Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

prechod z Diamondu na HD

nwagner (88)|26.3.2009 15:52
Ludia jednoducho znejuca otazka ... Ma zmysel prechod z HTC diamond na HTC HD ??? Ma HD nejake minusy oproti Diamondu ??? Ktory fotak je lepsi ??? Dakujem a snad nespustim davovu nenavist .. ;o)))
Matrix_DC (30)|26.3.2009 16:08
No doporucim ti prohlidnout si Mobilmanii a nebo si tu najit recenze o HTC Diamond a HTC Touch HD a hned pak budes vedet jake jsou rozdili. Mel jsem jak Diamonda tak ted mam HD a je v tom dost rozdilu..) Nemuzu si HD vynachvalit... treba uz tim ze ma 3,8" display o proti 2,8"..)):D
osch (1330)|26.3.2009 16:12
Rozhodně přejít. Lépe odladěný HW, větší a ku*evsky lepší displej, prostě pokud na to máš, přejdi.
mahoni_ce4you (34)|26.3.2009 17:13
Jednoéznačně HD a úhlopříčka 3.8 palce a ne 3.5 jak napsal výše Matrix DC.
Matrix_DC (30)|26.3.2009 17:17
@mahoni
diky..uz je opraveno...:)
mpis (120)|26.3.2009 17:54
Rozhodně přejít. Já jsem používall Diamonda 4 měsíce, vyučil jsem se na něm, byl jsem s ním poměrně spokojený, ale ihned jak se objevilo HDčko, jsem ho kupoval a Diamonda úspěšně prodal.Výhody HDčka - úžasný display, datová karta, (4 GB u Diamonda bylo žalostně málo), odladěnější systém, lepší baterka, 3.5 mm výstup,
blackman_82_ce4you (255)|26.3.2009 18:23
tak ja zase vychvalim diamonda ;) Ja bych neprechazel z jednoho prostyho duvodu a to ze je o kus vetsi a podle zkusenosti uzivatelu (vysel o tom snad i clanek na mobil.cz) se spatne ovlada jednou rukou. Nabidka START je "daleko". Taky jsem o prechodu uvazoval ale ovladani je prednejsi ;)

EDIT: citace z mobil.cz "Rovněž zapomeňte na pohodlné ovládání pouze jednou rukou. Displej Touch HD je totiž tak velký, že pokud nemáte extrémně velkou dlaň, budete si muset čas od času telefon posunout v ruce, aby palec dosáhl skutečně všude. Navíc se tak tím pádem vzdáváte podpěry, kterou obstarává malíček, a používání přístroje za chůze či při jízdě tramvají je dosti nebezpečné." vice http://palmare.idnes.cz/uhlavni-nepritel-iphone-a-nejlepsi-wm-zarizeni-dlouhodoby-test-touch-hd-1oe-/pda.asp?c=A090224_001659_pda_ham
htcjirka (1875)|26.3.2009 20:52
Take doporucuji prejit,neni to jen o velkem displeji.Je vyborne odladeny,dotykovka ma lepsi reakce ve smyslu tlaku na displej,ovladani je tez ok.Stylus vytahuji vyjimecne.Opravdu to stoji za to.
milos797 (259)|26.3.2009 22:18
Tak myslím že dôvodov je veľa. Pokiaľ ide o ten vzdialený štart - keď máš v TouchFlo položku "obľúbené programy" tak načo do štartu. K ovladaniu sa dostaneš cez kartu s nastaveniami - všetky nastavenia tak štart v podstate nemusíš použiť. Ja ho používam a nevadí. Obrovská výhoda HD je:
display - to je jedna nádhera, vždy keď ho vyleštím tak som taký spokojný
design - je to by som povedal o úroveň vyššie ako diamond - elegantny, dokonalý...
Podpora - HD je by som povedal veľmi obľúbený a stále sa maká na Romkách
Navigácia - kolegyňa čo má diamonda sa strašne sťažuje - malý display a nepresné. Ja jasam od rozkoše keď zapnem iGo na tom displayiku
3,5 jack - žiadne konektory
Pamäťová karta - bez nej to je úplne iné. Používam čítačku takže jednoznačne treba
BATERKA - je to síce zvláštne, ale baterka vydrží tak že ja som v šoku. Pri normálnom užívaní si určite 3 dni potiahne (ja nabíjam každý večer, ale teším sa tomu, že keď nebude možnosť tak nemusím stresovať)

A aby som zase nebol len za HD - určite ti bude chýbať to kolečko čo má diamond na ovládanie. Sú chvíľký, keď si hovorím - škoda toho. Ale dá sa zvyknúť a ja teraz už fungujem bez toho ako nič. Ale priprav sa na to že ti bude ruka dolu utekať a budeš márne hľadať.

Možno by som ešte povedal - nechceš počkať na niečo nové? Sú už tie diamondy 2... Možno by to stálo za zamyslenie. Aj keď spúšťacia cena zase bude určite hrozná...

Držím prsty pri rozhodovaní.

Tu som vyjadril moje vlastné názori, takže ak niekto nesúhlasi, mám na saláme :D
hafush (136)|27.3.2009 01:05
Souhlasím s výše napsaným. Rozhodování mezi Diamondem a HD je jednoduché-rozhodně HD.
Pak je otázka jestli by jsi si opravdu spíše nevybral mezi přicházejícími novinkami,které mají taky WVGA displej,který se už stává standartem.
HD má krásný a veliký displej a díky němu HD není žádný mrňous. Záleží na tobě jak ti do ruky padne. Jestli ti velikostně vyhovuje spíše menší Diamond,tak ten Diamond2 je jen o málo větší a jeho displej je už dostatečně velký (HD to není,ale do ruky určitě padne lépe).
Takže závěrem buď HD nebo Diamond2.
Počítám správně,že čekat na podzimní novinky se ti nechce. (Přijdou lepší Qualcommy Snapdragon , a i Tegra).
nwagner (88)|27.3.2009 08:35
Dakujem chalani a este dve otazocky:
- JE PRAVDA ZE HD MA HORSI FOTAK AKO DIAMOND /o.i. v podani farieb/
- AKO JE TO S NEKOMPATILBILITOU APLIKACII CO SA TYKA DISPLAYA (nepouzivam ich tak vela ale napr Sgic GPS, IGO8, Resco Explorer, GAlarm, Slovnik od SunnySOFTU,...)
Zdenek Malinsky (9781)|27.3.2009 09:51
ad foťák
Opravdu je takový problém přečíst si obě recenze od Pavla na Diamonda a HD??? A pokud jsi čistě náhodou četl jeho recenze za posledních půl roku, tak bys věděl, že na zařízeních s WM jsou foťáky buď špatné nebo hodně špatné a ani zdaleka nedosahují kvalit fotomobilů, natož levných digifoťáků, takže toto bych při rozhodování rozhodně nebral v úvahu.
nwagner (88)|27.3.2009 11:10
no po pravde s fotkami z Diamondu nemozem suhlasit .. Tie fotky su UPLNE v pohode ... Ide iba o realne porovnanie s fotkami s HD ..
Ale ok - UZ IDEM CITAT RECENZIEEEEEE
nwagner (88)|27.3.2009 13:50
po precitani recenzie mi moja uvodna otazka pride bezpredmetna .. snad este som zvedavy tie pakticke skusenosti s foto .. ale to uz zazijem na vlastnej kozi , kedze HD je snad uz dnes v mojich rukach ..
hafush (136)|27.3.2009 14:05
Už jseš asi rozhodnutý,ale ještě se vrátím k tvé otázce co se týká nekompatibility WVGA displeje. K tomu napíšu jen,že mě fungují všechny aplikace,které jsem nainstaloval a vzhledem k tomu,že WVGA je dnes již standart (téměř všechny nové TOP přístroje). Takže i programátoři tvoří programy i s tímto ohledem. Všechno co ti jde na VGA ti půjde i na WVGA./
Tebou zmiňované programy : já mám - IGO8, Resco Explorer, G-Alarm ,Slovnik od SunnySOFTU - VŠE SUPER
milos797 (259)|29.3.2009 15:45
Ja som zástancom toho, že fotiť sa má foťákom, nie mobilom. Mobil podľa mňa má byť na momentky, keď nemáš pri sebe foťák. Avšak pokiaľ ide o HD - z môjho pohľadu je to pri vhodných svetelných podmienkách použiteľný mobil. Minule som sedel v aute a skúšal som fotiť volant :-) prikladám fotky:




K programom - aj pokiaľ nie je podpora wvga tak sa dajú používať. Ja napríklad takto používam SBP Finance aj Real Dice holdem Poker. Proste tam dolu máš taky 2cm čierny pas.

Inak ak si ho už kúpil, tak by bolo fajn dať tvoje vyjadrenie, spokojnosť,...