Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Omnia a GPS - chybná nadmořská výška

ZED_ce4you (21)|16.4.2009 12:41
GPS v Omnii / zkoušel jsem to na 3 Omniích / udává nějakou špatnou nadmořskou výšku. Porovnával jsem to jednak s mým starším externím GPS modulem a také podle topografických map . V místech např. kolem 290 m n.m. kterou ukazuje externí GPS a která se shoduje s topograf. mapou, mi Omnia ukazuje 320 m n.m, tzn. o 30 metrů víc . A třeba u moře mi to ukazovalo výšku -45 m n.m. což je blbost , takže mezi 0 - 300 m n.m. se to sekne o 70 metrů.
Takže nějaké mírně podivočené, neví někdo jak to upravit /zda to vůbec půjde/
Geoffrey_ce4you (189)|16.4.2009 13:29
Co vím, tak klasické GPS není určeno k přesnému určování nadmořské výšky a tyhle "odchylky" jsou normální, i když docela dost velké.
t0m (87)|23.4.2009 16:34
Souhlasím s Geoffrey, odchylky GPS ve výšce jsou o něco větší než v poloze.

Ale na mojí Omnii (stará česká rom UHHH5) je ještě nedostatek v tom, že GPS neudává "geoid separation", t.j. místo skutečné nadmořské výšky udává jen výšku nad elipsoidem WGS84. Některé programy (např OziExplorerCE)
to umí korigovat dodatečně, je třeba zapnout Sirf Altitude Correction (Sirf proto, že problém byl prvně na starých verzích Sirfů, paradoxně nové Sirfy to už nepotřebují - a v Omnii žádný Sirf není). V okolí Prahy korekce dělá 45,4 metru, t.j. Omnia GPS bez korekce ukazuje o 45,4m větší výšku než je skutečná. S korekcí a dobrým výhledem na oblohu se chyba výšky Omnie vejde obvykle do +-10m, při horším signálu chyba rychle stoupá.