Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Volba? ASUS P552w, E-TEN M800?.. Vyhral ASUS P750 !!:)

kevin19_ce4you (136)|16.3.2009 10:10
Zdravim...

Bol som v minulosti majitelmi najprv ASUSu A639N, potom ked som potreboval aj telefonne funkcie som mal 2 roky ASUS P535..
Teraz som 3 mesiace bez PDA, ale blizi sa leto a budem zase potrebovat GPScko na cesty po Europe :)....... chcem sa opytat na radu...

Uz som iba par dni od kupy, a rozhodujem sa medzi E-TENOM M800 (najme pre externu klavesnicu ktoru urcite vyuzijem - mail, sms, mms..........)
a medzi Asusom P552w.

Lenze obavam sa problemom s RAMkou v pripade M800, bude podla Vas problem ak to budem pouzivat na navigovanie cez iGO8 ale aj na dlhe cesty kde si zaznamenavam aj prejdenu trasu (.gpx).. napriklad dokaze to zariadenie ak ho ZAPNEM a nespustim nic ine iba iGO8 prejst a urobit aj cca 1500km cestu bez toho aby spadlo? Vsade citam ze ma velmi malo RAM, a niekedy aj Moj ASUS P535 mal na konci problemy s navigaciou a niekedy zamrzol po prejdeni 1000km vkuse............

To je jediny problem ktory ma trapi, ak je to naozaj problem, pojdem do ASUSu P552w, ktory ma za rovnaku cenu nastastie aj autodrziak a autonabijacku. Ak ma ale vyvediete z omylu a napiste ze ten E-TEN M800 nebude robt problemy ak nespustim naraz viac ako 2-3 aplikacie (solitaire napr...., opera, a iGO) tak asi pojdem do ETENU..

DAKUJEM ZA RADY

este dodam ze som zo SR, a za zariadenie som ochotny dat maximalne 10 000sk, teda cca 333eur, a tieto obe tam spadaju. Nic lepsie som nenasiel, a HP 614 stoji sice 9, ale nema ani qwertz klavesnicu ani drziak ani autonabijacku, takze ho vylucujem. ETEN ma zaujal kvoli klavesnici, a ASUS kvoli tomu ze ASUS uz poznam.. Takze tak
kevin19_ce4you (136)|16.3.2009 11:17
a prosim Vas este mi poradte, ci nebude problem zohnat AUTONABIJACKU a AUTODRZIAK na ten ETEN, teda aby dodavala taky prud nabijacka aby neznizila zivotnost baterie..

hladal som tu na fore, na drziak som nasiel odkaz ale je tam ze uz to nepredavaju...... takze originalny uz asi nezozeniem ale ta nabijacka ma velmi zaujima
tomsoft (2734)|16.3.2009 12:46
to: kevin19
Ahoj,
Možná teď někoho naštvu, ale musím. E-TEN, který má GSM a má jen 64MB RAM - na to bych se nedíval.
Pokud chceš aby zařízení mělo GSM a GPS a chgceš používat IGO8, nedívej se vůbec na zařízení, které mají 64MB RAM, jsou to vyhozené peníze.
Mám i ASUSe P535, ale v něm 128 MB RAM a je to o něčem jiném. Případy jako "Out Off Memory" neznám.
Jestli máš na výběr jen z těch dvou typů co jsi zde uvedl, určitě bych šel do ASUSu.
Problém nebo možný výhoda u E-Tenu je, že má sice oproti P552 i VGA displej a rozlišení 640x480, ale zase končíme s RAMkou.
Pokud hledáš něco nového a plánuješ telefonování i navigaci IGO8, nedívej se po zařízeních co mají 64MB.
Neříkám, že to nepojede, ale znáš to z minula co dělá málo RAMky....
kevin19_ce4you (136)|16.3.2009 13:47
diky za radu.... :)

mozno som to aj chcel pocut, len ten ETEN ma lakal klavesnicou, ale skrie ma ze nema v baleni prislusenstvo a TA RAM.....

tak asi pojdem do ASUSu aj ked som chcel proti P535 novym PDAckom ziskat viac ako len HSPDA, tak neviem ci nepockam a nevezmem P565 po zlacneni, pripadne HTC Diamond, nieco cim ziskam viac oproti P535, VGA displej ma laka.. no neviem co urobim..
tomsoft (2734)|16.3.2009 14:00
Taky jsem měnil :)
Ale na Asuska P535 nedám dopustit (teda se 128MB RAM).
Pokud Tě láká VGA, tak porozmýšlej. P565 - no, do ní bych asi nešel. P835 - ještě není v prodeji a bude něco stát :(
Diamond nebo PRO stojí za zvážení, je to jen o penězích, bohužel.
Jestli máš P535 a si s ní spokojen, zvaž upgrade na 128MB, jestli chceš VGA, tak něco se 128MB RAM (Diamond, PRO, XPeria, HD),
ale zase jsem u těch financí, rozhodnutí je na Tobě. :)
kevin19_ce4you (136)|16.3.2009 14:02
P535 som predal minuly rok cize uz ju nemam...

Tak mam vziat P552w?? :)
Zdenek Malinsky (9781)|16.3.2009 14:07
Pokud chceš něco s klávesnicí, tak se spíše podívej na HTC TyTN II alias Kaiser (bazar), Touch Pro alias Raphael nebo počkat na TouchPro2 alias Rhodium, resp. u všech modelů možno i všechny verze těchto modelů pro mobilní operátory.
Advantage nebo Shift budou pro tebe asi velké.

Osobně si luxus být vlastníkem některého ze dvou zařízení v názvu vlákna rád odpustím. Parametry (hlavně rychlost procesoru) nejsou vše.
kevin19_ce4you (136)|17.3.2009 20:46
zdenek. diky za radu...

dnes a vcera som precital viacero recenzii, ale po precitani niektorych vecer som asi zmenil nazor, a mam zaujem o uplne ine PDA:

a tym je: HTC Touch Cruise '09

Budem rad, ak mi napises Ty alebo niekto iny, ci toto PDA bude svojim vykonom spomedzi tychto troch najlepsie
Vyhodne pre mna je aj legalna navigacia, drziak do auta atd. Alebo ani toto PDA sa vyrazne rychlostou nelisi od Asus P552w?
Inak, PDA potrebujem najme na bezproblemovu navigaciu daleko od domova.


Takze je spomedzi E-TEN M800, ASUS P552w a HTC Touch Cruise '09

najlepsie prave to posledne? HTC Touch Diamond kvoli problemom s GPS urcite nechcem, a v tej cene cca 12 000sk (400€) asi nic lepsie nezozeniem nie? Sice to nema ani klavesnicu, ani VGA displej .. je to vhodna kupa? Nad tuto sumu si nemozem dovolit ist.
kevin19_ce4you (136)|19.3.2009 10:25
ta som nakoniec aj kvoli akciovej cene aku dala Alza.sk vybral a objednal ASUS P750

http://www.alza.sk/asus-p750-256mb-rom-d90191.htm

Kedze som nedavno bol majitelom P535 a tu som predal, nechcel som ju znova kupit aj napriek moznosti zvysenia RAM kvolo jedinemu dovodu.. vsetky popisovane veci ze P535 je super atd uznavam, ano bolo to dobre PDA mal som ho cez cca 2roky, no iba GPRS !!!!!!!! je premna neprekonatelny problem najme na cestach, preto som aj tu P535 predaval, pretoze GPRS mi nestacilo

Tak som zvolil P750 a snad mi nebude ta klavesnica dole nejako extra prekazat, ale ma to HSPDA a UMTS, ktore je zaklad mobilnej kancelarie premna. Mozno mi je trochu smutno za P535 ked som ponachadzal ake ROMky ste teraz pre P535 vyrobili a co vsetko obsahuju, no GPRS mi fakt nestaci.
Tak uvidim ako sa mi bude pozdavat P750.

Inak len pre ilustraciu P535 som kupil ked sa zacala predavat za viac nez 18 000sk, a po 2 rokoch ju predal za 6500sk, a v case predaja som P750 vdel v obchodoch za 12 000sk, a preto sa rozhodoval medzi P552w a inymi, no dnesna ponuka Alzy.sk za 7500sk jednoznacne rozhodla. Cena je premna dolezita a to som cakal ze za nahradu P535 dam aj cez 10 000sk, tak len snad mi z Alzy pride a nenapisu ze to bola nejaka chyba v cene :)))))))))
pitka (1346)|19.3.2009 17:34
Ani se ti nedivím, nová P750 od Alzy za 6500,- je absolutně skvělá cena.
Sám jsem extrémně překvapený, že cena padla takhle nízko....:O :O

http://www.alza.cz/asus-p750-256mb-rom-d90191.htm