Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: První vir na Pocket PC mezi námi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Navazuji na předchozí.... Jen pouhým sledováním registrů se občas stanete warezákem i proti své vůli. Např. čištění registrů pomocí např. Pocket Mechanic od "nepoužitých" klíčů způsobí u některých programů - viz. jeden známý přehravač MP3, ukončení registrace a musí se znova registrovat, ale u jiných - jedné české firmy, však expirační doba začne nanovo?!:sarcastic: Občas se musíte i nechtěně zasmát kuriozitám typu: program po Vás vyžaduje zadání všemožných klíčů, jinak funguje velmi omezenou dobu a přitom tato časová hodnota je přímo v registru popsaná a navíc v proměnné typu long integer a když tam zkusmo napíšete 7FFFF... a nestačíte se divit K této "zábavě" mne přivedl malér na PC, kdy jsem si nainstaloval soft, potvrdil jak pitomec, že jsem si vědom toho, že autor za nic neodpovídá - toto sdělení má snad každý program a zároveň Vám zakazují dekódovat, či sledovat činnost jejich dílka ze všech stran-- a po nějaké době jsem zjistil, jak na mne bonzuje stisky klávesnice /jména - hesla atd./ někam na Internet. Od té doby provádím důkladnou kontrolu aktivit nového programu, co v registrech, jaké soubory a kam, jaké aktivity a kdy program provádí, neboť registry jsou moje, paměťový prostor taky a data též. Tak ať si každý programátor napíše v omezení co chce, ale na tato sledování máme právo! A Vám doporučuji dávat pozor i při takové činnosti jako je "čištění" od "nepotřebných údajů" a to nejenom v registrech - hlavně si na to čištění vzpomeňte, až po několika dnech budete startovat program, který před nedávnem jel naprosto OK a nyní se nebude chtít ani nastartovat, hlavně, vybavte si souvislosti :yes:
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Termín expirace programu nebývá jen v registrech, ale mnohdy v systémových adresářích a to někdy zamaskované jako DLL knihovna, ale pokud člověk není blbec, jak oni implicitně předpokládají, tak si prolítneš soubory změněné ve chvíli spuštění a běhu programu, a mění-li se exe, com, dll apod. soubory, hledejte tam:sarcastic: Dřív mne to docela bavilo, dá se i zasahovat i do hopsa-hexa kódů (pozor na udržení délky) bez zvláštích znalostí programování ve strojáku, jen na základě logiky. :? Proč to říkám, nejde jen o datumy ale i o jiné údaje ! které pak šikový troják pošle do světa. Dnes už to sleduji, jen při vééélkém podezření, jinak na to kašlu. Mimochodem, už jsem si tracerem našel párkrát útok zvenčí i na domácí počítač z velmi exotických zemí a trasa připojení je někdy dost zajímavá. Jde to klikatětě kolem celého světa.:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Koukám, že se tu z toho stává hackerské doupě Ale teď vážně ... je pravda, že ochrany některých produktů jsou opravdu špatné a některých zase výborné ... Pro toto téma to ovšem není ta pravá diskuze ani web

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Omyl, To bych rozhodně nechtěl, nejde mě o prolamování ochran ať kvalitních, nebo nekvalitních - k tomu je na Internetu dost konferencí a zájemci nechť se tam laskavě obrátí - ale o upozornění na to, že dobrý a profesionálně udělaný program má ošetřeny i takové věci jako zmiňované klíče v registrech ale také i úklid smetí po sobě a pod. takže nějaké obecné počišťovače nejsou nutné. A kromě užitných vlastností se také podle tohoto rozhoduji, zda koupím, či šáhnu po konkurenci. Vždyť upřímně, toho softu na PDA zase tak moc nepotřebujeme a je prostě lepší dát kvalitě přednost před lácí, už zkušenosti z "velkých" PC tuto pravdu mnohokrát potvrdily. Nemám za zlé autorovi share programů, že v registru po odinstalaci nechá záznam o použití svého softu ale nechci aby v adresáři Windows zůstal nějaký soubor 20 - 30kByte velký, v němž je prokazatelně programový kód, když vlastně vůbec netuším k čemu slouží?!? Mám to brát jako "pokutu" za to, že mi program nevyhovoval a dovolil jsem si ho smazat? Případně použiji-li konkurenční soft, tak mi smaže důležitá data? Bohužel na tyto otázky není asi snadná odpověď, jen si myslím, že informace třeba i negativní mohou v řešení problematiky virů, Trojanů a pod svinstva pomoci.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    Omyl, To bych rozhodně nechtěl, nejde mě o prolamování ochran ať kvalitních, nebo nekvalitních - k tomu je na Internetu dost konferencí a zájemci nechť se tam laskavě obrátí - ale o upozornění na to, že dobrý a profesionálně udělaný program má ošetřeny i takové věci jako zmiňované klíče v registrech ale také i úklid smetí po sobě a pod. takže nějaké obecné počišťovače nejsou nutné. A kromě užitných vlastností se také podle tohoto rozhoduji, zda koupím, či šáhnu po konkurenci. Vždyť upřímně, toho softu na PDA zase tak moc nepotřebujeme a je prostě lepší dát kvalitě přednost před lácí, už zkušenosti z "velkých" PC tuto pravdu mnohokrát potvrdily. Nemám za zlé autorovi share programů, že v registru po odinstalaci nechá záznam o použití svého softu ale nechci aby v adresáři Windows zůstal nějaký soubor 20 - 30kByte velký, v němž je prokazatelně programový kód, když vlastně vůbec netuším k čemu slouží?!? Mám to brát jako "pokutu" za to, že mi program nevyhovoval a dovolil jsem si ho smazat? Případně použiji-li konkurenční soft, tak mi smaže důležitá data? Bohužel na tyto otázky není asi snadná odpověď, jen si myslím, že informace třeba i negativní mohou v řešení problematiky virů, Trojanů a pod svinstva pomoci.
    Ano otázkou zůstává, proč se autoři programů nezabývají řádnou odinstalací svých produktů ... je to velký neduch a zvláště v PDA s omezenější kapacitou znatelný o to víc ...
    Tím předchozím příspěvkem jsem jen reagoval na
    Citace Původně odesláno od mmambo
    expirace programu nebývá jen v registrech, ale mnohdy v systémových adresářích a to někdy zamaskované jako DLL knihovna, ale pokud člověk není blbec, jak oni implicitně předpokládají, tak si prolítneš soubory změněné ve chvíli spuštění a běhu programu, a mění-li se exe, com, dll apod. soubory, hledejte tam

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Dnes jsem náhodou zabrousil na stránky Avastu a už nabízejí svůj antivir pro PDA. Velikost cca 200 KB, virová databáze zatím necelý kilobajt.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Já jsem zase zabrousil sem:
    http://airscanner.com/

a zde je free antivir Airscanner
    pro WM 2002/2003 and 2 MB of RAM with ARM or Xscale processor
    - free for home or personal (non-commercial) use !

Instaloval jsem ho na SC a zatím scanuje ostošest. Nic nenašel!
    Jak je vidět má i řadu dalších funkcí, včetně funkčního "Online Update".
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00023803_Airscanner_FPdC.gif 
Zobrazení: 32 
Velikost: 122.2 KB 
ID: 356  

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Nové HP iPAQ 614c a 914c - první foto, první info
    Od Zdenek Malinsky v sekci HP & Compaq
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-09-2007, 16:15
  2. iPAQ Pocket Camera ve formátu SD karty (první informace)
    Od Pavel Koza v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 14-08-2006, 16:22
  3. Síť mezi Pocket PC a desktopem
    Od p_e_t v sekci Acer
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-01-2005, 20:49
  4. Velký mezinárodní průzkum mezi uživateli Pocket PC - připojte se!
    Od Pavel Koza v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 14-10-2004, 16:04