Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prohlížení fotek na HTC Touch HD

PapaJoe (4)|14.4.2009 11:52
Ahoj, může mi někdo prosím poradit? Potřebuji nějaké kapesní prohlížedlo fotografií, a HTC Touch HD mi vyšel jako nejlepší kvůli rozlišení a velikosti displeje. Dost mě ale odrazují chybějící hardwarová tlačítka. Jak přejdu na další fotku? Znamená to, že nebudu vidět fotku přes celý displej, ale bude menší o nějaký proužek se softwarovými tlačítky? Nebo budu muset pro přechod na další fotku 3x kliknout (1. zobraz proužek 2. přejdi na další fotku 3. schovej proužek)?
Vojtěch Barták (180)|14.4.2009 12:06
HD je skvělé zařízení, nicméně pokud bych si kupoval něco na prohlížení fotek, například HP má o polovinu levnější modely. Co se týče prohlížení, na něj je spousta různých aplikací, standardně je v TF3D (prostředí pro modul dnes) implementován prohlížeč fotografií, který je podle mě ideální (tj. obsahuje všechny funkce, co můžeš potřebovat). Ne, žádná sw tlačítka displej nehyzdí :), pokud neťukneš do spodní části displeje a nevyvoláš je záměrně. Fotografie se posouvají tažením prstu (iPhone...). Doporučuji se podívat na video, popřípadě si ho vyzkoušet.
dvzd (139)|14.4.2009 12:06
Má to dotykový displej, mezi fotkama přecházíš tahem prstu po displeji, jako bys listoval. Dá se také nastavit automatické listování s intervalem 2, 3, 5 nebo 10 sekund.
PapaJoe (4)|14.4.2009 12:21
Dík za odpověď. Na nějaká videa na youtube jsem už koukal, bohužel jsem ale nenašel žádné, kde by ukazovali přímo prohlížení fotek v režimu přes celý displej. Našel jsem jen prohlížení takových jakoby "nakřivo natočených" fotek ve 3D.

Pokud se nepletu, ty HP nabízí největší rozlišení 640x480, rozlišení 800x480 nemají. Těch 160 pixelů na šířku navíc se hodí :)
jsman (61)|14.4.2009 13:23
Nechci tady rozpoutávat nějakou vášnivou diskusi na téma rozlišení, ale nemyslím, že rozlišení je to jediné, co je pro prohlížení fotek v tomto případě to nejdůležitější. Mám pocit, že pokud budeš koukat na fotky focené na foťáku ve "standardním" rozlišení, tj. pravděpodoně 4:3, vyhovovat Ti spíš bude display se stejným nebo obdobným poměrem. To zrovna WVGA není.

Podle Tvého předchozího příspěvku asi budeš ukazovat fotky více lidem. V takovém případě bych asi volil jinou cestu, např. netbook (cena nižší, úhlopříčka větší, lepší pozorovací úhly).