Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oprava MPX 220?

Jaffar_ce4you (3)|10.3.2009 12:06
Zdravím.
Mám jeden problém. Před nějakým tím měsícem mi přestala fungovat má MPX, které zrovna skončila záruka. Ze servisu mi ji vrátili s tím, že se jim s tím nepovedlo nic udělat. Tak jsem se naštval a šel do dalšího (autorizovaného). Dnes mi od nich přišel mail, že mi ji můžou spravit výměnou sys. desky za 5500,-...

To byla ale kupní cena nové MPX před 2 lety.

Je mi ale líto si pořizovat nový mobil. Tím spíše, když je MPXka jenom 2,5 roku stará a i baterka je v dobrém stavu....

Tak mě napadlo zkusit ji rozebrat a vyměnit tu desku za nějakou starší, třeba i z jinak zničeného mobilu (Na netu jsem kdysi viděl návody na rozebrání a složení do posledního šroubku...).

Rád bych od Vás tedy slyšel Vaše názory, případně zkušenosti s touto opravou. Případně jestli máte zbytky vaší MPX 220 a byli byste se ochotni o ně podělit tak to tady taky napište.
Předem všem děkuju za reakce.
Zdenek Malinsky (9781)|10.3.2009 15:16
Motorola mpx 220 je model z roku 2004, kdy byla v únoru uvedena na trh. To je 5 let, takže je to model trošku morálně zastaralý. I když jsi ho používal "jen" 2,5 roku, určitě není baterka v takové kondici, jako při nákupu. Já bych tipoval, že do smrti ji už moc nechybí.

Možná seženeš požadované náhradní díly za rozumné peníze, možná se ti to povede opravit a chvíli to bude ještě fungovat, ale možná se někde něco fuckne a je to v .... S ohledem k tomu, že model 220 nepatří mezi nejpovedenější Motoroly a i k tomu, co jsem psal výše, bych spíše doporučil něco nového.

Baterku budeš muset určitě koupit novou a otázkou zůstává, kolik dáš za náhradní díly. Zkus se podívat zde na webu do sekce bazar, určitě najdeš novější, lepší a levnější než 5,5 kKč.

Jaffar_ce4you (3)|10.3.2009 17:53
Někde jsem viděl, že někdo prodával MPX s nefunkčním sluchátkem za pár korun jenom to bylo už dlouho zpátky... a kdybych koupil něco takového, tak mě ta oprava vyjde o dost levněji než koupě nového. Nerad se loučím s něčím, k čemu jsem si vytvořil citovou vazbu... Tím spíše když si vzpomenu, jak dlouho jsem na ni tehdy šetřil.