Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Proč se mi každou půlnoc rozsvítí můj HD???

Simon_Sez (52)|27.3.2009 15:22
Čau, hele stává se Vám taky že přesně na minutu ve 12:00pm se vám probudí hd? každou půlnoc na to koukám jak vlázen jentak se mi rozvítí a nic se nestane, pak zase zhasne po určité době,ale proč to udělá to nevím. dík
Pavel Koza (4761)|27.3.2009 15:31
Automaticka udrzba systemu, kontroluji a nejak se zpracovavaji udalosti na dany den atp. Vlastnost, pokud se zarizeni pak zase normalne vypne, neni treba resit:) Problem je, kdyz se pak nevypne...
Simon_Sez (52)|27.3.2009 15:37
ale když ho mám o půlnoci v kapse a něco se mi tam pomačká vytočí nebo něco tak to dobrý moc neni ;-)
UserN1 (172)|27.3.2009 15:41
toho jsem si take vsiml a pozastavil se nad tim. Vysvetleni jake tu napsal Pavel dava celkem smysl :)Pomackani se bat nemusis pokud pouzivas nejaky lock zarizeni jako napr. S2U2 apod...
Druid (11)|27.3.2009 22:42
Už jsem to tu někde psal.. "Předpokládám, že máte nainstalovaný G-Alarm, ten přesně toto probouzení o půlnoci způsobuje.."
Simon_Sez (52)|27.3.2009 23:32
no to mám no :-) tak to preziju, g-alarm chci :-)
.Tomik (23)|28.3.2009 08:31
Je to popsáno v manuálu G-Alarmu:

2. Windows alarm bug

Windows Mobile has on some devices a strange behaviour: Although an alarm is successfully added to the WM notification queue (it's like a scheduler) it doesn't go off.
Searching the web gave me following information:
At midnight WM rebuilds the notification queue, therefore it wakes up for about 15 seconds. If the notification queue is too big or the device too slow WM goes to sleep again before it could finish building the queue for the next day.
If you force WM too stay awake for a longer time, it should successfully build the queue on at least more devices.

If you start G-Alarm and it complains about the Windows alarm bug, you've got the default WM settings (15 seconds WakeUpTime). If you press "Yes" G-Alarm changes it to 120 seconds which should be enough.

Here are the registry values G-Alarm changes:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\ACResumingSuspendTimeout
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts\BattResumingSuspendTimeout
milos797 (259)|29.3.2009 15:50
No G-alarmom to nebude. Ja ho nemám a robí mi to tiež. A tuším že to robilo vždy, či som ho mal alebo nemal. Teraz mám ROM Dutty Extreme 2.3. A naozaj, pokiaľ je S2U tak to nie je taký problém. Inak by ma zaujímalo, že keďže v TF3D sa štandardne pri original Romke o polnoci neprehodili udalosti na ďalší deň (to sa riešilo, že sa prehodia až po pridaní alebo vymazaní položky v kalendári alebo vypnutí a zapnutí zariadenia...) tak čo vlastne sa aktualizovalo... Pri tejto Romke čo mám je ta aktualizacia TF3D v pohode, funguje ako má, takže je v pohode že sa niečo také stane...
Pepa7 (110)|30.3.2009 17:09
Mě to dělá u Touch HD i u FS N560, takže to bude nějaká obecná vlastnost systému