Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM 6.1 - CZ - Eržika Rhodium (TF3D 2.1) / Eržika Sense (Sense 2.1) - ver. 09-2.11 - 31.12.2009

Adow (1267)|14.4.2009 16:03
[color=red]Eržika Rhodium - TF3D 2.1, Eržika Sense - Sense 2.1[/color]

Eržika Rhodium obsahuje TouchFlo 3D 2.1, Eržika Sense prostředí Sense 2.1.
Hlavní rozdíl je v grafice a zobrazení počasí u hodin (v Sense) - viz screen. TouchFlo 3D 2.1 má o trošku rychlejší reakce.

  • Založena na ROM 2.11.70.1, OS 21051[/*]
  • Original Eržika bootovací obrazovka od SiViNa - mockrát děkuji!!![/*]
  • Neobsahuje SPL a radio ROM (ponechává stávající).[/*]
  • Kamarádí s HTC Touch Diamond a T-Mobile MDA Compact IV.[/*]
Eržika 09-2.11
Rhodium (TF3D 2.1): volné místo po instalaci (Úložiště/Program-RAM): Těžká (101,6 MB/47,7 MB), Lehká (107,5 MB/48,2 MB)
Sense 2.1: o něco málo míň než Rhodium :D

Odstraněno:
  • Adobe Flash Lite[/*]
  • CyberonVoiceSpeedDial[/*]
  • JbedJava[/*]
  • MP3Trimmer[/*]
  • OneNote Mobile[/*]
  • PlayShow[/*]
  • RSS Hub[/*]
  • Sample Music + Pictures[/*]
  • SAPSettings[/*]
  • StreamingMedia[/*]
  • Transcriber[/*]
  • Welcome Center[/*]
  • Windows Catalogue[/*]
  • Windows Live[/*]
Vyměněno/upraveno:
  • Eržika Rhodium: TouchFlo 3D 2.1 od Gen.Y (yozgatg) R1.5 + další opravy, zachována jen angličtina, čeština a slovenština... Spousta jazykových oprav a doplnění, nová tapeta.[/*]
  • Eržika Sense: Sense 2.1 od kimi_sae_ireba s opravami jazyka.[/*]
  • PhoneCanvas (prostředí telefonu) z Tachi - bez landscape režimu a videohovorů (které Tachi neumí).. Líp ale spolupracuje s novou manilou a kontakty..[/*]
  • Předěláno české rozložení klávesic HTC kompaktní a úplná QWERTY - nyní můžete s klávesnicemi určenými pro psaní prsty psát s diakritikou.[/*]
  • Upraveno chování při hovoru - nyní už telefon během hovoru nevypíná displej.[/*]
  • Opera 9.7 - v češtině, z HTC Leo[/*]
  • NetCF 2.0 za verzi 3.5[/*]
  • SQL CE Mobile za verzi 3.0/3.5[/*]
  • LongPressEndKey z Touch Pro[/*]
  • USB to PC z Touch Pro[/*]
  • HTC Album z Tachi[/*]
  • Sensor SDK z Rhodia[/*]
  • Správce Komunikace z Diamonda2[/*]
  • Komprimovaná grafika[/*]
  • Změněno členění a ikony nabídky start - toto si opět můžete upravit[/*]
  • Systémové změny - celková hlasitost přístroje nastavena na o něco hlasitější, změna času odesílání dat GPS čipu atd.[/*]
  • Spousta tweaků a úprav[/*]
  • Největší EXE soubory komprimovány[/*]
  • ROMky podporují změnu pagepoolu pomocí aplikace PagePool changer - standardně nastaveno na 12 MB, před flashem si můžete upravit podle svého.[/*]
  • Eržika podporuje UC - User Customization. Zároveň s instalací ROM můžete instalovat i vaše CABy nebo nastavení dle libosti. Viz dále.[/*]
Přidáno: Eržika Lehká Rhodium / Sense:
  • Všechny aktuální FIXy od HTC[/*]
  • Čeština - mix IW, T-Mobile a moje vlastní MUIka[/*]
  • Advanced Config - CZ, tweaky + možnost úprav TF3D, doplněno o další možnosti[/*]
  • Doplňky Menu Enhancement a Notification Enhancement z Diamonda2 - zvětšená menu a správce oznámení[/*]
  • Doplněky MediaToolkit, NewContactCard, Facebook a další z Topazu/Tachi[/*]
  • FileDialogChanger - CZ, náhrada standardního systémového dialogu pro výběr souborů (není problém vybrat zanořený soubor)[/*]
  • File Explorer Extension - CZ, rozšíření funkcí průzkumníka souborů[/*]
  • FingerKeyboard - vinikající klávesnice s českým rozložením a automatickými texty[/*]
  • ObexInbox - CZ, nastavení cesty ukládání souborů přijmutých přes BT - nastaveno do Internal Storage\My Documents\Bluetooth[/*]
  • SiViN Task Manager - CZ, utilita pro spoušení/ukončení/restart TF3D (Sense) a dalších[/*]
  • Task Manager s RegEditem[/*]
  • Weather City Editor - editor databáze počasí[/*]
  • Utility: G-Config (CZ, nastavení automatického natáčení displeje pro další aplikace), HTC GPSTool (diagnostika GPS),ATI D3D Driver[/*]
Přidáno: Eržika Těžká Rhodium / Sense:
  • Statnější Eržika umí to stejné jako ta Lehká +[/*]
  • Diamond2 Calculator - CZ, kalkulačka z Diamonda2 - po otočení obrazovky se objeví věděcká kalkulačka[/*]
  • Google Maps - CZ, je v Sýstémových nástrojích jako Výchozí klávesnice - nastavíte si tak klávesnici, která se bude aktivní po resetu.[/*]
  • IM Selector - CZ, je v Sýstémových nástrojích jako Výchozí klávesnice - nastavíte si tak klávesnici, která se bude aktivní po resetu.[/*]
  • PIMBackup - CZ, aplikace na zálohování kontaktů, zpráv, kalendáře...[/*]
  • PocketScreen - CZ, aplikace pro snímání obrazovky - nastaveno na ukládání souborů do Internal Storage\My Documents\Screeny.[/*]
  • StylusLock - aplikace umožňující zamykat a odemykat telefon stylusem. Zobrazuje také hodiny a procenta baterie.[/*]
  • Total Commander CE - CZ, správce souborů, nastaveny "časté adresáře".[/*]
  • TouchResponse - CZ, vibrace při doteku displeje.[/*]
  • WkTASK - CZ, task manager - viz náhledy. Tlačítko X nastaveno následovně: krátký stisk minimalizace, dlouhý zavření aplikace, vertikální tah otočení obrazovky, horizontální možnosti.[/*]
Download:
[color=red]Pokud jste si Eržiku 09 stáhnuli před 1.1.2010 15:00, nainstalujte si opravu Youtube. Znovu uploadnutou verzi 09 (po 15:00) poznáte podle informace o ROM v nastavení - má na konci označení "a" (Eržika 09-2.11a) - na tu záplata není potřeba.[/color]Pozn.: Nevytvářejte, prosím, vlastní mirrory (uploady) ROMek - když bude potřeba přidám sám. Jsem rád, když vím kolik lidí tu kterou verzi stáhne.
Taky prosím nikam nedávejte přímé odkazy na soubory - dávejte jen ty na složky - jinak nefunguje počítadlo. Děkuji ;).

Screeny
Bootscreen - Eržika Rhodium - Eržika Sense



Eržika podporuje UC - User Customization. Před flashováním můžete provést následující:
  • Do rootu Internal Storage uložte soubor SDConfig.txt[/*]
  • V Internal Storage vytvořte adresář Install (dá se nastavit na jiný - viz SDConfig.exe) a nakopírujte do něj CABy nebo XML s nastavením, které se má nainstalovat při instalaci ROM[/*]
  • Ukázkovou konfiguraci, která instaluje GoogleMaps, si můžete stáhnout zde. Podobným způsobem musíte všechny požadované CABy dopsat do souboru SDConfig.txt![/*]
  • Více informací naleznete zde.[/*]
Instalace:
  • Vše o flashování ROM se dozvíte zde.[/*]
  • Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.[/*]
  • Musíte mít Unsigned HardSPL !! Osobně doporučuju 1.93 Developer edition.[/*]
  • Nahtejte diamimg.nbh do rootu Internal Storage (pozn. ROM jde instalovat i přes ActiveSync připojení z PC - jednoduše rozbalte archiv a spusťte DiamonCustomRUU.exe)[/*]
  • Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)[/*]
  • Po výzvě stiskněte on/off tlačítko[/*]
  • [*]Po naflashování uděleje hard reset[/*][
Adow (1267)|14.4.2009 16:03
Přehled změn
Verze 09-2.11 Rhodium / Sense, 31.12.2009
  • Nové ovladače 2.11[/*]
  • Manila 2.1 updatována na yozgatg R1.5 / Sense 2.1[/*]
  • Nová Opera 9.7 - plná verze z Lea, v češtině (neobshauje turbo - to má jen beta, není tolik paměťově náročná)[/*]
  • Upravená verze HTC Camera + SDK Sensor 3 - fotoaparát už ukládá obrázky správně natočené[/*]
  • Nová verze NotificationEnhancement, TaskBarIconManager, HTC Calculator (nyní je vertikální a horizontální režim provázán), VolumeControl, Youtube[/*]
  • Updatovány další balíčky - hlavně týkající se manily 2.1[/*]
  • Upravena funkce zjišťování polohy a počasí v manile[/*]
  • Přidány aplikace SiViN Task Manager a Weather City Editor[/*]
  • Do těžké verze přidány Google Maps[/*]
  • Odladěno pár věcí v registrech[/*]
  • BUG: Opera 9.7 neumí ukládat do Internal Storage - místo toho vytvoří v hlavní paměti adresář "Internal Storag". Bohužel toto je vlastnost Opery 9.7 (omezení na 15 znaků vč. mezer) a nikdo na XDA-developers si s tím zatím neví rady.[/*]
Verze 08-2.09 Rhodium, 18.8.2009
  • Bulid 21051, ovladače z oficiální 2.09 od Vodafone DE[/*]
  • Nové ovladače 2.09[/*]
  • Úplně nová manila - TF3D 2.1. Ještě má své mušky, ale je to zase pořádný krok vpřed :D. Co nefunguje: malé šipečky (počasí, SMS, fotky), nejdou přidat odkazy na poslední 2 místa v záložce internet. Po změně pozadí musíte restartovat TF3D - po prvním restartu už to chodí OK. Pár (málo) zanořených karet ještě nemá úplně VGA layout - např. detail akci v portrait a některé detaily v landscape. Určitě je to ale lepší než původní TF3D 2 ;). Tyhle chybky jsou známé a časem je autor vyladí.[/*]
  • HTC fix zabezpečení BT Explorera[/*]
  • Hromada oprav češtiny v TF3D[/*]
  • Opraveno české rozložení FingerKeyb[/*]
  • Opravena čeština v G-Configu[/*]
  • Opraveno zobrazování ikony BT[/*]
  • Nová verze Album, FullScreenPlayer, AudioManager, NewContactCard a hromady dalších[/*]
  • Nová verze MessageEnhancement (teď už jde v TF3D použít číslo/email z doručené SMS nebo emailu)[/*]
  • Facebook už by měl v TF3D konečně fungovat[/*]
  • Do počasí přidána česká a slovenská města[/*]
  • Zpět starší VolumeControl[/*]
  • Změněna barva Windows klávesnice na šedou[/*]
  • Vyladěna spousta detailů v ROM, už si ani nepamatuju[/*]
  • Využití paměti bohužel stále stejně špatné. Doporučuju nainstalovat si betu Opery 9.7 - je na paměť mnohem lepší, ale v betě ještě ne úplně stabilní a chvilkama zlobí. Takže do ROM čekám na finální verzi.[/*]
  • S (ne)otáčením fotek při focení bohužel nic nenadělám. Musela by se objevit nová verze aplikace Camera pro Diamonda a SDK sensor 4 a to bohužel není reálné.[/*]
Verze 07-2.03 Rhodium, 7.7.2009
  • Build 21051, ovladače z oficiální 2.03[/*]
  • HTC fix připojní USB kabelu, přehrávání hudby a GPS[/*]
  • Nová čeština u některých doplňků z Topazu[/*]
  • Oprava v češtině Advanced Configu - na něj ale pozor - věci, které se týkají TF3D pomocí něj nejdou korektně nastavovat![/*]
  • HTC Album3 z Tachi - změna při prohlížení fotek - fotky se neotáčí, otáčíte přístrojem. Tohle je schválně - např. nabídka ikon se totiž otáčí. Fotky jsou pořád přes celý displej.[/*]
  • SDK Sensor 4 + G-Config - teď už se kalkulačka otáčí sama a Album funguje jak má. G-Configem se dá nastavit, které aplikace se mají automaticky otáčet. G-Config je přeložen do CZ a slouží k nastavení automatického otáčení pro další aplikace (využívá přímo ovladač HTC). Z tohoto důvodu není potřeba ChangeScreen a je odebrán. Kdo chce, může si doinstalovat.[/*]
  • VolumeControl z Rhodia - jedna/dvě záložky, v češtině a bez megafontů.[/*]
  • Opravená manila (TF3D 2) - tady už je skoro vše jak má být - spouštění, čas, moje kontaktní karta, psaní SMS v TF do většího prostoru.. Funguje i přidání kontaktu do oblíbených. Stejně tak funguje volání na různá čísla z oblíbených. Něco málo věcí jsem si půjčil z manily Tachi (nové HTC s VGA displejem). Skin je speciální Eržika kombinace - t-mobile. Je tam taky hodně oprav češtiny. Taky stabilita je o poznání lepší ;).[/*]
  • Phone Canvas z Tachi - bez landscape režimu a bez videohovorů (které Tachi neumí).. Líp ale spolupracuje s novou Manilou a kontakty.[/*]
  • Přidán push internet engine - stránky push už fungují jak mají (přidávání, chování...)[/*]
  • Nový doplněk NewContactCard + MessageEnhancement - správa kontaktů v TF3D..[/*]
  • Nová verze doplňku NotificationEnhancement - pro snadné odpojování datové komunikace, wifi, baterie...[/*]
  • Nová verze Opery ze Rhodia, verze s lištou pro zoom. Využití paměti je ale opět mizerné :(.[/*]
  • Změny v grafice při instalaci - opět pár změn do černa :D. Téma black.tsk je přímo v systému, neinstaluje se.[/*]
  • Nějaké další úpravy registrů a nastavení (sám už si je nepamatuju).[/*]
Verze 05-2.03, 14.4.2009
  • první release[/*]
  • TouchFLO 3D 2 - fix 1D[/*]
Archiv
Všechny verze jsou ke stažení zde.
Eržika 08-2.09 Rhodium CZ
Eržika 07-2.03 Rhodium CZEržika 05-2.03 RhodiumDoplňkové CABy a modifikace
Enable Manila Start Menu - zapne Manila Start Menu
Disable Manila Start Menu - vypne Manila Start Menu (výchozí u Eržiky)
Hide Programs Page - schová kartu Programy
Show Programs Page - zobrazí kartu Programy (výchozí u Eržiky)
Adow Manila Start Menu - zapne Manila Start Menu, schová kartu Programy a pravý softkey nastaví na Kontakty
Adow Classic Start Menu - vypne Manila Start Menu, zobrazí kartu Programy a pravý softkey nastaví na kartu Programy (výchozí u Eržiky)

Skiny pro TF3D 2 - Eržika v7 obsahuje speciální - kombinaci T-Mobile s origo hodinami a zeleným zvýrazněním. Pokud chcete jiný, nainstalujte si jeden z CABů níže. Před instalací CABu se skinem ukončete TF3D (v Nastavení-Dnes) a pak TF3D spusťte znovu a/nebo restartujte.
[color=red]POZOR: Tyto skiny jsou pro Eržiku v7, na v8 a v9 nemusí vypadat úplně perfektně![/color]
Originál TF3D 2 skin

T-Mobile TF3D 2 skin (včetně .tsk - pro šedé zvýraznění vybraných položek)


Další CABy naleznete na konci příspěvku ZDE.

ropyno (69)|14.4.2009 17:43
Ahoj,tak jsem to tam šoupnul.
V programech je neplatný odkaz Diamond TF...... .
Ale jinak zatím dobrý.
Jdu na test.
beesee (46)|14.4.2009 18:51
Na hlavní obrazovce je vlevo dole tlačítko pro "Telefon" a vpravo "Fotoaparát". Lze nějak změnit, aby tam byly "Programy" tak jako dříve? ("Programy jsou i v nové Eržice v5 bez TF3D z Diamondu2). Jinak perfektní práce!
Dryha_ce4you (143)|14.4.2009 19:10
tak jako spravny maniak jsem jiz flashnul :))
bohuzel pouzitelnost TF3D 2 je pro normlani chod nepouzitelna. mit druhy diamantik tak bych si nechal a blbnul ale mam to jako pracovni takze musela pryc a nastupuje v5 final standart tezka.
moje postrehy: spatne reakce na dotek do prislusne zalozky .. preskoky na vedlejsi kartu apod.
v mailu ani sms nelze prochazet, na boku jsou normalne sipecky pomoci kterych clovek beha 1-50 a 50-1 zprava napr. zde chybi kompletne.
nove schema pro sms do ktereho se jde z TF3D 2 je pekne hnusne (osobni nazor :D ) neprehledne - mam problem poznat ci je dana sms na radku - zadny ukazatel Ja / On , jedine pokud mate obrazek u kontaktu tak je to pak jak avatar u icq defacto. v okenku Odepsat se nezalamuji radky takze pisete dal a daaaal :/ take pri presunu do tohoto okna a nasledne aktivaci klavesnice to cele vyjede ale posledni zpravu necha na puvodni pozici a vidite tedy sms z predtim (cca 2zpravicky dozadu)
v sms zalozce Kontakt nelze vybrat posledni polozku Detail nebo jak se to jmenuje .. musi se hrabnout na polozku nad tim a "pohnout" celou kartou nahoru dolu a pak se zaktivni
dalsi zalozka v tomhle sms menu Volani kde zobrazi histrii volani nejde pomalu vyvolat .. straaasne dlouho hrabe a pak obcas preskoci stejne jinam a musi se to opakovat.
po vstupu do klasickeho menu Posta/SMS tak se zobrazi stare dobre razeni do chatu sms klasicky
Lide taky nic moc .. vseobecne podobne problemy jako u sms i mailu

celkove me nove Rhodium moc nenadchlo osobne a jediny prinos vydim v zalozce Kalendar prozatim ... no uvidime casem co bude nebude :)

Adow diky za moznost se mrknout a zkusit ... kdyz budes chtit nejake testy tak dej vedet .. flash na par hodin testu neni problem :)
Adow (1267)|14.4.2009 19:51
sbehring: No to je otázka.. Nevím proč se tam ten fotoaparát zobrazuje. V ROMce je to nastaveno stejně jako u klasické = nevyplněno. V registrech je to tady, zkus prověřit, co je tam nadefinováno. Pokud tam ale opravdu nic není, tak je to špatný - zástupce na záložku v manile udělat neumím.
[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila]
"HomeLSKText"=""
"HomeLSKPath"=""
"HomeLSKArguments"=""
"HomeRSKText"=""
"HomeRSKPath"=""
"HomeRSKArguments"=""[/code]
Ještě by stálo za to skusit co dělá "HashPaths" ve stejném klíči.. Já mám osobně nastavenou Eržiku takto (bylo to ve v1 až 3)
[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila]
"HomeRSKPath"="\\Windows\\Messaging.lnk"
"HomeRSKText"="Zprávy"
"HomeLSKPath"="\\Windows\\addrbook.lnk"
"HomeLSKText"="Kontakty"[/code]
Pokud je to nevyplněné, tak klasická manila tam dá Telefon a Kontakty.

Dryha: Njn.. S manilou jako takovou ale nic nenadělám, prostě to neumím :D. Snad na tom ale kolegové s XDA ještě zapracují - zatím je to pouze beta. Vzhledově pěkný (místy), funkčně ještě trochu syrový. Do té skutečné Eržiky to prostě ještě není.
Dryha_ce4you (143)|14.4.2009 20:45
neni to do erzi to je pravda .. ale ty moje postrehy neber jako vytky to bych si nedovolil ani pomyslet ze by to bylo tvoji chybou .. nestras :D manila je slozita to ja vim, kdyz vidim ty konfiguraky na xda tak jen ziram. sice mam pojem o castech kdyz je vidim "selectovane" ale v komplexu bych se nevyznal ani prdek :D

myslim ze erza v5 je dokonalost sama a tve prace si cenim a tleskam ... a meli by vsichni uzivatele ;)
mobilnik (52)|15.4.2009 14:44
Ahoj,já jsem ten novinkovej nadšenec a upřímě můžu sdělit,že je tato ROM to nejlepší co jsem kdy mohl testnout s novou manilou,to občasné malé škobrtnutí v manile mi nevadí.Vše funguje jak má až na Moje kontaktní karta,má neůplný překlad při spuštění a hlavně nejde otevřít.Co musím pochválit na této rom,že jako jediná dokáže spostit nav.iGO8 během pár sekund.Ostatní rom co jsem testoval s novou manilou spoštěli iGO8 od 1-3minut.
Adow blahopřeju,výborná práce!!!
peppies (13)|16.4.2009 08:38
Já jsem také začal používat tuto testovací verzi, líbí se mi a i když je pomalejší tak třebas kalendář je návykový. Počasí jsem si ve musel změnit tak aby se mi tam objevil Liberec ale díky moc za tvou práci Adow !
_Amos_ (368)|16.4.2009 09:04
Adow hoď sem prosím nějaké screeny ať vím na co se do budoucna těšit. Zkusit si to nemůžu, protože telefon potřebuji na práci...
Adow (1267)|16.4.2009 10:55
PaTER_ce4you (69)|18.4.2009 23:16
[quote][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila]
"HomeRSKPath"="Manila://programs.page"
"HomeRSKText"="Programy"[/quote]
Toto je správné nastavení pro pravé spodní "tlačítko" místo telefonu - bude odkaz na programovou stránku Manily.
Adow (1267)|19.4.2009 13:27
PaTER: Díky moc, jsem zase o něco chytřejší ;)
radekl_33 (42)|22.4.2009 11:07
Ahoj, do nedávné doby jsem měl v Diamondu pouze oficku ROM doplněnou o spoustu vychytávek, včetně manily 2, zkoušel jsem i WM 6.5 a také všechny ROM z xda s implementovanou Manilou 2 a musím říct, že ta tvoje je nejlepší. Propracovaná relativně hluboko a až na menší drobnosti funkční. Díky.
Postřehy:
1) telefonní seznam - Pohyb pomocí klikání na kolečko je dost těžkopádný a nedoladěný.
Diamonda používám jako služební telefon, takže potřebuji vidět jména a název firmy. Doposud jsem to řešil zmenšením písma, ale to nemá vliv na tento nový seznam. Písmo je stále stejně velké. Určitě mi poradíš kde to můžu upravit v registrech. ;)
Nový a já jsou netečné, nemůžu je spustit.
2) Při spuštění telefonu musím vlézt do nastavení komunikace abych se přihlásil do sítě, normálně to chce PIN automaticky.
3) Kalendář je pro mě velmi důležitá součást telefonu a moooc děkuji, že si ho zpracoval, jen to chce ještě propracovat do hloubky pro zadávání nové události, tam to jsou stále WM 6.1. V nějaké té upravené ROM jsem to již viděl. Stejně tak maily a sms.
4) Je supr, že se ti podařilo nastavit aby se přímo na úvodní obrazovce ukazovali události na další dva dny. To mi moc chybělo.
5) Klávesnice - podle mého názoru je klávesnice Finger Keib vcelku nepřehledná a nepraktická (navíc jsem nenašel +), podle mého názoru je podstatně lepší ta z Diamondu 2.
6) Asi po dvou dnech užívání se mi na horní straně displeje objevil bílý proužek.
7) Jo a malá zrada v kalendáři. V Advanced Config jsem si nastavil automatickou změnu času (letní-zimní), v kalendáři vše zůstalo správně, ale na úvodní obrazovce se mi posunuly časy o hodinu. Takže pokud mám v kalendáři naplánovanou opakovanou událost od začátku roku na 17 hod, pak mi to od začátku období letního času ukazuje na úvodní obrazovce a také připomíná, že je událost naplánována na 16 hod.

Jinak až tohle všechno vychytáš, bude to supr. Díky
radekl_33 (42)|22.4.2009 13:26
Můžeš mi, prosím, říct zda se dá pomocí úpravy v registrech dosáhnout zobrazení více pložek na úvodní obrazovce? Je to pouze v úpravě registrů a nebo je to složitější zásah?
All.Os (75)|22.4.2009 16:15
Pokud vim, tak ty upravy nedela Adow, ale prebira manilu rhodium tak jak je z XDA-Dev. Ale mozna mu krivdim :-)
Adow (1267)|22.4.2009 21:50
Jj, co se týká nové manily, tak tam jsem jen opravoval na několika místech češtinu :D.. Takže 1), 3) a 4) neovlivním.
2) momentálně nevím kde a jak, ale musím to vyladit tak, aby se výzva pro PIN zobrazovala automaticky.
5) to je věc názoru, mně se líbí tahle :P.
6) netuším čím to může být, mně to nikdy neudělalo..
7) o tomhle píšou i na XDA-Dev. Mrkni sem, mělo by to být řešení.
All.Os (75)|23.4.2009 19:20
5) Mi se taky Finger Keybord nelibi :-) Presneji, libi se mi vic, nez puvodni Full Qwerty, ale mnohem rychlejsi je psani na Compact QWERTY s ceskou T9.
Falco_z_Brna (37)|23.4.2009 23:07
[quote=Adow]Jj, co se týká nové manily, tak tam jsem jen opravoval na několika místech češtinu :D.. Takže 1), 3) a 4) neovlivním.
2) momentálně nevím kde a jak, ale musím to vyladit tak, aby se výzva pro PIN zobrazovala automaticky.
5) to je věc názoru, mně se líbí tahle :P.
6) netuším čím to může být, mně to nikdy neudělalo..
7) o tomhle píšou i na XDA-Dev. Mrkni sem, mělo by to být řešení.[/quote]

1,3,4) Mě ta čeština dost blbne. Na úvodní straně se mi například zobrazuje vlevo nabídka telefon, ale napravo je IDS_CAMERA. V kalendáři se mi pak např. druhý den místo zítra zobrazuje IDS_TOMORROW.
6) Nemá ve Wk Task zapnutý ukazování stavu baterie? To to ukazuje jako proužek.
7) Dělá mi to taky, ale ten odkaz je bohužel v angličtině, kde znám jen Yes, No a Guttentag. I když jsem se asi doftípil o co jde, tak se bojím dělat něco čemu nerozumím. :(

Když dělám úpravy registru podle těchto návodů http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-diamond (např. pro zrychlení touchflo), tak po restartu telefon nenaběhne a je třeba ho znovu naflešovat. V Eržice 4 to šlo, v Eržice 5 ty úpravy nejdou ani v téhle ani v té stabilní verzi.
infovir (28)|26.4.2009 06:39
Ahoj,

Tvoje Erziky jsou velmi hezke, jen by me zajimala jedna vec: Drive mi fungovalo ukonceni datoveho pripojeni po kliknuti na ikonku s datovym pripojenim v horni liste. Ted, kdyz to udelam, mi vybehne obrazovka Upozorneni. Zajimalo by me, jak nastavit zpet tuto moznost. Dival jsem se do registru, kde je vyskakovani bubliny s casem a moznosti odpojeni nastaveno, ale.... Asi TF3D preplacne obvyklou reakci systemu na kliknuti na tuto ikonku.

Mike
Adow (1267)|26.4.2009 09:10
Tohle má nastarosti Notification Enhancement (Správce oznámení). Vypni si ho v registrech: HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\NOTIFICATIONMANAGER\Dll změň z NotificationManager.dll třeba na NotificationManager.bak a nebude se načítat..
infovir (28)|28.4.2009 17:58
Funguje, diky moc...
Falco_z_Brna (37)|26.5.2009 11:48
Koukám, že tu už měsíc nic není. Vyvíjí se nějak tahle verze?
Adow (1267)|26.5.2009 13:00
Ono TF3D 2 se nějak nevyvýjí :(.. Já můžu tak maximálně opravit pár jazykových chyb, ale to je tak všechno - funkčně se to nespraví.
Dryha_ce4you (143)|26.5.2009 23:16
ja bych si dovolil ti to zakazat se tim zabyvat ... at mas hezky cas na V6 :D :D :D
no rikalo si to o to uznej :) , jedine co ocenim do Erziky je kalendar (doufam ze budu vyslysen .. ze jo, vid, rekni toooo :D ), jinak nove TF je k nicemu, pouze silene zere mrcha jedna.
takze myslim ze tohle byla cesta zpet od HTC
Falco_z_Brna (37)|27.5.2009 01:52
Dryha: Nesouhlasím. Mě to nový touchflo vyhovuje podstatně víc než to starý. U mě díky němu vede Eržika Rhodium. :D
mobilnik (52)|27.5.2009 11:00
Falco z Brna: Musím s tebou souhlasit,u mě taky.

Adow: Prosím tě nemáš cab na origo nabídku start z TF 2
Dryha_ce4you (143)|27.5.2009 12:12
co je v nem tak uzasnyho?pro me je to prehnana omalovanka totiz.
ale na vse se da zvyknout ale ty SMS jsou pro me neprekonatelny problem ... pokud se mi sms pise do jednoho radku a nevidim na ni tak sem vzteklej primo
Adow (1267)|27.5.2009 17:38
mobilnik: Bohužel se mi nepodařilo rozchodit, ale jde v podstatě jen o odkaz na kartu programy - podle mě není vůbec o co stát.

ALL: Tuhle verzi TF3D osobně nepoužívám. Chci v dohledné době udělat v6, tak mi kdyžtak napište chyby, co jste v tom TF3D objevili. Mám na mysli spíš češtinu, hlášky atd. - funkčně s tím bohužel nic nenadělám. Díííky ;)
Falco_z_Brna (37)|27.5.2009 17:44
Adow: Já někde na netu stáhl češtinu, která mi funguje bez chyb. Poslal bych ti ji, kdybych věděl kam. ;)
mobilnik (52)|27.5.2009 19:21
Adow:nefunkční - moje kontaktní karta
zlobí hodiny-západ střední afriky
při odpovědi sms v TF3D 2 to jede jen v řádku zasebou a neskládá se text do toho okénka

Jinak jsem asi nic nenašel
Adow (1267)|27.5.2009 20:10
Falco_z_Brna: To je jednoduchý - edisk.cz, upload.to, rapidshare.com - někam to upni a sem dej odkaz :).

mobilnik: No jak jsem psal, přesně toto ti neopravím, protože to neumím :D
Falco_z_Brna (37)|27.5.2009 20:34
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/34889/41f4b074_manila_5.34KB.html

Jsem úplně zapomněl, že jsem edisk kdysi používal. :D
Dryha_ce4you (143)|27.5.2009 22:16
[quote=Adow] mobilnik: No jak jsem psal, přesně toto ti neopravím, protože to neumím :D [/quote]

ona to je primo vlastnost celyho toho systemu ne jen chyba kterou bys mohl opravit tkaze ikdybys chtel tak to nejde.
a je to fakt naprt :)

Adow (1267)|28.5.2009 08:06
Falco_z_Brna: Díky, ale to je jen jeden soubor z mnoha - to není komplet čeština.. Je tam jen zmeněnej formát data, jinak žádná oprava :D
decker (8)|28.5.2009 13:13
pánové, tak prechazim zase na klasiku, rhodium nebootuje, zasekl se, udelan HR, po spusteni vse chvily ok, pak seto zase seklo a uz zas nebootuju - o data jsem prisel vcetne novy sms od pritelkyne :D ..

Kdy ma vyjit nejaka ofico TF3D2?
Adow (1267)|28.5.2009 13:58
Njn, musíš si najít novou přítelkyni, která ti pošle nový SMS :D
decker (8)|28.5.2009 14:11
addow: hehehe :-) hele, ty bys nedokazal teda udelat novou zalozku? Muzu Ti pripravit plno XMLek pokud to do toho dokazes tahat. V cem se ty tabs vubec vyvijej?
Falco_z_Brna (37)|28.5.2009 14:12
Adow: To nemáš pravdu. Původně se mi tam zobrazovaly špatně některý texty (hlavně v kalendáři.) Někde jsem to tu psal. Už si to nepamatuju přesně. ale např. místo "zítra" tam bylo tuším "IDS_TOMORROW" nebo tak něco. Těch chyb tam bylo víc a tenhle soubor mi všechny ty chyby zaplácnul. :)
decker (8)|28.5.2009 14:21
Jo adow: jeste mimo téma, uz me zacina ten bootscreen vytacet, mam totiz dole cervenej pruh, melo by se s tim neco delat, existuje neco co mi to zmeni bez ztraty dat?
Adow (1267)|28.5.2009 14:55
Existuje, mrkni do druhého příspěvku v tématu origo Eržiky, tam je postup i napsán.. O data nepřijdeš. Bohužel se mi nedaří upravit ten bootscreen, aby hned přeplácnul i spodek a taky mi s tím nikdo neporadil. Takže jde to, ale trošku složitěji ;).
ewzenek (29)|28.5.2009 15:25
Mám TF2 od začátku. Ty SMSky jsou opravdu tragické. Stabilita je velice dobrá a v kombinaci s Eržikou je to dosti použitelné. Subjektivně TF2 více vycucává baterii. Jsou to sice jen omalovánky, ale pěkné :)
Krom horší reakce na dolní pás karet /home, kontakty, fotoaparat.../ Je to už teď OK. Hodně bodů získává kalendář, který je výrazně lepší.
jaydoo_ce4you (100)|29.5.2009 08:43
Nezda sa vam TF3Dv2 pomale ?
a co mate vsetko v zalozkach ?
Dryha_ce4you (143)|29.5.2009 13:22
to Adow : zokusel sem jednou romku od AHEN, po flashi zpet Erziky mi tam zustal cca 1cm pasek - jest to stejne jako u T-Mobu tedy. myslim ze je tam neco divne v rozmeru, zkusit vyextrahovat AHEN romku a ten jeho bootscreen a uvidime jak to ma udelany. je to jedine reseni co me napada.

Falco_z_Brna (37)|30.5.2009 19:01
Adow: Všiml jsem si, že když má telefon zhasnutej displej, tak displej je sice tmavej, ale pořád svítí. Nevíš proč se nevypne úplně? Pak by to asi tak nežralo baterky.
jaydoo_ce4you (100)|31.5.2009 21:18
Ake zalozky pouziva tato verzia TF3D ?
Adow (1267)|1.6.2009 12:24
Dryha: Tak mě nakonec tento splash nakopnul k tomu, abych našel jiný nástroj na předělávání BMP. Takže Eržika 6 už přeplácne celej displej ;)

Falco_z_Brna: Já když vypnu displej, tak tam určitě nic nemám - je komplet vypnutej...

jaydoo: Všechny ty co má TF3D2... Nemám zrovna tuhle ROM v telefonu, tak ti to bude muset případně vypsat někdo jinej.
jaydoo_ce4you (100)|1.6.2009 12:25
Adow:
"vsechny" ? Co navic oproti TF3D1 ?
Dryha_ce4you (143)|1.6.2009 13:30
Adow: tak to sem rad ze jsem prispel k uspechu :)
doufam ze se zas budu moct zucastnit testovani novych romek :)
Falco_z_Brna (37)|1.6.2009 16:51
Adow: Já si pak všimnul, že ten displej tak svítí jenom v nabíječce. :D