Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

P526 novejsi ROM

Harmi (40)|14.4.2009 13:38
Zdravim vsechny, nevi nekdo z Vas o nejake nove ROM pro Asus P526 s WM 6.1 nebo WM 6.5 nebo jenom o nejake orezane ROM verze WM 6.0 vcetne popisu/ navodu jak novou ROM-ku flashnout do PDA. Original ROM od asusu mi pride strasne neprakticka spousta aplikaci je tam zbytecna a nelze tak plnohodnotne vyuzit hardware teto kompilace a vymacknout z PDA co nej... vykon.

Dik za vsechny nazory
pitka (1346)|14.4.2009 17:02
Na zakázku ti udělám ROMku i pro 526ku.:))
Hunter_man (213)|14.4.2009 21:35
Tak to by jsi mozna mel jiz dva zajemce. Taky bych mel mozna zajem, a k tomu jeste upgrade RAMky na 128 a byl bych spokojeny :cool:
Harmi (40)|15.4.2009 08:52
Popis konkretne co je u tebe pojem zakazka, co se proto musi udelat pripadne co za to ???? Jo a ten upgrade na tu 128mb jak psal Hunter neni spatny napad... hh dik....
michals75 (5)|17.4.2009 23:11
Taky bych byl zvědavej co to obnáší, a pokud by někdo udělal ROMku pro P525ku ;) ;) ;)
pitka (1346)|18.4.2009 02:25
Nejdříve bych potřeboval někde získat 526ku na půjčení.
Byl jsem na centrále Asusu v PHA, ale nemají tam bohužel žádnou.:oops:
Má někdo kus na půjčení ? Vrátím po vyladění FW.;)
Harmi (40)|29.4.2009 13:50
Jak dlouho trva takove sladeni FW? je to otazka par hodin nebo par dnu??? ja svoji 526 pouzivam k praci takze par hodin by me nezabilo trebars o vikend ze by jsme se nekdy a nekde v praze sesli, ale delsi doba je jiz problem....
Hunter_man (213)|29.4.2009 15:15
Taky se nabizim, vytahnu starou Niokii a zavzpominam na stare casy :-)
pitka (1346)|29.4.2009 15:59
Ahoj, několik hodin určitě ne. ;)
Jelikož mám již některé věci připravené tak cca. do měsíce. Možná i dříve, ale to nechci slibovat.
Tohle je jiná platforma (omap) než 535 a 750, tzn. jiné drivery apod.
Museli byste se také domluvit jestli 6.1 nebo 6.5.
Harmi (40)|16.5.2009 19:27
No nevim jak Hunter ale podle mne asi rovnou WM 6.5, s tym pujcenim to budu muset jeste poradne promyslet protoze nemam nahradni navigaci kterou docela potrebuji, slo by to udelat tak ze by jsi to mel nejakou dobu a kdyby jsem potreboval nekam jet zeby jsem si pro nej prijel a pak ti ho zase pujcil nebo budu muset nekde pujcit navigacku a pak se snad bez PDA-cka zaobejdu... nebo by jsme se z hantrem podelili pul na pul ze trebars 2 tydny ho budes mit ode mne a pak 2 tydny od huntra.... kdyz tak dejte vedet ze co a jak a nejak se domluvime.... Jo a jeste stale si nenapsal jestli nas to bude stat i nejake prachy..... zatim cus .... :)
Hunter_man (213)|19.5.2009 19:46
Taky se priklanim k WM 6.5. Zarizeni bych dal ja, mam jeste ASUS A636N a mobil bych zatim pouzival starou Nokii. Jenom by me take zajimala ta cena a pripadne moznost rozsireni RAMky.
pitka (1346)|19.5.2009 20:23
Nejdříve bych to udělal a potom se můžeme domluvit na nějakém menším příspěvku.
Možnost rozšížení ram ti řeknu až uvidím hw a sw.
Jak mi telefon předáš ?
Hunter_man (213)|19.5.2009 20:42
OK udelam zalohu, zvyknu si na Nokii, rozloucim se s milackem, a pak Ti to poslu, PPL? Nebo by jsi to radeji prevzal osobne?
Hunter_man (213)|25.5.2009 13:20
Tak muj milasek je na ceste k Pitkovi, tak se budeme tesit na novu ROMku :-)
pitka (1346)|26.5.2009 20:51
to Hunter :
telefon je doma, tak zkoumám HW.
Zjistil jsem že 526ka má také VGA display jako 750ka.:cool:
RAM jednoduše zvýšit nepůjde, je to absolutně jiná platforma. Ale mám testovací SW a ten detekuje hardwarově 128MB RAM.
To však musím ještě 100% prozkoumat. Neber to jako bernou minci, ale display je 100% VGA/QVGA.
Vlevo vidíš CPU (Texas Instruments OMAP 850) ,
flash/eeprom/ram a napětový regulátor. A úplně vlevo malinký bluetooth.
Nahoře v rohu touch a zvuk.
Vpravo VGA display.

WM6.5 bude pravděpodně více náročná na volnou RAM. Bude nutné čistit pamět´.
00323926_DSC01075_dZMj.jpg 00323926_DSC01080_jeSp.jpg
Hunter_man (213)|26.5.2009 23:02
To jsem rad, ze milaska jiz kuchas :) Pokud by mel byt problem u WM6.5 s RAMkou, to radeji snad WM6.1, ale at si rekne i Harmi. VGAcko je mile prekvapeni, i kdyz, je to pri velikosti displeje pouzitelne? Pri me slepote? Jinak tedy preji hodne zdaru pri tvorbe ;)
pitka (1346)|27.5.2009 01:57
A takhle nějak by to mohlo vypadat (poznáváš svoje CPU?:D ) :
Zatím hóóódně syrové, ale už mi to jede. Já jsem si za posledních 14 dnů většinu připravil, tak uvidíme.
Volné RAM po startu by mohlo být lehce přes 20MB, ale bude to chtít péči.
Tzn. vypínat programy.
Měli jste XT9 v CZ ?
00323946_90527-015738_JE1P.jpg 00323946_90527-020320_niVt.jpg 00323946_90527-020642_mhUs.jpg 00323946_90527-021202_PK8V.jpg
Hunter_man (213)|27.5.2009 09:13
Ty snad nespíš, nejsi Marťan :))
Programy vypínám, ale beží mi SPSH PB, PW a PhW, pak iLauncher, utilitka na odstranění spodní lišty.. U starých Win mi po startu zůstalo asi 23MB volných (i při běhu těchto programů). A bude to stačit na běh navigace? Asi jo, kolikrát jsem to pouštěl a bylo volných jenom třeba 18MB. Prostě ta větší RAMka tam chybí, nevím, proč to ASUS dělal jenom s 64MB. T9 jsem používal, co jsem si stáhl z odkazu tady z webu, teď to nemůžu najít.
pitka (1346)|27.5.2009 15:10
Když vypneš chome tak bude volné něco přes 22mb. Spustil jsem i IGO8, ale to nemohu standardně doporučovat.
Hlavně nezapomínat, že WM6.5 nebude kompatibilní z některými softy. Viz. 535 a 750.
Dále bychom potřebovali jednoho zkušeného a inteligentního beta testera. Který opravdu zná 526ku.
Nemáš náhodou microSD wifi kartu ? S tímto by to byl již plnohodnotný smartphone.
64mb nepoužíval jenom Asus, ale prakticky všichni výrobci.

Vpravo FEM GSM a kamera
uprostřed Renesas GSM/GPRS zesilovač (největší rámeček, to je vlastně rádio část)
nahoře GPS Sirfstar3 GSC3f/lp
úplně dole GSM IC
00324003_pcb_ZTGd.jpg
pitka (1346)|28.5.2009 22:33
Mohl bych uvolnit první betu, ale zatím jen jednomu zkušenému testerovi.
Co Harmi ? Nebo někdo kdo chce nový OS sdílet s Hunterem ?
Díky...

Systém bude také obsahovat novější ovladače, některé lehce upravené i oficiální fixy.
Zvuk upraven srskem.
Harmi (40)|31.5.2009 19:31
Ahoj delate pekne pokroky - vypada to zajimave, co se tice toho beta testovani tak s tim skusenosti nemam, ale pamet by jsme mohli ziskat pokud to dokazes kdyz oriznes WM 6.5 - to znamena vyhodit internet explorer, voice comander, asus launch manager, vsechno kolem windows live a windows update a dalsi protoze pro mne sjou to zbytecne aplikace a P526 pouzivam pouze pro internet (opera), navigace (IGO 8), telefonovani a kalendar, nejakych par her pro rozptyleni a nejaky ten prehravac hudby a videa, samozrejme sms a mms, vnitrni aplikaci pro emaily nepuzivam z duvodu pameti a vsechno mam ulozeno na servru. Pokud by to bylo mozne tak kompletni seznam aplikaci ktere jsou zbytecne bych zaslal dodatecne.

Tak drzim palce at to vyjde. :D
pitka (1346)|31.5.2009 19:53
To bohužel ušetříš jen velikost ROM, ale ne RAM. Podařilo se mi to uvolnit na standardních 22MB.
Pokud si pořídíš šikovného správce tak nebudeš mít větší problémy. Možná ještě zkusím zmenšit pp.
Nový IE rozhodně není na vyhození a je to po dlouhé době povedenější věc o m.
Pošli mi soukromý mail a já to pošlu fw a návod na flešnutí.
Harmi (40)|31.5.2009 20:26
Ahoj takze harman.pda@seznam.cz,
dik predem uz se tesim testnu to a uvidime kdyz tak pak pisnu co a jak.

:yes: :D
Harmi (40)|1.6.2009 12:23
Zdar lidicky tak je to fakt bomba, Huntre mas se na co tesit na konci tydne az to poradne testnu tak vam jsem hodim nejake prvni dojmy, uz se tesim na finalni verzi. Pitka je fakt borec :yes: :D

Zatim cus...
Hunter_man (213)|1.6.2009 13:15
Kluci testujte, již se těším, také bych testoval, ale není na čem:)) Jak psal Harmi, některé aplikace nemusejí být, i když jak zase psal Pitka, jedná se pouze o ROM, a tu netřeba moc řešit, i když při parametrech 526ky není místa nikdy dost.
pitka (1346)|1.6.2009 13:22
to Harmi :
nezapomeń si zkontrolovat :
1. kameru
2. AS a spojení s PC
3. telefonní část
4. BT
5. zvuk a kodeky
6. simtoolkit
7. vyzvánění
8. čtečka mSD karet
Harmi (40)|1.6.2009 14:58
To Pitka:

1. v rezimu fotok nebo kamera jsou jednotlive texty popisujici aktualni stav a menu ve spatne kvalite, kolem pisma jsou videt podstiny ruznych barev a pismo je kostrbate, jinak fotak foti tak jak za WM6 predtim, kamerka to same, ukladani na storage nebo do hlavni pameti bez problemu. Nasledne prohlizeni fotek a videii i po ukonceni vsech aplikaci snizi velikost aktualni RAM nevim proc pomuze jenom soft reset.

2. pripojeni skrz AS bez problemu - zabira cca 3MB z RAM, odskousena instalace souboru, prohlizeni PDA, synchronizace kontaktu a kalendare, pripojeni na internet pres PC ok, pripojeni na internet v PC pres PDA ok.

3. telefon je v pohode, volani dovnitr i ven - ok., podrzeni hovoru - presmerovani - hledani v tel. seznamu - hlasity hovor - vse ok., kvalita hovoru jak predtim.

4. BT - odskousim vecer ted nemam moznost ale predpokladam ze to bude v pohode nebo prinejhorsim to bude chtit nejaku aplikaci.

5. zvuk a video prozatim odskouseno ve WMP, prehravani mp3 - ok., zvuk ok., prehravani videa v 3gp - ok., prehravani filmu, tv, nebo stream jsem jeste neskousel budu muset nainstalovat nejaky soft ktery to umi. Nacteni knihovny ve WMP v poradku.

6. simtoolkit nemam moznost otestovat, ale nacitani kontaktu se SIM a prace s kontakty pres SIM card manager je OK.

7. vyzvaneni funguje jak predtim je libovolna moznost pridruzit zvoneni ale hlasitost stoji za prd. S tim uz clovek nic nenadela hh

8. ctecka mSD je v poradku vse funguje jak ma zatim jsem nezaznamenal zeby prestala sama od sebe detekovat kardu jak to bylo ve WM6 ze mi obcas kartu nenaslo nebo i presto ze tam byla tak pocas prace ji nemohlo nacist :-)

9. pripojeni pres GPRS je stabilni, odzkouseny novy internet explorer - vrele doporucuji nadherne surfovani, dale skype a icq - ze zacatku funguje vse jak ma po nejakem case cca 20 minut aktivni psani se zahlti RAM a vsechno se zasekne - nasleduje manualni Soft reset.

10. Graficke prostredi WM6,5 je nadherne spracovane, prehledne a lehce ovladatelne.

Tot zatim vse... musim jit makat jinak me vyhodi hh :D
Hunter_man (213)|1.6.2009 15:05
Tak to zatím vypadá pěkně, až na tu RAMku :((
Harmi (40)|1.6.2009 15:29
Takze souhrn, flashnuto, nainstalovane IGO 8, SPB traveler (pro info o pocasi), SPB GPRS Monitor (prehled prenesenych dat - kontroluji kuli pausalu za internet) a jeste Xpdf - pro prohlizeni PDF souboru, skype a ICQ.

Dale pruzkumnik souboru, prohlizeni fotek vcetne editace fotek, WMP pro video a hudbu a task manager (umi i editaci registru) jiz WM 6,5 obsahuje.
Takze neni zapotrebi Resco explorer (protoze pruzkumnik souboru nacita soubry rychleji nez ve WM6, a task manager nahrazuje zpravu systemu plnohodnotne, opera taky neni zapotrebi novy iexplorer je perfektne zpracovany tudiz mame usetrene misto :) ... )

Po startu P526 mi bezi BT ikon pro rychlejsi pristup k BT a zapnu jsi jeste Task manager, automaticky bezi i SPB traveler a SPB GPRS - uloziste v RAM pro instalaci dalsich programu je 34MB, volne misto pro praci softwaru na RAM je 18MB. Vse je postacujici pro plnohodnotnou praci, jednou az dvakrat za den je dobre udelat Soft Reset protoze - Activ Sync, Word, Excel a Power Point, dale sprava Telefonu a SMS a par jeste dalsich aplikaci po vypnuti dale bezi v pozadi a snizuje pracovni prostor RAM - nektere vic nektere min to si uz musite sami vychytat a i kdyz je vypnete skrz Task Manager je RAM castecne zaplnena a pomuze vam jenom soft reset nebo nejaka aplikace ktera dokaze RAM-ku vycisti za behu - neco takoveho dokaze Poket Mechanik (a spoustu dalsich veci) ale zabira docela dost mista....

Jeste sladim nejak registry, skusim vyhazet nejake veci co pujde smazat a co neni potrebne a uvidme na jake hodnoty se na konci tydne dostanu.

Preji hodne zdaru ;)
pitka (1346)|1.6.2009 16:04
Na zvuk jsem implementoval SRS, takže hlasitost by měla být jak kvalitnější tak vyšší.
Porovnat můžeš, když ovladač vypneš. Nelezneš v Systém, ikon WOW HD. Tam vypnout nebo zapnout zátržkou "Enable".
Dej si hlasitost v MP na 100% a rovněž bar hlasitost na 100.
Tahle aplikace může negativně ovlivnit právě BT, takže to chce vyzkoušet. Kdyby dělalo problémy tam vypnout SRS.
Rovněž kamera by měla fotit mírně lépe.
Harmi (40)|1.6.2009 16:38
Zdar skusim prehrat nejakou poradnou hudbu a uvidime jestli bude slyset rozdil, na fotaku ale zlepseni nespoznas protoze ta cocka je tak citliva na svetlo ze by si musel mit ve stejnou dobu P526 s WM6 i s WM6,5 u sebe a vyfotit neco najednou pod stejnym uhlem aby se to dalo porovnat :) , dulezite je ze je P526 sviznejsi a uz jenom to je pekna vyhra, kdyz tak posilejte dalsi pripominky skusim to do konce tydne vsechno prubnout a pak uvidime jestli bude z larvy nekdy motyl hh
Harmi (40)|2.6.2009 13:26
Zdar takze bluetooth je v poradku, odesilani a prijmani mezi WM,mobilem a atd. vcetne synchornizace s PC - vse ok.
Skousel jsem psat ty sms-ky ten subscribe je dobra vecicka ale bez tak postradam psani skrz klavesnici, nechapu naco ma P526 klavesnici kdyz nemuzes normalne psat sms-ky porad to pise jenom cisla .... je nejaka moznost to nejak udelat aby to slo pouzivat, jenom prosim ne t9 to to radsi budu psat tuzkou na display.

Dik predem za info...:D
pitka (1346)|2.6.2009 13:30
Já vám tam dám ještě cz xt9. Tak jsem rád, že jsi spokojenej.;)
Harmi (40)|2.6.2009 14:04
Jak to vypada s tou konturou textu pri zaple kamere??? Jeste jsem prisel na to ze po flashnuti rom jse ti do dokumentu nainstaluji Widgets, jak jsem na to koukal tak je to kuli tym doplnkum od MSN - jako MSN wheter, search a atd. coz je zbytecne protoze to chce pristup na net pokazde kdyz se chces podivat tak jsem to smazal a ziskal jsem nejaky to volny MB pro dalsi programy, takze otazka zni lze to s odstranit rovnou z ROM-ky aby to tam nebylo???? a take rovnez vyhodit i napovedu to jsou dalsi MB ktere jse tam natahnou hned po flashnuti zbytecne, jo a jeste jsou tam templates pro mms a to hodi taky par KB takze proste cim vic nepotrebnych veci ven tim vic mista pro ostatni programy hh

Jo a jeste jeden postreh kdyz je P526 uzamkla v tom podobnem rezimu jak ma Iphone tak dole se zobrazuji hodiny ktere jsou malinko ale fakt malinko orizle vypada to tak jako by jim schazel mini radecek pro uplne zobrazeni pritom mista maji dole jeste dost... ale to uz je jenom takovy detail takze jestli je to moc prace tak se na to vybodni....

Tak zatim mi bezi 24h bez resetu a porad jsem na nejakch 14MB a vsechno funguje v pohode zadne spomaleni neregistruju tak uvidime skusim do konce tydne zaplnit pamet pro sms a uvidime co to jeste udela hh

Predem dik ..... jupiiii za chvili jsme ve finale.....
pitka (1346)|2.6.2009 14:22
Odebrat msn půjde. Chyba ořezu není způsobena mnou, ale už jsem na to také koukal.
Na kameru juknu.
tumek_ce4you (0)|3.6.2009 15:56
Zdravím mě napadla jedna myšlenka, ale netuším zda je realizovatelná. Nedalo by se odstranit Asus Status?
Jinak pokud nebude pro praci v softwaru volnych aspon těch 23Mb myslím, že to nemá moc smysl.
64Mb Ram je v tomto zařízení víc než kritických... Zajímala by mě taková naivní hloupost, kolik volné Ram
pro práci softwaru by se dalo docílít totálním ořezaním Rom, aníž by došlo k omezení funkčnosti zařízení?
Jinak pardon, že se do toho pletu, ale taky mám p526.
Hunter_man (213)|3.6.2009 16:01
Asus Status a podobné blbosti od jsou z dlny Asuse a nepředpokládám, že Pitka je tam bude dávat, pokud se tedy nemýlím. Jinak souhlasím s tím, že ta RAMka je kritická. Proto tu již zaznělo, aby se ROMka co nejvíce osekala a na pozadí běželo co nejméně věcí.
pitka (1346)|3.6.2009 21:19
Nemá smysl spekulovat o RAM, kdo chce tak si může uvolńovat RAM jak umí a jak ho to baví.
Já jsem se dneska dostal na 23.65 (bez AS), viz :
Myslím, že toto je standardní hodnota i pro of. FW.

to Harmi :
Dnes večer ti pošlu link na verzi2. Soustřed´se na :
1. čtení a zápis na SD kartu
2. kamera
3. psaní HW klávesnicí (přidána xt9, popisuje angličtina, ale je to CZ) Ovládá se přepínáním "*". A nastavení v Systém.
4. program Profil


00324616_RAM_QL9W.jpg
Hunter_man (213)|3.6.2009 22:46
To by byl ale fofr, již se těším, budu mít co dělat:)
pitka (1346)|3.6.2009 23:05
Ona je to denně několika hodinová práce a příprava je příprava.;)
Hunter_man (213)|8.6.2009 14:22
Jsou nějaké novinky po víkendu?
Harmi (40)|8.6.2009 20:51
Ahoj, no nemel jsem ted moc casu ale menu pri foceni vykazuje ty same vady jak jsme se jiz bavili takze kontura ma cerveno modre odstiny ale to neni az takova vada takze mozno bych to dal ani neresil, AS bezi bez zavad alespon ja jsem zadnu nepostrehl, to same plati pro cteni a zapis na mSD, zvuk je take v poradku a aplikace, ktere jsem zadal odstranit jsou take out... takze vrele dik pitkovi za jeho neocenitelnou praci, podle mne tyden dva testovani je malo takze doporucuji testovat testovat testovat a za mesic mozna za dva jse muzeme pobavit co a jak jeste doladit jinak jsem spokojeny a drzim jsi svych provoznich necelych 19MB i po instalaci programku ktere spousta z vas mozna ani nevyuziva a to porad mam jeste nejakych 36MB ulozneho prostoru v hlavni pameti k dispozici takze nemit navigaci tak si vystacim i bez Storag Card :) , jeste jsem zapomel odpovedet na nektere ukoly od Pitky - takze program profile bez jakychkoliv potizi co jak nastavim tak bezi presne takhle jsem si predstavoval beh aplikaci aby bezeli jiz z vyroby bohuzel ale toho se snad nedozije nikdo z nas, no a co se tyce psani skrz T9 uplna bomba pohoda leharo no proste se to neda opsat, staci par sms a a t9 je jak pes na baterky zmacknes cudlik a steka hh

Zaverem dodavam ze momentalne jsem nadstandardne spokojeny a cas ukaze pripadne nedostatky ale to uz nebude tolika prace a spis to budou jenom detaily takze hip hip hura pitkovi. :yes:
pitka (1346)|9.6.2009 01:51
to Harmi :
pamatuji, že na orig. FW byl také problém ze zobrazováním "G" gprs ikony.
Jak to vypadá na této verzi ?
Harmi (40)|9.6.2009 19:37
Ahoj, tak se signalizaci GPRS jsem nemel u sve P526 potize ani s FW od vyrobce a ted jsem nepostrehl take zadne nesrovnalosti, takze jedine ze by to odskousel nekdo kdo s tim jiz zapasil :D
Hunter_man (213)|9.6.2009 20:48
Tak to bude na mě, mě to právě zlobilo :) To aby mi to Pitka tedy již poslal :?:

EDIT: Tady jsem jsem ten problém GPRS ikony řešil:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31358
corexpert (2)|9.6.2009 21:11
Zdravim,
super, vubec me nenapadlo, ze by sel Windows Mobile 6.5 zlomit do starsiho telefonu :)
Kazdopadne, jako majitel P526 bych mel taky zajem to vyzkouset, napiste mi prosim podminky za kterych si muzu romku s WM 6.5. sosnout a odkud :)

Dik.

JD
Harmi (40)|10.6.2009 15:29
Zdar, jestli mas zajem tak pisni Pitkovi ten je skrz romky tady THE BOSS, on ti vysvetli vse co a jak a kde. :D :yes:

Zatim cus...
pitka (1346)|10.6.2009 16:32
to Hunter :
potvrd´mi svojí adresu, máš soukromou zprávu.
Díky.

PS : jakmile se objeví finální 6.5 tak vám samozřejmě udělám upgrade.
Hunter_man (213)|10.6.2009 17:42
2 Pitka: Teď jsem se dostal k PC, takže adresu jsem potvrdil. Promiň to zpoždění :oops:
corexpert (2)|10.6.2009 23:07
Zdravim,
tak uz mi to taky beha :) Zatim vsechno funguje ok, zkousel jsem:
- TomTom (i s online aktivaci)
- Bluetooth handsfree
- Pripojeni k Microsoft Exchange

WM 6.5 mi v porovnani s WM 6.0 prijde v necem i o neco rychlejsi (hlavne zakladni veci jako zvednuti telefonu), v porovnani s 6.1 o neco pomalejsi, ale libi se mi takze to stoji za to :)

Gratulace Pitkovi, dobra prace :)

JD