Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjení z autozapalovače

jastrit (5)|27.3.2009 18:25
Prosím o radu. Koupil jsem USB nabíječku použitelnou v zapalovači auta. Při zapojení do OMNIA v ní pípne jako po připojení nového HW, ale nenabíjí se. Přitom z nabíječky bez problémů funguje nabíjení MP 3ky. Je nutné něco speciáně na OMNIA nastavit?Děkji za radu
Onulda (5)|28.3.2009 17:34
není to nutné... mělo by to normálně jít.. zkoušel jsi třebas SoftReset ?
jastrit (5)|28.3.2009 18:18
Restart jsem zkoušel bohužel bez reakce - než jsem zadal pin telefonu tak problikávala červená kontrolka na vypínači telefonu, po aktivaci a přihlášení k síti zhasla. Zkoušel jsem dnes připojit USB rozbočovač na něj telefon a mp3 ta šla v pohodě, telefon nic. Kolega má ten samý problém, naštěstí má telefon s uSB vstupem, tak když prý telefon připojí tak mu dobíjení funguje. ?????????
t0m (87)|1.4.2009 15:21
Omnia se z USB nabíjí až když úspěšně proběhne vyjednávání o odběru dle USB protokolu.
Zatím jsem neviděl USB nabíječku, která by obsluhovala USB data.
Obvyklé USB nabíječky přivedou jen 5V a o data se nijak nestarají - s nimi Omnie nabít nelze.
Jediná možnost je autonabíječka se samsung konektorem.
ZED_ce4you (21)|16.4.2009 12:43
také bych to viděl na originál nabíječku. Omnia je na přesné nabíjení docela náchylná, fungují mi sice i neoriginální nabíječky ale někdy ji třeba nedobijí
jastrit (5)|16.4.2009 21:00
Vyzkoušel jsem "nabíjení" i na jiné nabíječce, opět se stejným výsledkem, takže asi opravdu bude nutné pořídit originální nabíječku. Je to jen další ze "slabostí" OMNIE, o které už přestávám mít tak dobré mínění, než jsem měl před nedávnem.Ale nechci brát nikomu naděje a iluze, jistě je spousta spokojených uživatelů.
exekutor_ce4you (1)|17.6.2009 14:33
U mě bylo řešení přepnout režim připojení z activesync na usb úložiště, pak to nabíjí.
jastrit (5)|26.7.2009 21:44
Tak jsem dlouho odolával až jsem nakonec koupil originál nabíječku SAMSUNG. Nabéíjení už funguje, ale zase jsem zjistil jiný problém. Při zapnuté navigaci (IGO) cca po 10 minutách naskočí nabídka samotného vypnutí (10 9 8 7 ...), když to stornuju tak stejně přestane nabíjení fungovat a telefon běží jen z baterie. Tak nevím buď neumím nastavit správně telefon nebo to dělá navigace nebo originál nabíječka? Trošku jsem z tý OMNIE rozčarován...:( :dead:
t0m (87)|13.8.2009 16:31
[quote=exekutor]U mě bylo řešení přepnout režim připojení z activesync na usb úložiště, pak to nabíjí.[/quote]

Vyzkoušel jsem to a moje Omnie v české verzi BPHJ4/UHHJ3 nenabíjí z hloupé nabíječky ani v režimu usb storage.
jastrit (5)|15.8.2009 22:09
Tak snad už závěrem: Nabíjení funguje pouze přes originální nabíjčku (no name je v tomto případě k ničemu). Při zapnuté navigaci dojde k automatickému ukončení nabíjení pravděpodobně z důvodu vnitřní ochrany přístroje před zničením přehřátím. To jsou mé poznatky (zkoušel jsem navigaci I go a Tom Tom - v obou případech se nabíjení chovalo stejně). Takže koupit si originální nabíječku do auta pouze pro dobíjení telefonu - ???. Při spuštěné navigaci je výdrž baterie cca do 2 hodin. Přiznám se, že mě v tomto Omnia zklamala, ale na druhou stranu - jejím prvotním posláním není navigace.
Mudrunka (547)|16.8.2009 17:52
nikoliv, zásadně nesouhlasím. Alespoň já jsem to koupil jako „navigátor“, dokonce to má napsáno na krabici. Jednalo se o set se stojánkem do automobilu se softem Route 66 atd. Takže to vážení soudruzi z Jižní Koree jaksi taksi nezvládli. Byl jsem od Samsung odrazován – měl jsem poslechnout……
Jinak, mě se zdařilo tím projet Itálii od severu až do Kalábrie a zpět, přitom to nabíjelo celou dobu a bez jakýchkoliv problémů. Mám to ve stojánku Brodit, který je pomocí clipu upevněn na středním výdechu klimatizace, která jela naplno. Takže se to i přes zvýšený odběr nestačilo ohřát tak, aby…
Jinak mám takový pocit, že se to nechová stejně u všech softů. Např. u Dynavixu se to do „daného stavu“ dostane mnohem později, než u takového i-Ga.
bedja (47)|28.8.2009 12:59
Zdarec Draci
Mám podobnou zkušenost. V momentě, kdy je vedro, tak stav baterie prudce klesá, v zimě jsem jezdil s navigací celý den a po vyndání z kolébky byl stav baterie 100%, takže z mého laického úsudku vyplývá, že při zahřátí je asi dobíjení odpojeno. Berte tuto inforamci jako neověřenou, zakoupil jsem po půl roce novou baterii neb původní odešla a budu zkoušet dál. Jinak mi Omnie šlape dobře, jediná výtka je k spolupráci s tom tomem, kdy musím někdy i 4xSR než se chytne GPS u Route 66 jede vše ihned, ale podobný problém jsem měl i u HTC Cruise.
pepospi (33)|16.9.2009 02:29
Mam v planu koupit nejake nove zarizeni. Velmi podstatnou roli v mych potrebach hraje prave navigace. U HTC Diamonda 2 jsou problemy se ztratou a lagama GPS, u Omnie take neni koukam vse v poradku. Mam to nabijeni tedy chapat tak, ze pokud je horko, tak se telefon zkratka nenabiji a jakmile dojde baterie tak konec a omnii sprovoznim az z pocitace nebo zasuvky??? Nebo udrzuje alespon napeti a baterie se nevybiji???
Predem dekuji za brzke reakce...
frogale (447)|16.1.2010 16:24
Ja mam noname nabijecku a Omnii nabiji v pohode.. Rekl bych, ze problem bude ve velkem odberu, ktery tyhle telefony pri zapnute GPS maji a ktery noname nabijecky nemusi byt schopny ustat..

S odpoctem a vypnutim iGo jsem se setkal pouze na kamaradove Omnii.. Valil jsem na to oci, ale nemelo to nic spolecneho s nabijenim ani s prehratim a od te doby pry uz nic.. Moje Omnia nema problem s delsim nabijenim ani za horka..
prtdlacka (179)|20.5.2010 15:42
[quote=frogale]...Rekl bych, ze problem bude ve velkem odberu, ktery tyhle telefony pri zapnute GPS maji a ktery noname nabijecky nemusi byt schopny ustat...[/quote]
Řekl bych, že ne. Většina nabíječek dodává dostatečný proud (i když se velmi liší mezi sebou), rozdíl bude v rychlosti nabití. To by musela být extra noname, aby nestíhala :) Mám noname 1A a FujitsuSiemens z N560 2A (překopanou na USB konektor - samici). Nechtěl jsem kupovat další. A jak jsem zde na fóru našel, stačí propojit 2 a 3 konektor (data). 1 a 4 je napájení. Což jsem udělal v nabíječce, kde je to snažší, než kuchat kabel. Nabíjím.