Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-mail - odeslaná pošta

Jluk (8)|16.3.2009 12:07
Mám jeden problém. V HTC mám nastaven účet, který se synchronizuje se serverem přes IMAP a všechny odeslané maily se řadí OD KOHO a ne KOMU. Vždy když odešlu mail, tak je to dle odeslané adresy, ale při další synchronizaci se už zařadí od KOHO. Takže mám všechny maily v odeslané poště jen pod mojí adresou. Nevíte někdo jak na to? Zkoušel jsem hledat jestli nejde nastavit jiné řazení, ale nic jsem nenašel (je tam jen OD, PŘIJATO, PŘEDMĚT, TYP ZPRÁVY................ale KOMU tam není). :(

Díky
tortoise (546)|17.3.2009 15:29
Jedno řešení bych měl - nepoužívat zoufale nefunkční Microsoftí zpraseniny, ale něco jiného. Pro IMAP mail se mi osvědčil např. QMail.
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2009 18:09
Já ty zoufale nefunkční Microsoftí zpraseniny požívám 5 let a nikdy jsem, kromě občasného testování, nepoužíval jiný e-mailový klient (a ani jsem neměl potřebu). Ale určitě dělám něco špatně, že mi to funguje. :sarcastic: :?
htcjirka (1875)|17.3.2009 20:40
Microsoftí zpraseniny pouzivam take leta a chodi bez chybicky a najednicku,problem asi nebude u Microsoftu :sarcastic:
tortoise (546)|17.3.2009 21:58
Zdeněk Malinský a htcjirka: Dobře, připouštím narážku, že chyba je u mě, rád se poučím. Můžeme začít například tímto:
1) Jak odrušit profil Outlook e-mail, který nepoužívám a v Pocket Outlooku mi straší
2) Jak nastavím, která IMAP složka je "Odeslaná pošta" a která IMAP složka jsou "Koncepty". Jinou než IMAP poštu nepoužívám a Outook mi odeslanou poštu neustále cpe do složky "Sent Items", ačkoliv na serveru již složku odeslané pošty (nazvanou Sent) mám a žádní klienti (Thunderbird, QMail, Opera, Squirrelmail apod.) nemají problém tyto složky používat.
CableG (38)|6.8.2009 01:11
Btw krom toho, že nejde nastavit jméno imap složky pro odeslanou poštu, tak navíc to jméno podléhá lokalizaci, takže po instalaci sunnysoftí češtiny (testováno na HTC Diamond 2) se pošta začne ukládat do "Odeslané".
Zdenek Malinsky (9781)|7.8.2009 13:12
to tortoise, CableG

Chce to jen si všechno správně nastavit na serveru a pak teprve, co se má synchronizovat. Opravdu to není žádná velká věda.
Problém bych hledal spíše na straně toho serveru. To je asi nějaký freemail, že? :? Co jsme kdysi zkoušeli, tak imap fungoval dobře (myslím freemaily) jen centrumu (seznam byl tragický), ale to je tak 3 roky nazpět, takže dle hesla "každá změna je k horšímu" se poslední dobou na centrumu dosti zhoršili. Naštěstí pop3 a imap ani freemaily nemusím používat.
tortoise (546)|7.8.2009 20:50
Co to znamená "všechno správně nastavit na serveru"? RFC3501 specifikující IMAP nic takového jako "správně nastavené jméno složky s odeslanou poštou a koncepty" nezná. A jak jsem zmínil výše, každý rozumný IMAP klient umožňuje určit, které serverové složky slouží pro jaký typ pošty.
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2009 22:59
[quote=tortoise]Co to znamená "všechno správně nastavit na serveru"?[/quote]Kterému slovu nerozumíš?

tortoise (546)|9.8.2009 08:41
Mám pocit, že nerozumíš ty. Jasně jsem psal, že protokol IMAP nepožaduje žádné speicální (tzn. správné) nastavení na serveru. Naopak, je to MUA, který mi musí nechat umožnit zvolit, která složka na serveru je pro který typ pošty. Takže já opravdu netuším, co si pod pojmem "správně nastavit na serveru" představuješ.

Takže prosím ještě jednou, abys specifikoval, CO se podle tebe má SPRÁVNĚ nastavit na serveru.
lelouch (331)|9.8.2009 17:19
Už se na to nemohu koukat: Takže drahý tortoisi, něco jako default složky IMAP servery znají. Vniřně - pro odeslanou poštu třebas .Sent, pro koš .Trash atd. To za prvé.

Za druhé, Protože je Outlook univerzální klient, jednoduše odeslanou poštu bez ohledu na typ cpe do Sent Items, resp. Odeslané a pod. - podle jedné asi ze 70ti jazykových verzí, které podporuje. Pokud se ale tento název neshoduje s aliasem .Sent složky IMAP serveru, vytvoří si složku vlastní - ale ta se zobrazuje jako "custom" - a jako přijatá (ne odeslaná) pošta (proto v hlavičce preferuje FROM: před TO: ) .

Upřímně řečeno, pokud by měl server nastavené všechny možné aliasy pro .Sent, žádný problém by nevznikl. Takhle existuje pouze jediná cesta: nastavit si na serveru pravidlo (filtr), který vše z Outlookem vytvořené složky Sent Items hned háže do té správné serverové - ať už se jmenuje Sent, Odeslaná pošta nebo Envoyeé. V této složce se již budou všechny odeslané maily zobrazovat správně, jelikož jde o SERVEROVOU složku .Sent, která hlavičky generuje jak má. Nemusím snad zdůrazňovat, že je třeba mít zaplou synchronizaci obou složek.

EDIT: Smajlík místo interpunkce...
EDIT2: Mírné sesrozumitelnění a odstranění prudivých překlepů
tortoise (546)|9.8.2009 18:45
Takže v prvé řadě děkuji za první konkrétní vyjádření k tématu.

Zadruhé - je mi líto, že neumíš pořádně číst. Já jsem nepsal, že IMAP servery nemají defaultní složky, já jsem psal, že v RFC, které tento protokol specifikuje, není nic o tom, jaké jsou JEDINÉ SPRÁVNÉ NÁZVY (TM) těch kterých složek.

Zatřetí - přesně to, že Outlook mě nenechá zvolit, která složka na serveru slouží k ukládání odeslané pošty apod., ho deklasuje na IMAP klienta nejhorší kategorie. Každý slušný program, opakuji asi potřetí, uživatele nechá zvolit, jaké složky na serveru odpovídají kterým. Obeličky typu "udělejte si server-side pravidlo" mají opravdu hodně daleko ke "správně nastavenému serveru". Věř mi, že vyjma produktů MS jsem nezažil MUA, který by ke své korektní funkci potřeboval nějaké speciální "správné nastavení serveru".

Začtvrté - přestože mám v Pocket Oulooku odeslanou poštu v Sent Items, tak mám také jako jiný přispěvatel zde v seznamu mailů nikoliv TO, ale FROM. Nevím, kde udělali soudruzi chybu, IMAP server je Courier a opět, světe div se, všichni ostatní klienti, kterými na svůj mail přistupuji, fungují korektně.
lelouch (331)|9.8.2009 19:10
Poradil bych ti v první řadě se chovat slušně - například bez chytrých poznámek o gramotnosti. Kdo tady chce pomoct jseš ty. Pokud chceš pouze trousit moudra, bonmoty na adresu jiných, a vylévat si srdíčko na adresu Outlooku - stačí říct, pak se ale toto vlákno odstěhuje do pokecu a tobě se ode mne dostane akorát rady ať si koupíš iPhone. Jejich zabudovaný klient pro změnu neumí full-text hledání v mailech - stěžuj si pak u nich.

Když už jsme u schopnosti porozumět psanému textu, jak jsem zmínil, jediné správné názvy definovány JSOU. Proč jsou řazené maily v CUSTOM složce Sent Items jak jsou, jsem vysvětlil dost jasně. Zatřetí, systémově čisté řešení je to, že inteligentní admin nastaví na IMAP serveru jako jeden z aliasů Sent Items a tento problém prostě ani nevznikne. Protože ale ani po kupě mouder stále nevíme o jakém konkrétním serveru se bavíme, nemá smysl to rozebírat.

Jo, příště se zřejmě přidám k htcjirkovi a Zdeňkovi - nechápal jsem, proč se vyhýbají další konverzaci. Asi už chápu.
tortoise (546)|9.8.2009 21:06
Já bych byl velmi rád, kdyby se diskuze držela věcné roviny a faktů.

Zaprvé - já jsem opravdu nebyl ten, kdo potřeboval poradit, já jsem naopak radil, jak se s problémem poprat (radil jsem použít QMail)

Zadruhé - já jsem uvedl odkaz na specifikaci, ze které nic takového jako pevně dané defaultní názvy složek nevyplývá. Netvrdím, že mám patent na rozum a že se nemohu plést, ale namísto odkazem na příslušné specifikace těch defaultních názvů argumentovat "zmínil jsem, že názvy definovány JSOU", je poněkud nešťastné.

Zatřetí - psal jsem, že Pocket Outlook mi v defaultní složce "Sent items" nezobrazuje FROM, ale TO. Pokud umím správně číst, vysvětloval jsi, proč se to blbě řadí v custom složce a nikoliv v defaultní. Diskuze je opravdu těžká, pokud reaguješ na něco, co jsem nikde nenapsal.

Zbytek už není o faktech, ale dojmech (mimochodem, že v mém případě jde o server Courier jsem už taky zmiňoval).