Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Letní čas

dvzd (139)|29.3.2009 03:25
Se mi HDčko dnes ve 2:00 hod. v noci automaticky nepřepnulo na letní čas (tedy na 3:00 hod.). Dá se to automatické přepnutí letního času na HDčku nějak nastavit?
htcjirka (1875)|29.3.2009 10:26
Me se HD bezproblemu preplo,mam originalni rom.
Antony_ce4you (29)|29.3.2009 10:46
Mám originální ROM a táké se mi HDčko nepřeplo na letní čas automaticky.
htcjirka (1875)|29.3.2009 10:55
Jeste verzi kterou mam - 1.19 WWE,tam prepnuti zafungovalo korektne
tresta3 (11)|29.3.2009 11:10
Používám Miriho WM6.5 a taktéž se mi automaticky přepnulo, jsem spokojen
babaq (309)|29.3.2009 11:38
Mám sice "jenom" Diamonda, ale taky mi to dneska nepřeplo na letní čas. Mám ofiko ROM, v anglické verzi (českou lokalizaci jsem tam prostě nechtěl), a časové pásmo i locales mám nastavené podle všeho správně... WTF? Proč mi to WM nepřeply..? Jdu pátrat po updatech, patchích a podobných zvěrstvech :)
osch (1330)|29.3.2009 12:03
Pomocí AdvancedConfigu si na kartě Miscellaneous povolte (Enabled) Automatic daylight switch-over. Hned položka pod tím je povolení zobrazení notifikace o provedené změně času.
htcjirka (1875)|29.3.2009 12:07
Ja tam mam defaultne disabled a stejne se cas zmenil
Bobanovicz (511)|29.3.2009 13:56
Protože čas se bere z nastavení operátora. Po přihlášení do sítě se čas a datum vždy upraví na správný.
htcjirka (1875)|29.3.2009 13:58
Take nesmysl,mel jsem HD v leteckem modu a navic mam aktualizaci casu podle operatora vypnutou.
Bobanovicz (511)|29.3.2009 15:21
To, že ty jsi ve flight modu a nebo, že ty máš něco vypnuté neznamená, že to co jsem napsal je nesmysl.
tomsoft (2734)|29.3.2009 15:30
to: Bobanovicz
Ale je, vždyť je nejchytřejší :) a všichni ostatní tady plácají jen nesmysly.
babaq (309)|29.3.2009 15:34
Já mám standardní nastavení a podle operátora se mi taky nic nezměnilo... je fakt, že mě to dost překvapilo, protože předtím se mi staré Treo nastavovalo automaticky. Nicméně jsem si v Advanced Configu nastavil tu automatickou změnu letního času a uvidíme na podzim :)
htcjirka (1875)|29.3.2009 16:42
To Bobanovicz:

Jelikoz sled otazek a odpovedi sel takto,

Ja tam mam defaultne disabled a stejne se cas zmenil

Ty Protože čas se bere z nastavení operátora. Po přihlášení do sítě se čas a datum vždy upraví na správný.

Take nesmysl,mel jsem HD v leteckem modu a navic mam aktualizaci casu podle operatora vypnutou.

nemohl jsem reagovat jinak,jestli jsi s prvni odpovedi nereagoval na me pak jsi to mel napsat.Navic nesmyslem bylo mysleno v mem pripade.

To Tomsoft:

Nauc se cist sled otazek a odpovedi,protoze pak to jako nesmysl vyzni,pokud me HD lezi ve flight modu nemuze si brat nastaveni od operatora. ;)
tomsoft (2734)|29.3.2009 16:58
to: htcjirka
No no, tak se hned nečerti :)
A co se stalo, když se ukončil ten flight mod? Nenastavilo se něco od operátora potom?

htcjirka (1875)|29.3.2009 17:04
Ja ho neukoncil doted.Presto rano zmena probehla.
Pouzivam dva telefony se stejnym cislem,pro tento vikend je zapnuta pouze Xperia,proto jsem se certil,ze operatorem to nastaveno byt nemohlo. ;)
HTY (59)|29.3.2009 19:15
Mám origoš v CZ. Byl jsem na noční, sledoval to a nic. Tak jsem si změnu času provedl ručně. Jen je zajímavý, že mi ale odpoledne nezvonil budík - G-Alarm, jen mi vyhodil nějakou hlášku o zmeškání. Tak nevím, zda při změně času musím poté změnit i buzení? Jen aby to zaznamenalo nějaký zásah?:? Nebýt manželky, ještě spím doma, místo, abych makal.:D Neměl někdo stejnej problém? Myslím s tím budíkem.:D
dvzd (139)|30.3.2009 06:05
Je to zajímavé, jako by každé HDčko reagovalo na změnu na letní čas jinak. Mě se čas automaticky nepřenastavil, přenastavil jsem si ho tedy manuálně. G-Alarm mě po té manuální změně času vzbudil správně a to jsem si nastavil buzení už před tou manuální změnou času.
hafush (136)|30.3.2009 07:44
Mě se čas také nepřenastavil. Ofiko CZ ROM 1.14.479.3 . Hledal jsem v nastaveních něco jako na PC,ale na PPC se na to nehraje.
Tak si to jdu nastavit pro příště do AdvConfigu.
jsman (61)|30.3.2009 10:47
[quote=Bobanovicz]Protože čas se bere z nastavení operátora. Po přihlášení do sítě se čas a datum vždy upraví na správný.[/quote]

No, taky názor, ale dovolím si tvrdit, že nesprávný. Pokud jde o nastavení času podle operátora, mně to roky nefungovalo a nefunguje na klasických telefonech (Nokia, Eurotel/O2). Jakmile jsem přejel hranice (např. GB, USA), při roamingu fungovalo bez problémů. Takže si myslím, že Eurotel/O2 tuhle funkci vůbec nepodporuje. Možná ale u jiných operátorů funguje. Nevím.

Pokud jde o vlastní nastavení času letní zimní, tak funguje na systémové úrovni. Pokud by totiž platilo, že za změnu času je odpovědný operátor, tak by můj starý Acer n311 (bez GSM modulu), nikdy čas nezměnil. A přesto měnil a naprosto bez problémů.

Co je zvláštní, že u některých strojů to funguje a u některých ne. Napadá mě, že za tím stojí pouze nastavení automatické podpory letního času (viz nastavení v Advance Config (viz odpověď).

Mezek_ce4you (74)|30.3.2009 20:57
Mě se čas automaticky změnil na „letní“. Nemám nainstalován Advance Config ani HD Teak. Originál ROM : 1.14.497.3 (25874) WWE, rádio: 1.09.25.14 (CZ). Operátor O2. Je možné, že jak provádím denní zálohu (nastaveno na 3 hodinu) a následný restart a znovu přihlášení do sítě má na to vliv.
rady4_ce4you (229)|30.3.2009 21:35
No ja delam to same a zmena neprobehla ani po rucnim restartu. Mam novejsi rom a v tom asi bude problem, protoze automaticka zmena byla ve win zakazana.
hafush (136)|31.3.2009 01:36
Také se k tomu ještě připojím svým názorem.
Je možné,že opravdu záleží na verzi OS (ROM)
Je totiž zajímavé,že i když jsem s touto položkou v Advanced Configu 3.3 nikdy nehýbal,tak jsem měl u aktualizace letního času nastaveno NE, přičemž volba ANO je označena jako DEFAULT.
Je tedy možné,že některé ROM mají v registru zapsanou jinou hodnotu. Já mám 1.14.479.3 (CZ-lokalizace).

Takže pro ty,kterým aktualizace času neproběhla a při další změně času se o to nechtějí starat doporučuji udělat změnu o které píše OSCH v příslušném registru pomocí Advanced Configu 3.3.
Pro ty,kteří ho ještě nemají a nebo se bojí angličtiny mohu nabídnout mnou počeštěnou verzi Advanced Configu 3.3


Další věcí zde zmíněnou,která má na svědomí,že někomu se čas automaticky posunul na letní je ActiveSync.
Ten má v nastavení volbu: Synchronizovat datum a čas PPC při připojení k PC.
osch (1330)|31.3.2009 13:29
Taky bych ještě upozornil, že čas se synchronizuje i pomocí GPS. Já osobně jsem musel v iGO8 zrušit automatickou synchronizaci času, neboť mi to dělalo neplechu.
Mezek_ce4you (74)|31.3.2009 14:53
Mam nastaveno Start / Nastavení / Osobní / Telefon / Záložka časová pásma ... zaškrtnout volbu.

Možná to pomůže.
jval (453)|31.3.2009 15:14
[quote=HTY]Mám origoš v CZ. Byl jsem na noční, sledoval to a nic. Tak jsem si změnu času provedl ručně. Jen je zajímavý, že mi ale odpoledne nezvonil budík - G-Alarm, jen mi vyhodil nějakou hlášku o zmeškání. Tak nevím, zda při změně času musím poté změnit i buzení? Jen aby to zaznamenalo nějaký zásah?:? Nebýt manželky, ještě spím doma, místo, abych makal.:D Neměl někdo stejnej problém? Myslím s tím budíkem.:D [/quote]

Mám sice Eten X500, ale při změně času se mi s G-Alarmem stala úplně stejná věc.
Tipuju si že to je tím, že on ma v plánu zvonit třeba za 10:12:36 a když se pak o hodinu čas posunul, tak by možná zvonil o hodinu déle. (v mém případě místo v 6:10 by zvonil v 7:10)
osch (1330)|31.3.2009 16:16
Mě ani tak netrápí to, že se mi nepřenastavily hodiny na letní čas tak, jako mě se*e, že se mi neustále přehazuje místní čas z GMT+1 Praha na GMT+1 CentralAfrica. Jde pořád o GMT+1, ale ve skutečnosti letní čas je GMT+2 a jelikož ho ve střední africe nepoužívají, tak jsem stále o hodinu pozadu. S největší pravděpodobností za to může nové TF3D, tedy verze 3. Nesetkal jste se s tím taky někdo?
Současně s tím se mi mění časy u všech schůzek a úkolů v outlooku.
babaq (309)|31.3.2009 20:38
[quote=Mezek]Mam nastaveno Start / Nastavení / Osobní / Telefon / Záložka časová pásma ... zaškrtnout volbu.[/quote]

A já trubka jsem to nikde nemohl najít... díky moc. Není to náhodou v každé další verzi mobilních windoze jinde? :(
HTY (59)|1.4.2009 11:44
jval - jsem rád, že to není jen u mě, aspoň vím, jak na to příště. Asi to bylo tak, jak popisuješ, že se G-Alarm nezmátoří sám, ale musí se mu pomoci přestavěním budíku.
Sam64 (2)|18.5.2009 10:36
Tiež mám ten istý problém so svojim HTC Touch HD s novou verziou TF3D (z HTC D2). Ak vo WM6.1 v Nastavenia - Systém - Hodiny a pripomenutia nastavím GMT+1 Bratislava a nastavím správny čas, tak ak potom vojdem cez TF3D na nastavenie času sa mi to prestaví na GMT+1 Stredná Afrika a čas je o hodinu posunutý (je o 1 hodinu menej). Zatiaľ som na to neprišiel v čom je problém a tiež ma to poriadne s***e. Asi je to naozaj v novej verzii TF3D. Prišiel na to niekto prečo to takto funguje?
osch (1330)|18.5.2009 10:42
Jde o bug u prvních verzí Manily v3. V novejších buildech je to již opraveno. Opravný patch na to ale neexistuje a jedinou možností jak se tomuto jevu vyhnout je nastavovat hodiny pouze přes TF3D.

EDIT: více najdete http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3555237&postcount=11 a tady: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3566552&postcount=33.
dvzd (139)|23.10.2009 18:15
[quote=Mezek]Mam nastaveno Start / Nastavení / Osobní / Telefon / Záložka časová pásma ... zaškrtnout volbu.
Možná to pomůže. [/quote]

Mám to tak teď nastaveno. Minule jsem to asi neměl. V neděli 25.10.2009 se má změnit čas ze 3 hod. zpět na 2 hod., takže jsem zvědav, jestli se mi tentokrát změní automaticky.
HTY (59)|25.10.2009 05:35
Taky to tak mám nastaveno, ale čas se mi nezměnil.:mad: Tak už vím pro příště, že si ho mám změnit hned večer a bude klid.:D
hafush (136)|25.10.2009 05:47
Ano. Mám ofiko ROM 1.56 a v nastavení telefonního modulu taky nastaven automatický přechod na letní čas A TAKY SE NEPŘEHODIL.
dvzd (139)|25.10.2009 06:39
Také se mi čas nezměnil, to nastavení nepomohlo.
dvzd (139)|25.10.2009 06:48
Tak zajímavé, teď jsem ještě provedl zkušebně SW restart HáDéčka a čas se mi po restartu bez jakéhokoliv dalšího zásahu sám přehodil správně z letního na středoevropský.
HTY (59)|25.10.2009 07:24
Taky jsem zkusil schválně soft reset, ale jelikož jsem si už před odškrtl políčko změny a pak opět zapnul, asi už to tím pádem neproběhlo. Asi bude lepší to tak nechat a vždy si čas změnit ručně, budu mít jistotu. Jinak mám taky ofiko ROM 1.56.
babaq (309)|29.10.2009 00:02
Ahoj lidi.
Mám s letním časem zajímavý problém. Je ve fóru párkrát zmiňován, ale nikdo se k němu nějak fundovaně nevyjádřil.

Tak tedy stručně: přepnul se mi letní čas na "standardní", ale při té příležitosti se mi změnil čas u všech schůzek v období platnosti letního času. Prostě se všechny posunuly o 1 hodinu do minulosti. Je toto normální? Dělám někde chybu, nebo si ze mně můj Diamond střílí?

Zajímavé je to u opakované události. Mám jednou událost s týdenní intervalem a samozřejmě jsem ji zadával celou na 15:00. Teď mám výskyty před změnou letního času ve 14:00!

Já bych všechny ty letní časy zrušil, beztoho to každého jenom otravuje :P
HTY (59)|29.10.2009 04:31
Taky se mi to stalo, když se kdysi přehodil čas, že se mi u schůzek změnil čas automaticky o hodinu. Proč, to nevím. Pro změnu času už jen z tohoto důvodu jsem také pro.:yes: :D
babaq (309)|29.10.2009 07:41
Takže to je jedna z dalších úžasných vlastností Windows Mobile?

Tak opravuji a doplňuji. Kromě letního času bych zrušil i toho debila v MS, který tohle vymyslel...
tombik_ce4you (116)|28.3.2010 13:53
Hlasim ze me se dnes po zapnuti a vypnuti flight mode cas sam prenastavil na spravny (lec opravdu to neprobehlo bez meho zasahu ve tri hodiny kdy by melo). Schuzky diky bohu zustaly tak jak maji byt (hodne by me to nastvalo protoze si vedu v kalendari skolni rozvrh a prenastavovat casy u vsech opakovanych udalosti by me zabilo)...

Jinak TP2 rom ofiko WM 6.5 pocestena verze jiz z obchodu
Ashrak (22)|30.3.2010 00:01
Zdravím vás pánové,
mám takový problém. Když pominu, že se mi čas na letní automaticky nepřenastavil a musel jsem to udělat ručně, od té doby mi chodí všechny SMSky s časem doručení podle času zimního. Abych to trochu lépe vysvětlil, pokud mi dojde SMSka v čase 14:15, čas doručení zobrazený na displeji mobilu je 13:15 :-(. Tak, a co teď s tím.
Díky za případnou radu.
davidz (8)|30.3.2010 08:37
[quote=babaq]Ahoj lidi.
Mám s letním časem zajímavý problém. Je ve fóru párkrát zmiňován, ale nikdo se k němu nějak fundovaně nevyjádřil.

Tak tedy stručně: přepnul se mi letní čas na "standardní", ale při té příležitosti se mi změnil čas u všech schůzek v období platnosti letního času. Prostě se všechny posunuly o 1 hodinu do minulosti. Je toto normální? Dělám někde chybu, nebo si ze mně můj Diamond střílí?

Zajímavé je to u opakované události. Mám jednou událost s týdenní intervalem a samozřejmě jsem ji zadával celou na 15:00. Teď mám výskyty před změnou letního času ve 14:00!


[/quote]

Události kalendáře berete z PC synchronizací? Jestli ano, zkontrolujte si nastaveni časových zón i nastavení letního času. Tohle je oblibená chyba, když se nastavení v PC a telefonu rozchází.

Podle mě máte v nastaveno v PC letní čas a když máte v telefonu standardní tak se to rozchází. když telefon dostane do letního času události se vráti na svoje místo
babaq (309)|30.3.2010 21:15
Ne, myslím, že to bylo tím, že jsem neměl nainstalovaný ten DST update od Microsoftu.

Teď mi ale telefon předvedl další "figuru" - TodayAgenda plugin ukazoval CET (normální čas), G-Alarm ukazoval letní a budil podle CET. Fakt lahůdka. Tímto WM vyhrál cenu o největšího časového idiota.

Zajímavé je, že moje staré Treo 750 takové chování nevykazovalo, takže Mišo Vtipkár možná poputuje spíš na Taiwan do HTC...

Upraveno: synchronizuju s Exchange serverem a je fakt, že nevím, jak byl nastaven ten. Ale zase, s Treem to takové psí kusy nedělalo.
Zdenek Malinsky (9781)|31.3.2010 11:38
Tento "problém" tu sleduji již několikátou změnu času a opravdu nevím, co dělám blbě, že mi to vždy a všude funguje - čas se změní, události a úkoly jsou časově dobře atd. :? Při nedělním přechodu se mi čas automaticky přenastavil na letní na mých všech 3 zařízeních, které kontinuálně používám i na 2 dalších, které jsem měl momentálně zapůjčené.
babaq (309)|31.3.2010 18:11
To jako že si to vymýšlím? Doufám, že to tak nebylo myšleno :)

Používám celkem normální sadu aplikací, není tam žádná divná, navíc používám de facto pořád to samé.
Jak už jsem říkal, u Trea mi to neblbnulo nikdy, všechno začalo až u Diamonda.