Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync encountered a problem on the desktop

-Mat3s- (10)|31.3.2009 12:47
Mam sileny problem co mi nejde a nejde vyresit..

pri synchronizaci pres windows mobile device center ve vistach mi to napise: activesync encountered a problem on the desktop
zkousel jsem smazat partnerstvi a nastavit nove, zkousel jsem prenstalovat office, zkousel jsem menit jak ".pst" soubory a delat nove tak profily. Preintaloval jsem i nekolikrat WMDC a dokonce v ruznych kombinacich zminene kroky..

Fakt nevim co dal a i na vygoolenych diskuzich si s tim nikdo moc rady nevi..

mam X1i s origo firmwarem a notebook s VistaBussines..

aeon101 (213)|2.4.2009 22:17
Hlasilo mi to asi tyden to same, zalohoval jsem vsechno pres Sprite Backup a pak jeste pro jistotu pres PIM, udelal HR, obnovil restore, nasledne smazal partnerstvi jak v PC tak v PPC. Dalsi synchronizace fungovala bez problemu jak pres USB tak pres Bluetooth.

Dan

X1 mam s FW R2 a NTB Vista Enterprise...
-Mat3s- (10)|3.4.2009 00:27
Ale duvod toho a nejake odstaneni ci dokonce predejiti tohoto problemu se vidim asi nedockam.. :-(
lelouch (331)|3.4.2009 11:29
Tohle je jedna z nejméně specifických chyb a táhne se už od dob ActiveSyncu 4.2. V zásadě jde o to, že zařízení neumí identifikovat položky k synchronizaci. Žel, stačí jedna kategorie s problémem (kalendář, úkoly, pošta) a zastaví se všechno. Dělá to v následujících případech:

[l1st]
  • Problém raných ROMek WM 6.1 (poslední čísla buildu s tečkama nižší než 1.2.0) při synchronizaci se dvěma PC, pokud některá z kategorií obsahovala více než 100 položek. U Xperie nepředpokládám, na to je snad příliš nová.[/*]
  • Poškozený .pst file - občas se databáze poškodí, ale veliký Outlook je k tomu poměrně tolerantní. Jenomže sync se nepovede nebo zasekne na problémovém záznamu a je to... Pokud si zkoušel s čistým .pst souborem, nebude to tento případ.[/*]
  • Bordel v partnerstvích - při rušení a obnovování partnerství je třeba si dát pozor, aby se jmenovala různě (pro různé stroje) a aby pro jeden stroj vždycky existovalo pouze jedno. Takže je třeba vše zmazat i ze zařízení, nestačí zrušit všechno pouze na PC. Tuto chybu vyvolá totiž i stav, kdy si neumí vybrat profil, který má použít.[/*]
  • Poškozený/nedostupný záznam o synchronizaci resp. jejím nastavení. Visty řídí přístup ke klíčům v registrech podle uživatelských práv a občas se stane, že z nějakého důvodu znepřístupní větvě, kam si WMDC ukládá nastavení. Anebo se příslušný klíč poškodí. V takovémto případě paradoxně pomůže relativně jednoduchá operace - odškrtnout pryč všechny položky pro synchroznizaci (úkoly, kalendář a pod.), sesynchronizovat "naprázdno" a pak je naklikat zpátky.[/*]
  • No a pak je zde šedá zóna, kdy to může být způsobené něčím těžko nalezitelným - omezením práv ke složkám Oulooku, striktním nastavením přístupu k souboru atd. Proto je tato chyba tak hnusná, protože pouze indikuje, že nedokáže synchronizovat, ale už nedokáže specifikovat proč. Někdy pomůže prostudování logů wcesmgr.log, wcescomm.log. A někdy také ne - pak opravdu nezůstane nic jiného, jen HR.[/*]
  • [/l1st]
    Teoreticky by ještě mohlo před HR pomoct prosté odmazání pim.vol a cemail.vol z rootu zařízení, což by mělo vyvolat pokus o nové nasypání věcí z Outlooku do zařízení. Nemusím snad připomínat, že až po záloze...