Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

program pro čtení e-books - hledám - HTC s740

samad (3)|10.3.2009 20:12
Dobrý den,

rád bych se dozvěděl, jaký program můžu získat na čtení knih v telefonu a kde ho lze stáhnout.

Vůbec by mne zajímalo, jaké praktické programy používáte v HTC Rose.


Díky za inspiraci. Tomáš
Zdenek Malinsky (9781)|10.3.2009 22:25
samad (3)|10.3.2009 23:32
Díky za odkazy, ten třetí (freevare) jsem dnes studoval, program na čtení, který se mi líbil, zrovna nešlo stáhnout...
Ty ostatní dva zajímavé. Děkuji.
Tomáš
lelouch (331)|10.3.2009 23:43
No, na Růženě mě funguje v podstatě cokoliv, pokud je to ochotné se vůbec naistalovat. Taže se není třeba bát ani verzí pro verzi Pro - pokud programátor není trotl, tak se dá mezi polemi a tlačítky prostě pohybovat kurzorem. Samozřejmě, pokud je na výběr, je lepší verze programu pro Standard, protože jde prostě ovládat přes menu což je díky numerické klávesnici a očíslovaným volbám raketová věc. I s tím odmítnutím instalace se dá něco dělat, ale zatím jsem prostě nenarazil na aplikaci, kterou by se mi chtělo tak moc přemlouvat...

Používám asi patnáct aplikací, vyzkoušel jsem jich úspěšně asi dalších deset.

Takže to, co běží, používám a na Rose mě připadá smysluplné:

V první řadě jsem si naistaloval .NET Compact Framework ve verzi 3.5 - prostě proto, že ve WM 6.1 je sice předistalovaná 2.0, ale část aplikací pak prudí. Teď mám pokoj. Instalační balík má sice 34 MB, ale samotná instalace v telefonu je daleko menší a u 256 MB RAM nějakých 8 mega není žádné drama.

První nezbytností je Opera Mini - zkoušel jsem i jiné alternativy, ale přinejmenším mě plně vyhovuje. Jenom pozor: jde o javovskou aplikaci, která musí běžet v konzole, která je v Rose předistalovaná - JBed. Standardně je po instalaci třeba nejdřívew spustit JBed (v Příslušenství) a až tam je Opera. Dá se ale obejít vytvořením zástupce třebas Opera.lnk obsahujícího tohle: 24#"\Windows\jbed.exe" -run "s0_", kterého je třeba vrazit do Start Menu. Pokud je v konzole pouze jediná aplikace, opera se spustí napřímo. Pak stačí namapovat na SpeedDial a spuštění je pak otázkou dvou vteřin.

NoData - nezbytnost, pokud člověk chce obejít datové služby, které občas mají tendenci se vnucovat. Prostě vypne datové profily operátora. Pak se Růžena klidně smíří i se slabší WiFi.

Pocket Notepad - nic víc a nic míň než poznámky do .txt souboru. Protože na schůzkách buď píšu v jazyku, který nemá nabodeníčka, anebo si kvůli rychlosti vystačím s bezháčkovou verzí, je pak pro mě Word trochu kanón na zajíce. Tohle je prosté, rychle se to spuští, i na PC to načte cokoliv, a startuje to bleskově. Když je to na SpeedDial volbě, na rychle poznámky není nic pohotovějšího.

S tím souvisí jednoduchý CAB, pomocí kterého pak lze vytvářet nové dokumenty v Pocket Office programech.

SPDFView - textové kukátko na PDF soubory. Vzhledem k tuposti originálu od Adobe, někdy používám na PDFka tuhle věcičku. Ukáže síce pdf pouze jako text, ale člověk nemusíé řešit to šílené zoomování, reflow a pod. a vidí, oč jde. Navíc podporuje textové Copy/Paste.

Pak ještě používám Google Maps, což je spíše záležitost, když pěšky hledám barák nebo se cez satelit potřebuju juknout, co je za rohem, protože do vozu mám "dospělou" navigaci.

Pro hledání a nastavování wifin tam mám WiFiFoFum, ve vlaku nebo na kole se může šiknout třebas NoniGPSPlot - jednoduchá věcička schopná přes GPS sledovat výškový profil, ujetou vzdálenost, průměrnou i okamžitou rychlost a pod.

Co se týká e-knih, o tom se zde vede diskuse, já mám nachystaný pro instalaci AlReader, ale názorů je mnoho a tohle jsem zatím nezkoušel - prostě na telefonu knihy nečtu.

Možná ještě dvě varováníčka - browser SkyFire je fajn, ale pořádně si na jejich webu je třeba přečíst Privacy&Security - což je o tom, jak s nima člověk ztratí soukromí a oni vlastně za nic neodpovídají. No, pohrál jsem si a pak jsem to zrušil - jediná zásadnější fičura bylo fungující YouTube, ale to mě nebere ani na PC natož na telefonu. Druhá věc je RegTweak a podobné utilitky, které obvykle nakonec nedokážou nastavit nic jiného než to, co je ve standardním nastavení telefonu... Holt, ten OS v Rose je jeden z nejnovějších a struktura registrů je zřejmě mírně jiná, takže kupa voleb zůstává zašedlá.

Light Communicator - blbinka na blikání, ale hlavně svícení displejem v nouzi.

Ale aby to alespoň zahrnovalo všechny žánry... Neznám nic lepšího na ničení joystiku a baterie než je KevTris. No further comments...

No, je toho ještě mnohem více, něco z toho je o integraci s PC, jiné se síťovými službami, ale takhle naslepo bych to mohl psát ještě hoodně dlouho. Tohle jsou v podstatě pouze "highlights". To podstatné je, že Rose ani po všech těch pokusech asi se čtyřicítkou aplikací nemá tendenci blbnout, zpomalovat se nebo si nedejbože vynucovat HR, takže u ní opravdu platí, že za pokus člověk nic nedá.

Ještě snad poznámka - všechny aplikace se při vysunutí QWERTY poslušně obracejí na displeji, takže není třeba nic řešit. Zvláště si "naležato" přepínat Operu Mini - pak se to blbě vrací z módu "naležato na druhou" do normálu ;) . Prostě již v základu se poslušně překlápí.

A pro vlastní průzkumy speciálně na téma smartphone se vyplatí jít pro začátek třebas sem nebo sem, nebo sem...
Zdenek Malinsky (9781)|10.3.2009 23:48
to samad
Co ti nejde stáhnout? Dej sem link - zkusíme.

to lelouch
Co používáš na profily, resp. potřebuji vytvořit black seznam na prudiče a prozvaněče. To, co mám na PDA na smart nejde nacpat. :?
samad (3)|11.3.2009 00:12
Super, díky. :)
Tomáš
lelouch (331)|11.3.2009 01:18
Zdeňku, mě tak nějak nikdo neprudí ani neprozvání, takže tohle neřeším. V nejhorším případě levé soft tlačítko - umlčí zvonění a dotyčný(á) pak může zvonit do alelujá, protože hlasovou schránku nepěstuju už léta letoucí...

Z pravého soft tlačítka pro změnu Rose umí kromě típnutí telefonu poslat na dané číslo předdefinovanou SMS, což je u mě něco jako teď nemůžu, zavolám později. Až by se objevili prozváněči a prudiči, asi bych to jednoduše upgradnul na něco sprostějšího...

Sorry, tohle já řeším výchovou okolí, ne laděním telefonu ;) .

PS: Teď mě napadlo, asi bych si do telefonu nahrál chvíli ticha a tohle "zvonění" bych přidělil všem prudám. Jo, u vibrací to nepomůže, ale to se stejně kouknu kdo to je...