Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Automatické otáčení displeje

suvel_ce4you (20)|10.3.2009 16:29
Zdravím, opravdu dost času jsem věnoval prohledávání fóra, ale nic jsem nenašel. Proto prosím o pomoc v novém tématu.
Problém: Automatické otáčení displeje někdy funguje, někdy ne. Někdy je potřeba přetočit PDA "vzhůru nohama" a pak se chytne, někdy nepomůže nic. Jediné, co v souvislosti s G senzorem spolehlivě funguje, je hra kulička. Nepomohly ani různé aplikace, které umožňují otáčet displej i jiných než defaultně nastavených aplikací (Opera, fotky atd...). Takže - hned u nového to zlobilo, po nainstalování gsen a jemu podobných utilit se stav nezměnil a po jejich odinstalování to zlobí dál. Ale ten senzor bude asi OK, když se kulička spolehlivě kutálí, kam má.
Má někdo taky takový problém a vyřešil ho nějak?
Dík
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 16:59
Co máš za ROM předpokládám že originál.Starou nebo novu.
suvel_ce4you (20)|10.3.2009 17:10
1.90.401.1 WWE rádio 1.02.25.19
Ale popravdě z nové ROM mám trochu strach, občas se tu řeší různé problémy...
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 17:17
Tak to ještě otestuj a nahraj Advanced Config.Tam je screen a jeho otáčení.Třeba to pomůže když nechceš riskovat s New ROM.
suvel_ce4you (20)|10.3.2009 18:45
Tak jsem tam všude natavil defaultní hodnoty a pomohlo to, i když jen napůl: K automatickému otočení dojede jen, když je přístroj prakticky kolmo k podložce, tedy vlastně "stojí" na boku. Když ho dám trochu šikmo, už přestane reagovat. Takže mám za to, že někde (v registrech?) by měl existovat způsob, jak zvětšit "citlivost" G senzoru pro Operu a ostatní aplikace - kulička v tý hře se taky začne pomalu kutálet, když PDA jen trochu nakloním.
pistansky (108)|11.3.2009 09:52
ja pouzivam na otacanie toto http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=486069
a funguje to dost dobre:) nastavis si akukolvek aplikaciu cez tento tool http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=487991...
suvel_ce4you (20)|11.3.2009 21:42
Tam jsou 2 aplikace: Jmz gsensor setup.cab a Jmz Diamond2 G-Sensor.cab. Než se pustím do pokusů, raději se zeptám, která je pro co / která se instaluje / nebo obě a v jakém pořadí? Vím, že se tam na to už někdo ptal a dostal odpověď: "the one in post two is all you need", ale na to má angličtina nestačí...
Předem dík za upřesnění :-)
pistansky (108)|13.3.2009 10:56
skus ten vacsi subor;)
voda2 (112)|13.3.2009 16:18
vyskusal som nainstalovat ten vacsi subor Jmz Diamond2 G-Sensor.cab taktiez som si naistaloval tu aplikaciu na konfigurovanie, ktore aplikacia ma otacat. Skusil som tam vlozit repligo ale aj ked som otocil pda tak sa nic nestalo, aplikacia sa neotocila. Aplikacia sa otocila len ked som vysunul klavesnicu
suvel_ce4you (20)|13.3.2009 20:07
Nainstaloval jsem a chodí to skoro dokonale. Pro ostatní: Ten větší soubor je samotná aplikace, která umožňuje otáčení displeje u většiny programů, ten menší soubor pouze nahraje do registrů povolení k otáčení pro skoro všechny - z toho vyplývá, že kdo si to chce nadefinovat sám, nemusí ten menší instalovat. Jinak je třeba naopak ty programy, u kterých otáčení zlobí, ze seznamu odebrat.
Jinak jsem přišel jen na jednu nedokonalost: Excel se automaticky otáčí, jen když nemá načtený žádný soubor. Jakmile se v něm něco otevře, pomůže jen vysunutí klávesnice. Škoda.
Ale "citlivost" zůstala stejná - to znamená, že k otočení dojde, jen když je PDA kolmo nebo skoro kolmo. A to mě docela štve. Takže jestli někdo přijde na to, jak nastavit větší "citlivost", písněte to sem... Dík!

To Voda2: Po instalaci je nutný restart (soft reset)!
voda2 (112)|17.3.2009 17:39
dakujem za informacie ale aj tak mi to nejde.
Postupoval som nasledovne
1. nainstaloval som Jmz Diamond2 G-Sensor.cab
2. soft reset
3. nainstaloval som BsB G-Config.cab
4. spustil som G-Config
5. vlozil som aplikaciu Repligo sposobom ze som spustil repligo a zasunul som stylus, zobrazilo sa mi v G-Configu aplikacia repligo
6. soft reset
7. otvoril som repligo nacital knizku a otocil pda a obrazovka sa neotocil
bartCZ_ce4you (75)|17.3.2009 18:51
ad nová ROM ...

Ja bych se jí nebál, jedu na ní asi týden a spokojenost, nic mi ještě netuhlo ani jiné věci, což se o staré ROM říct nedá.
chuuva22 (26)|18.3.2009 15:05
Čau, v těchto ROM od PROven(2.2,2.3,2.4) je otáčení displaye u TF3D a u ostatních programů? Kterou z těchto verzí používáš ty??
petrmikes (81)|27.3.2009 20:54
ahoj slysel jsem ze na HD existuje nejaka utilitka s nazvem change screen. neslyseli jste o tom? pry dela to,ze otaci display v kterekoli aplikaci povolite.
titan4 (159)|27.3.2009 21:13
Nový SensorSDK od HTC z Diamond 2 to podporuje taky. Pravděpodobně ho najdeš ve všech ROM s Rhodium Manilou včetně moji připravovaný.
petrmikes (81)|28.3.2009 10:36
a tento sensorSDK se da stahnout jako aplikace nebo je to jen součást rom?
titan4 (159)|28.3.2009 11:32
Dá se stáhnout jako CAB např. tady http://www.everythingdiamond.info/ Píšou tam, že ten CAB má přímo v registrech nastavený nějaký aplikace tak by se chtělo podívat co se tam nastavuje a tak.
elba (50)|19.1.2010 20:05
Já mám taky prosbu, vadí mi že se mi automaticky naklápí Opera, zkusil jsem oba dva programy na nastavení G-senzoru, nicméně jeden se mi ani nenainstaloval a ve druhém mi to nejde nastavit. Není nějaká samostatná utilita na zablokování natáčení Opery podle G-senzoru? Díky za radu.