Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N560 a mrtvý GPS modul

Sladge (11)|24.3.2009 15:51
Příjde mi, že se u modelu N560 nepíše pomalu o ničem jiném, než že jsou problémy s GPS modulem. A já na ně nedal a PDA si koupil na inzarát. Je rok používané a předchozímu majiteli prý fungovalo bez problémů. Můj problém je ten, že nejsem schopný rozchodit GPSku tak aby fungovala. Žádný program není schopný se s modulem spojit a fungovat. Zkoušel jsem TT, iGO, SirfDemo i SirfTech, přeflashovat WM na 5, 6 i 6.1 a stále nic. Jsem už zoufalý a nevím co s tím dál. Existuje nějaký způsob jak vyzkoušet, zda je GPS modul vůbec funkční ? Popřípadě byla by nějaká rada co s tím? Dík za všechno.
zivan (615)|24.3.2009 16:09
HR jsi zkousel? Jaky mas nastaveny port a rychlost prenosu u GPS?
Sladge (11)|24.3.2009 16:29
HR pokaždé když se to přeflashovalo. Jinak tam mám teď WM 6.1 s FixGPS a podporou SDHC. Je tam nastaven port COM 4 a 57600 ...
prtdlacka (179)|24.3.2009 21:47
Mám WM6, předtím samozřejmě WM5. GPS i za jízdy fix do 1 minuty. Porty nejsou důležité, jde o to, aby navigační program GPS modul viděl, takže v programu nastavit správně. Funkční jak s automatickou správou tak bez. Rychlost 9600 a přes to nejdu, jinak i mě to s vyšší rychlostí občas zazlobilo (asi 2x, pak jsem někde v diskuzi našel toto doporučení).
Sladge (11)|27.3.2009 10:24
Tak jsem zkusil naflashovat WM 6 a nastavit tam baudovou rychlost těch 9600. Pak jsem zkusil v iGO dát vyhledat GPS modul a nenašlo ho to. Zkoušel jsem nastavit port i rychlost ručně, a taky nic. V tom iGO jsou dvě kolečka, jedno barevně značí kvalitu signálu a jedno nalezení a připojení k GPS modulu. Tak to druhé mi akorát bliká žlutě, jako že se pokouší spojit s GPS modulem,ale nespojí se :-( Takže mi to stále nějak nejede :-(
zivan (615)|27.3.2009 12:14
Jestli se nepletu, tak zlute mi to blikalo, kdyz jsem mel blbe nastaveny port nebo spatnou ROM (ROM pro GPS FIX a PDA bez FIXu). Kdyz najde GPS, tak blika zelene.
Urcite tam mas ten FIX GPS?
Sladge (11)|27.3.2009 12:21
Tak třeba WM 6.1 z webu newplowe je i s GPS FIX a bylo to bez reakci. Když jsem dal WM 6 a doinstaloval GPS FIX a quickGPS, tak tak samo. Ještě zkusím HR, znovu někde jinde stáhnout GPS FiX a zkusím to na iGO 8
Sladge (11)|27.3.2009 13:39
Takže je už vše v pořádku. iGO 8 se mi rozjela. Špatně jsem instaloval GPS FIX. Myslel jsem, že stačí spustit ten cab soubor a restartovat pda. Moje chyba a hloupost. Pak jsem si konečně pořádně přečetl návod na instalaci GPS FIX a nainstaloval ho. Sypu si popel na hlavu a děkuju reagujícím. U WM 6.1 je ten GPS fix implementovaný, ale asi je třeba ho po HR znova spustit a přeinstalovat. Někdy to vyzkouším, teď si budu užívat funkční GPS :-) Teda doufám, že už nebude žádny zakopaný pes :-)
Qemu (75)|28.3.2009 10:24
Zdravim jen pro jistotu mas vyplej infraport? sdili totiz port s GPS..
Sladge (11)|28.3.2009 13:09
No myslím, že jo :-) ale nenašel jsem kde to zjistím. Myslím, že jsem někde četl, že se s tím infraportem dá na dálku ovládat i TV, je to pravda? Je tak silný?
Sladge (11)|28.3.2009 23:12
Tak jen takový postřeh. Zkoušel jsem znova WM 6.1 s GPS FIX a iGOučko mi gps modul zase nenašlo. Zkoušel jsem znova instalovat GPS FIX a nešlo to. Takže jsem musel dát znova WM 6, doinstaloval jsem GPS FIX a je všechno v pořádku.
Qemu (75)|9.4.2009 10:04
Ano lze ovladat tv a dalsi zarizeni, me se dari na zhruba 4 metry... jen je potreba vhodny software, Infraport se vypina v nastaveni co jsou sitova pripojeni tak tam je polzka beam neco.. ted nemam pda po ruce tak ti nereknu jak to tam je presne..
TommyMe (1)|10.4.2009 12:10
Ahojte, koupil jsem FS loox N560 a nemohu v něm rozchodit GPS.Jsem z tohoto stroje celkem zklamaný.chtěl jsem ho převážně na navigaci kvůli velkému displeji a pěknému rozlišení,ale netušil jsem jaké budou problémy s GPS.
Je v něm tento systém:
Windows Mobile 6.1 Classic CE OS 5.2.20755 (Build 20755.1.4.0) WWE (Eng)
Zkoušel jsem reinstall systém a také nastavit na COM4 9600Baudu a nepomáhá.
Pouze IGO 8 našel,že GPS připojeno,ale nenajde to signál.TomTomy vůbec nic.
Musím nahrávat nějaký GPS FIX?Myslel sem, že už je v té instalaci.Bylo to tam psané.Nevím už co s tím.Díky za rady
prtdlacka (179)|10.4.2009 14:02
Zkontroluj v nastavení GPS, zda je nastavená automatická správa zařízení, v připojení zda jsou vypnuté příchozí přenosy. Nastavení portu na COM4 nic neřeší, pokud ho navigační program očekává jinde. A pokud to nepomůže, je tu dost textu na prostudování...