Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace z PPC do Outlooku pomocí ActiveSync

hafush (136)|22.3.2009 03:17
Hledal jsem dlouho a pilně,ale buď jsem blbej,nebo nevidím,ale nikde jsem nenašel odpověď.

Mám komplet prázdný Outlook 2007. Potřebuji přenést cca 300 kontaktů z PPC HTC Touch HD do Outlooku 2007.
Přez ActiveSynch 4.5 se mi to nedaří. Vždy mi prázdným seznamem z Outlooku přemaže mých 300 kontaktů.
Naštěstí mám zálohu (SPB Backup). Dále jsem vyčetl cenou radu,že kontakty jsou v PPC v rootu jako PIM.vol. Takže jsem si zkopíroval soubor jako zálohu.
Dále jsem vyčetl už jen to,že ActiveSynch 4.5 se prý řídí poslední změnou (kontaktu) a podle toho synchronizuje aktualizováním buďto v PC nebo PPC. On ale zjistil poslední změnu (vymazání) v PC a proto bere prázdný seznam kontaktů jako poslední správný stav a maže mi vše v PPC.
Priorita jde totiž nastavit jen v případě konfliktu a ten nastane,jen když dojde ke změnám od poslední synchronizace v obou zařízeních.

Poraďte prosím,jak to udělat,abych přenesl Kontakty,které mám aktuální v PPC do PC,kde je pusto a prázdno.
Jestli to vůbec jde pomocí ActiveSync, nebo jestli musím použít jinou aplikaci (klidně i placenou). Dočetl jsem se o PIM Backup,ale nevím jestli umí spolupracovat s Outlookem 2007.
Když chci něco nainstalovat jako exe, tak se musím připojit přez ActiveSync a i když jsem ho přeinstaloval a udělal nové partnerství ve kterém jsem zakázal synchronizaci Kontaktů, tak ten prevít mi to v PPC stejně vymaže.
Už jsem z toho MAGOR. :mad:
Díky MOC za RADU
titan4 (159)|22.3.2009 10:58
Podle mě funguje když spáruješ PPC s PC. To ti smaže kontakty na PPC. Pokud je ale pak po tom smazání obnovíš a dáš znovu synchronizaci už by se měli normálně natáhnout.
hafush (136)|22.3.2009 11:37
Při každém pokusu o navázání partnerství PPC a PC dojke k vymazání kontaktů. A to kdykoli ať mám ActiveSynch nastavený jakkoli.
titan4 (159)|22.3.2009 12:44
Tak ale ty nesmíš zrušit to partnerství.

1) Vytvoříš partnerství
2) Synchronizuješ - to smaže kontakty na PDA
3) Obnovíš je (ne kompletní obnova - jenom ty kontakty, dobrej je na to třeba ten PIMBackup)
4) Synchronizuješ - to by mělo nahrát kontakty do Outlooku
hafush (136)|22.3.2009 14:25
Jseš GÉNIUS. Povedlo se.
Nejdřív jsem překopíroval soubor PIM.vol (který jsem si schoval na kartě) zpět do PPC.
Udělal jsem zálohu kontaktů pomocí PIM Backup pro možnost následné obnovy.
Pak jsem vytvořill partnerství s ActiveSync a vše nastavil jako předtím.
A spustila se synchronizace při které jsem čekal na opětovné vymazání a světe div se. Místo vymazání kontaktů z PPC konečně všechny nahrál do PC.
Bylo to nejspíš způsobené tím,že při neúspěšných pokusech jsem vždy synchronizoval ihned po obnovení kompletní zálohy z SPB Backup.
Nyní jsem ale neobnovoval zálohu,ale pouze překopíroval soubor PIM.vol , který obsahuje kontakty a restartoval,aby si je systém znovu načetl.
Tím pádem asi systém usoudil,že došlo ke změně a vzal je jako aktualizované a tím ActiveSync provedl zápis do Outlooku v PC.

Díky za rady.