Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Uklízení vnitřní paměti PDA

Milan Švec (938)|14.7.2004 21:33
Už dlouho mě štvaly zprávy od systému, že mám (v PDA) paměti málo. Na knoflík zvukového záznamu na boku LOOXe (pořád omylem zapínaný a tajně ucpávající paměť) jsem dal kalkulačku. Rušil jsem nepoužívaný SW. Instaloval jsem na karty. Všechny spuštěné úlohy jsem (ve WisBar Advance) neodkládal, ale hned ukončoval.
Paměti pořád méně.

Teprve úklidová operátorka MemMaid (maid = služka, holka atd. - viz "Pocket Translator 2004") v.1.1 mi konečně pomohla! Nabídla mi 15 možností, dal jsem si hned všechny.
Nejdřív "Scan". Bylo to celých 7,47 MB smetí (z toho 7,40 MB "IE Cache Files"). Bez dlouhého zvažování "Clean". A bylo uklizeno. Proti předchozímu stavu snadno a rychle volná paměť najednou víc než dvojnásobná!

MemMaid zvládá navíc:
- nastavit velikost IE a AvantGo Cache a přehodit je jinam
- zjistit velikosti složek a jejich obsahu
- změnit seznam programů spouštěných při startu systému

a pak už jen pro znalé (informované prosím o komentář možností využití)
- ukončit jinak neviditelné procesy běžící ve vnitřní paměti
- upravit seznam procesů pro upozorňování ("Notification Queue")

Už ale jenom ta konečně volná vnitřní paměť stojí za to.

Existuje pro vyklízení paměti ještě něco podobného?

Screens (66kB)
Trial MemMaid verze 1.1 k vyzkoušení na 15 dnů. Registrace za 8 USD (z Handango + 19% DPH).
eXEden_ce4you (811)|15.7.2004 08:35
[QUOTE="Milan Švec"]ukončit jinak neviditelné procesy běžící ve vnitřní paměti[/QUOTE]
Jsou to procesy, které se dají přirovnat ke službám ve velkých Windows a které nejsou z běžných správců aplikací viditelné. Starají se o chod systému, o správné používání ovladačů apod. S jejich "odpalováním" ale opatrně, abyste si neshodil nějaký systémový proces ;)
[QUOTE="Milan Švec"]upravit seznam procesů pro upozorňování ("Notification Queue")[/QUOTE]
Klasické upomínky, budíky apod. - jedná se o promazání databáze, kde se tyto nachází...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.7.2004 09:05
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="Milan Švec"]ukončit jinak neviditelné procesy běžící ve vnitřní paměti[/QUOTE]
Jsou to procesy, které se dají přirovnat ke službám ve velkých Windows a které nejsou z běžných správců aplikací viditelné. Starají se o chod systému, o správné používání ovladačů apod. S jejich "odpalováním" ale opatrně, abyste si neshodil nějaký systémový proces ;)[/QUOTE]
Pozdě, už se stalo :D . Pozor na to, odpálil jsem při testování nějak ActiveSync, pomohl jen total reset a obnova ze zálohy... Ale to je normální daň kombinace zvědavosti a neznalosti :D . Proto zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Milan Švec (938)|15.7.2004 11:01
Takže do skrytých procesů bude lepší nešťourat radši vůbec.

Pro srovnání další možnosti pro čištění vnitřní paměti.
Free je Pocket Cleaner Plus od Inetinfosoftsys.
Na opačné straně je za 20 USD nadupaný Storage Analyzer od Kilmist.
Za 14,50 USD lze pořídit Pocket Mechanic od Anton Tomov Software, který toho ke své ceně umí asi nejvíc.
Za podobných 15 USD je Pocket CleanUp od MindSoft, který je proti Pocket Mechanic, ale i MemMaid za tu cenu vyloženě slabý.

A pak tu je skupina od 6 do 9 USD.
Za 6 ClEaner od Uninet
za 7 Space Reclaimer od ValkSoft,
za 8 Space Detective od SpriteSoftware,
za 8 už zmíněný MemMaid a
za 9 USD SKTools od SK Software.
Vypadá to, že právě SKTools toho umí nejvíc a je srovnatelný i s Pocket Mechanicem. Zatím mi vychází jako optimální řešení.

Protože čištění paměti se vyhnout nedá, je zase co zkoušet.
Který SW používáte?



Pavel Koza (4761)|15.7.2004 11:08
...ja nejsem asi uplne bezny uzivatel, rotace PDA je u mne enormni, ale kdyz uz se mi ho podari zasekat, tak udelam HW reset a je uklizeno:)

Aplkace delim do tri kategorii:

1. Nezbytne (instalace do main memory, diky ActiveSync otazka par vterin)
2. Chytre (mam jejich kopii na karte, nepotrebuji install)
3. Ostatni

Takze po HW resetu mam asi za 3 minuty PDA tak, jak chci, ciste jak lilie:) Na chytre programy mam pulgigove SD a vic nepotrebuju.
Milan Švec (938)|15.7.2004 12:15
Upřesnění:
S jakým SW pro uvolnění paměti (zasekané pozůstatky činnosti různého používaného, instalovaného i zrušeného SW) na svém PDA máte osobní zkušenosti?

Hlavními hodnotami při denním provozu PDA, které je potřeba hlídat jako oko v hlavě, jsou v mém případě ne jeho HW nebo SW, ale data, stabilita a bezproblémová a okamžitá provozuschopnost.
Pak i mimořádný soft reset je signalizací něčeho špatného. A hard reset (brr) je přípustný jen při upgrade systému.

Prosím proto o poznatky z používání výše uvedeného (případně jiného) úklidového SW pro občasné (nebo pravidelné) uvolňování vnitřní paměti od zmíněného balastu.
Dík předem.

Až bude v mém příštím PDA (LOOX 720?) paměť 128 místo 64MB, bude zase pokoj. Aspoň zas na dva roky, doufám. :)
dyndy (159)|15.7.2004 13:06
Já mám pár týdnů MemMaid. Vyčištěno a stále jedu. Dříve sem používal variantu hardresetu a opětovné instalace. Mám podobný systém jako vládce ce4you.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.7.2004 19:20
[QUOTE="Milan Švec"]Takže do skrytých procesů bude lepší nešťourat radši vůbec.
...................

Protože čištění paměti se vyhnout nedá, je zase co zkoušet.
Který SW používáte?[/QUOTE]
Ano, nešťourat a vracím se proto k Pocket Cleaner Plus a i s ním budu opatrnější :D
PavelR. (2184)|17.7.2004 07:16
[QUOTE="Milan Švec"]
Prosím proto o poznatky z používání výše uvedeného (případně jiného) úklidového SW pro občasné (nebo pravidelné) uvolňování vnitřní paměti od zmíněného balastu.s na dva roky [/QUOTE]

... u mě byl vývoj v čištění PDA následující:

1. HW reset (prováděl jsem jej poměrně často a systém obnovy jsem měl dopracován téměř k dokonalosti - tj. na PC jsem spustil bat soubor, který mi nakopíroval soubory kam bylo potřeba, naimportoval registry s nastavením, připojení, e-malu atd.)

2. Pak jsem používal kombinaci bodu 1. (již ale méně často) a čistící funkci Power Clean u Battery Packu.

3. Nyní používám Space Reclaimer. Program mi slouží dobře a dělá přesně to co má dělat ... Neznamená to, že již nedělám tvrdý reset, ale snažím se, aby to nemuselo být zase až tak často. Jinými slovy, pokud jej provedu, tak to není již kvůli vyčištění PDA od zbytečných souborů, ale zcela kvůli jiným okolnostem, u kterých Space Reclaimer nebo jakýkoliv jiný podobný program nepomůže :) ...

PavelR.
Wuffi (1599)|4.8.2004 14:43
Mno, tak jsem si stahl demo Mem Maid ze zkusim... A ouha...

1. necisti mi Temporary Internet Files a dalsi veci ve slozce profiles
2. jednou jsem nechtene zatrhnul checkbox pro zvoleni vsech polozek a ted toho hodne lituju - jednak mi smazl zastupce kteri byli uplne vporadku (to neni zadna pohroma) , co je ale horsi je ze odmazl data co pouziva Remove Programs a tak ted nic neodinstaluju normalni cestou - ani MemMaid, ktery jsem chtel odstranit za to co provedl...
condys_ce4you (103)|4.8.2004 16:13
JA POUŽÍVAM UŽ MĚSIC PLACENY TSKTOOLS,A V MOŽNOSTECH VYČISTIT TEMPORARY-CACHE FOLDERSJE MOŽNOST ZATRŽITKA ,,FORCED DELETION". VŠE SE Z PROFILES VYČISRI A JE TO JAK PO HARD RESETU. ŽADNY JINY PROGRAM,EK TO NEDOVEDL,A TO JSEM PAR VYSKOUŠEL.
Milan Švec (938)|4.8.2004 22:49
Moje potřeby teď nakonec plní FastCleanup, který je free, bere jen 8 kB paměti a bez nějakých nastavování dělá přesně to, co třeba. Čistí paměť od smetí.
fury_only_ce4you (259)|5.10.2004 20:03
Tak jsem si stahnul soft REMOVER a prog Cleaner Plus, ale ikdyž dám vyčistit registry a vlasně i vše ostatní v prog Cleaner Plus, píše mi stále prog remover , že našel několich neplatných klíčů a několich duplicitních souborů...???Existuje nějaký soft, který pocketpc opravdu vyčistí...?Chybné odkazy v reg...atd...
Defie_ce4you (5)|24.11.2005 07:20
[QUOTE="Pavel Koza"]...ja nejsem asi uplne bezny uzivatel, rotace PDA je u mne enormni, ale kdyz uz se mi ho podari zasekat, tak udelam HW reset a je uklizeno:)

Aplkace delim do tri kategorii:

1. Nezbytne (instalace do main memory, diky ActiveSync otazka par vterin)
2. Chytre (mam jejich kopii na karte, nepotrebuji install)
3. Ostatni

Takze po HW resetu mam asi za 3 minuty PDA tak, jak chci, ciste jak lilie:) Na chytre programy mam pulgigove SD a vic nepotrebuju.[/QUOTE]


Sice se jedna o velmi starou zpravu, ale i tak by mne zajimalo, zdali Vam tento system vydrzel a jak resite vetsi zaseky, kdyz nejste v blizkosti sveho PC a Active sync
Pavel Koza (4761)|24.11.2005 11:48
No vice mene uplne stejne:) Postu mam na Exchange serveru, na karte certifikat. Nastaveni Inetu a synchronizace s postou, kalendarem a kontakty prace na minutu. Co potrebuju a musi se instalovat mam ve forme CAB na karte.

Jediny problem muze nastat, pokud mi umre SD karta, ale to se u te, co pouzivam na data, nastesti jeste nestalo. Navic jsem si s MDA Compact zvykl na velkou stabilitu, takze nechteny HW jsem za pul roku okusil jen jednou.
Michael72 (3)|26.1.2006 14:27
[QUOTE="Milan Švec"]Moje potřeby teď nakonec plní FastCleanup, který je free, bere jen 8 kB paměti a bez nějakých nastavování dělá přesně to, co třeba. Čistí paměť od smetí.[/QUOTE]
Bude bezpečně chodit i ve Variu?Díky.