Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TYTN II - Strata dát na micro SD

sobi1 (51)|17.3.2009 16:58
Pred týždňom som na inom mieste popísal zaujímavý úkaz. Túto tému som založil preto, lebo taký istý problém.

Popis problému: ráno piatok 13. som zistil, že z micro SD karty mi zmyzli všetky dáta a adresáre okrem adresára FilesToBeDeleted. Okrem iného všetky inštalácie v ProgramFiles, čo sa prejavilo tak, že príslušné ikony v záložke Programy ostali biele, Cele sa to správalo ako keby som celú kartu jedným príkazom fyzicky zmazal, čo sa ale určite nestalo. Nasledovali sprievodné znaky ako studený pot na chrbte a podobne.Všetci to poznáte keď sa stane že z neopatrnosti, resp. z neznalosti odkliknete niečo, čo má fatálne následky. V ďalšom kroku som sa zmieril so stratou dát a začal som nanovo inštalovať stratené aplikácie. Okrem iného aj HHC, ktoré bolo pôvodne na SD karte, HTC Home som na základe doporučení mal nainštalované v PDA. Spustenie HHC malo za následok, že stroj zamrzol a zrušil aj HTC Home. To som následne preinštaloval. HHC do teraz nebeží korektne.
Teraz príde pointa: Dnes som zistil, že dáta na karte sa zázračne objavili aj keď nie všetky. Spreivodným znakom bol napr. duplicitný adresár Progrmafiles.
Nenašiel som žiadne z pôvodných fotografií aj keď adresár sa fyzicky obnovil.
Z celej slúsenosti mám pocit, akoby sa mi niekto cez WiFi, resp GPRS vrtal v mašine. Podobný roblém popísal ešte jeden maník v téme HTC TYTN II flasovani,skusenosti. Ak má niekto podobné skúsenosti podeľte sa.
sobi1 (51)|17.3.2009 20:33
Vďaka za link na tému záchrana dát. Ja ale nepíšem o záchrane dát, čo v konečnom dôsledku nie je až taká jednoduchá záležitosť, čo potvrdí každý kto sa už pokúšal o niečo podobné. Chcem osloviť všetkých, ktorým sa podobný prípad stal na ich PDA. To čo sa stalo mne nesúvisí so žiadnou aktivitou ktorá by mala za následok nekontrolované vymazanie SD karty. Tvrdím, že sa ak stalo na základe chyby zariadenia, ale prvdepodobnejšie po zásahu z vonku a to či už prostredníctvom vírusu resp. priameho zásahu druhej osoby. Chcem zistiť, či to už niekto pozoroval, a ak áno chcem zitiť na základe akého reťazca udalostí. Mám jeden typ, ale ten až keď sa ozve niekto s podobnou skúsenosťou. Možno potom ľudia z určitej nemenovanej spoločnosti budú musieť vysvetliť, prečo po odinštalovaní oficiálnej trialovej verzie dochádza na zariadení k podobným situáciám.
zdenpok (207)|18.3.2009 11:37
Nemůže to být nějaká špatná verze ROM? Toto přesně dělalo na originálních ROM u Heralda. Po přeflashnutí na jinou verzi se tento problém naštěstí vyřešil. Určitým řešením byl program sd sentry, který kartu hlídá.
sobi1 (51)|18.3.2009 13:00
Je to celkom možné, to by sa ale malo prejaviť na strojoch s pôvodnou ROM od Orange SK. Ja som zatiaľ neflashoval a stroj mám už vyše roka.

Ale narazil som na príspevok od Halda 13.6. 2008 v sekcii HTC Kaiser (TyTN II) - tipy, triky, zkušenosti... a tam to vyzeralo presne tak isto na TYTNII. Žiaľ vtedy maníkovy nikto neodpovedal.
A teraz kopec srandy: Neviem či trpím stihomamom, ale dátumy obidvoch udalostí sú veľmi podobné. Jedná sa o piatok 13. Teraz už naozaj neverím, že to nebolo z vonku.

Čo na to moderátori?

Čo sa týka sd sentry rád by som poznal detaily. Nepošleš link?
Vďaka
FALCO_01 (32)|31.3.2009 13:56
Tak mě se stalo přesně to samé, bohužel jsem přišel o všechno co jsem na kartě měl. Zajimavé bylo že karta mi ukazovala 80% zaplnění ale v průzkumníku jsem měl jenom tu složku ToDelete nebo tak nějak. Bohužel ani naformátovat kartu se mi nepodařilo, furt to vyhazovalo chybu jak v resco exploreru tak i v pocket mechanicu, nakonec se mi podařilo v pocket mechanicu obnovit špatné clustery a následně je ručně smazat, jelikož formát stále nešel. No a pak jsem provedl hard reset a následně instalace všeho znova.
Hold musíme si uvědomit že jsou to furt jenom jedničky a nuly :(