Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC s740- par uzivatelskejch dotazu

TomBiker (51)|27.3.2009 21:54
Asi jsem to tady posledni dobou trosku "zaspamoval" ale holt mam prvni den s740tku a mam celkem i cas tak bych rad vychytal vsechny nedostatky:P Takze proto par uzivatelskejch dotazu:

1. Je mozne nejak menit schema na home screenu (layout)- myslim dle sebe, ne si pouze vybirat z nabidka jiz vytvorenych.

2. Jak urovnat ikony(aplikace) v menu po startu- napr presunout do slozek. Pomoci file exploreru nejdou ani vyjmou ani kopirovat.

3. zkousel jsem si vytvorit vlastni bg img, ale kvalita je potom strasna na tom displeji! nemate nekdo uz naky tipy jak vytvaret vlastni backgroundy a zaroven aby to k necemu vypadalo?

predem dik.

EDIT: a prvni den co tedy phone pouzivam jsem docela nemile prekvapen, jak se seka na to ze ma 256mb ram
lelouch (331)|28.3.2009 22:30
Přiznám se, že jsem ztracen.

1. Co je ve tvém případě homescreen? Sliding Panels, nebo Today, nebo co?
2. Co je menu po startu? To samé, nebo naposled otevřené programy... Nebo?
3. O jakých backgroundech je řeč?

Takže ještě jednou a podrobněji, prosím.

Seká? Probůh, už jsem s tím vyvaděl leccos, ale sekání jsem nedosáhl... Jo, při kupě spuštěných aplikací se občas při spuštění další "zamyslí", ale pak zase jede všechno jak z praku...

lelouch
TomBiker (51)|29.3.2009 11:09
1. Tak home screen muze byt jak sliding panels ci htc home ne?:) Mam ted nastavene sliding panels, ale zalibila se mi polozka weathers- ktera je zas v htc home, ale nikde jsem prave nenasel jak si sliding panles upravit dle sebe, nechapu proc si nelze udelat home screen dle sebe, nebo jak polozku weather "natahnout" do sliding panels.

2. Myslel jsem menu jako takove se vsemi aplikacemi ne jen s naposledy otevrenymi- uz jsem ale vyresil total commanderem ppc

3. Background- neboli pozadi) v nastaveni home screenu je kupodivu jedina moznost kterou si uzivatel muze menit sam dle sebe a tou je background- pozadi. Ale nevim jestli je nutne nejake specificke nastaveni (2, rgb 72dpi byly obrazky od htc) a nebo ten displej neni z nejlepsich. Pokazde kdyz jsem si vytvoril vlastni bg- tak nedokaze vykreslit tmave prechody- dela to nehorazny kostky.

S tim sekanim jsem prave docela prekvapen- seka se mi kolikrat home screen kdyz roluju mezi nabidkama a to pritom mam pres spravce aplikaci vsechny aplikace pozavirany a nejede to teda ani pri nejmensim jak rikas ty "z praku". Dale se mi seka treba video z youtube a to ne malo.

A jeste jedna vec, nechapu proc v hornim panelu stale sviti:


Doufam ze to neni aktivni gprs, nerad bych platil za kraviny ktery ted zkousim s telefonem- mam O2 a uz jsem s nima zazil lecos, proto se ptam.

lelouch (331)|30.3.2009 12:08
1. Nene, tak to není. Základní dvě skupiny jsou tam Sliding Panels (což je fičura přímo WM 6.1. Standard - mimochodem ve verzi "Pro" bude až od 6.5) a druhá je klasická Today obrazovka. HTC Home je jenom klon Sliding Panels). Jde primárně o soubor .xml souborů umístěných v ROM. Něco upravit prý jde přes aplikaci CHomeConfig (válí se někde na xda-developers, nezkoušel jsem), ale stejně změny vždycky vydrží jen do softresetu.

3. Teoreticky by měl jít zvolit jakýkoliv obrázek, který zobrazí telefon. Kouknu na to, ale spíše bych problém viděl v nastavení ditheringu při ukládání obrázku. Jedním z omezení WM obecně je redukce barev na 65k a překlad z plných 24 bit teoreticky nemusí zvládnout - i když na fotkách z foťáku jsem nikdy něco podobného nezaznamenal je možné, že zobrazování pozadí na home je podstatně primitivnější než ten fotoalbum. Juknu na to a dám vědět.

Nevím čím přehráváš věci YouTube ani přes jaké spojení, ale při mých pár pokusech se SkyFire to bylo bez problémů. V tomhle bych spíše podezíral konektivitu - na Rose chodí i konvertovaná videa s podstatně vyššími datovými toky než YouTube v pohodě. Za větší problém bych považoval obecnou systémovou absenci Flashe, takže nakonec je člověk odkázaný na to, jako dobře/špatně je ta-která aplikace napsaná.

Jo, sekání v Home se mě povedlo vlastně také dosáhnout - způsobovalo to nastavení zvuků klávesnice. Při pokusu o rychlé rolování pak zaroloval naráz tak o tři položky a pak pokaždé čekal na zvuk. Vypnul jsem je a chodí to v poho... Stejně jsem to měl u všech telefonů vždy vyplé, takže mě nenapadlo nad tím moc meditovat.

To G (nebo E či H) ve středu displeje je pouze indikace MOŽNOSTI datového spojení v daném místě. Když je spojení aktivní, objevuje se ta samá malá ikonka u ukazatele síly signálu napravo. Ta ale zůstává aktivní třebas i hodinu po posledním přenosu dat, tekže neindikuje právě běžící data... Jenom připomínám, že již v základním nastavení jsou minimálně tři věci, které mohou spojení aktivovat - Počasí, A-GPS a nastavení, že upřednostňuji stahování SMS přes GPRS před GSM službou.

A jedno varování: I když je člověk spojený s WiFi, telefon má tendenci upřednostňovat datové služby operátorů. Aby to opravdu běželo přes Wifi je třeba zneaktivnit datové profily operátora přes prográmek NoData - ale tohle dělají všechny telefony s WM. A nepotěším tě - z tohoto důvodu ti mohlo sekat YouTube - protože přes spojení s Wifi, všechno stejně tahala přes GPRS...
TomBiker (51)|30.3.2009 14:53
1. Aha takze radsi si zvyknout na nejakou z tech nabizenych moznosti (ja teda upresdnostnuju sliding panales media), ale je to skoda ze si uzivatel nemuze prizspusobit home screen dle sebe.

3. No jasny jak rikas, fotografie ve fotoalbu vypadaji celkem solidne, ale rikam jakmile si chci zvolit na pozdi svuj vytvoreny obrazek, zkousel jsem i se stejnymi atributy jako ty od htc- 2, RGB, 72dpi, ale stejne na tom uvodnim screenu to vykresluje fakt hrozne, schvalne si zkus udelat pozadi jen s prechodem ze svetlejsi sede do cerne a uvidis co to udela. Zkus a dej vedet

Jasny s tim G jsem si to tak myslel, dokud neni u anteny je to ok:) Tak proto i doufam ze pres to youtube to jelo pres wifinu- pac u anteny jsem si nikdy nevsim ze by svitilo G.
Jinak videa prehravam klasicky v prostredi Youtube, resp. pres jejich nejaky soft- kdyz jsem vlez na stranky youtube vybidlo me to ke stazeni nejake jejich aplikace. Tak nevim muze to byt taky tim, zkusim jeste nejakou alternativu.

- Jinak jeste dotaz, nikde jsem nenasel statistiky prenesenych dat a hovoru. Rose opravdu nikde nema videt kolik jsem jiz provolal s moznosti vynulovani (potrebuj nejak sledovat pocet volanych hovoru v minutach)

dik
vlami (2)|1.4.2009 11:57
Zdravim. Se zasekavanim jsem se nekolikrat setkal, zvuky pri stisku klavesnice mam zapnute. V tom okamziku mam zamcenou klavesnici, ale staci, kdyz vysunu klavesnici, potom mohu zadat kod pro odemceni, nebo staci klavesnici zase zasunout a je vse v poradku.

S740 ma samozrejme nabidku "Seznam hovoru", kde jsou vsechny potrebne statistiky. Po stisku tlacitka "Nabidka" se vybere "4 Zobrazit casovace" a zde mas, co pozadujes.
lelouch (331)|1.4.2009 14:24
S těmi seznamy hovorů jsem byl pomalý (dík vlami), nicméně jsem mezitím poexperimentoval s těmi pozadími.

Nevím sice co znamená 2, rgb a 72 dpi, jelikož každá barva jde v principu vyjádřit ve všech barevných systémech, dpi není zajímavé, prvořadý je nativní počet bodů pro dané LCD (v našem případě 240x320), ale vytvořil jsem si plynulý přechod šedých ve všech možných formátech a narazil jsem na problém pouze v případě, že nebyl správně nastavený dithering pri exportu - a i to se týkalo pouze dvou formátů - gif a png. V zásadě ale platilo - co vypadalo dobře na počítači, zobrazilo se správně i jako pozadí na Rose. Nejlépe dopadlo mírně koprimované a vyhlazené jpg (5%/5%). Bmp je trochu neřízená střela a vypadalo v přirozeném stavu asi nejhůř.

Takže rada zní: Jednoduše si vyprodukovat mírně komprimované jpg v přesném rozměru 240x320 pixelů, zkopírovat do složky My Documents\My Pictures v zařízení a pak se objeví v nabídce nastavení Obrázek pozadí v Nastavení/4 Výchozí obrazovka. Zvolit a je to. Zkoušel jsem i img. formát, ale ten Rose tímto způsobem ani nenačte...
Ježeček_ce4you (0)|10.4.2009 17:59
Zdravím. Od středy jsem také novým uživatelem Rose. Už se pomalu dostávám všem věcem na kloub. Ale ať se snažím sebevíce, jak rozchodit ten prográmek NoData? Ta konfigurace datových připojení probíhá před synchronizací v PC nebo je ho třeba otevřít v samotném Rose? mě se ten xml soubor otevírá pouze v noťasu.

Omlouvám se za kostrbatou otázku, ale nevím jak přesně to popsat.
A ještě jeden dotaz datový balíček Surf mail+ u T-mobilu asi nevyužiju pro stahování dat k mapám do GPS, nebo ano?
lelouch (331)|12.4.2009 09:28
Později ale přece... No, jestli si správně vzpomínám, NoData je v CAB souboru. Nováčkovi bych vřele doporučoval projít si zdejší sekci Podpora - v ní je mezijiným k nalezení i článek o tom, jak instaloivat aplikace...

A co se týká toho tarifu, neznám konkrétně tento, ale mapy do Google Maps se stahují pře běžný http protokol, takže v tom problém nebude. Ale pokud si správně vzpomínám, u omezených tarifů T-Mobile se po případném překročení datového limitu akorát připojení zpomalí na 64 kbit/s, ale není nic, co by principiálně bránilo stahování map...
Ostravak_Pt (0)|12.4.2009 20:36
Zdravím uživatelé S740ky,

nechci zakládat další vlákno, tak to hodím sem... Již pár dnů jsem majitelem S740ky také... Je to mé první WM zařízení. V podstatě z něj mám kladné dojmy, hlavně z možností si ho upravit k obrazu svému, dohrát si do něj aplikace, které potřebuji, hry atd.

První dojmy:

Pozitiva:
- GPS + Wi-fi = velký klad
- rychlý procesor, dostatek paměti
- klávesnice QWERTY - pohoda
- kupa možností, jak si co nastavit a kupa SW, který lze využít
- ve spojení s datovým tarifem výborný nástroj na cesty

Negativa:
- displej mohl být určitě větší...
- povrch 740ky - v matu by to nebylo tolik upatlané (takhle je to upatlané téměř stále, ale co už... :)
- některé vrtochy a tragické nedodělky u WM
- zadní repráček mohl být hlasitější a hrát "plněji"
- hlasitost při telefonování by mohla být ještě o chlup silnější - neexistuje nějaká možnost, jak na to?


Mno... Shrnuto... Dotykáč jsem nechtěl a tenhle phounek se dá sehnat za 6300Kč.

Nicméně kupa věcí, které jsou opravdu ala "widle" mne oprvadu dostávají. Polovina vestavěných programů nemá ani možnost "Zavřít". Tedy vypnout znamená to, že sice zmizí ze screenu, ale zůstane viset na pozadí. Který i.iot tohle vymyslel?!!!A proč třeba neexistuje podpora Flashe pro WM?!

A měl bych pár dotazů:

Nainstaloval jsem si CorePlayer (přehrávač multimédií). Nicméně po jeho použití mi nezhasíná displej?!?

Našel jsem na netu toto řešení, ale netuším, jak ho aplikovat? Respektive jak v praxi na to? Editor registrů mám...

http://www.karelattl.cz/tag/core-player

EDIT: Problém s CorePlayerem vyřešen. Kdyby někdo hledal:

Citace z jednoho fora: "Go to HKEY_CURRENT_USER/ControlPannel/Power/ then LeftClic to Values, If you have Display clic in it to see and modify the value, if not: RightClic, New Value/DWORD/ name it Display; put 60 in the Value Data, Base:Decimal."

A nějaký tip na "čtečku e-booků"? Nainstaloval jsem si MobiPocket Reader, ale při zapnutí fce "Autoscroll" a nastavení pomalejšího tempa, které je optimální pro čtení, se text nepříjemně problikává a je to opravdu nepříjemné pro oči. Jinak mi program sedí, ale toho listování využívám docela často, proto chci najít něco stejně dobrého "bez blikání" :)

Díky za tipy

Pt Ostravak
lelouch (331)|14.4.2009 08:34
Pro mne je to hlavně pracovní nástroj a v tomto směru jsem absolutně spokojený... A to i přesto, že jsem si jej pořizoval před půl rokem za bratru 10 s daní.

Na jmenované věci moc možností není, takže jen tak kolem a kolem:

  • Displej nemůže být větší. Jde o omezení WM Standard. No, větší možná jo, ale pak by zase byl méně ostrý. Podstata tkví v omezení zobrazení přímo v operačním systému na 240x320 pixelů. No comment.[/*]
  • No, s lesklým povrchem je to na pováženou. Je to jako na nových displejích. Buď matný a méně ostrosti a kontrastu anebo... Podle všech zkušeností jde o opravdové sklo - i po půlroce poměrně barbarského nošení po kapsách s klíči a podobně - ani škrábaneček. Na druhou stranu - jako u každého skla - bacha na pády a nárazy na ostré hrany. Na pouhý tlak sklo (v kapse, tašce a pod.) naopak vůbec nereaguje. Napodiv podobně nepoškrábatelně se tváří i ten povrch na numerické klávesnici.[/*]
  • Naštěstí díky velké operační paměti to nezavírání aplikací až taková trága není. Navíc, na rozdíl od Pro verze má WM Standard 6.1. velice povedené standardní rozhraní (které bude u dotekáčů až od verze 6.5. a dostat se ze základního stavu ke Správci programů je záležitost šipky nahoru/doleva a enter a tam člověk zruší co chce. Obvykle to začnu na výkonu procesoru cítit až tak po šesté-sedmé nezavřené aplikaci a tak to dělám tak jednou-dvakrát denně. Dá se na to zvyknout.[/*]
  • Zadní reprák je optimalizovaný na lidskou řeč - co ssebou nese i ořezání hloubek (tak je srozumitelnější). Už jsem ho takhle používal i ve větších místnostech, hlučnějším prostředí a přes den jej využívám hodně často - a nikdy jsem nenarazil na problém.[/*]
  • A stížnost na hlasitost hovoru u Rose slyším/vidím/čtu vůbec poprvé. Spíše mívám já i mí známí opačný problém - pokud je na max, je to na hranici snesitelnosti. Je to lepená součástka, takže možná je tam přechodový odpor nebo něco... Doporučuji možná zkusit jiný kus. Anebo zajít k ušnímu ;) .[/*]
  • No, ve skutečnosti Flash pro WM existuje, ale na Standard verzi se odmítá instalovat. No, u Adobe mě to nepřekvapuje. Bezproblémově funguje třebas Skyfire - pokud člověku nevadí, že je to bezmála spyware...[/*]
  • Co čtu, tak CorePlayer tohle dělá na všech zařízeních... Ale mám podezření, že to jde fixovat mnohem jednodušeji - novým nastavením délky podsvícení přes běžný Setup...[/*]
  • E-knihy mě neberou, takže nevím, ale přímo zde je na tyto věci fórum včetně odkazů na další aplikace...[/*]

Ostravak_Pt (0)|14.4.2009 19:07
Lelouch:

Já to kupoval jako "pracovní hračku" :) Dost cestuju a občas už se mi nechce tahat velký notebook, a tohle ve spojení s wifi (dnes již většina hotelů zdarma) nebo datovým tarifem v ČR pro rychlý mail, web, IM či skype bohatě postačí. Ve volných chvílích poslouží např. nějaký e-book a v nouzi i ta navigace... :) Prostě takové malé "all-in-one" :)

K těm mojim připomínkám:

- displej by 2,6 palců snesl, řekl bych i bez rapidní ztráty kvality při zobrazení... Pak by to byl ideál :)
- lesklý povrch displeje - někde na webu jsem našel videorecenzi předprodukčního vzorku, kdy byla klávesnice v matném provedení... IMHO řešení mnohem lepší, ale potěšila mne Tvá zpráva ohledně odolnosti krycího skla... Aspoň něco :)
- zadní repráček jsem měl na mysli spíše ve spojení s hudbou či videem "na hlasito". Při hlasitější reprodukci dost "chchle" a rozvibruje celé zařízení... Mno, kdyby byl lepší, nezlobil bych se, ale věšet se kvůli tomu taky nepůjdu :) Hudební mobil z toho nebude :)))
- repráček pro hovor - asi je to u každého individuální, u stařičkého Siemensu CX65 byl o něco málo hlasitější. Ale tady u HTC se mi zdá zvuk zase čistší, takže zvyknu si :) Když ne, ušní to jistí :)
- správa WM 6.1 - no, tohle je asi bez komentáře... Klasický Gates. Ví o problému roky, ale nikdo na to ani nešáhne... Never mind, tohle nevyřeším(e)...
- Skyfire mám nainstalovaný - ve spojení s WIFI docela dobré, ale streamvideo stejně na tomto zařízení nezvládá (ale to už bych chtěl asi moc a rovnou bych mohl tahat ten noťas :), navíc občas pomalý a datově náročnější - jak říkám, s wifi ujde (na bankovnictví ho ale taky raději používat nebudu :D )
- CorePlayer problém - mno, dneska jsem po včerejším "rádobyúspěšnémfixu" zapl HTCčko, zkusil CorePlayer a ejhle, problém byl zpět. Mrkl jsem do registrů a hodnota byla přenastavena na pološílene číslo v řádech desetitisíců sekund. Ještě na to musím v klidu mrknout.
- e-booky vyřešeny - skončil jsem u Alreaderu k mé plné spokojenosti :)

Shrnuto a podtrženo, za ty peníze fajn volba. Jak říkám, je to mé první WM zařízení (5 roků jsem žil se Siemensem :) ) A ještě díky za fajn shrnutí ve vedlejším postu - pomohlo mi to moc v rozhodnutí. :yes:

Pt Ostravak
korenisko (35)|15.4.2009 15:24
Mám na spokojných majiteľov S740 pár otázok:

1. Da sa ku kontaktu priradiť aj obrázok volajúceho a zvonenie? Aby keď niekto zavolá, ukázal sa obrázok?

2. Písanie textov: Dajú sa normálne texty písať aj numerickou klávesnicou v každej aplikácii? Pýtam sa, preto, či telefón nevyžaduje písanie iba qwerty klávesnicou...

3. Výdrž batérií: Koľko vydrží? Aspoň 1. deň vydrží pri bežnej prevádzke? A koľko pri navigácii?

4. Rádio má aj RDS alebo nie?

5. Celkovy užívateľsky komfort, prechádzam zo symbianu Nokie N82. WM poznám, používal som pda s WM5.0. Viem si kde čo vyčítať, poskladať, keď si niekto spomína na siemensy - patche, tak to mi nerobilo problém :-) Funguje na tom Skype?


6. Sluchátka: Už ste niekto našli adaptér z usb na 3,5mm konektor? Aby sa dali pripojiť vlastné sluchátka.? Veľmi mp3 nepočúvam, ale tak sem-tam sa to zíde...

7. Stabilita os, ako často mrzne tak, že ho musíte reštartovať?
Dik za všetky vaše postrehy.
Ostravak_Pt (0)|15.4.2009 20:52
Korenisko:

Sice ho mám jen asi 14 dnů, ale pokusím se pár dotazů zodpovědět :)

1. Dá se přiřadit i obrázek i melodie :yes:

2. Texty se dají psát i numerickou i QWERTY

3. druhý den po nabytí s vypínáním na noc má baterie 63 procent své kapacity (pár telefonátů denně, tak 30 minut surfování wifi a GPRS denně, a hraní si - přeci jen to mám nově, tak si s tím pořád "hraju" :) ) Ale tady soudím jen podle krátkých zkušeností...

4. RDS - minimálně funkcí PS (Programme Service) - tedy zobrazování názvu stanice - oplývá :)

5. měl jsem sice dlooouho Siemense CX65, ale občas mám tu čest i s Nokií N95 a tady v tomhle HTCčku se tedy vyznám mnohem rychlej a intuitivnějii než v tom Symbianu na Nokii... Navíc Nokia měla plno omezení v instalaci SW, tady nemám s ničím problém. Co tam nahodím, jede. Ale také soudím jen z krátké zkušenosti... A Skype odzkoušen. Funguje výborně a bez problémů... Tedy testováno zatím jen přes Wifi připojení...

6. Redukce sehnat jde - tuším od 120 kč (google power ;) )

7. za docela drsného testování, instalací a odinstalací se mi sám od sebe 1x restartoval... Jinak bez problémů :)

Toliko z mých krátkých postřehů s tímto SP :)

Měj se

Pt Ostravak
lelouch (331)|17.4.2009 23:39
V zásadě mohu vše potvrdit, snad jenom pár detalů navíc:

  • při záměrně něžném používání (pouze krátké telefonáty) vydrží při životě i tři dny - přes Velikonoce dokonce od pátku do pondělí večera asi s pěti telefonáty v pohodě, řvát začala až v úterý na oběd...[/*]
  • vymlátit jí za den chce opravdu snahu - samozřejmě, trvale zapojená wifina, GPS nebo Bluetooth (PAN síť) to stáhnou na tři-čtyři hoďky[/*]
  • je velice tolerantní ke všem nabíječkám s miniUSB konektory, co jich mám - od Motorolácké síťové, přes jakýkoli drátek z počítače až po autonabíječku k navigaci Mio anebo ty adaptéry do auta za dvě stovky - takže celkově je to s ní hodně prosté[/*]
  • vynucené soft-resety (vypnout/zapnout) si za celou dobu pamatuji pouze dva, k hardresetu zatím nebyl nejmenší důvod[/*]
  • naopak, podle všech zkušeností je OS dodávaný s Rose MIMOŘÁDNĚ odladěný a stabilní - jistě k tomu přispívá i fakt, že ma nativní podporu češtiny/slovenštiny i bez udělátek[/*]
  • ano, konektor s jackem existuje, je třeba ale říct, že i dodávaná sluchátka jsou velice slušná - a protože jsem neslyšel rozdíl, KOSSY mi za tahání se s konektorem nestojí...[/*]
  • ty fotky je třeba přidávat v telefonu a ne v Outlooku na PC, protože jinak je ActiveSync nebo WMDC při transferu do telefonu strašně zmrší - ale ty "obálky" (canvas) na fotky v rozhraní telefonu jsou poměrně malé, takže nelze od toho čekat žádné zázraky a smysl mají fotky ořízlé až na ksicht, aby člověk poznal, kdo volá - mě se nejlépe osvědčily jpegy 256x256[/*]
  • celkový komfort - když si člověk osvojí pár triků, lepší než jakýkoli dotekáč, který jsem držel v ruce - numerická klávesnice a MECHANICKÝ joystick jsou ve WM mimořádně rychlé i při ovládání jednou rukou - položky v menu jsou zde číslované, například[/*]
  • zrovna u psaní numerickou klávesnicí je zde drobný opruz - automaticky je zde totiž aktivována T9 (u QWERTY ne) - někde jsem snad na to viděl fix ale někomu funguje a někomu ne...[/*]

korenisko (35)|18.4.2009 12:40
Tak ja už S740 takisto mam od včera. :-)
Musím napísať, že som naozaj spokjny. Bezproblemovo tam funguje Garmin, skype, fring pre SIP, Slick, totalcmd,

Trochu som sa zabavil s rozchodenim internetu cez wifi. Nefungovalo mi pripojenie na web cez IE mobile. Skype išlo dobre, cez wifi.
Ale dočítal som sa, že stači pre wifi pripojenie nastaviť dns internet providera a odvtedy to ide ako ma.

Nerozchodil som ale wap. Ako sa da pripojiť na wap stranky operatora? napr.
Nepozna niekto program na blokovanie volani od uzivatelov, ktori nechcem aby sa mi dovoli?
potom niečo na nahrávanie hovorov? Ako na symbiane Xelnex lite?
Task Manager sa neda nastaviť na nejaku klavesu? Aby som nemusel isť stale cez tl. power a 3?


PS: ešte som zabudol napísať, že mne sa xT9 sama nezapína. Keď mam nastavene iba "abc", tak aj ostane. XT9 musím zapínať ručne cez *
lelouch (331)|20.4.2009 08:19
Ono s wifinou je to složitější - WM zařízení mají tendenci preferovat datová připojení operátora. Jednodušší a univerálnější mě připadá prográmek NoData - odkazů se na něj i zde válí habaděj. Ten umí dočasně zapnout a vypnout operátora a WM pak nezůstává nic jiného, než všechny requesty směrovat přes WiFi.

WAP je zde opravdu Popelka, ale možností, jak se na něj dostat je několik a více-méně závisí od operátora co člověku projde a co ne. Někdy pomůže prosté zadání adresy http://wap.stranka.sk nebo tak. Výhodou pak je, že vše běží přes datový a ne wapový profil - který je podstatně dražší. Pak ale některé stránky řvou, protože nevidí na telefon. V takovém případě pomůže adresa ve tvaru wsp://adresa.serveru.sk - bacha, tohle už ale opravdu poběží přes WAP. A když nezabere ani tohle, pak je zde možnost, že odkaz je přímo v SIM toolkitu karty, který se dá najít v Programech někde na konci jako modrá ikonka se jménem operátora.

Samozřejmě, že Správce aplikací jde spustit (jako každá jiná aplikace) přes numerickou klávesnici. Stačí si jej najít v Programech v adresáří Příslušenství, zastavit se na něm s kurzorem, zmáčknout pravé soft tlačítko a přiradit mu SpeedDial klávesu na numerické klávesnici, anebo mu přiřadit libovolný hlasový příkaz.

Náhrávání lze nejjednodušwji zařídit zde stáhnutím CABu 2ways recording. Jak to funguje speciálně na Rose jsem nezkoušel, ale podle všeho je to bez problémů. Je třeba se tam ale zdarma registrovat...

PS: Zapoměl jsem na profily - WM je v základním stavu nepodporuje, ale umějí to aplikace třetích stran (Spb, Resco a pod.). Také jsem myslel, že se bez nich neobejdu, ale jde to celkem v pohodě díky dvěma funkcím na soft tlačítkách při zvonění: nalevo první stisknutí umlčí zvonění, až druhé hovor zvedne, pravé tlačítko hovor odmítne a umí automaticky odeslat předdefinovanou SMS. Dá se to ale u jednotlivců obejít trikem - nahrát si zvonění "Ticho" a prostě jej některým lidem přiřadit...
korenisko (35)|20.4.2009 15:56
Parada!!!
Dakujem za pomoc s wapom...

Program nodata som stiahol už včera.
Skusil som ale zapnut len jeden profil, Orange World, ktorý slúži na priojenie k strankam operatora.
Do IE dal wsp://wap.orange.sk a stranka sa mi zobrazila...! Super. Kontrolujem si takto spotrebu voľnych minut, dat, sms a tak.
Už mi teda funguje všetko.

Inak, skúšal som Vito audio recorder, či ako sa vola. Funguje aj nahravanie druhej strany, ale druhú stranu je slabšie počuť.

Ako blacklist používam toto:



Funguje výborne, nespomaľuje telefon, a pri odmietani hovoru ani nepípne... :-)
janox (216)|10.6.2009 20:48
Nazdar všetci - mám jeden problém, čo mi prekáža - neviem zrušiť v prijatých SMS formu konverzácie - hnevá ma to hlavne keď mi chodia SMS o bankových prevodoch. Rád by som mal každú SMS samostatne a nie všetky ako jednu dlhú SMS. Na HTC Touch PRO mi funguje program "SMS Tweaker", kde sa to dá zrušiť, alebo aj v "Advanced Config. Tool". Ani jeden mi však na HTC S740 nefunguje. Viete mi pls helpnúť ako s tým vybabrať ??? :?:
Dikes za každú radu ;)
lelouch (331)|10.6.2009 21:01
Stačí v registrech pod HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\

Vytvořit novou hodnotu DWORD s názvem SMSInboxThreadingDisabled a vložit tam 1

A je to.
janox (216)|11.6.2009 06:03
Dikes super funguje OK :yes: :D
dojezek (57)|8.7.2009 11:34
Zdravim vsechni.
Ma nikdo problem s TimeOut-em displeje?Mne nikdy se stava,ze vubec se nevypina!Zvlast po skonceni programy CorePlayer,nebo Sygic.
Vim,ze nijakej "BUG",i spis v FW.Da se to nijak napravit?
Dekuji.
lelouch (331)|8.7.2009 12:12
SPíše bych řekl že to závisí od toho, jak je která aplikace napsaná. Už vím u čeho si mám dát pozor a tak po shození takovýchto aplikací blokuji Rose ručně dlouhým stiskem tlačítka pro ukončení hovoru. Od další odblokace už bývá vše OK.

Tohle způsobují drobné hardwarové rozdíly mezi zařízeními. Liší se pak drivery a návazné hodnoty v registrech. Aplikace, které se snaží zamezit vypínání displeje to pak dělají brutální silou přes systémová volání a u každého zařízení to pak může vést k jinému chování. Jak jsem ale zmínil, Rose se vzpamatuje po prosté ruční blokaci.
dojezek (57)|8.7.2009 12:17
Dekuji Vam pekne,za pohotovou odpoved.
Co mne na tom prekvapilo nejvice,ze i po editovani registru,vse zustalo,jak bylo pred tim.
Tak asi urcite mate pravdu.
lelouch (331)|8.7.2009 12:32
Pokud jde o řešení zmiňované zde, nedal bych ruku za to, že po každém spuštění si CorePlayer znovu tu hodnotu nepřepíše.
dojezek (57)|8.7.2009 13:57
Tam jsem necetl drive,ale vypada to na stejny trik.
Sel jsem v HKCU\ControlPanel\Power\Display,i menil hodnotu na TimeOut displeje.
Zajmavy na tom je ,ze na HTC s710 kdysi pomohlo.
janox (216)|27.11.2009 06:26
Ešte jedna otázka - podarilo sa niekomu rozchodiť automatické nahrávanie hovorov- pre mňa dosť potrebné - nie vždy je po ruke papier a pero.
Ak niekto má program ktorý to dokáže - dajte to sem pls.
Dikes