Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prvních 60 minut s HP iPAQ hx4700 v ruce

Pavel Koza (4761)|15.7.2004 23:30
Ještě před pár týdny to vypadalo, že se v HP píchli do prstu a usnuli jak Šípková Růženka. Zatímco se web plnil drby o různých připravovaných Aximech, Looxech či MyPalech, iPAQy jako by ani neexistovaly. Teprve relativně nedávno začaly probleskovat informace o tom, co všechno se u HP připravuje. A soudě podle neoficiálních informací, technici u HP rozhodně nezaháleli. Králem všech nových iPAQů by měl být HP iPAQ hx4700 a já měl exkluzivní možnost si s ním pár desítek minut prohrát.

Více informací včetně dvou fotek se dozvíte v tomto článku.
Milan Švec (938)|16.7.2004 07:20
To se nedá nechat bez komentáře. Bystřím pozornost na dvojnásobek!
Jendak "vládce" by si mohl připojit ještě přívlastek "magický", "kouzelník" nebo tak něco. Pavle, díky za podobné a tak exkluzivní informace! Klobouk dolů. :yes:
Teď už jsem zvědavý, bude-li i paměť 128MB a procesor nad 500, pak to bude velká výzva pro FSC.
No a že tam mají i Pocket Informant, letošní druhé pololetí by mohlo být opět velmi zajímavé!

RStein (2012)|16.7.2004 09:14
Skvele preview, vladce :D
Tak to vypada na extremne kvalitni zarizeni, skoda, ze nema GSM modul, protoze IPAQ 6300 mi zatim prijde proti MDA II mene vybaveny.
Hlavne by me ale zajimaly ty spatne zkusenosti s WM 2003 SE, protoze ja jsem si myslel, ze vyssi rozliseni a podpora landscape modu muze byt jen plus:)
Pavel Koza (4761)|16.7.2004 09:35
Ted tu instaluju server, tak jen strucne - cele mi to prislo takove zbastlene. Svym zpusobem jsem cekal, ze to bude vsechno stejne, akorat mensi, takze se vyrazne zvetsi uzitna plocha. Vysledkem je ale takovy hybrid, kde neco je zmensene a neco neni.

Vrcholem vseho je situace, kdy si v Pocket IE sice muzu nastavit ruznou velikost fontu, ale kazdy obrazek je natvrdo zvetseny (kazdy pixel je premenen na 2x2 pixely).

Stejne tak mi prijde plytvani mistem mitem, ze horni i spodni lista je cca. 50 pixelu vysoka, coz je 2x tolik co na klasickem PDA. Takze uspora zadna.

A takovych veci je tam vic, urcite pres vikend udelam nejake predstaveni Second edition, kde to vsechno popisu.

Takze pokud to shrnu, az na par aplikaci, ktere vyslovene nepodporuji VGA rezim, je vsechno proporcionalne stejne velke, jen to ma hladsi kontury. Takze sice ikonky v program menu vypadaj super, ale porad se vejdou jen 3 na radku. Atd atd
RStein (2012)|16.7.2004 10:47
[QUOTE="Pavel Koza"]Ted tu instaluju server, tak jen strucne - cele mi to prislo takove zbastlene. Svym zpusobem jsem cekal, ze to bude vsechno stejne, akorat mensi, takze se vyrazne zvetsi uzitna plocha. Vysledkem je ale takovy hybrid, kde neco je zmensene a neco neni.

Vrcholem vseho je situace, kdy si v Pocket IE sice muzu nastavit ruznou velikost fontu, ale kazdy obrazek je natvrdo zvetseny (kazdy pixel je premenen na 2x2 pixely).

Stejne tak mi prijde plytvani mistem mitem, ze horni i spodni lista je cca. 50 pixelu vysoka, coz je 2x tolik co na klasickem PDA. Takze uspora zadna.

A takovych veci je tam vic, urcite pres vikend udelam nejake predstaveni Second edition, kde to vsechno popisu.

Takze pokud to shrnu, az na par aplikaci, ktere vyslovene nepodporuji VGA rezim, je vsechno proporcionalne stejne velke, jen to ma hladsi kontury. Takze sice ikonky v program menu vypadaj super, ale porad se vejdou jen 3 na radku. Atd atd[/QUOTE]
Diky, i kdyz ty informace prilis potesujici nejsou. :(To jsem si od Second Edition sliboval vic.
No, alespon me ale nebude mrzet, ze urcite nasi operatori pro MDA II neuvolni upgrade a pockam si na zarizeni s CE 5.0.
Pokud tedy pristi rok nepodlehnu pokuseni koupit siMotorlu MPX 100:)
PavelR. (2184)|16.7.2004 16:11
[QUOTE="Peavy"]Za 3 roky budu tieto stroje na takej vykonostnej urovni, na akej su dnes Ipaq 3630....[/QUOTE]

... to ano, ale tak je to bohužel se vším. Alespoň se máme pořád na co těšit :) ...

PavelR.
Miloš Strouhal (3997)|16.7.2004 21:20
..hm,tak takhle nějak jsem si zhruba já NAIVKA!:? představoval MDA/XDA3..
..kdyby nespěchali s uvedením, mohli vytvořit něco obdobného,a navíc s mnohem vyšší užitnou hodnotou vzhledem k absenci GSM modulu u Ipaqa.. ;)
..když na tuhle nádheru koukám,začínám uvažovat o jeho koupi...jenže ja jsem si na tu kombinaci PDA+telefon v jednom už hrozně moc zvykl..
..takže pokud zůstanu u MDA,a nepřejdu k PDA..,budu si komfort takhle skvělého zařízení moci užívat nejdříve tak za rok u "MDA/XDA4",a kdo ví jestli..:(
hybo (3107)|17.7.2004 04:52
Jen bych doplnil vladce v te nespokojenosti s SE. Neni to vec SE jako takoveho, je to vec SE a VGA displaye. Pokud mate "jen" QVGA, tak je vse pri starem dobrem poradku :-)