Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Po pádu nelze zapnout - jen bliká dioda

Eteňák (68)|10.4.2009 17:36
Potřeboval bych poradit, zda někdo neví, jak pořešit popř. co znamená různý svit a blikání led.diod v případě poškození-hlášení o chybě.
Stalo se mi to, že mi X 500 spadla v obalu na zem z cca 60 cm a od té doby nejde zapnout.Zkoušel jsem vše co mě napadlo ale nic se nechytá (opakované zapínání, držení, soft reset, HR, vyndání baterky)
Stavy pravé světelné diody (led)
- při normálním zmáčknutí tlačítka power ..blikne červená dioda
- při držení tl. power .. červená dioda bliká přerušovaně
- při držení tl. power a současného zamáčknutí resetu .. červená dioda rychle bliká v přerušeném intervalu 1 s
- při žádné jiné kombinaci nedochází už k žádným jiným změnám na svitu diody

..jediné co mě napadá, že by mohl být poškozen zámek baterie, který po pádu a následném otevření krytu PDA byl odemknut. Nicméně nyní při zamykání to vypadá v pořádku a baterii drží. Snad jen, zda tam není něco uvnitř odlomeno (přerušeno) co dále přístroji indikuje, že není uzamknuto?
--- když baterii do PDA založím, držím a nezamknu, reakce diod (jak výše) je stejná jako při zamknutí ! ---

Nemá někdo podobnou zkušenost popř. ví jak tento zámek přesně funguje? Předem díky za jakékoli nápady - informace ;)
Eteňák (68)|10.4.2009 23:43
Tak už je vše vyřešeno ;) :yes:
Začal jsem tady : http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_eten_x500/
a zjistil, že pojistka na zajištění baterie s tím nemá nic společného ale ...
je tam v pravo na zákl. desce pod krytem zanořená pojistka - spínač-páčka, která byla jaksi šejdrem do boku zaseklá:mad:
tak jsem jí vyrovnal rozchodil, celé zpět složil a už všechno zase fachá jak má :)
BONUS : při rozborce jsem využil přístupu do střev zařízení a vše důkladně vyčistil od prachu a částeček mé staré odpadlé kůže:D

Tímto považuji založené téma za vyřešené a ponechávám jako návod pro případného, stejně postiženého uživatele PDA. ;)