Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS - semtam funguje

Prague77 (23)|14.4.2009 15:52
Ahoj,

z niceho nic me zacalo blbnout GPS.

Odpojuje se a zas pripojuje, porad dokola. Pomuze jen restart a pak to beha, ale az do "nejakeho" momentu (staci pul dne standardne pracovat s telefonem a vrati se to)
Nepomohl ani hard reset, ani upgrade na novejsi ROM

Nekdo podobn zkusenosti? Radu?

TOKYJE (17)|27.4.2009 21:16
Mam podobny problem. GPS okamzite chytne signal, ale po 2 vterinach ho opet ztrati a takhle se to opakuje kazdych 5 vterin. Pokud jsem na miste, tak se po cca 1-3 minutach chytne a funguje normalne. Ovsem, kdyz jedu v aute, tak mam smulu. Zacalo to blbnout po flashi ROM. Pouzivam Erziku v.5 a TomTom navigator 7. Zatim netusim v cem je chyba.
All.Os (75)|28.4.2009 10:34
Jediné, co mě napadá, je zkusit nejprve provést fix pomocí HTC GPS Tool (Baud rate 4800, režim Cold start) - přepněte se na záložku se satelity a sledujte, jak se načítají a co se děje pak. Pokud i v této utilitě dochází k neustálému vypadavání satelitů a neřeší to ani změna rádia, tak pak nevím, já už bych šel do servisu :-) Pokud ale HTC GPS Tool fixne satelity a drží fix, tak pak spusťte navigační software a mohlo by to problém vyřešit. Doporučuji udržovat aktuální Rychlé GPS.
TOKYJE (17)|28.4.2009 23:48
HTC GPS Tools po spusteni zacen vyhledavat a trva mu to asi 2 minuty nez fixne satelity, pak samozrejme navigace frci jak ma. Ale jak uz psal i Prague77 divne je, ze pak nekolikrat spustim navigaci a satelity naskoci okamzite a pak neco (to nevim co je) spustim nebo se spusti samo a je tu problem zase. :((
Jaky je rozdil mezi cold , warm, hot start nebo clear memory v GPS Tools?

edit: Pomohl Hard reset. Ted funguje vse naprosto normalne. Fix satelitu probehne do 10 sec. :D
beesee (46)|25.5.2009 21:13
Dnes, 25. 5. 2009, HTC vypustilo do světa oficiální hotfix pro HTC Diamond, který má řešit problém s GPS (nalezení a zafixování satelitů).

http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=133&cat=0&dl_id=569

Hotfix existuje i pro HTC Touch Pro:

http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=140&cat=0&dl_id=570

Hotfix se instaluje z telefonu, nikoliv z PC :-)
Borli_ce4you (5)|26.5.2009 07:25
Diky moc za tento prispevek. Ruce by ti meli pozlatit!:) Moje HTC posledni tyden po zhorsujicim se prubehu uplne prestalo nachazet satelity na obloze, o nejakem zafixovani jsem si mohl nechat zdat. Mel jsem naprosto cisty displej bez satelitu, jako kdyby GPS modul vubec neexistoval. Po instalaci HTC hotfixu je vse jako zamlada. Jeste jednou diky za link.
kralk (43)|29.5.2009 20:33
Ahoj vsem,

problem s neustalym odpojovanim GPSky jsem mel take, ale jak uz tady nekdo popisoval v jinem vlaknu stacilo uplne vypnout A-GPS a vse slape jak ma :)

htcjirka (1875)|29.5.2009 20:54
A ti co meli AGPS vypnutou a presto meli probem s GPS jiste pomohl vydany fix od HTC.