Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MyPal A620 spotřeba

Leon1464_ce4you (0)|30.3.2009 08:35
Dobrý den. Kvůli problémům s původní baterii (nedržela napětí) jsem zakoupil novou 1600 mAh Li-ion. Mým problémem je že PDA plně nabitou baterii ve vypnutém stavu ze 3/4 zkonzumuje přes noc (cca 9 hodin) i výdrž zapnutého přístroje se mi zdá poněkud málo (deklarovaným 19 hodinám se neblíží ani zdaleka i když chápu že to výrobce měřil v šetřícím režimu a vypnutým podsvícením). PDA mělo nastavenou automatický režim, podsvícení 50 z 255.

Jelikož mám od prodejce 1 rok záruku na tento použitý přístroj zajímalo by mě zda mám hledat chybu v baterii, nebo PDA. Předem děkuji za postřehy.
Zdenek Malinsky (9781)|31.3.2009 12:18
Počkej se soudem až po více nabíjecích cyklech, tj. 5 a více. Zatím si můžeš zkontrolovat, zda se ti v PDA nesnaží třeba připojovat k síti (Activesync, počasí, RSS čtečka .......) nebo zda nemáš zapnuté wi-fi. Poslední možností je zazálohovat, udělat HR a testovat na prázdném PDA.
Leon1464_ce4you (0)|31.3.2009 16:13
Bohužel ani po 6 cyklech se to nezlepšilo. PDA nemá ani Wifi ani BT, všechny aplikace včetně ActiveSyncu jsem před vypnutím ukončil. Na PDA po HW resetu jsem výdrž nezkoušel, nakonec to vypadá že mi asi nic jiného nezbyde. Nelibí se mi ovšem jak na baterii padá voltáž kterou jsem sledoval programem Batti. Při 100% to bylo 4,2V v poledne. Ten samý den večer 42% s 3,8V a na druhý den ráno PDA mrtvé a po připojení na nabíječku a obnově zálohy 3,0 V. Bojím se že pokud bude problém v PDA tak baterie tento provoz dlouho nevydrží.

Dnes jsem testoval na pda po HW resetu pouze s Pocket battery analyzerem, podobně jako po obnovení ze zálohy je průměrná výdrž PDA zhruba hodinu čistého provozu v automatickém režimu a nízkým podsvícením. Hádám že tedy chyba bude opravdu v baterii.