Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GCz - Nová aplikace pro GeoCachery

staubein (47)|25.3.2009 23:29
Ahoj,
nedávno jsem objevil velice zajímavou aplikaci pro GeoCaching - GCz od Nicque. Zkusil jsem s ní ulovit i nějakou kešku a funguje velice dobře. Vyhovuje mi na ní zejména naprosto jednoduché a rychlé ovládání, kdy aplikace komunikuje se serverem geocaching.cz a vyhledává všechny potřebné informace on-line.
Na úvodní stránce jsou jen dvě pole: Hledání podle ZIP/PSČ a hledání podle Geocache kódu. Nejlepší je ale tlačítko najít nejbližší kešku, které automaticky vyhledá keše ve vašem okolí, včetně informací zda už máte danou keš odlovenou (odlovené lze odfiltrovat) a o jaký typ se jedná. Keš je možné automaticky zobrazit na mapě Google Maps (pokud je máte v telefonu nainstalované). Přehledný "radar" ukazuje směr k vybrané keši a informace o souřadnicích a vzdálenosti (podobně jako je tomu například v Richeese GPS).
U popisu jednotlivých keší můžete pomocí tlačítek na obrazovce zobrazit zvlášť popis keše, hint, log, mapu, inventář pokud keš obsahuje trasovatelné geopoložky a tlačítko gps které spustí radar a v menu povolí volbu Set Cache Location a jdete na lov:)
Mimo to můžete rovnou z aplikace zalogovat lov do listingu na geocaching.cz a nebo pracovat s trackable items.

aplikaci jsem nalezl zde: http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-gcz.html verze 0.0.31 (verze nevzbuzuje důvěru, ale opravdu to je použitelné), ale dnes jsem koukal že vývoj pokračuje každým dnem a již je nová verze (aktuálně 0.0.32).
Jinak stránka produktu, kde naleznete screenshoty a odkazy na všechny verze je http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm, pokud si chcete přečíst japonský blog:), kde je i sem tam nějaké info o připravované verzi , nebo si ho pomocí googlu přeložit do češtiny tak ten se nachází zde: ]http://d.hatena.ne.jp/Gzh/searchdiary?word=*[GCz]

Otestujte, vyzkoušejte, já jsem nadšen. Považuji GCz za takovou kombinaci Locify a Richeese GPS, ale mě vyhovuje nejvíc. Locify mi s novou ROM nefunguje kvůli blbé javě a i předtím u mně nebyla kdejak stabilní, RicheeseGPS zase měl problémy se signálem, nadruhou stranu umožňoval geocache ukládat a přidávat statusy, což GCz offline neumí.

Hodně zdaru na lovu.

Ondras

A to nejdůležitější, aplikace je zdarma:)

Screenshot:
tombik_ce4you (116)|9.4.2009 15:52
Moc pekny software. Ted vybiram nejaky soft pro sebe. Richesse me perfektne naviguje, Locify zas skvele vyhleda blizke kese.
Jenze to ma vsechno hacek a bohuzel ani tenhle soft ho nevyresil.

Locify mi při pouziti kompasu nenaviguje plynule (10m skoky v lepsim pripade), Richesse zase nevyhleda kese (je treba je predem nahrat). Doufal jsem ze GCz to vyresi (tim ze neni v jave a pritom umi vyhledavat kesky). Ale ouha. V GCz NELZE VYBRAT COM PORT GPSky....Interni GPS diamonda pouzivat nechci (staticka navigace a baterie). S Richesse a Locify pouzivam externi iTec BT339 ale tady ho vyuzit nemohu.

Nevi nekdo jak donutit GCz ke komunikaci s externim modulem na COM 6??
staubein (47)|9.4.2009 22:38
Zdravim, kdyz se podivas na tento odkaz http://d.hatena.ne.jp/Gzh/searchdiary?word=*[GCz , tak tam jsou printscreeny z prave pripravovane verze a na jednom je jiz i videt moznost menit port na jakem je GPS, takze to by melo snad behem par dni tvuj problem vyresit. Jinak co jsem pochopil z krkolomneho prekladu do Aj (a castecne i sam vyzkousel), tak ty odkazy co jsou pod printscreenama ke stazeni jsou ciste na testovanio gps a bohuzel zatim nepodporujou funkce spjate se serverem geocaching.com, tak je ani nestahuj:)

Jinak v nove verzi ma pribyt vice moznosti vyhledavani kesi (podle nazvu, autora apod.), jiz vyse zminena moznost volby portu GPS, upraveny radar (momentalne mi dela na HTC Kaiser problemy a nebyt toho kde vim kde je sever a otacim pda, sipka by matla, ale stejne se naviguji hlavne podle ubyvajicich metru) a take moznost ukladani projite trasy.

Pozitivni je, za na GCz se ustavicne pracuje a jde milovymi kroky vpred.

Po dalsich par keskach mohu potvrdit vybornou navigaci na misto a moznost zobrazit kese primo na mape google maps je uzasna:)

Ahoj a hodne geoloveckeho stesti.
Ondras
tombik_ce4you (116)|10.4.2009 10:16
dekuji za stastne zpravy :-) Tak uvidime co se vyladi driv, jestli locify nebo GCz...kazdopadne na GCz mi je treba neprijemna mala navigacni sipka, na druhou stranu je to aplikace primo pro WM zatimco locify je Java...Ale nutno uznat ze skvela a ceska...Nu coz asi pak prejdu na GCz

EDIT: no vsimnul jsem si jeste jedne veci, verze kterou mam nainstalovanou ma dva neduhy, jeden vazny a jeden kterym si nejsem jist.
Kdyz chci navigovat na vybranou kes tak mi zustanou nevyplnena policka se souradnicemi, takze navigace se koná pouze směrem sever. Ale předpokládám že jsem prostě jen stáhl špatnou verzi.

Druhá chyba je nejspíše vlastnost a nejsem si jist zda není pouze subjektivním dojmem. Stahování dat z netu trvá příšerně dlouho-na rozdíl od locify asi vypisuje přímo ze stránek geocaching.com....locify vše předupravuje na serveru a následně odesílá informace v menším objemu dat (rychlejší a u těch co net platí i levnější).

Takže to vidím tak že budu doufat ve vyřešení těchto neduhů a nebo že se mi podaří vyřešit problém s locify. Každopádně za sebe mohu doporučit locify (pro ty kterým funguje korektně, což já bohužel zatím nejsem, ale vypadá to že je to jen můj problém :-/)
staubein (47)|14.4.2009 00:20
Jo s tou navigaci ke kesi jsem take chvili tapal, ale je potreba jen po klepnuti na tlacitko GPS u kesky jeste v menu vybrat Set Cache location a vse je OK. Prijde mi to jako zbytecny krok, ale pak je to OK. Rychlost stahovani dat mi neprijde zas tak spatna, pocitam ze ze stranek "vykuchava" jednotlive informace, ktere si pak cleni dle sve potreby, coz ma asi za nasledek ponekud delsi dobu potrebnou k jejich stazeni, ale za cenu, aspon pro me, dobre prehlednosti informaci.
tombik_ce4you (116)|15.4.2009 09:49
Aha tak to me fakt nenapadlo :D Mockrat dekuji za radu :-)
Uz aby byla ta verze ve ktere si lze nastavit libovolny COM port. Kdyz mam BT GPS od stareho PDA tak nechci lovit s Diamondi interni (tu pouzivam v aute k plne spokojenosti, ale na chuzi fakt nic moc)..

Jo a ke stahovani, jde o to ze Locify to taky vykuchava ze stranek geocaching.com, ale tece to pres server Locify, kde se to hezky upravi, rozdeli a komprimovane (ci nejak osekane) odesila. U GCz mam pocit jako by tohle vsechno delal software primo v PDA, takze to je narocnejsi na data. Proste doporucuji Locify zkusit. Treba budes stastnejsi nez ja a ta sipka ti pujde ok.
staubein (47)|15.4.2009 15:38
JJ, Locify jsem zkoušel, jeden čas i používal, ale vadí mi na ní že je v javě. Na nějakých rom mi právě kvůli jinak nakonfigurované javě vůbec nešla, což je i současný stav. Aplikace sama o sobě je parádní, ale bohužel momentálně pro mne nepoužitelná. Chci teď aktualizovat ROM tak uvidím jestli na ni locify půjde a jak ji za ten půl rok co jsem ji nepoužíval vylepšili, a zestabilnili.
Ondras
tombik_ce4you (116)|20.4.2009 21:56
no me z nejakeho duvodu taky nejde :-( Nejde mi ta sipka, jinak vsechno, ale bez ni to pro me nema moc smysl..akorat to pouzivam na vyhledavani kesek v okoli a pak to rucne prepisuju do richesse :-(
korenisko (35)|21.4.2009 11:44
Tento soft som skúšal aj ja.
Mam s nim ale problem.
Na HTC S740 mi program bežal, ale akoby nebol pre rozlišenie QVGA. CHibal kus z tlačitka vyhladat najbližšie keše.
Inak, môže byť super.
jumbo_ce4you (162)|21.4.2009 13:49
Dnes jsem stáhnul, nainstaloval a zprovoznil na HTC TyTN (Hermes) s externí BT GPS - stačí nechat řídit práci externí GPSky systém, tj. musí být zatrženo v Settings - External GPS - na záložce Access ;-) Změna portu zatím bohužel není možná :-(
staubein (47)|14.5.2009 15:41
Dnes vyšla nová verze GCz (0.0.32.2), která má upravený GPS Monitor a umožňuje ručně nastavit GPS zařízení (COM port apod.).

Stahovat můžete odsud: http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm.
Info naleznete zde: ]http://d.hatena.ne.jp/Gzh/searchdiary?word=*[GCz]

O víkendu vyzkouším a dám info o zlepšení (nebo zhoršení):)

Ondras
tombik_ce4you (116)|18.5.2009 02:37
Nová verze je absolutně perfektní, konečně umožňuje nastavit si přímo v aplikaci zda má používat interní (com4) nebo extrení (u mě com6) GPS. Čímž se dosáhlo s externí GPS i na diamondu velice zajímavých časů kdy lze navigovat bez přestání a také mnohem přesněji. Krom toho (což jsem ještě nevyzkoušel) je možné logovat trasu.

Mnoho dalších změn se týká šipky udávající směr ke kešce, nyní vypadá jako "radar", jehož měřítko lze upravovat buď manuálně tažením prstu přes display, nebo jej nechat upravovat automaticky (s čímž mám spíše špatnou zkušenost-šipka pak šíleně uskakuje).

Mé dojmy?
Asi skutečně nejlepší GC aplikace pro WM. Ve spojení s google maps je opravdu výborná. Najde keše v okolí, dá vám veškeréé informace včetně nápovědy a následně vás nanaviguje na cíl. A konečně po zalogování v booku můžete rovnou ze svého přístroje zalogovat na stránky geocaching.com pomocí velice přehledného formuláře aniž byste museli přepínat do neohrabaného prohlížeče :-)

:yes:
staubein (47)|18.5.2009 10:26
Pridavam se k nadseni tombika. O vikendu jsem zkousel odlovit nejake kesky a pokrok v aplikaci je uzasny.
Vyhledani satelitu se na mem kaiserovi zkratilo asi na ctvrtinu a radar je mnohem presnejsi. V minule verzi si sipka ukazovala kam chtela a bylo potreba sledovat ubyvajici metry, nyni ukazuje velice presne a navic kresli do radaru proslou trasu, coz umozni zkratit treba bloudenui v kruhu pri dohledavce.
Navic lze pohodlne nastavit komunikaci s gps zarizenim, coz minula verze neumoznovala.
Jak psal tombik, rozhranni na zaslani logu o nalezeni nebo nalezeni kesky, stejne tak jako sprava trackable items jsou paradni a zvyknul jsem si tak rychle logovat hned po nalezeni bez nutnosti prokousavat se kesema po geodnu na pocitaci a satrat v pameti jakou vlastne kesku jsem kde nasel.
Vsem doporucuji aplikaci vyzkouset:)

EDIT1: Radar funguje opravdu precizne a ma novou funkci - solar azimuth. Chvili jsem tapal co je v jednom miste na radaru zluta tecka a vypada to, ze to je aktualni pozice slunce. Tedy v pripade ze se sipka poblba a zacne nahodou navigovat blbym smerem (pri zastaveni nebo pomale chuzi), tak muzete i bez kompasu a znalosti severu lehce mobil spravne zorientovat a udat spravny smer.
Hoper11a (6)|21.5.2009 20:15
Tento program je fakt super, akorat zacal trochu zlobit. Stahl jsem si posledni verzi, a po pokusu o ziskani cache z me blize pozice hodi hlasku " Invalid form location". Tuto hlasku to hodi i kdyz zadam smerovaci cislo. Pritom starsi verzi bezely v pohode. Nastaveni GPS mam fungujici, dokonce mi v GPS Monitoru v aplikaci GCz zobrazuji se satelity. Nevite nekde kde je problem?
staubein (47)|22.5.2009 14:41
S tímto jsem se zatím ještě nesetkal, jestli vám běhá GPS v pohodě, jak říkáte, tak zkuste zkontrolovat zda máte v nastavení správně vyplněné přihlašovací jméno a heslo na geocaching.com. Pokud byste ho neměl, tak Vám nemůže zařízení cache vyhledat.

U mě na HTC Kaiser vše běhá tak jak má.

Ondras
Hoper11a (6)|22.5.2009 14:55
Tak dnes jsem si stahl posledni verzi programu (0.0.32.7), a uz to funguje. Byla u ni poznamka "Geocaching.com server has been maintained. Modified GCz. " to byla asi ta pricina. Ale diky za reakci

staubein (47)|26.5.2009 19:00
Tak dneska vyšla opět nová verze, tentokrát nejspíš s ještě většími změnami než posledně. Jedná se již ne o GCz, ale o GCzII - verze 0.2.33.1. Podle screenshotu by měla obsahovat navíc pokročilejší vyhledávání (podle ruzných věcí). Osobně ji stáhnu a vyzkouším ve čtvrtek, protože předpokládám že dnes a zítra možná vyjde ještě nekolik drobně upravených verzí, tak jak se budou scházet připomínky od uživatelů.
Ke stažení je na obvyklém místě a podrobnější info naleznete opět zde: ]http://d.hatena.ne.jp/Gzh/searchdiary?word=*[GCz]

edit1: Zásadní změna aplikace je i v možnosti ukládat keše do lokálního úložiště a následně je použít (snad i bez nutnosti použít připojeni k internetu - vyzkouším). A vyšla navíc verze 0.2.33.2
Ondras
staubein (47)|1.6.2009 22:58
Vyzkoušel jsem novou verzi aplikace GCzII 0.2.33.6 a má několik příjemných nových funkcí.
Keše lze nyní vyhledávat podle různých parametrů. Pokud se podíváte na podrobnosti o kešce (stáhne info z geocaching.cz), tak se nyní informace již uloží a při příštím zobrazení této kešky se již není potřeba připojovat - úspora datového toku. Lze ukládat i celé seznamy keší a poté je načítat, bez nutnosti znovu je vyhledávat.
Rychlost nalezení satelitů při prvním spuštění je pocitově opět rychlejší (HTC Kaiser). Z minulé verze zůstala možnost nastavit ručně GPS zařízení a pokročilý radar zaznamenávající i prošlou trasu.
GCzII podporuje nově i waypointy.

Stávající vývoj je velice svižný a často se objevují nové verze. S tím souvisí problém s uloženými kešemi v zařízení, které je potřeba v nových verzích někdy stáhnout znovu, staré nejsou kompatibilní.

Ondras:)
mistm (477)|3.6.2009 10:35
jen pripominam, ze je tu nova verze... GCzII_20090603_1415_0233_07.cab

Nahlasil jsem tomu cloveku 2 bugy a on to behem asi 3 dni opravil. To je naprosto paradni, ze vyvoj takle zije. Navic ta aplikace ted po oprave tech bugu spojuje snad vsechno co od aplikace na GC ocekavam.

Mimochodem v pristich verzich se muzeme tesit na prostor pro poznamky behem loveni. Zkratka bajecny program:-)
Hejkal_ce4you (1)|9.6.2009 22:03
Zdravím, může mi prosím někdo poradit co v tomto programu dělám špatně? Po stažení cache, chycení signálu a nastavení "Set cache location" v GPS monitoru se mi zobrazuje nesmyslná vzdálenost od cache - přes 7500km (viz příloha). Přitom cache je asi 2km od místa kde stojím. Přijde mi, že mám někde něco špatně nastaveno, ale zaboha nemohu přijít na to kde a co. Jinak program vypadá velice dobře. Předem díky za každou radu.
00325240_Screen08_GBwM.png 00325240_Screen09_72mC.png
ipetr (138)|12.6.2009 10:08
Koukal jsem, že by verze II snad šla počeštit, nemáte tedy někdo češtinu?
8310 (98)|15.6.2009 21:41
Počeštit by to mělo jít editací GCzII.exe přes ResHacker, což by se tak ale muselo dělat po vydání každé nové verze, což vzhledem k tomu jak často nové verze ten autor vydává, je zbytečná práce.
tombik_ce4you (116)|23.6.2009 00:03
Super inovace :-) Opravdu se z GCz stal nejlepsi GC program ktery znama a splnuje vsechny me pozadavky :)

Akorat uz nestiham byt tak aktivni jako autor :D

Mame tu vcera novou aktualizaci 0.2.33.18

EDIT:Tak tu mame zase dalsi verzi (dneska vysla) 0.2.33.20 :D
mistm (477)|24.6.2009 17:11
[quote=Hejkal]Zdravím, může mi prosím někdo poradit co v tomto programu dělám špatně? Po stažení cache, chycení signálu a nastavení "Set cache location" v GPS monitoru se mi zobrazuje nesmyslná vzdálenost od cache - přes 7500km (viz příloha). Přitom cache je asi 2km od místa kde stojím. Přijde mi, že mám někde něco špatně nastaveno, ale zaboha nemohu přijít na to kde a co. Jinak program vypadá velice dobře. Předem díky za každou radu.[/quote]

Klikni prosim v GPS monitoru do prave horni casti radaru. Zobrazi se tvoje souradnice a target souradnice. Kdyztak udelej zase screenshot. Nevim co by melo byt spatne, uvidime co to vlastne ukazuje za souradnice.

Driv tam byl bug (tak verze .16), ze pri automatickem nastaveni GPS byl problem s 0 v souradnicich. Kazdopadne zkus nejnovejsi verzi (zde)
tombik_ce4you (116)|24.6.2009 23:47
Jeste jsem nemel moznost vyzkouset jak GCz2 beha v terenu, ale zitra se na to chystam. Chtel jsem jen poprosit o radu. Jak mate nastavenou GPS? Konkretne citlivost. Port a baud rate mam nastavenou jako u GCz1 ale netusim co mam nastavit do ty citlivosti pouzivam iTec BT-339 (Navilock BT-338)
a v nouzi interni GPS v diamondu (pokud si modul zapomenu doma).
mistm (477)|25.6.2009 00:10
Citlivost mam na 6 - byl to default tusim. Podle toho co jsem cetl, tak to ma byt presnost GPS zarizeni, ktera se ale lisi pristroj od pristroje. Podle toho se pak pocita presnost +/- pozice. 6ka je udajne prumer, takze zkus to s 6kou :-)
Chrono Leggionaire (187)|25.6.2009 13:03
Zdravím,
dříve jsem tento software na Raphaelovi spokojeně využíval, bohužel v TP2 mi to cache vyhledá, ale pokud v nabídce na nějakou kliknu pro další detaily, tak mi to vyhodí: Cache not Found, zkoušel jsem několikrát přeinstalovávat a nainstalovat starší verze, ale nepomohlo to. Nějaké tipy jsem našel i na stránkách aplikace, ale vyřešit se mi to nepodařilo. Nesetkal se s tím někdo?
mistm (477)|25.6.2009 13:23
Zvlastni problem.

Takze se dostanes na seznam cachi, ale kdyz chces nejakou vybrat, tak to napise not found, je to tak?

Tak uplne nahodou bych urcite zkusil:
1) vybral bych si nejakou "testovaci cache", opsal si jeji ID a zkusil ji otevrit v zarizeni. Pak bych se podival do adresare /GCzII/Caches, jestli je tam jeji XML soubor a juknul bych se i do nej, jestli tam neco je
2) mozna by nebylo spatny se podivat co je v souborech v /GCzII/HTTP_Log ... tedy jestli tam vubec neco je
3) taky bych zkusil program odinstalovat a smazat cely adresar, mozna i registry pokud je pouziva - nejsem si jist. Proste zacit ze zeleny loucky rovnou s nejakou novejsi verzi.
Chrono Leggionaire (187)|25.6.2009 14:20
Díky za reakci.
Přesně tak, tady je screen:

a dělá to tak u všech cache, které jsem zkoušel.

GCZ jsem do HTC instaloval teprve včera a to nejnovější verzi- 0.2.33.20 a mimo tento problém mi to házelo ještě error s přihlašovacími údaji. Ten jsem vyřešil fixem- 0.2.33.20a, která byla speciálně kvůli tomuto dnes uvolněna, bohužel druhý nešvar zatím zůstává.

1) soubor tam je a zdálo se to vše v pořádku, každopádně jsem jej pro jistotu zkusil smazat a vyhledat znovu, ale je to stále stejné.

2) taky se mi zdá, že je tam všechno ok. Je zde několik .html a .xml korektně stažených stránek s danými cashkami z gc.com

3) odinstalace i s ručním smazáním v registrech nepomáhá, ale je možné, že jsem nesmazal všechno. HR kvůli tomu ovšem dělat nebudu, alespoň zatím ne.
mistm (477)|25.6.2009 14:51
Zkousel jsem nejruznejsim nastavovanim docilit tvoje hlasky, ale vzdycky mi to funguje. Zkousel jsem to primo na cache Johanka.

Na strankach pisou akorat zkontrolovat povoleni cookies v pIE (Menu > Tools > Option > Security > "Allow cookies"), ale to jsi vsechno zkousel, ze?

a tohle:
[quote]Visit here!! GC.com Advanced Search
Make sure you use the same ID/Pass.
Proper results there? Validated account on GC.com?

Please check 09_CacheDetail.html under HTTP_Log folder.
If you see N/S ? ??.??? W/E ??? ??.???
You need to activate your GC.com login account.


[/quote]

Obavam se, ze nevim jak to poradit. Leda napsat primo autorovi do vlakna na xda
Chrono Leggionaire (187)|25.6.2009 15:05
Ano, ty tipy z ofic. webu GCZ jsem zkoušel.
Setkal jsem se s tímto problémem mj. na fóru geocaching.cz, kde byla odpověď jiného uživatele, že mu na to pomohla odinstalace, restart a instalace nejnovější verze. Bohužel u mě se to i přesto nechce chytit.

Zkusím ještě projet CeRegEditorem registry a odstranit vše, co má s GCZ něco společného a nově nainstalovat


Edit: Tak zatím to našlo v registrech přes deset záznamů, většina se opakuje..holt nedokonalé předchozí odinstalace. Je docela možné, že tento balast má na nekorektní chování programu významný vliv .Zkusím to všechno promazat a uvidím.
Chrono Leggionaire (187)|17.7.2009 10:15
Včera jsem po čtyřech týdnech zkusil nainstalovat verzi 0.2.34.5 a zdá se, že vše běhá, tak jak má. Zvláštní.
Takže díky všem za pomoc a jde se lovit :)
Donye (1)|19.7.2009 14:43
Zdravím. Prográmek jsem objevil včera a vypadá velmi slušně. Chtěl bych se ale zeptat, jaké máte zkušenosti s importem GPX souborů. GPX soubory si tvořím v programu Cacheprinter a například BeeLineGPS s takto vytvořenými soubory nemá žádný problém. Když ale importuji GPX soubor do GCz, tak se kešky načítají, ale jako výsledek importu se zobrazí např. "0/9 cache(s) (932 KB)" a nic se nikam nenačte. To "0/9" znamená asi to, že z devíti kešek se nenačetla ani jedna... Netušíte, kde může být problém? Předem díky za případnou pomoc!
strojvudce (390)|21.7.2009 22:40
Tak mám stejný oproblém, jaký tu byl zmiňován. Pokud kliknu na nějakou cache ze seznamu, tak to skončí "Cache not found". V tomhle případě najdu o této cache informace v GCzII/HTTP_Log/09_CacheDetail.html, vždy je tam ta poslední, kterou se pokusím otevřít. Když dám stahnout všechny cache, tak stahuje i třeba 1,5MB, ale skončí to hláškou "0 cache(s)/1,5MB". Pokud během stahování sleduju volné místo, tak se snižuje až o cca 100kB a potom zase vyskočí na původní velikost a takhle dokola, jako by se něco stahlo, smazalo a zase dál stahovalo. Skutečně ale stahne těch 1,5MB. Ale nikde nejsou. Adresář Caches v GCzII vůbec nemám a nepomůža ani jeho vytvoření.
Verzi mám poslední 0.2.34.5. Několikrát přeinstalovanou včetně vyčištění registrů.
spike_ce4you (70)|22.7.2009 08:34
Opravte mne jestli se pletu, ale tahle aplikace musí stahovat on-line?
V BeeLine mám staženo na dovolenou přes 600 kešek i s listingem, pokud by umělo tohle import, možná by to nebyla špatná volba. Ale ty problémy co čtu? Nevím... :(
staubein (47)|22.7.2009 09:51
to spike: Ano aplikace cache musi stahovat, ale nic ti nebrani stahnout si je napriklad doma pres wifi nebo ActiveSync a ulozit je. Pak nebudes muset na dovce stahnout ani kilo. Ze zacatku tato volba chybela, v poslednich verzich ale je jiz dobre integrovana a nedela problemy. Me osobne online stahovani velice vyhovuje. Kdyz jsem venku a mam chvili, vyhledam si kesky v okoli a lovim, parada.
Co se problemu tyce, je aplikace stale ve vyvoji (verze 0.0.nic), takze nejake mouchy urcite mit bude, ale autor odstranuje hlasene problemy velice rychle, v posledni dobe vychazely aktualizace treba i nekolikrat denne. Navic ja sam jsem nikdy nemel s GCz zadny problem a myslim ze nejsem sam:)
BeeLine je bezpochyby ve vyvoji dele a bude lepe odladena, nadruhou stranu proti ni hovori to, ze je placena a 30$ neni malo.

Cau Ondras
HADES (209)|31.7.2009 10:42
Naistaloval jsem aktuální verzi Gcz II a chtěl bych vědět k čemu je v konfiguraci GPS položka Accuracy. Vím že to v překladu znamená přesnost, ale už mi není jasné zda větší číslo (10) znamená vyšší přesnost nebo je to naopak. Zkoušel jsem to v praxi ale jakákoliv změna tohoto nastavení se mi nijak neprojevila. Máte s tímto někdo zkušenosti? Případně jakou hodnotu nastavit pro Kaisera? Díky
Eddie75 (11)|12.8.2009 12:15
Zajímalo by mě zcela totéž. Jelikož mi na Diamondu2 nejde HandyGeocaching, vyzkoušel jsem tuhle aplikaci. Jede mi výborně, první keš jsem našel v pohodě. (Zatím používám interní GPSku). Ale když jsem zajel do Polska, tak se mi po chvíli pobíhání po lese úplně ztratil signál (opakovaně, zkoušel jsem). Abych to mohl nastavit, musel bych zpátky do menu a prográmek by pak chtěl stahovat data znovu, což se mi v zahraničí nechtělo, takže jsem odjel s nepořízenou. Myslím, že by volba GPS Acurracy měla mít právě na toto vliv, teď jde o to jaké nastavit číslo...
Díky za případné tipy;)
HADES (209)|18.8.2009 14:10
Tak jsem to dohledal na xda
[quote]>> Btw, what does the option " GPS accuracy" mean?

It's just a coefficient. DOP x GPS accuracy = meters/feet
e.g) DOP = 3.1 GPS accuracy = 6 ==> 3.1x6 = +-18 meters and blue circle on the GPS Monitor screen.[/quote]

Tudíž jsem nastavil na 1
Mashe (622)|31.8.2009 15:05
dotaz - v prvnich dnes vse bez problemu, ale po par dnech se vyskytuje problem kdy sice bez problemu nacte kesky v okoli, ale kdyz si pak neco n aseznamu vyberu, tak uz neni schopna nic ukazat a haze chybu

setkal se s tim nekdo? co s tim? dikes

EDIT: konkretne to hlasi "Cache nenalezen"

jeste bych dodal ze kdyz jsem byl v sobotu v kunratickem lese tak Google map, IGO i TomTom nemeli problem najit GPS signal, ale GCz se vubec nechytal, obcas zvladl najit 2 nebo 3 satelity, ale nebyl schopny se fixnout .. aGPS nepomohlo .. co s tim?
staubein (47)|31.8.2009 15:59
To Mashe: Ano to se jednou za čas stane, pravděpodobně když změní něco na geocaching.com, ze kterého bere aplikace data. Většinou se ale okamžitě objeví nová verze aplikace, která chybu odstraňuje. Tuším, že mi to dělala předposlední verze aplikace, s novou 0.2.35.18, která je ke stažení na http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm , je vše již opět v pořádku.

Ahoj Ondras
staubein (47)|31.8.2009 16:01
BTW: pro ty, kteří nezaznamenali, tak je ke stažení český skin pro aplikaci (na stránce http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm ).
Stačí stáhnout cab a spustit ho v zařízení a skin se nahraje. Při instalaci nové verze není potřeba skin znovu instalovat.

Ondras
Mashe (622)|31.8.2009 16:14
Ondras - super, dikes (sem jeste pridal EDIT do puvodniho prispevku pac jsem si nevsiml ze tu je pata stranka) .. jestli muzete pls mrknout

ad update - neda se to primo nejak do te aplikace stahnout? (nenasel jsem to v nastaveni) nebo musim pokazde hodit cerstvy reinstall?

dikes
staubein (47)|31.8.2009 16:25
Zatím jsem nenasel, ze by gCZ melo primo instalaci updatu z aplikace (pocitam ze to snad v dohledne dobe pridela). Zatim je jedine reseni stahnout novou verzi a dat ji instalovat. Rekne sice, ze odinstaluje predchozi aplikaci, ale nastaveni zachova (nejsem si jisty, jestli defaultne, nebo je potreba pred preinstalaci exportovat registry - klepnout na menu>options>registry>export).
Co se tyce fixnuti pozice, pocitove mi prijde, ze ma obcas vetsi problemy nez jine aplikace, v 99% mi pomuze stahnout pres QuickGPS nova data o staelitech a znovu spustit aplikaci, fix je pak vetsinou hotovy behem par vterin (samozrejme pomuze byt na miste s dobrym vyhledem na oblohu - muj Kaiser neni v prijmu signalu rozhodne hvezda :)).

Ondras
Mashe (622)|31.8.2009 16:37
me to prave vetsinou prijde ze ma vubec nejrychlejsi fix co sem zatim videl, proto pro me to docela prekvapilo v tu sobotu ..

EDIT: update pomohl - dikes
HADES (209)|1.9.2009 23:02
Autoupdate je řešen přes tuto aplikaci
Mashe (622)|2.9.2009 17:25
divam se ze je tam dalsi update :-D to docela leti ...

a propo .. da se nejak udelat i decrypt pro napovedu? mozna sem jen neco prehledl .. dikes
staubein (47)|2.9.2009 17:57
Presne tak, vyvoj aplikace je skvelej, driv jsem instaloval kazdou novou verzi, ted uz jen kdyz se nahromadi par zmen, protoze v opacnem pripade bych nedelal nic jineho:)

Decrypt napovedy se da defaultne nastavit v Menu>Web Browser Settings a tam zatrhnout polozku Decrypt Hint

Cau Ondras
Carpenter_ce4you (166)|23.12.2009 11:36
Zkouším program poprvé - ve verzi GCzII. Pro hledání kešek to po mně chce, abych zadal login data, ale já žádnou položku Přihlašovací údaje v sekci Volby (ani žádné jiné) nemám (můj přístroj je HTC HD2). Skoro mi to připadá, jako bych část nabídek měl mimo obrazovku, ale v menu se nedá scrollovat. Neměl někdo stejný problém? :sarcastic:

Ještě pár obrázků...







a tohle se zobrazí, když kliknu na bílej proužek nad "Registry" na předchozím obrázku:



Login ID prostě chybí...
Keddie_ce4you (49)|28.12.2009 16:32
Máš pravdu. Nad první položkou ti ještě něco chybí. Já mám HTC HD a tam je vidět úplně vše. Takže ti neporadím, jak toho dosáhnout. Snad něco vypnout v systému.