Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Po pádu nelze zapnout - jen bliká dioda

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Potřeboval bych poradit, zda někdo neví, jak pořešit popř. co znamená různý svit a blikání led.diod v případě poškození-hlášení o chybě.
    Stalo se mi to, že mi X 500 spadla v obalu na zem z cca 60 cm a od té doby nejde zapnout.Zkoušel jsem vše co mě napadlo ale nic se nechytá (opakované zapínání, držení, soft reset, HR, vyndání baterky)
    Stavy pravé světelné diody (led)
    - při normálním zmáčknutí tlačítka power ..blikne červená dioda
    - při držení tl. power .. červená dioda bliká přerušovaně
    - při držení tl. power a současného zamáčknutí resetu .. červená dioda rychle bliká v přerušeném intervalu 1 s
    - při žádné jiné kombinaci nedochází už k žádným jiným změnám na svitu diody

..jediné co mě napadá, že by mohl být poškozen zámek baterie, který po pádu a následném otevření krytu PDA byl odemknut. Nicméně nyní při zamykání to vypadá v pořádku a baterii drží. Snad jen, zda tam není něco uvnitř odlomeno (přerušeno) co dále přístroji indikuje, že není uzamknuto?
    --- když baterii do PDA založím, držím a nezamknu, reakce diod (jak výše) je stejná jako při zamknutí ! ---

Nemá někdo podobnou zkušenost popř. ví jak tento zámek přesně funguje? Předem díky za jakékoli nápady - informace
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2007

Tak už je vše vyřešeno :yes:
    Začal jsem tady : http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_eten_x500/
    a zjistil, že pojistka na zajištění baterie s tím nemá nic společného ale ...
    je tam v pravo na zákl. desce pod krytem zanořená pojistka - spínač-páčka, která byla jaksi šejdrem do boku zaseklá
    tak jsem jí vyrovnal rozchodil, celé zpět složil a už všechno zase fachá jak má
    BONUS : při rozborce jsem využil přístupu do střev zařízení a vše důkladně vyčistil od prachu a částeček mé staré odpadlé kůže

Tímto považuji založené téma za vyřešené a ponechávám jako návod pro případného, stejně postiženého uživatele PDA.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 23-11-2010, 20:12
  2. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-11-2009, 19:10
  3. Nelze zapnout Wi-Fi
    Od Salik666 v sekci Touch Pro
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-11-2009, 17:22
  4. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-12-2008, 16:46