Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes - hardwarová klávesnice s diakritikou?

Rashka (3)|19.3.2009 22:15
Dobré ráno, den, večer.
Vlastním HTC Hermes, přesněji jeho modifikaci AT&T 8525. V něm mám nahozené WM 6.1, je v nich i čeština.
Chtěl bych se vás, zkušenějších uživatelů, zeptat, zda-li jde sprovoznit podpora diakritiky (háčků a čárek) i na hardwarové klávesnici. Na softwarové se mi ji podařilo rozchodit pomocí souboru sym409.txt (možná se to jmenovalo trochu jinak, nevím přesně). Ale na hardwarové, ať mačkám co mačkám, ne a ne ji sprovoznit.
Jde to vůbec? A pokud ano, tak jak? Případně, kde co nastavit, aby to fungovalo?
Předem děkuji za odpověď, případně za nasměrování do příslušného topicu.
Rumburak_ce4you (2)|19.3.2009 23:34
Mám naprosto stejný problém, podle návodů zde mi taká nejde zprovoznit diakritika na HW klávesnici, podle mě to bude verzí rom kterou používám - WM6.1 OS CE 5.2.20755 (sestavení 19212.1.0.3) By Anryl, protože když stisknu Sym tak to neudělá vůbec nic:( . Jinak jsem s touto rom spokojen, obsahuje sice pár chyb ale je to asi nejlepší a jediná česká rom pro TyTN a je dostatečně stabylní a hlavně rychlá.
Rashka (3)|21.3.2009 10:40
Myslíte, že to je ROMkou?
Já mám totiž ROM verzi 20755.8.9.22.1, z 22.9.2008. Radio mám 1.16.00.00 (ta by ovšem na to neměla mít žádný vliv).
Existuje tedy nějaká možnost, jak tam nahodit podporu tlačítka Sym, pokud možno bez downgradu na WM5 (ale pokud nebude zbývat jiná možnost, nebude zbytí)?
Rashka (3)|29.3.2009 13:40
Tak, zkusím se teda zeptat jinak. Je nějaká stabilní ROMka, která podporuje vkládání diakritiky pomocí hardawarové Qwerty klávesnice? Třeba nějaká s WM5, nebo WM6?