Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fingr keyboard a Opra9.51 problem s prepinanim

sobi1 (51)|28.3.2009 06:25
Nevie niekto poradit co musim urobit,aby pri nabehu Opery 9.51 nebolo treba stale klavesnicu zapinat.Sprava sa tak,ze aj ked klavesnicu mam ake default po nabehu Opery vybehne povodna keyboard.A ak ju zmenim priamo v opere,vydrzi len do chvile ked sa kurzorom premiestnim do noveho okna takze ked chcem pisat pri nejakom prihlaseni meno a hned heslo,stale musim klavesnicu nanovo zapnut.
mpis (120)|28.3.2009 07:39
zkuste nainstalovat "SIPchange.cab" a pak by se to mělo spravit.
Timeout v SIPchange je třeba nastavit větší, asi 40-50 vteřin.
Ke stažení zde.
sobi1 (51)|28.3.2009 21:20
Vďaka za odpoveď, problém je ten, že všetko čo popisujem sa udialo už po nastavení pomocou SIPChange. Po štarte Opery a kliku na nejaké dialógové okno, sa otvorí Fingerkeaboard asi po 1 sekunde sa zmení na originálnu keyboard. Ak nastavím znovu Fingerkey možem písať pomocou nej, ale akonáhle zmením polohu kurzora do nejakého iného okna znovu sa to zopakuje. Príklad: chcem sa prihlásiť na ce4you, spustim Operu, kliknem na login, objaví sa FK ale hneď sa zmení na keyboard, prepnem na FK a napíšem meno. Potom sa posuniem do okna pre zadanie hesla a celé sa to zopakuje. Je to na zaplakanie.Dúfam, že mi niečo napíše Rozenthal z XD.
mpis (120)|29.3.2009 20:16
to sobi1:
To je velmi zvláštní chování. To jste zatím asi jediný, kdo má tuto nepříjemnou zkušenost s FingerKeyb2. Příčiny můžou být buď v Opeře nebo v ROM nebo v kombinaci obojího. Vlastně ještě může mít neblahý vliv počešťovací virus od Sunnysoftu, pokud ho používáte. Toho je nejlépe se vyvarovat.
Zkuste z důvodů čistě studijních flashnout jinou ROMku. Třeba tu, co mám já v podpisu. Ta mě zatím nezklamala.
sobi1 (51)|30.3.2009 12:16
dal so dotaz aj na XDA a tam jeden člen píše to isté. Príčina je vraj v Windovs animation mode, ale veľmi som tomu neporozumel.
ale vyzerá to tak, že je to problém Opery9.51. Je to predsa Beta verzia. Klasický explorer s tým nemá problémy.