodní část HáDéčka, nabíjení trvalo tak 2 hodiny, teď zůstává během nabíjení ta spodní část HáDéčka úplně chladná a nabíjení trvá 4 a půl hodiny. Je možné, že mi ta nabíječka nebo baterie už teď odchází do věčných lovišť? HáDéčko mám teprve 2 měsíce.
HTY (59)|8.11.2009 03:03
Zdravím. Tak se mi ta dobíjecí doba ze sítě taky nějak rapidně zvedla a to až na 6,5 hod. A bez zahřívání spodní části. Je to docela opruz, když nabijím skoro celou šichtu a nemůžu mít mobil u sebe. Neví někdo, čím by to mohlo být? Baterie drží ještě dobře, spíš zda to nemůže dělat nějakej soft, že by něco podělal?
dvzd (139)|8.11.2009 06:32
Ta změna nastala naráz? Neměnil jsi předtím ROMku nebo rádio?
HTY (59)|8.11.2009 19:12
No, bylo to skoro naráz. Asi zkusím hard a vše tam nasypat znovu. Myslel jsem, že to dělal soft PDA monitor, ale dal jsem ho pryč a stejný. Tak uvidím, ale ta doba je děs.
Thomson_ce4you (18)|9.11.2009 20:19
Taky mě štve velmi dlouhá doba nabíjení baterie. Plné nabití (zelená dioda) trvá cca 5 hodin s originální nabíječkou (na předposlední čárku se nabije celkem rychle, ale poslední čárka trvá velmi dlouho). Řekl bych, že když bylo HD nové, tak to trvalo o dosti kratší dobu. Tak nevím čím by to mohlo být. :mad: