Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SPB Pocket Plus 2.0 / 2.1 a problémy s ním na MDAII

jiri.cech (151)|15.7.2004 18:47
Pánové funguje vám někomu SPB Pocket Plus 2.0 nebo 2.1 na MDAII dobře ?

Na mém MDAII mám ROM 1.72, poslední češtinu LEng od PavlaR (zapnutý překlad prostředí) a skvělý Pocket Plus 2 tam ne a ne uchodit.
1/ Pokud průzkumníkem smažu libovolný soubor, zobrazí se takové ty kruhové "přesýpací hodiny" a MDA se sekne. Pomůže jen SW reset nebo shození aplikace průzkumníka v přehledu spuštěných aplikacích.
2/ MDAII je s Pocket Plus tak 2x pomalejší.
3/ Nejhorší problém - Po SW resetu se někdy vykreslí jen část obrazovky "Dnes" a MDAII vytuhne. Když to zkusím cca 5-10x po sobě tak se to někdy vzpamatuje, na 90% se ale musím uchýlit k HW resetu. Rozcvičku s kalibrací displeje už proklínám !!!! :evil: :evil:

Další podezřelé aplikace které by mohly kolidovat v MDA nemám - žádný Wisbar, Battery pack apod. Podezírám LEng.

Héélp plís ...
dyndy (159)|15.7.2004 19:07
Mě to jede už nějakou dobu v pohodě, mám ale originál ROM 1.52.00WWE. Jediné s čím sem měl problém po nainstalování, že mě zmizela z today pošta - úplně, není ani v nabídce možností v nastavení. nejdřív sem myslel, že to tak má být, ale začas kde se vzala tu se vzala je zpět a nevím, jak sem to dokázal.:sarcastic:
dyndy (159)|15.7.2004 19:09
Jo LEng mám zrovna teď nainstalován full.
PavelR. (2184)|15.7.2004 19:11
[QUOTE="jiri.cech"]Podezírám LEng.
[/QUOTE]

... to, zda je na vině LEng poznáš jednoduše. V Nastavení LEng vypni překlad prostředí. Poté, co se PDA samo restartuje, by mělo tvé MDA2 naběhnou bez překladu UI. Pokud se tebou uváděné problémy nebudou již vyskytovat, je opravdu na vině LEng ... :)

PavelR.
Chuck (284)|16.7.2004 09:39
[QUOTE="jiri.cech"]Pánové funguje vám někomu SPB Pocket Plus 2.0 nebo 2.1 na MDAII dobře ?

Na mém MDAII mám ROM 1.72, poslední češtinu LEng od PavlaR (zapnutý překlad prostředí) a skvělý Pocket Plus 2 tam ne a ne uchodit.
1/ Pokud průzkumníkem smažu libovolný soubor, zobrazí se takové ty kruhové "přesýpací hodiny" a MDA se sekne. Pomůže jen SW reset nebo shození aplikace průzkumníka v přehledu spuštěných aplikacích.
2/ MDAII je s Pocket Plus tak 2x pomalejší.
3/ Nejhorší problém - Po SW resetu se někdy vykreslí jen část obrazovky "Dnes" a MDAII vytuhne. Když to zkusím cca 5-10x po sobě tak se to někdy vzpamatuje, na 90% se ale musím uchýlit k HW resetu. Rozcvičku s kalibrací displeje už proklínám !!!! :evil: :evil:

Další podezřelé aplikace které by mohly kolidovat v MDA nemám - žádný Wisbar, Battery pack apod. Podezírám LEng.

Héélp plís ...
[/QUOTE]
No já mám navrčenou malou češtinu a běhá mi to OK ...Parametry viz podpis.
Suoraj (704)|17.7.2004 10:20
mám full Češtinu a SPB jede jak má. Sice občas chvíli trvá než překreslí plochu ale pokud si tam dám malé ikony a uberu nepodstatné položky tak je to O.K.:)) To mazání je problém ale není třeba čekat než uvidím že tam není to co sem smazal - takže prohlížeč shodím.
PavelR. (2184)|17.7.2004 19:54
... teď mám na XDA2 s ROM 1.72 nainstalovánu plnou CZ lokalizaci a Spb PocketPlus 2.1 (build 1545) a vše se zdá OK.

PavelR.
jiri.cech (151)|17.7.2004 22:54
To jsem blazen. funguje vam to vsem i s nastavenym tema GreenWood a zapnutym mericem baterie nahore ? muj dalsi pokus skoncil opet nedokoncenym soft resetem ... Po resetu se vykresli jen tri zelene prouzky na obrazovce a konec. Asi budu muset vyhazet veskery software a pomalu po jednom pridavat az najdu toho bídníka. Grrrr...
solory (201)|18.7.2004 11:54
MDA1, malá čeština - velká dělá problémy a vše běhá v pohodě, je sice MDA jen o malinko pomalejší, ale jen malinko, mám tam už spoustu blbin, takže SPB je jen jeden z mnoha brzd, škoda že končí zkušební období...
MarekS_ce4you (25)|18.7.2004 18:49
Mám ROM 1.72, SPB Pocket plus 2.0 a full Leng s plným překladem prostředí od PavelR, vše už více jak měsíc. Nezaznamenal jsem ani ten nejmenší problém, a to MDAII trápím 18 hod. denně.
danieldavid (118)|26.7.2004 07:17
Zdravím...
mě to na MDA1 s velkou češtinou od Moravie běhá perfektně...ani žádné zpomalení jsem nezaregistroval...ikdyž mám přetaktováno na 221MHz...:cool:

David
Banano (18)|26.7.2004 15:23
[QUOTE="jiri.cech"]Pánové funguje vám někomu SPB Pocket Plus 2.0 nebo 2.1 na MDAII dobře ?

Na mém MDAII mám ROM 1.72, poslední češtinu LEng od PavlaR (zapnutý překlad prostředí) a skvělý Pocket Plus 2 tam ne a ne uchodit.
1/ Pokud průzkumníkem smažu libovolný soubor, zobrazí se takové ty kruhové "přesýpací hodiny" a MDA se sekne. Pomůže jen SW reset nebo shození aplikace průzkumníka v přehledu spuštěných aplikacích.
2/ MDAII je s Pocket Plus tak 2x pomalejší.
3/ Nejhorší problém - Po SW resetu se někdy vykreslí jen část obrazovky "Dnes" a MDAII vytuhne. Když to zkusím cca 5-10x po sobě tak se to někdy vzpamatuje, na 90% se ale musím uchýlit k HW resetu. Rozcvičku s kalibrací displeje už proklínám !!!! :evil: :evil:

Další podezřelé aplikace které by mohly kolidovat v MDA nemám - žádný Wisbar, Battery pack apod. Podezírám LEng.

Héélp plís ...
[/QUOTE]

To je dobry. Jiz dva dny zpet se s tim morim. Potreboval jsem na chvilku vypnout preklad Lengu. Tak jsem to v nastaveni vypnul. Pote byl pozadova reset. Reset probehl a pote to vypadalo, ze XDAII startuje ale kdyz se me melo vse pekne vykreslit, ziral jsem jen na bilou obrazovku......a...nic jineho nez Hard reset. Zkousel jsem to pres vikend porad dokola. A usoudil jsem, ze na vine je asi LENg, kdyz jsem se ho pokusil odinstalovat to same. Opet jsem musel dat hardreset. JInak problemy s cestinou nemam. Jen kdyz ji chci odebrat.
Laca (154)|16.9.2004 00:32
po dvoudenním trápení jsem rezignoval :( Pocket Plus se mi moc líbí, ale nekamarádí se s mým MDAII (1.72). Konkrétně se SIM toolkitem. Umožní jen jednou aplikaci otevřít nebo přijmout zprávu. Další už nepřijme, aplikace nejde otevřít. Po odinstalování SW a softresetu zase všechno běží. Škoda :?
Máte někdo podobnou zkušenost?

Pro doplnění SIM karta T-Mobile, typ Universal

Láca

jiri.cech (151)|16.9.2004 09:47
Hurá, nejsem v tom sám. :)
Mně se tedy po soft resetu na obrazovce místo bílé barvy vykreslí tři pruhy. Potom zbývá už jen hard reset ...
Mám také 1.72, radio 1.17 a češtiny jsem od Moravie zkoušel už asi všechny.
Bez češtiny je vše OK.
Laca (154)|16.9.2004 10:01
s češtinama jsem neexperimentoval, jen jsem zkoušel vypnout jednotlivé funkce Pocket +. Teď jsem nainstaloval cLaunch, tak uvidíme. :? Je to škoda, protože i další drobnosti jako rozšíření exploreru nebo indikace baterie se zdali víc než dobrý
Láca
Pavel Koza (4761)|16.9.2004 11:16
[QUOTE="jiri.cech"]Hurá, nejsem v tom sám. :)
Mně se tedy po soft resetu na obrazovce místo bílé barvy vykreslí tři pruhy. Potom zbývá už jen hard reset ...
Mám také 1.72, radio 1.17 a češtiny jsem od Moravie zkoušel už asi všechny.
Bez češtiny je vše OK.[/QUOTE]

Tak me napada - kam presne jste ten Spb Plus instloval? Do RAMky nebo jinam?
Butch_ce4you (73)|16.9.2004 12:36
Mě to chodí tak jak má,žádné zpomalení,nebo kousání jsem nezaznamenal.
Mám v SPB na ploše jednu řádku ikon.
hrtak_ce4you (314)|17.9.2004 11:12
mam rom 1.72 s buildem CZ 777 od beecher. SPB P+ beha v pohde, dale mam i Wisbar i LEng....
jiri.cech (151)|17.9.2004 12:56
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="jiri.cech"]Hurá, nejsem v tom sám. :)
Mně se tedy po soft resetu na obrazovce místo bílé barvy vykreslí tři pruhy. Potom zbývá už jen hard reset ...
Mám také 1.72, radio 1.17 a češtiny jsem od Moravie zkoušel už asi všechny.
Bez češtiny je vše OK.[/QUOTE]

Tak me napada - kam presne jste ten Spb Plus instloval? Do RAMky nebo jinam?[/QUOTE]

Do RAMky, jinam to ani program tuším nenabízí ...
beecher (9270)|18.9.2004 15:48
Hm... Ja používám Omega One Baterry Pack Pro a nemám vůbec žádný problém... Vše funguje tak jak má (nic se nezpomaluje), s překladem, SIM toolkitem...
ouio (65)|5.10.2004 08:48
Sem na tom podobně po naistalování spb+ vše fungovalo bez závad,po restartování funguje dál jen today plugin a zbytek nic.Mám původní rom,je jediné řešení flash rom?