Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

|TF3D| Úpravy a patche Manila v2.1 pro Touch HD

osch (1330)|27.3.2009 13:00
Ahj. Jelikož úpravy starší verze TF3D na novou ne zcela fungují zakládám toto téma jako "skladiště" všech patchů a úprav nového TF3D tedy Manila v2.1[h][/h]--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejné pozadí na všech záložkách TF3D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=491079
.cab ke stažení níže.

Pokud jste si však navykli, tak jako já, na používání nové nábídky Start, musíte pro její funkčnost po aplikování .cabu pro pozadí na všech záložkách TF3D ještě nahradit 5c9aa261_manila ve složce windows. Nejlépe pomocí Pocket Total Comanderu.
Pokud máte pomocí registrů novou nabídku Start deaktivovanou (viz. další příspěvek), tuto náhradu provádět nemusíte.
osch (1330)|27.3.2009 13:18
V nové verzi TF3D se objevila novinka v podobě nové nabídky Start. Čistě prakticky jde vlastně o využití karty Programs z T3D po stisknutí Start v levém horním rohu displeje.
Po prvotních rozpacích z této novinky jsem si na ni rychle zvyknul a zůstal u ni, ale chápu, že ne každému toto může vyhovovat. Naštěstí existuje jednoduchá možnost jak novinku deaktivovat.

Předtím si ale ještě popíšeme způsob, jak odemknout možnost smazat první čtyři, "na tvrdo" nastavených ikon v nové nabídce Start.

Odemknutí prvních čtyř ikon v nové nabídce Start

Tuto změnu provedeme pomocí jakéhokoliv editorů registrů.[quote][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila\ProgramLaun cher\0]
"IsReadOnly"=dword:1

Změnit hodnotu na "0".
Změnu z 1 na 0 je potřeba provést u pozice 0 až 3 (pozice je ta 0 na konci řetezce z registru popsaného výše).[/quote]


Deaktivace nové nabídky Start
[quote]Deaktivaci provredete:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\EnlargeMenu\Enable ManilaStartMenu =dword:00000000

K tomu se vám jistě bude hodit aktivovat záložku Programs v TF3D. To provedete:
HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Manila://programs.page.hidden =dword:00000000[/quote]
dobsinskyp_ce4you (1)|28.3.2009 08:33
je to pěkné ale má to jednu zásadní chybu: po zpřístupnění původní nabídky start a nabídky start v TouchFlo (v registrech) se při pokusu o zpuštení programu z této nabídky otevře zároveň i původní nabídka Start. Zkoušel jsem několikrát HR ale vždy se po editaci registru stalo to samé. Jinak mi funguje kompletní počeštění od Sunnysoftu i na nové Manila3 - pouze po instalaci tohoto počeštění jsem nainstaloval i cab s CZ pro Manila3 :D
osch (1330)|5.4.2009 18:11
Změna formátu data na záložce HOME.

Na TF3D v2.1 verzi bohužel nefunguje Diamond TF3D Config Setup kterým na starší verzi lze lehce změnit formát zobrazení data na záložce Home.
Pokud vám standardní nastavení ve formátu dd.MM.yy (05.4.09 pro dnešní den) nevyhovuje, lze lehce, editací příslušného manila souboru změnit.
Pro editaci potřebujeme ve složce Windows v zařízení najít soubor 41f4b074_manila. Ten v PC nejdříve zbavíme příznaku jen pro čtení, poté ho otevřeme v Poznámkovém bloku a v řádku IDS_DATEFORMAT upravíme formát zobrazení data dle toho, jak chceme. Soubor uložíme a pomocí Total Comanderu nakopírujeme zpět do Windows v zařízení. Provedeme SR (nebo restart TF3D). Níže přikládám můj soubor upravený na formát dddd, dd. MMMM yyyy (tj. neděle, 05. dubna 2009).
[code]Příklady formátu data

d.M.yy - 6.1.96
dd.MM.yyyy - 06.01.1996
ddd.M.yyyy - so.1.1996
d.MMM.yy - 6.led.96
d.MMMM yyyy - 6.leden 1996
dddd d.M.yy - sobota 6.1.96[/code]
zdroj: xda-developers - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=500019
Stegho (58)|18.4.2009 14:31
Z nejakeho dovodu neviem zmenit atributy suboru a teda ziaden z chranenych editovat. Musim predtym shutdownovat nejaky proces, alebo ako to robite? Skusal som to ako cez PC tak aj s internym Total Commanderom... Dik za radu
VIta56 (69)|20.4.2009 12:00
Orginální soubor si z adresáře windows zkopíruj třeba na kartu a edituj ho tam. Předtím mu změň atributy, potom edituj, změň atributy zpátky a překopíruj zpátky do adresáře windows. Kopíruj to Resco Explorerem. Původní soubory jsou v rom. Proto nejde editovat. A Resco Explorer umí "přepsat soubory v rom.
Stegho (58)|20.4.2009 15:18
Dik, tato cast sa mi uz podarila. Momentalne som vsak narazil na iny problem. Ja si nechavam HDcko v EN jazyku, na taketo veci mi lepsie vyhovuje anglictina. Menil som teda iny subor (nejaky 5nieco) a vsetko fajn, no nech napisem hocico, tak mi to stale vyhadzuje datum nasledovne:
20.mm.09 - pre format dd.mm.yy
20.m.09 - pre format dd.m.yy

Neviete niekto, cim by to mohlo byt?
misa.fisa_ce4you (3)|23.4.2009 18:14
Ahoj napis tam dd.MM.yy nebo dd.M.yyyy

MM musi byt velke je to tu spatne napsane v tom navodu

EDIT: Chyba v návodu opravena. Díky za upozornění.
speedos (16)|26.4.2009 23:08
Chci se zeptat jaktože když nastavim wallpaper v TF3D tak je strasně roztáhlý??díky za odpověď
osch (1330)|18.5.2009 11:17
Zvýšení počtu zobrazených událostí na záložce HOME a změna jejího rozložení.

Na XDA-Developers jsem narazil na skvělou věc. Tady si můžete stáhnout jednoduchý malý .cab, který vám upraví rozložení záložky HOME v TF3D v2.1. Na níže přiloženém obrázlku jde vidět jak. Datum a indikace budíku se přesune do horního řádku, který obsahoval jen informaci o názvu GSM sítě. Tím vziklo pod překlápěcíma hodinama více místa, které je využito pro zobrazení nadcházejících událostí z kalendáře. Zobrazuje se vždy celý týden dopředu. Pokud vám na první pohled na záložce chybí odkaz na historii volání s indikátorem zmeškaného hovoru, nebojte se, zobrazí se pouze když je potřeba.
Jen upozorňuji, že to celé funguje pomocí nahrazování manila souborů a je tedy potřeba použít správnou verzi .cabu pro danou verzi TF3D (jde především o rozdíl mezi VGA - Diamond, TouchPro x WVGA - Touch HD). Vše najdete a i různé verze najdete zde: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3518526&postcount=1.

Jen pro info: Výše popisovaná změna formátu data na HOME spolu s tímto patchem funguje také.
00323368_sshot002_ID0N.jpg
jaguarik_ce4you (98)|2.6.2009 01:57
Používam HD tiež v EN jazyku, prosím ako zistím, v ktorom súbore manila je IDS_DATEFORMAT? Stegho píše (nejaky 5nieco) - aký je to presne? Ďakujem.
Stegho (58)|2.6.2009 07:56
Uz neviem presne, kde som to stiahol (nieknde na XDA je na to cele forum), no prikladam aspon zoznam jazykov a k nim zodpovedajucix suborov...

UserN1 (172)|2.6.2009 10:16
Pro ENG je to soubor 590ad244_manila
jaguarik_ce4you (98)|2.6.2009 15:06
Ahoj, dík za ten manila eng. tak som to tam zmenil podľa návodu na formát dd.MMMM yyyy, dddd a všetky popisky dostali prívlastok IDS_......... a dátum nie je žiaden miesto neho je IDS_DATEFOR6AT. Robím niečo zle? Mám Miriho ROM v15, WM 6.5.
lnadeb (65)|3.6.2009 12:34
Zdravím, poradí mi někdo znalý jak používat téma na HDčku? Co jsem tak pochopil z XDA, tak použít program Diamond TF3D Config 0.6.7, tam povolit témata a instalovat je. Ale tento program v novější verzi TF3D nefunguje... Jak tedy lze používat témata z XDA např. toto:

[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501451[/code]

Děkuji za radu.
lnadeb (65)|5.6.2009 08:56
Lidi, to žádná dobrá duše neporadí?:no:
UserN1 (172)|5.6.2009 09:18
jaguarik: tak bud si udelal neco spatne, nebo to je v miriho romce 6.5 jinak...
inadeb: tohle je instalacni cab tak to jen spust ze zarizeni, restartuj pak a je to...
lnadeb (65)|5.6.2009 09:28
Instalovat jsem to samozřejmě zkoušel, ale spodní lišta se záložkama se mi vůbec nezměnila v tu průhlednou, tak jsem myslel, že se na to musí nějak jinak...
jaguarik_ce4you (98)|11.6.2009 20:08
Menil som cez notepad v 590ad244_manila format datumu pri zmenenych atributoch, kt. som potom zmenil naspäť - zápis je v poriadku po opätovnom otvorení súboru. Na celom Today mám samé IDS_...... Nedokázal by niekto porovnať ten konkrétny súbor čo je v ňom zlé, prípadne nemá niekto anglický súbor aby som mohol odstrániť bez HR tie IDS_ a nahradiť ten môj - bolo by super ak by niekto mal funkčný súbor a mohl by som ho len nakopírovať ku mne. Pripájam vytiahnutý manila z Windowsu HD. Ďakujem.
deerslayer (28)|17.6.2009 18:31
[quote=osch]Zvýšení počtu zobrazených událostí na záložce HOME a změna jejího rozložení.

Na XDA-Developers jsem narazil na skvělou věc. Tady si můžete stáhnout jednoduchý malý .cab, který vám upraví rozložení záložky HOME v TF3D v3. Na níže přiloženém obrázlku jde vidět jak. Datum a indikace budíku se přesune do horního řádku, který obsahoval jen informaci o názvu GSM sítě. Tím vziklo pod překlápěcíma hodinama více místa, které je využito pro zobrazení nadcházejících událostí z kalendáře. Zobrazuje se vždy celý týden dopředu. Pokud vám na první pohled na záložce chybí odkaz na historii volání s indikátorem zmeškaného hovoru, nebojte se, zobrazí se pouze když je potřeba.
Jen upozorňuji, že to celé funguje pomocí nahrazování manila souborů a je tedy potřeba použít správnou verzi .cabu pro danou verzi TF3D (jde především o rozdíl mezi VGA - Diamond, TouchPro x WVGA - Touch HD). Vše najdete a i různé verze najdete zde: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3518526&postcount=1.

Jen pro info: Výše popisovaná změna formátu data na HOME spolu s tímto patchem funguje také.[/quote]

No, nainštaloval som a na obrazovke Dnes nie sú žiadne udalosti z kalendára.Ked idem do Nastavenia-Dnes, zistil som, že položka kalendár je deaktivovaná. Začiarkol som ju...dal OK....a ..nič.....furt neaktívny kalendár...čo s tým....
a po druhé...na obrazovke Dnes mi neukazuje históriu hovorov.......len ked mám naozaj neprijatý hovor, ukáže "missed call, ale nedá sa na to tapnúť..a teda ani otvoriť.........čo som potentoval ? Prípadne ako to vrátiť do pôvodného stavu ?
.Prosím vysvetliť systémom pre amatéra.
hosic (156)|18.6.2009 09:28
Zdravim, mam WM 6.1 ROM, aktualne Duttyho 3.9 myslim a aplikoval jsem upravu na tapetu na vsechny zalozku.

Kdyz ale pouziji tmavsi obrazek, nevidim v seznamu vsech hovoru pismo, protoze to pismo je standartne cerne.
Jde to pismo nejak zmenit?

Diky
osch (1330)|23.6.2009 11:12
[quote=deerslayer]No, nainštaloval som a na obrazovke Dnes nie sú žiadne udalosti z kalendára.Ked idem do Nastavenia-Dnes, zistil som, že položka kalendár je deaktivovaná. Začiarkol som ju...dal OK....a ..nič.....furt neaktívny kalendár...čo s tým....
a po druhé...na obrazovke Dnes mi neukazuje históriu hovorov.......len ked mám naozaj neprijatý hovor, ukáže "missed call, ale nedá sa na to tapnúť..a teda ani otvoriť.........čo som potentoval ? Prípadne ako to vrátiť do pôvodného stavu ?
.Prosím vysvetliť systémom pre amatéra.[/quote]
1) Kalendář se na záložce Home nezobrazuje. Zobrazují se "pouze" události na následující týden.
2) Tím, že v Nastavení|Dnes povolíš kalendář, nic nedokážeš, neboť pokud máš aktivní TF3D, pak jiná volba nefunguje.
3) Historie telefonních hovorů se taky na Home nezobrazuje. Jinak tak jak jsem psal v příspěvku k úpravě. Zobrazí se informace jen pokud je to potřeba. Do historie hovorů se dostaneš přes telefonní aplikaci v nabídce Menu. Proč nelze tapnout a spustit když je na Home zobrazena informace o nepřijatém hovoru nevím a nikdy jsem se s tím nesetkal.
4) Do původního stavu by se to mělo vrátit odinstalací.
5) Nejlepší je dělat něco, čemu naprosto nerozumím.
deerslayer (28)|24.6.2009 17:37
1) Kalendář se na záložce Home nezobrazuje. Zobrazují se "pouze" události na následující týden.
2) Tím, že v Nastavení|Dnes povolíš kalendář, nic nedokážeš, neboť pokud máš aktivní TF3D, pak jiná volba nefunguje.
3) Historie telefonních hovorů se taky na Home nezobrazuje. Jinak tak jak jsem psal v příspěvku k úpravě. Zobrazí se informace jen pokud je to potřeba. Do historie hovorů se dostaneš přes telefonní aplikaci v nabídce Menu. Proč nelze tapnout a spustit když je na Home zobrazena informace o nepřijatém hovoru nevím a nikdy jsem se s tím nesetkal.
4) Do původního stavu by se to mělo vrátit odinstalací.
5) Nejlepší je dělat něco, čemu naprosto nerozumím.
Takže:
1. To je blbé, lebo mňa dosť zaujíma, čo mám na programe dnes, zajtra...budúci týždeň je až budúci týždeň.
2. To som už zistil...
3.Len si nenapísal, že na tú info sa nedá tapnúť...
4.Vrátil som, Ďakujem..
5.Spolieham sa na odborníkov na tomto fóre.....
..............celkove je obrazovka DNES pri spustenom TF3D dosť o hovne...
osch (1330)|24.6.2009 17:46
Ahj. Špatně (nepřesně) jsem se vyjádřil. Události z kalendáře by se samozřejmě meli zobrazovat od teď na týden dopředu. Jediné co to neumí (a to je vlastnost obecně WM) je zobrazení i úkolů.
A na informaci o nepřijatém hovoru samozřejmě tapnout jde. Odkazuje přesně tam, kam by měla.
Pokud to tobě nefunguje, opravdu nevím kde je problém. A popravdě jsem ani nehledal, neboť jsem se s tím nesetkal.
deerslayer (28)|24.6.2009 18:42
Jasne, lenže mne na neprijaté hovory nešlo tapnúť, udalosti neukazovalo žiadne........čiže to, čo ma lákalo, nefungovalo......škoda.
malcor_ce4you (47)|13.7.2009 07:20
Používá někdo tu změnu rozložení obrazovky HOME aniž by při tom používal Stejné pozadí na všech záložkách? Ve vláknu na XDA je sice hned na začátku prvního postu psáno, že to je jedna z podmínek, ale o kus níž jsou pro HD 2 verze cabu. U jedné je psáno, že to je pro ty co mají nainstalováno AllBgTabs, takže bych předpokládal, že ta druhá je pro ty co ho nainstalovaný nemají. Když sem to zkoušel tak se sice datum a alarm přesunou nad hodiny, ale události z kalendáře se nezobrazují vůbec. Používám ENERGY ROM.
osch (1330)|13.7.2009 08:55
Nemám s tím problém. Dříve jsem jel bez stejného pozadí a teď už se stejným a jede to tak jak má. Používám MiRiho ROMky.
tomsoft (2734)|13.7.2009 09:07
Tak nevím, divné. Mám taky Miriho ROM a nefunguje to. Nainstaloval jsem ten CAB, datum a čas se přesunuly nahoru, ale pod hodinama prázdno :(
Nevím, jeslti není problém s verzí Manily. Ono se ty verze mění jak houby po děšti ... a v těch starších to mohlo fungovat.
osch (1330)|13.7.2009 11:05
S překlápěcíma hodinama to zobrazuje čtyři následující a po posunutí nahoru pak pět násleadujících. Jediné co to neumí jsou úkoly, ale to je "vlastnost" WM.
MiRi WM 6.5 v.19 | TF3D v. 2.1.38158.2
00327523_Screen01_A6qG.jpg 00327523_Screen02_qlYw.jpg
tomsoft (2734)|13.7.2009 11:47
to: osch
Tak to jsi šťastný muž :) :D
Na MiRi WM 6.5 v.23 | TF3D v. 2.1.38411.0 to nefunguje, škoda.
osch (1330)|13.7.2009 12:08
Mám v plánu tam flashnout MiRi v.23. Tak to by byla velká piha na kráse. No, vyzkouším a dám vědět.
tomsoft (2734)|13.7.2009 12:13
Jsem zvědav, co se bude dít :) Jeslti :yes: nebo :no:
Godin_ce4you (46)|13.7.2009 13:14
Ahoj, já používám Miriho 6.5 ver.21, a zase se mě naprosto nedaří rozchodit vlastní pozadí na všch záložkách v TF. Pokud má někdo stejnou romku a podařilo se mu rozchodit vlastní pozadí na všech TF záložkách, tak prosím o návod. Díky.
malcor_ce4you (47)|13.7.2009 14:54
Já mám TF3D ve verzi 2.1.38403.2 a je to přesně jak píše tomsoft. Pod hodinama prázdno a mám dokonce pocit, že to nešlo ani překlopit nahoru ty hodiny. Ale tím si už nejsem jistej.
Vita_Megane (69)|22.7.2009 13:08
[quote=osch]Zvýšení počtu zobrazených událostí na záložce HOME a změna jejího rozložení.

Na XDA-Developers jsem narazil na skvělou věc. Tady si můžete stáhnout jednoduchý malý .cab, který vám upraví rozložení záložky HOME v TF3D v2.1. Na níže přiloženém obrázlku jde vidět jak. Datum a indikace budíku se přesune do horního řádku, který obsahoval jen informaci o názvu GSM sítě. Tím vziklo pod překlápěcíma hodinama více místa, které je využito pro zobrazení nadcházejících událostí z kalendáře. Zobrazuje se vždy celý týden dopředu. Pokud vám na první pohled na záložce chybí odkaz na historii volání s indikátorem zmeškaného hovoru, nebojte se, zobrazí se pouze když je potřeba.
Jen upozorňuji, že to celé funguje pomocí nahrazování manila souborů a je tedy potřeba použít správnou verzi .cabu pro danou verzi TF3D (jde především o rozdíl mezi VGA - Diamond, TouchPro x WVGA - Touch HD). Vše najdete a i různé verze najdete zde: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3518526&postcount=1.

Jen pro info: Výše popisovaná změna formátu data na HOME spolu s tímto patchem funguje také.[/quote]

Půjde to i na Touch Pro 2? nikde sem o tom nenašel ani zmínku, mám TouchFLO 3D 2.1.38158.2

díky moc by se mi to hodilo

osch (1330)|22.7.2009 14:01
Teoreticky ano. Je potřeba vybrat cab pro rozlišení PRO2. Ale vyzkoušet to musíš sám. Doporučuji předtím pro jistotu mašinu zazálohovat.
Vita_Megane (69)|23.7.2009 07:38
tak jsem stáhnul tohle: Homescreen HD - Tore edition

a zatím se to tváří, že vše funguje jak má, super :yes:
Vita_Megane (69)|24.7.2009 07:27
tak chyba, vše šlapalo, ale nechodily mi žádné sms, takže jdu hledat jinou verzi
capo_ce4you (0)|24.7.2009 14:11
Neporadil byste někdo, jak změnit ty dva zástupce dole na hometab na něco jiného? Díky

EDIT
Tak už nic, vyřešil jsem to s Max TF3D Theme Maker v3.64 :cool:
osch (1330)|2.8.2009 21:49
[quote=osch]Mám v plánu tam flashnout MiRi v.23. Tak to by byla velká piha na kráse. No, vyzkouším a dám vědět.[/quote]
Tak jsem se k tomu dostal až s MiRi v26 a opravdu to nefunguje. Velká škoda. Na xda-developers se už ta ne-kompatibilita s posledními verzemi TF3D řeší. Tak snad to nebude trvat dlouho.
Jen pro upřesnění. Mluvím o této nefunkčí úpravě: Zvýšení počtu zobrazených událostí na záložce HOME a změna jejího rozložení.
matrad (267)|10.8.2009 08:26
sakrys :)) smaznul jsem si ikonku settings z programs :)) (jednu ze zamcenych) nevi nekdo jak ji tam namontuju z5? chtel jsem ji jinam a nekouknul jsem se zda je v nabidce a hle nenii :))
osch (1330)|10.8.2009 09:22
Pokud myslíš ikonu Settings v TF3D, která zmizela po aplikaci Manila Today Page, pak na xda stránkách k této úpravě je řešení v podobě zkopírování jedné větve registrů a jejího přejmenování.

EDIT: Tak jsem to našel rychleji než jsem čekal. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3846851&postcount=522
[quote]Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila\Configurati on.
Click Edit and then New Key name this key 12
Go to key 11, this should be your settings tab, copy/paste the 3 values there(enable, Pagename and Title) to the new 12.
Close regedit and softreset
Install MTP and softreset

MTP should now be your last tab and the settings tab will still be there.[/quote]

Edit: matrad
uz jsem se v tom zacal stourat saam :(nikdo mi totiz neodpovedel do 3 vterin a pomoci registru to tam uz soupu z5!
kazdopadne dekuji poniizene za ochotu :))
btw: zadna uprava :) proste jsem ji chtel jen jinam :)
sikula05 (272)|10.8.2009 13:29
Zdravím, připojil bych se s podobnou otázkou a prosbou: nějak jsem si smazal ikonu "výchozí"v programech...má tedka jen podobu toho modrobílého čtverečku...jak jí tam zase vrátit?Způsobil jsem si to asi odemčením těch čtyř fixně daných ikon...ostatní jsem přepsal jinými programy, ale výchozí jsem si chtěl zachovat.Díky