Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

nefunkcny mail po restore - heeelp, pls

skromny (84)|16.7.2004 08:17
Bol som dva tyzdne mimo svuojho malickeho (iPAQ4150) tak som si ho pred tym zabackupoval (original iPAQ backupom). PO navrate z dovolenky som ho zapol a neveril vlastym ociam - baterka bola na nejakych 30-35%... Nabil som ho, stiahol postu (boli toho tony :D:D), postahoval fotky z mobilu,... rano som isiel na net pri pustenom Pocket Informante a iPAQ zmrzol.. ked sa asi po piatich minutach nepreberal, nasledoval soft reset... Ked ma privitala kalibracia displeja, pochiopil som ze az take jednoduche to nebude... :mad: nasledoval teda restore + sync (files only, outlook a mail nemam synchronizovany)... Vsetko sa mi vratilo do restore pointu az na to ze mi nefunguje mail... conect na net (BT+GPRS, T630) zbehne v poriadku, outlook sa connectne, tvari sa ze "sending a receiving" a po chvilke vypusti okno ze su nejake problemy s nastavenim mam okontrolovat pripojenie a nastavenie... nech som pozeral co som pozeral vsetko vyzera "naoko dobre"...

- nestretol sa niekto s niecim podobnym??? Chystam aj tak kompletny reinstall, ale dovtedy som odrezany od mailov...
- poradi niekto nejaky "iny" mail klient (podpora viacerych uctov, najlepsie sucasne,...) do buducna???

uffff... trochu som sa tusim rozpisal... :D:D:D

D. zatial
RStein (2012)|16.7.2004 09:08
Asi by stalo za to poslat nastaveni vaseho uctu. Na problem s NET pripojenim to nevypada.
Moznosti

1) Zavada neni na vasi strane, ale na strane provozovatele mail serveru. Sam mam obcas problemy s uctem na CLICKU, ktere po par desitkach minut ale zmizi. Zkuste stahnout postu z jineho PDA/PC.

2) Nektere servery maji neplatny bezpecnostni certifikat a Outlook obcas zobrazi varovani, ale nekdy take selze s vami zminovanou hlaskou.

3) Mate spatne nastaveny DNS servery - ta doba, pokterou Outlook "jakobykomunikuje", je vyplnena hledanim neexistujiciho DNS serveru. Zkuste ping na nejaky server (existuji free "ping" nastroje pro PDa, k nalezeni myslim i zde na CE4YOU v sekci Freeware)

eXEden_ce4you (811)|16.7.2004 09:13
A já se taky přidám ;) Zruš si ten poštovní účet v PDA a vytvoř si ho znovu. Problém je podle mě v databázích, kde má uložený informace o složkách s přilohama apod. Tento problém se mi taky vyskytl a znovuvytvoření poštovního účtu na PDA mi pomohlo ;) Pokud to nepomůže, vymyslíme něco jinýho ...
skromny (84)|16.7.2004 09:53
neviem ako a cim mam zacat...

v prvom rade teda:

eXEden: diky, pomohlo, bolo to v tych databazach zrejme, delete a znovuvytvorenie a som chodivy...

diky za radu...

este otazocku do plena? nejaky iny mail klient?? alebo vsetci pouzivate standarny Pocket Outlook???