Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chybná synchronizace mezi zařízením a PC

ivo-n (3)|4.4.2009 13:53
Dobrý den,
mám Samsung Omnia s Windows mobile 6.1, na zařízení je nainstalován program Active Sync (vše koupeno v prosinci 2008).

Na PC mám systém Win Vista 32 a Office 2007 a Centrum zařízení Windows Mobile 6 pro systém Win Vista 32
Při spuštění synchronizace (přes USB kabel), která trvá mimochodem nekonečně dlouho, jsem zaškrtl synchro všech položek. Protože proces trval dlouho (zastavil se?) zaškrtl jsem příště jen synchro úkolů a kontaktů. Výsledek byl, že se synchronizovaly obrázky, videa apod., nicméně položky MS Outlooku 2007 (úkoly, kalendář a kontakty) se na zařízení vůbec neobjevily.
Režim přiojení USB je nastaven na ActiveSync. Při nastavení na "Velkokapacitní pam. zařízení" se synchro vůbec nespustí.

Je řešením odinstalovaní Active Sync na zařízení a nainstalování "Centra zařízení WM6" na zařízení (telefon)? Hlásí mi to, že programy dodané se zařízením odinstalovat nelze.
Zatím jsem nikde nenašel info, jaký software je nutný mít na zařízení, když na PC používám Win Vista 32.

Můžete mi někdo pomoci nebo odkázat na přísl. stránky? Na web. stránkách jsem pomoc nenašel.

Formulace z web stránek fy Microsoft:

"Microsoft ActiveSync 4.5 je nová aktualizace softwaru pro zařízení vybavená systémem Windows Mobile, který umožňuje synchronizaci s počítači se systémem Windows a aplikací Microsoft Outlook.

Poznámka: Program Microsoft ActiveSync funguje pouze v systému Windows XP SP2 nebo starším. Pokud používáte systém Windows Vista, bude nastavení synchronizace spravováno prostřednictvím Centra zařízení Windows Mobile. Centrum zařízení Windows Mobile je dostupné na stránce Centrum zařízení Windows Mobile...."


je velmi matoucí. Uvádějí, že MS ActiveSync je pro zařízení, avšak funguje s Win XP, na zařízení přece není XP, tam je WM6? Jaký program použít na zařízení, když na PC používám Win Vista 32?

Můžete mi prosím pomoci nebo přesměrovat dále? Jsem úplný začátečník - uživatel mobilního softwaru. Díky moc.
S pozdravem
Ivo Nentwich
nentwich@volny.cz
Franky52 (186)|4.4.2009 22:05
Ale vždyť si sám odpovídáš. Acticesync je pro PC, kde je Windows XP. Jestliže PC běží na vistech, používáš k synchronizaci ono Centrum. V PDA nic měnit nemusíš. Stačí pouze propojit. Samozřejmě v nastavení připojení v PDa nesmíš mít USB připojení, ale activesync. Toť vše. Holt musíš ještě tu synchronizaci vyladit. U mne do PC nesmějí visty ani zadarmo a ani kdyby mi za to ještě Gates platil, takže přesnější návod ti neposkytnu.
ivo-n (3)|4.4.2009 22:24
Díky za rychlou odpověď. Toto všechno mám (na PC s Vistou je Centrum mobil. zařízení) a na device Activesync ukazuje to, že se synchronizuje, ale ve skutečnosti se nic nesynchronizuje. Nechce se mi opisovat manuálně 250 kontaktů z PC do device. Ale díky za odpověď. Asi mi to budete muset ukázat ručně. Jinak já jsem z visty taky na mrtvici, ale to do této sekce nepatří.
space_cowboy (336)|4.4.2009 22:28
Prosim neber tuto otazku ako provokacnu, ale skutocne mas naistalovane Windows Mobile Device Center? Ono, vo vistach ikona je ale program ako taky treba stiahnut a naistalovat. LINK Vravim to na zaklade vlasntej skusenosti na cudzom notebooku.
ivo-n (3)|5.4.2009 01:25
Problém je vyřešen. SW byl v pořádku. Vypnul jsem dočasně AVG firewall a po dobu synchronizace jsem vypnul připojení k internetu. Na device se nemuselo nic měnit. Tam je ActiveSync. Výsledek byl za 1 min. hotový a je vynikající. Všechno synchronizováno vč. české diakritiky, opak. termínů v Outlooku, úkolů vč. kategorií - atd. Paráda. Díky všem, co se snažili pomoci. :))