Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak zprovoznit nefungujici GPS modul

zdenek_t (34)|25.3.2009 07:27
Zdravím,
mám problém s gps modulem. Nemohu ho rozchodit. Zkoušel jsem několik navigačních softwarů, různé utility, několik romek i rádií, ale nic nepomohlo. Píšete, že první inicializace trvá hodně dlouho. Opravdu se poprvé musí stát hodinu někde mimo zástavbu? Už si nevím rady. Doufám, že to nebude na další reklamaci.
riki1 (63)|25.3.2009 08:58
A nemas nahodou tu vacsiu bateriu ?
zdenek_t (34)|25.3.2009 09:18
Ne nemám. Mám standardní 900mAh.
Edit: Zkouším teď hard resety, jestli se po nějakém z nich chytí.
FilipP_ce4you (7)|25.3.2009 19:09
a HTC GPS Tool si skusal? Najde ti vobec nejake satelity? Tiez riesim dilemu s gps, satelity mi sice ukaze, niekedy maju aj 3 signal ale nikdy sa nepripoji k nim :(
zdenek_t (34)|25.3.2009 19:18
Všechny známé utilitky jsem zkoušel i GPStool. Mě to nenajde vůbec nic, ani jeden satelit.
FilipP_ce4you (7)|25.3.2009 19:36
Na internete som nasiel upravu registrov, ale to len zlepsi lagovanie GPS, no mozes skusit, aj ja budem dnes skusat...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427888
Drzim palce :)
PS: Ake mas radio?
zdenek_t (34)|25.3.2009 20:21
Díky, kouknu tam. Rádia jsem zkoušel tři. Teď mám 1.09.25.23.
FilipP_ce4you (7)|25.3.2009 20:37
Najhorsie je to, ze vonku je zima a nechce sa mi tam vyckavat kym GPS chyti signal, nech uz je teplo :)
Ja mam radio: 1.00.25.05 a ROMku udK Syrius Topaz R3, ale mozno tam napcham aj tu co mas ty, uvidime
Edit: tak teraz som bol vonku cca 20 minut a nic, 4 satelity sa chytali maximalne/striedalo sa to s jednym alebo ziadnym... ale Satelittes used: 0 stale.. a co znamena ten Fix neviete?
zdenek_t (34)|25.3.2009 21:24
Já to zkoušel dneska taky venku na poli a ani jeden satelit a fix nedostupný. Před tím jsem to měl půl dne za oknem na parapetu a taky nic.
FilipP_ce4you (7)|25.3.2009 21:41
a teda tebe sa ani na takom tom kruhu nezobrazi ziadny cerveny satelit? Myslim v HTC GPS Tools...
zdenek_t (34)|25.3.2009 22:08
Nee, ani jeden.
FilipP_ce4you (7)|25.3.2009 23:42
Tak dnes som to tak pilne riesil ze som az doriesil :( - poobede mi este naslo satelity, ale nepripojilo sa, teraz uz ani satelit nenajde.. oh... tak asi nikto iny nam neporadi :(
Edit: asi ma osvietilo, GPS ma zaznamenalo - spustil som GoogleMaps cez Net, zapol GPS, pustil GPS HTC dal do okna.. a tada! :) sice to trochu skace... ale aspon ze to funguje
aleshermann (7)|26.3.2009 06:48
Jo, vyladit GPS u Diamonda je občas pěkná alchymie, ale nesouvisí to ani tak s ROM, spíš se vyplatí laborovat s rádiem. Občas dokonce pomůže přehrát rádio znovu stejnou verzí, případně jinou verzí a a pak zpátky.
zdenek_t (34)|26.3.2009 07:10
Zkusím ještě jiná rádia. Díky za radu.
FilipP_ce4you (7)|26.3.2009 10:43
idem to dnes skusit rozbehat na Topazovi od udK... uvidime ak sa mi to podari, tak sa ozvem a prilozim presny postup ako som co robil
zatial drzim palce
zdenek_t (34)|26.3.2009 12:19
Já už to vzdávám. Dnes jsem vyzkoušel další tři rádia a stále nic. GPSka nevidí ani jeden satelit. Vyzkoušel jsem i utilitku pro lepší zafixování satelitů FusionGPSFix.1.0.1.1, ale v mém případě to asi nemá valného významu, když nenajde ani jediný satelit. Teď už opravdu nevím. Asi budu čekat jestli se náhodou někdy nechytí sama
FilipP_ce4you (7)|26.3.2009 12:30
niekde som cital ze treba napr.:
1) vytiahnut baterku tak na polhodinu
2) ak pouzivas neoriginal baterku (co myslim ze nie), tak nalepit alobal na lavu stranu zadneho krytu
3) trikrat+- skusit HR za sebou a ze gps by mohlo nabehnut
O tomto rozbehnuti gps na Diamonde je popisaneho mraky, treba citat skusat ak sa nechce tak reklamacia :)
inak pridavam este jeden zaujimavy link na tu upravu tych registrov (aj s obrazkami)
http://www.gumak.cz/?p=71
PS: vacsina ludi ma ale problem s gps lagom, teda gps najde satelity ale nepripoji sa(tj. aj ja este vcera), resp. sa pripoji ale po dlhej dobe... su vsak aj taki co nevidia satelity vobec (to nebol moj pripad a preto moc o tom neviem)
zdenek_t (34)|26.3.2009 17:05
Díky, ještě vyzkouším.
skkubo (33)|26.3.2009 17:14
[quote=FilipP]niekde som cital ze treba napr.:
1) vytiahnut baterku tak na polhodinu
2) ak pouzivas neoriginal baterku (co myslim ze nie), tak nalepit alobal na lavu stranu zadneho krytu
3) trikrat+- skusit HR za sebou a ze gps by mohlo nabehnut
O tomto rozbehnuti gps na Diamonde je popisaneho mraky, treba citat skusat ak sa nechce tak reklamacia :)
inak pridavam este jeden zaujimavy link na tu upravu tych registrov (aj s obrazkami)
http://www.gumak.cz/?p=71
PS: vacsina ludi ma ale problem s gps lagom, teda gps najde satelity ale nepripoji sa(tj. aj ja este vcera), resp. sa pripoji ale po dlhej dobe... su vsak aj taki co nevidia satelity vobec (to nebol moj pripad a preto moc o tom neviem)[/quote]


neni to s tym alobalom trochu prehnane?
kwaso12 (98)|26.3.2009 17:22
Nie taktiez som to cital na XDA aj fotky som tam videl.. proste ta velka neorigynalna baterka mu nejako vadi a pisali tam ze treba nalepit alobal na zadnu stranu a ze to funguje..
zdenek_t (34)|28.3.2009 18:51
Tak toho mám dost. V pondělí jde Diamond znovu na reklamaci. Nic z předchozích rad nepomohlo. Gpsku né a né rozchodit. Díky všem za rady.
Edit: Mluvil jsem s technikem od HTC. Vypadá to na výměnu základní desky telefonu.
zdenek_t (34)|11.4.2009 11:33
Tak už mi přišel Diamond z opravy. Představte si, že při minulé opravě kdy mi vyměňovali displej, zapoměli připojit gps modul k základní desce. Proto mi modul nefungoval. Je mi ale divné, že ho všechny programy detekovaly. Teď jsem ho zkoušel a během pár minut se zafixoval k několika satelitům . Doufám, že to byla moje poslední reklamace. Díky za všechny rady.
misausa (1)|4.7.2009 09:22
Měl jsem taky probl.,našlo mi to satelity,tomtom fungoval 5 min. a následovalo odpojení a tak
furt dokola,už sem z toho byl na palici,jelikož jezdim často do Němec,tak jsem laboroval takto-
přehrání radio rom-1.09.25.23,v adv.config zapnutí agps-restart-vypnutí agps-restart,baterka ven na půl hod.,
instalace ofic.gps patche a začlo to fungovat -tomtom najde 10 satelitů-krasnej stabilní příjem,vyzkoušeno na trase
Děčín-Berlín a z5,bez jedinýho výpadku-nicméně nevim která z těch věcí pomohla
blackman_82_ce4you (255)|31.10.2009 18:42
[quote=zdenek_t]Tak už mi přišel Diamond z opravy. Představte si, že při minulé opravě kdy mi vyměňovali displej, zapoměli připojit gps modul k základní desce. Proto mi modul nefungoval. Je mi ale divné, že ho všechny programy detekovaly. Teď jsem ho zkoušel a během pár minut se zafixoval k několika satelitům . Doufám, že to byla moje poslední reklamace. Díky za všechny rady.[/quote]

Ted se mi vratil diamond ze zaruky (vymena klavesnicky, odlepovalo se mi tlacitko home) a nedari se mi najit ani jeden satelit. Pouzil jsem samozrejme "rychle gps" a nic. Pred opravaou jsem tam hodil origo rom a spl. Ted jsem tam nahral olinex 1.40 a lehkou erziku s radiem 1.11. a satelity nenabehnou :( Ted jsem tel nehal hodku hledat a nic. Tak doufam, jak to tu ctu, ze mi nezapomneli ty blbouni pri vymene klavesnicky gps-ku zapojit :( Jak tedy zjistit ze je pripojena a neni to soft. problem???

EDIT: tak uz mam v telefonu asi 5 ROM a gps porad nic :-( Mimochodem jsem zkusil i rom s manilou 2.5 a musim rict ze je to pecka ;-) ale gps mi to nerozchodilo no :-(
peterpan (19)|1.11.2009 10:01
Me nechodila GPS poinstalaci podpory SIP. Problem byl s knihovnou, kterou to prepsalo. Nastesti provadim pravidelne zalohy tak obhnova byla rychla.

Jinak GPS je integrovana na zakladni desce a pripojena je jen na antenu. Takze pokud je chybne pripojena muze zlobit. V podstate je stejne resena i wifi antena, ktera je take samostatne napojena.
blackman_82_ce4you (255)|1.11.2009 12:06
tak jsem zase tel vratil do tovarniho stavu vcetne rom a spl a zitra jde zpet na reklamaci, gps se proste nechyta :-( GPS je u me druha ci treti nejpouzivanejsi funkce na tomto tel....:evil:
pepci (1)|5.1.2010 19:59
GPS Modul - problem vyresen
Poridil jsem si starsi Diamond brandovany T-Mobile (MDA Compact IV) kvuli testovani a vyvoji aplikaci pro WM. Nakonec se mi zalibil tak, ze jsem ho zacal pouzivat i jako telefon. Dostal jsem se tak i k GPS, akorat se mi nedarilo ho za zadnou cenu rozjet. Vyzkousel jsem vsechno mozne, problem byl nakonec v hardware.

Pro zjisteni stavu jsem pouzival HTC GPS Tool, telefon umisteny u okna. Port COM4, Baudrate 9600 (testovany i jine hodnoty, chovalo se to porad stejne). Stisknout Open, zacne probihat komunikace s modulem (pokud ne, nejede modul vubec - problem v nastaveni), Vybrat Cold Start, Stlacit Nav. Init.

1) Starsi verze Radio ROM (testovana 1.09.25.23 a nejake nizsi verze): HTC GPS Tool nezobrazoval v zalozce Satellite zadne cisla, na mape nebyly zadne body, v zalozce settings probihaly cyklicky 4 sekvence + nejaky binec navic. Samozrejme No Fix.

2) Novejsi verze Radio ROM (1.13.25.4 a novejsi): HTC GPS Tool zobrazoval v zalozce Satellite cisla, a vypadal, jako ze se chyta. Cas od casu zobrazil signal na nekterych satelitech. Na mape byly 2-3 satelity v horni casti vertikalne pod sebou. Ale no fix.

Zkousel jsem vsechno: hodinu chytat signal na otevrenem prostoru, HR, Rom update, Radio Rom update, zmenu rilphone.dll, zmenu portu, baterku ven na 3 dny, prenastavit AGPS, atd... Nakonec jsem se pustil do rozborky telefonu a tam byl problem. Spodni modul (s GPS prijimacem) je propojeny s hornim modulem pomoci koaxialniho kabelu. Ten ma konektory tak priserne, ze pomerne snadno vyskoci. V mem pripade byl vyskocene oba dva. Stacilo je zacvaknout zpet a GPS jede, aspon do doby, nez mi zase nekam spadne.

Zaver:
Pokud mate MDA Compact IV a podobne priznaky popsane pod body 1) a 2) a nejste zrovna v atomovem krytu, je pravdepodobne problem prave v tomto kabelu a vyresi to jedine v servisu (rozebrat MDA je priserna prace a kdybych ho nemel za levno, asi bych se do toho nepustil - pokud mate nicmene zajem o postup, napiste). Jestli je tento problem u Diamonda zafixovany, to bohuzel netusim.
honza.chlan (96)|20.8.2010 15:48
netušíte někdo jestli je někde k dispozici návod nejlépe obrazový jak sakra připojit tu anténu gps - mám přesně ten samý problém ichtylové v servisu při výměně displaye odpojili anténu a už jí nepřipojili a já to prostě znovu do servisu posílat nebudu abych znova čekal jen kvůli téhle ptákovině měsíc to na to kašlu a jistě se ten návod někde válí ale já ho nemůžu nikde zchrastit ?????????