Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rýchlosť pripojenia iPod vs HD - to až nie je reálne

milos797 (259)|11.3.2009 23:04
Vždy som si myslel, že proste pripájanie sa na internet cez PDA a iné vreckové zariadenia je pomalšie. Bol som s tým aj celkom zmierený, avšak ked prietelka priniesla domov iPod touch a som jej nastavil Wifi tak som len čumel. Teraz naozaj neviem, či je problém vo mne, že mám niečo zle nastavené a neviem o tom, alebo je problém v niečom inom. Aby ste pochopili, pridávam video:
[youtube]http://www.youtube.com/v/xa99qFD3FYU[/youtube]
Dal som do oboch zariadení načítať stránku www.orange.sk . Ani na jednom tá stranka ešte nikdy nebola otvorená. Obydva zariadenia boli pripojené na tú istú wifi. Vzdialenie routera asi 30 cm (mám ho pod sedačkou na ktorej som sedel). Na HD-čku mám nastavenú wifi na výkon, nie na výdrž. Mám tiež nainštalovaný ten cab na zrýchlenie wifi, čo prepíše akýsi údaj v registroch.Dnes som dokonca kvôli opere odinštaloval grafické ikonky na hornej lište, lebo mi opera po vypnutí zamrzla (a robí to stále).
To aj Vám ide tak strašne pomaly? KDe môže byť problém?
Mám tam inak pôvodnú romku (1.14.479.3 (25874) a Rádio 52.49a.25.26U
Vďaka za akúkoľvek reakciu.
htcjirka (1875)|12.3.2009 07:41
Je to samotnou operou,kterou uz nepouzivam.Linejsi prohlizec,nez novou operu jsem nevidel,zkus NetFront 3.5 a uvidis ten rozdil v rychlosti.
Nesli (409)|12.3.2009 08:48
Jj, potvrzuji, NetFront 3.5 je fakt bomba, hlavne v rychlosti..I kdyz na druhou stranu s operou jsem nejaké výrazné problémy také neměl, ale ten delay co tam máš ty je hnus...Neměl jsi při tom třeba spuštěný pripojení přes EDGE/GPRS, že by si to bralo data s toho? (Vypadalo to tak na edge s orizlim FUP na 16/16kbs :-D )

EDIT: No, tak jsem to shlédl znovu a fakt tam Žádná ikonka o připojení není.. Zkus holt jiný browser...
iron side (253)|12.3.2009 09:53
ja si myslim,ze to je¨problem tech vasich vychytavek,ja nic neupravuji a stranka se mi nacetla do 10sec. komplet i s obrazky :yes:
kopacek (466)|12.3.2009 10:20
Provedl jsem stejné srovnání, tedy otevření www.orange.sk současně na mém Touch HD (Opera) a iPhone 3G (Safari) a výsledek je ten, že prvotní načtení stránky je identicky rychlé, při pohybu po samotném webu pak je občas rychlejší HD a občas iPhone, ale rozdíly jsou max. vteřina. V HD mám původní ROM, žádnou úpravu v registrech ohledně WiFi, výkon WiFi nastavený na maximální úsporu baterky. Takže tak nechutně pomalou Operu vidím na HR a pak opatrně s kustomizací. ;)
milos797 (259)|12.3.2009 13:07
No ja som tam tu upravu wifi nahadzoval preto, lebo to islo strasne pomaly. No takze viem, ze problem je u mna a idem s tym nieco spravit - asi najskor nejaka nova rom, aspon to vyskusam. Len zalohy musim porobit :-(
Ďik za reakcie
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2009 14:06
No tak to bude asi něco někde špatně, když i wi-fi šlo pomalu...:?
milos797 (259)|12.3.2009 16:58
Dal som si tam novu romku a uz to facha ako ma. Bol to asi problém toho, že bolo mi uŽ treba HR. Ale tak ako mi to ide s touto romkou mi to este nikdy neslo...