Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SMS a Kontakty

stir57 (17)|10.3.2009 11:23
Při zadávání "Komu" v SMS se mi dole obejví černé pole a v něm se začínají nabízet možné kontakty (můžu v nich pak listovat). Problém je ten, že se nevyberou všechny. Např.: kontaktů se jménem Tomáš mám 17. Když napíšu Tomáš v SMS nabídne se mi jich doel jen "náhodných?" 7 (zajímavé je, že Martinů mám 11 a Petrů 36 nabídne se jich taky jen 7. Když upřesním jméno, pak se mi vybere ten, který v těch 7 nebyl a jeho jméno a i číslo se přenese do položky "komu". Při odesílání se mi ale objeví hláška "Jednoho nebo více příjemců nelze rozpoznat nebo je adresa neplatná. Chcete zprávu přesto odeslat?" Když zvolím ANO, zpráva se normálně odešle a přijemci dojde.
Vím, že dříve to fungovalo jinak. Při zadávání jména se mi nic dole nenabízelo a až v okamžiku odesílání se mi zobrazil výpis z Kontaktů a já jsem si vybral konkrétního příjemce a pak se zpráva bez problémů odeslala.
Nevím, co jsem kde přenastavil nebo jak to vzniklo, ale už jsem v koncích.
Máte někdo podobný problém a nebo snad dokonce řešení?
suvel_ce4you (20)|10.3.2009 12:13
Mně se taky v dolním pruhu objevuje nápověda/kontakt, ale nemůžu v nich listovat. Nevím, jestli to pomůže, ale obecně platí, že se objevují jen ty kontakty, které mají vyplněné pole Odeslat zprávu SMS.
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 12:40
to stir57
Ohledně nápovědy v kontaktech jsem přišel aspoň u originál ROM na to že se ti nabízejí jen čísla které máš uložené u daného kontaktu jako "mobilní".V případě že je máš jako soukromé,pracovní atd.,musíš pak dát (nahoře KOMU) a vybrat.

Zbytečná citace smazána admin
stir57 (17)|10.3.2009 14:49
U 99% procent kontaktů mám mobilní čísla a i "Odeslat zprávu." Dříve se mi to chovalo "normálně." Jen si teď nemůžu uvědomit, co jsem s tím dělal a od kdy to funguje "nenormálně." A hlavně taky ta debilní hláška, že nebyl kontakt rozpoznán :(( Nechce se mi do HR :( Zkoumal jsem to i přes Advance Config, vyzkoušel jsem snad všechny nabídky jak u Kontaktů tak u SMS i v Nastavení a furt nic. :evil:
MaxxMaxx (85)|10.3.2009 15:40
To je zujimava chyba.Asi musis na to sam prist co si zmenil a co do instaloval.
Pzn. : listuje sa v tych kontaktoch sipkou hore a dole pripadne shift dole a hore.

Mne to prestalo fungovat ked som nainstaloval whc keyboard + t9
stir57 (17)|10.3.2009 20:59
Když se ukáže těch 7 kontaktů dole v černým poli se dá listovat šipkou nahoru, dolu a doprava.
Mám nainstalovanou SYM klávesnici a T9 nepoužívám. Už se začínám smiřovat s tím, že udělám HR. Ale třeba se ještě nějaká pomoc tady ukáže.

Zbytečná citace smazána. Necituj předchozí příspěvek! admin
MartikN (12)|29.8.2009 09:18
Po pochopení řešení uvedené v angličtině je pro CZ postup následující:

Start->Programs->messaging
pak dole nabídka->nástroje->možnosti
pak dole třetí záložka (účty, Zpráva,Adresa,Úložiště
nahoře v rolovacím menu "E-mailové adresy v Kontaktech získávat z" zadat Ze všech polí e-mailu
HOTOVO

..už jsem chtěl dávat HR, když mě napadlo ještě prohledat google s hláškou v angličtině. ...w.mobile je někdy fakt na odstřel :evil: :D